Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nikoli, nikoli vec ne poklicem policije za napad nevarnih psov!

Nikoli, nikoli vec ne poklicem policije za napad nevarnih psov!

– ja, 113 => se ti nikoli ne zatipkas?
– moj kuza je OK, ker je bil obranjen z brcami in kletvicami (vem, da so kletvice pomagale le meni)
– policija ima vse moje podatke. Stos je v tem, da ostanem v anonimnem statusu, ker zapisnik NIMA mojega podpisa oziroma zapisnik ne obstaja
– z lastnikom se ne da meniti, ker je agresiven (zato tudi ni mojega podpisa na zapisniku)
– s temi psi imamo probleme ze 3+ leta! (najbolj fino je, ko se poleti ti psi namontirajo pred vrata trgovine…)
– od danes dalje, je poper spray v zepu moje bunde!

Odgovor na objavo uporabnika
H20100, 04.02.2023 ob 18:51

V nasi okolici, Vizmarje – LJ, imamo modela s tremi velikimi psi, ki ze 3+ leta napadajo, vznemirjajo in rencijo na mimoidocne.
Psi so spusceni, brez nadzora. Veckrat videni, ko gre lastnik s TRAKTORJEM po Tacenski cesti navzdol, psi pa za njim po cesti ali plocniku.

Danes, po 3+ letih mi je prekipelo, ko sta 2 od teh 3 psov (morda tretji pes ni vec ziv), napadla mene in mojega psa.
Z brcanjem in glasnim vokabularnim glasom nekako pridem do bliznje trgovine, ki je oddaljena cca 100m.

V trgovini povem, da so me napadla psa in mi mlada deklica na blagajni pove, da so tudi njo napadli zjutraj, ko je sla na delo.

Pridem domov in takoj poklicem na anonimno stevilko policije 080 1200
Dobim odgovor, da MORAM poklicati 133, kjer sledi prijava incidenta.

Poklicem 133, povem kaj se dogaja 3+ let, povem kdo sem, kje sem.

Cez cca uro in pol prideta 2 policaja, zelo prijazna!, zahtevata moje podatke, povabim ju v flet.
Mlajsi zacne pisati zapisnik, kje, kdaj, kako se je napad zgodil in zhteva mojo osebno izkaznico.
PONOVNO povem, kot na anonimnem tel 080 1200 in ISTO na tel !33, da imamo s temi psi pizdarijo 3+ leta.
TOREJ, ZAKAJ MENI JEMLJE PODATKE in ne ukrepate?

Policajema postavim nedvoumno vprasanje: Kaj, ce ima ta nas sosed, z razpuscenimi psi, zveze na policiji in bo izvedel za mojo prijavo, kajti 3+ leta buzerirnja z njegovimi psi ne morejo ostati neopazeni/nezapisani/nisem edina oseba, ki te izpade psov prijavljam?

“Ja, v kolikor podpisete ta danasnji zapisnik, SMO MI DOLZNI OBVESTITI KRSITETELJA” (lastnika teh razpuscenih psov!), kdo je prijavitelj.

Takoj sem iz mize potegnil zapisnik, ki ga je pisal mlajsi policist, in ga zmeckal!!

Odgovor starejsega policaja:
“Mi, lastniku teh napadalnih psov, lahko le napisemo 200 EUR za prekrsek.
Dajte povedati ljudem, da cim veckrat klicejo, pa se bo lastik navelical placevati po 200 EUR”

Dodal je se en podatek (?): naj KLICEMO NA 133, VENDAR TAKOJ POVEMO, DA HOCEMO OSTATI ANONIMNI.

Glede na dejstvo, da nasa okolica ze 3+ let ostaja na samoobrambi z brcanjem in kletvicami teh razpuscenih psov, ne vem…

P.S.: Je bil pa starejsi policaj zelo zacuden na odgovor, ki mi ga je dal policaj na anonimni steviki 080 1200 = (morate klicat 133)

PODN!

Če bi se branil pred napadalnim psom na javni površini na pločniku in bi mu v samoobrambi z brco zlomil vrat ali ga kako drugače poškodoval, bi te pa lastnik tožil in še navlekel društvo proti mučenju živali.

Psi niso nič krivi, ampak lastnik. Psa pa brcneš v samoobrambi, sicer sem proti nasilju,kaj je pes kriv. To si mal po glavi razpucajte.

Mojega psa je skor ubil drug pes in nisem zahtevala usmrtitve, ampak prevzgojo. Pes je še danes živ. In če je lastnik psiho, bi mu psa morali odvzet, pes je v rokah ok osebe lahko normalen pes.

Pes nima v glavi lastnikove pameti.

Nekje doma imam še vedno knjigo od Jack London, Beli Očnjak.

Take stvari po navadi dajo na preverjeno ali tednik ali tudi kar na kakšen dnevnik in podobno.

Je pa odvisno od novinarjev, če se odzovejo…..

Ti si pravi debil laznjivi bi ti policaji to rekli ja pisi svoje pravljice drugje in klicna stevilka je 113 in ne 133 se to ne znas prav napisat

najprej se je treba izobrazit malo, kako policija deluje. po kmetavzarsko nekaj obtoževat in ostat anonimen se pač ne da, ker si lahko vsak karkoli izmisli.

Prekrsek se ugotavlja na vec nacinov… z neposredno zaznavo policista, s pricami ali tehnicnimi sredstvi.

Kjer policist sam ne zazna krsitve, mora, pridobiti izjavo price na zapisnik, v nasprotnem.primeru domnevni krsitelj ni bil zaznan kot storilec prekrska. Ce se zapisnik pridobi, se domnevnemu krsitelju da moznost da se izrece o dejstvijstvih in okoliscinah prekrska prekrska, nato pa se izv3de prekrskovni postopek. Se pravi kar policist ni ugotovil neposredno, mora meti prico. Edino v primeru, da bi psa se tavala sama brez nadzora, bi lahko ukrepal na podlagi anonimne prijave in nadalje lastne ugotovitve.

Je pa nekaj, dlje se caka s takim, slabse je. Namesto da bi ga prijavili in bi mel pes v evidenci zaznamek da je napadel in spada pod nevarnega psa, bi veterinar ob naslednjem.primeru moral odrediti hujsi ukrep, ob poskodbah ljudi lahko odvzem.psa ali evta.  ..

 

Cega ne razumeš? Prekrškovno pravo pravi takole. Če ti pokličeš na anonimni telefon policije in prijaviš neko dejanje, grejo to dejanje policisti preverit. In če ugotovijo, da v tistem renutku niso več psi na ulici niso zaznali kršitve. In to pomeni, da grejo do prijavitelja, kateri je to prijavil in ga pozovejo če bo nastopal v prekrškovni zadevi kot priča. In ti na zapisnik poveš, da si po pločniku na povodcu sprehajala psa in sosedov pes te je napadel. In potem policija kršitelju pošlje dopis da se izjasni o vseh dejstvih in okoliščinah prekrška in potem s strani odločbe dobi kršitelj kazen. In ti si v tej zadevi kot priča.   To je podobno kot, da jaz siliram koruzo na njivi in umazem cesto. Ti pokličeš 113. Policisti se pripeljejo in opazijo da je cesta umazana. A voznika na kraju ni. In pozove jo tebe, da greš za pričo, ker poznaš registrsko traktorja in osebo katerk je umazala cesto. In potem speljejo postopek. Ne gre to kr tako SEM KLICU.  Pozdrav od odvetnika…

Odgovor na objavo uporabnika
Dvojna morala, 05.02.2023 ob 12:01

Odgovor na objavo uporabnika
a drugače ne gre, 04.02.2023 ob 20:24

Če ne drugače, ko priteče k tebi, ga z vso silo brcneš v gobec, da se mu razlomijo čekani.

Upam da te nekdo prijavi.

Za vsakim psom stoji lastnik. Noben pes ne postane agresiven sam od sebe. Lahko ga do agresije pripeljejo slabe izkušnje. Ljudje, ki brcajo žival, kot bi jo ti …

 

A pol predlagaš da naj brcne lastnika

To lahko lastniku nardis, al pa sebi

Tu kjer sem, psa ne more biti, samo maček je lahko.

133 🤣🤣😂😂 si pa dolgo cakal/a in dočakal/a koga točno? Izganjalca duhov? 🤔🤔🤷‍♀️🤷‍♀️

Odgovor na objavo uporabnika
Kobra 20, 10.02.2023 ob 16:08

Cega ne razumeš? Prekrškovno pravo pravi takole. Če ti pokličeš na anonimni telefon policije in prijaviš neko dejanje, grejo to dejanje policisti preverit. In če ugotovijo, da v tistem renutku niso več psi na ulici niso zaznali kršitve. In to pomeni, da grejo do prijavitelja, kateri je to prijavil in ga pozovejo če bo nastopal v prekrškovni zadevi kot priča. In ti na zapisnik poveš, da si po pločniku na povodcu sprehajala psa in sosedov pes te je napadel. In potem policija kršitelju pošlje dopis da se izjasni o vseh dejstvih in okoliščinah prekrška in potem s strani odločbe dobi kršitelj kazen. In ti si v tej zadevi kot priča.   To je podobno kot, da jaz siliram koruzo na njivi in umazem cesto. Ti pokličeš 113. Policisti se pripeljejo in opazijo da je cesta umazana. A voznika na kraju ni. In pozove jo tebe, da greš za pričo, ker poznaš registrsko traktorja in osebo katerk je umazala cesto. In potem speljejo postopek. Ne gre to kr tako SEM KLICU.  Pozdrav od odvetnika…

Točno tako, ampak narod tega ne zastopi.

Poleg tega močno dvomim v to, da so ti psi dejansko koga napadli in da je bil kdaj v 3 letih kak ugriz. Najbrž gredo na jetra avtorju, ker šetajo okoli spuščeni. Če bi namreč obstajala poškodba, bi moral zdravnik, kjer bi poškodbo obravnavali, po uradni dolžnosti spisati zapisnik o tem. Tam bi navedli vse podrobnosti in to pride do policije, ki potem ukrepa. Pse odvzamejo itd.

Torej ti psi niso nikogar napadli, zato ne laži. Je pa res, da naj se ne bi brez nadzora sprehajali okoli. Za to, da jih prijaviš, da se brez nadzora šetajo po vasi, pa policija rabi tebe, da se podpišeš, da si to videl na lastne oči. Pa še v tem primeru (če ne gre za napad) načeloma policija ne ukrepa, ker policija naj bi ukrepala v primeru neposredne ogroženosti nekoga. In ker si rekel, da so te psi napadli, posledic napada pa nikjer ni videt (najbrž je prej videt tvoj napad nanje), je seveda jasno, da se moraš podpisat in s tem potrditi, da se je napad res zgodil.

Zakaj ma tole tvoje pisačkanje diši po prenapihnjeni zgodbici o strašnih psih.

A logično, da če nekoga prijaviš, tudi stojiš za tem. Če je vse res, ne rabiš bit anonimen. Si dec al pičkica?

Zanimivo, meni pa se psi praviloma ognejo. Le redko mi pridejo blizu. Sicer nimam nič proti psom in če gre za psa kakega znanca ali prijatelja, ji rad pocrklam.

Ti bi mu pa menda nastavil rit, da te bolj komot ugrizne?

Moraš imeti razlog za tako dejanje prjatu.  Če pa bi se rad samo izživljal ti pa to odsvetujem,da nebo kdo tebi odsekal kaj.

Tole pisanje je ena ljuba zalost. 133? Razumem, da se zmotis 1x. Ves zapis je pateticen, tezko berljiv in vsebina napihnjena. Bi rekla, da nihce od vas ni sel do njega, ga povabil na pivo in mu razlozil situacijo. Kot je danes obicajno, se znate samo se dret. Dvomim, da so psi nevarni, dvomim da so sploh koga napadli. Sama sem bila kot lastnica psa veckrat obtozena napadov in povzrocanja strahu, pa je pes tud pogledal ni. Verjetno zato tudi izpadi…

Ti sam nisi dost siten, men verjem. Vsak dan ena prijava inšpekciji-komot je anonimna, in vsak dan ena prijava policiji, tudi je lahko anonimna. Če to delajo vsaj trije ljudje, se situacija lepo reši. Mlajše generacije policije so drugače vzgojene, bolj na linijo najmanjšega odpora. Zato je treba bit siten, drugane jemljejo resno. Mamo mi tut v vasi dva taka lastnika, od enga grize mimoidoče pse, od druzga napada otroke. V vasi noben noče poklicat policije in inšpektorje ker kaj bodo pa sosedi rekl, in to si vsi sosedi mislijo 🤦🤦 mene majo za čudno, ker pokličem policijo in pol je vsaj nekaj časa mir. Od ene ženske otroka je isti pes 2x ugriznil, pa zarad ‘ljubega medsoseskega miru’ ni klicala policije. Pa kok morš bit to neumen no? Tamal se zdj enostavno ne vozi s kolesom po vasi, pa je mejhna, 30-35bajt. Noro.

Slucajno naletel na tole zgodbo in lahko samo potrdim situacijo s temi psi in lastnikom. Psi lezijo vse naokoli, napadajo mimoidoce (se posebej pse), napadajo obiskovalce trgovine, lastnik pa je dec star okrog 50 let.

Hm, večina tukaj zagovarja, da psi prosto letajo naokoli in pljuvate po avtorju. Itak, kavč junaki in pasji lastniki, ki ste v svoje cucke zaljubljeni, z njimi spite in jeste iz istega krožnika. In prisiljujete vse naokoli, da živimo v pesjakih.

Morda bi pa vseeno pomislili, da nismo vsi enaki. Meni je ogabno, ko so vse zelenice in vsa drevesa prescana in posrana, človeška naselja so postala pasji skreti. Povsod lajež, nikoli ne veš, s katere strani bo pritekel spuščen pes. Ko pes teče proti tebi in sedaj je moderno imeti velikega psa, ne veš, ali te bo ugriznil ali ne. Zmrznež in se ne upaš premakniti. Daleč stran pa lastnik na telefonu sploh ne ve, kaj dela pes ali pa kriči, da saj njegov pes ne bo nič naredil, da je še mlad in razposajen. Ti pa čisto v stresu… na koncu te lastnik še natuli in ti pove, da kdor živali ne mara, ljudi ne mara… tega nasilja s psi je čisto preveč. Policija ne naredi nič, redarji se norca delajo iz tebe. Najlažje je kazni za napačno parkiranje pisati.

Pasjeljubci ste nasilneži. In ker ste nasilni, se z vami ne da pogovarjati. In ker 90% ljudi raje glavo proč obrne, nič ne vidi in nič ne sliši, je tako, kot je.  Iz pisanja komentatorjev v tej temi to nasilje pasjeljubcev kar kriči. Vsakega, ki mu življenje v pesjaku ne ugaja in to tudi pove, napadete ravno tako brezobzirno in nasilno, kot se obnašajo vaši psi.

Odgovor na objavo uporabnika
prizadevna, 09.02.2024 ob 09:34

Hm, večina tukaj zagovarja, da psi prosto letajo naokoli in pljuvate po avtorju. Itak, kavč junaki in pasji lastniki, ki ste v svoje cucke zaljubljeni, z njimi spite in jeste iz istega krožnika. In prisiljujete vse naokoli, da živimo v pesjakih.

Morda bi pa vseeno pomislili, da nismo vsi enaki. Meni je ogabno, ko so vse zelenice in vsa drevesa prescana in posrana, človeška naselja so postala pasji skreti. Povsod lajež, nikoli ne veš, s katere strani bo pritekel spuščen pes. Ko pes teče proti tebi in sedaj je moderno imeti velikega psa, ne veš, ali te bo ugriznil ali ne. Zmrznež in se ne upaš premakniti. Daleč stran pa lastnik na telefonu sploh ne ve, kaj dela pes ali pa kriči, da saj njegov pes ne bo nič naredil, da je še mlad in razposajen. Ti pa čisto v stresu… na koncu te lastnik še natuli in ti pove, da kdor živali ne mara, ljudi ne mara… tega nasilja s psi je čisto preveč. Policija ne naredi nič, redarji se norca delajo iz tebe. Najlažje je kazni za napačno parkiranje pisati.

Pasjeljubci ste nasilneži. In ker ste nasilni, se z vami ne da pogovarjati. In ker 90% ljudi raje glavo proč obrne, nič ne vidi in nič ne sliši, je tako, kot je.  Iz pisanja komentatorjev v tej temi to nasilje pasjeljubcev kar kriči. Vsakega, ki mu življenje v pesjaku ne ugaja in to tudi pove, napadete ravno tako brezobzirno in nasilno, kot se obnašajo vaši psi.

prizadevna -, lepo in zelo nazorno ste napisala. Če smo proti nesramnim in neodgovornim lastnikom psov, še ne pomeni, da nimamo radi živali. Lastniki živali, ki ogražajo okolico, bi se morali vprašati po zdravju.

Ja in …stojis in cakas da te pes pogrize.

New Report

Close