Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek niva vllada ne bo imela

niva vllada ne bo imela

veliko dela z zamenjavami???:)

Romšek odstopil, hmmm zakaj ne pred volitvami ……..???

http://24ur.com/novice/slovenija/romsek-ne-bo-vec-na-celu-policije.html

Hm, teorija zarote?? Kaj praviš? Sam pomisli, kakšen učinek bi bil pred volitvami če bi Romšek bil zamenjan. Mogoče bi pa ljudje rekli, končno so nekoga pri vrhu zamenjali, dajmo glas SDS. Hudiča, ninej, napaka vlade.

točno in to velika, seveda če ni bilo drugih vpletenih, verjetno pa so upali na drugačen izid volitev.

ja pa še to, pred volitvami ni čutil potrebe po odstopu, čeprav je bil večkrat pozvan!:)

sedaj bo šel pa pri 54 letih v penzijo, hmmm!!!

Pa saj veš kako je pri teh stvareh, vedno rabiš grešnega kozla. Sicer je pa Romšek sam podal odstavko s položaja zaradi upokojitve, kar pa spet mal spremeni situacijo.

verjemi, če bi bil rezultat drugačen, bi ostajal v sedlu!:)

Ninej, verjetno veš kje je zaposle. Verjetno tudi veš kaj je bonificirana delovna doba. Še dolgo je v službi.

verjemi, če bi bil rezultat drugačen, bi ostajal v sedlu!:)[/quote]

Ta možnost je verjetno zelo verjetna a midva tega ne veva.

Ninej, verjetno veš kje je zaposle. Verjetno tudi veš kaj je bonificirana delovna doba. Še dolgo je v službi.[/quote]

vem vem, ampak a ti res mišliš da bo odšel v penzijo!!!, no jaz močno dvomim, kolk je že starostna meja za moškega???

Ninej, ti si sigurno plačanka SD.Drugače si ne znam razlagati, da s enekomu da vsak dan odpreti 6-7 tem na političnem čveku,vse so pa praktično iste in v istem slogu.

Ninej, zmagali ste, zato lahko nehaš zganjati propagando in nam pustiš, da malo debatiramo.

Ninej, verjetno veš kje je zaposle. Verjetno tudi veš kaj je bonificirana delovna doba. Še dolgo je v službi.[/quote]

vem vem, ampak a ti res mišliš da bo odšel v penzijo!!!, no jaz močno dvomim, kolk je že starostna meja za moškega???[/quote]

Ninej , očitno ne veš kaj je bonificirana delovna doba. Zato delodajalec dodatno plačuje prispevke, da gredo ljudje zaradi posebnih delovnih pogojev preje v pokoj.

vem vem, ampak a ti res mišliš da bo odšel v penzijo!!!, no jaz močno dvomim, kolk je že starostna meja za moškega???[/quote]

Ninej , očitno ne veš kaj je bonificirana delovna doba. Zato delodajalec dodatno plačuje prispevke, da gredo ljudje zaradi posebnih delovnih pogojev preje v pokoj.[/quote]

hahaha boss ma seveda vem za 12 mesecev dobijo 15 zaradi pogojev dela, ampak tega v državni upravi že nekaj časa ni več, pa še važno je bilo kje in kaj si počel – delal!:)

ampak starostna meja mora pa vseeno bit, ane???

Ninej, verjetno veš kje je zaposle. Verjetno tudi veš kaj je bonificirana delovna doba. Še dolgo je v službi.[/quote]

vem vem, ampak a ti res mišliš da bo odšel v penzijo!!!, no jaz močno dvomim, kolk je že starostna meja za moškega???[/quote]

Poslušta vidva !!! a me mal hebeta al kaj ???
Kakšna penzija pr 54 letih ??? ni varjante .
Sam imam 57 let in skoraj 41 let delovne dobe , pa NE morem v penzijo .
Kakšen bonificiran staž ??? to je samo za policiste na terenu , ne pa za nekega policijskega funkcionarja , ki je vsa leta jajca grel v pisarni .
Starostna meja za moškega je 58 let in 40 let del. dobe , oba pogoja morata biti ispolnjena za odhod v penzijo .
54 let pa v penzijo!!!! svašta ))) sem mel takoj 200 pritiska .
Nehajta se zajebavat !!!! jasno , uffffff :)))

hahaha, jasno!!!!

no morda bo tebi bolj verjel, meni že iz kotre ne bo!:))), pa pazi na svoj pritisk.:)))))

Ninej , očitno ne veš kaj je bonificirana delovna doba. Zato delodajalec dodatno plačuje prispevke, da gredo ljudje zaradi posebnih delovnih pogojev preje v pokoj.[/quote]

Mi je zelo žal vendar ne razumeš. Oboje se ti zniža, tako delovna doba kot starostna. Ravno zato pa se plačuje višji prispevek. Kot mi je znano pa je še do nedavnega veljalo, da so vsi v policiji imeli bonificirano delovno dobo. Govorilo se je da celo tajnice, ne vem pa če je to res.
Znanec je šel po dve letni poklicni šoli delat v rudnik. Pri 46-tih letih je šel v pokoj. Polna pokojnina. Če je bil Romšek ves čas pri policiji, šolo končal ob delu, ima kar verjetne možnosti za polno pokojnino.

hahaha boss ma seveda vem za 12 mesecev dobijo 15 zaradi pogojev dela, ampak tega v državni upravi že nekaj časa ni več, pa še važno je bilo kje in kaj si počel – delal!:)

ampak starostna meja mora pa vseeno bit, ane???[/quote]

Mi je zelo žal vendar ne razumeš. Oboje se ti zniža, tako delovna doba kot starostna. Ravno zato pa se plačuje višji prispevek. Kot mi je znano pa je še do nedavnega veljalo, da so vsi v policiji imeli bonificirano delovno dobo. Govorilo se je da celo tajnice, ne vem pa če je to res.
Znanec je šel po dve letni poklicni šoli delat v rudnik. Pri 46-tih letih je šel v pokoj. Polna pokojnina. Če je bil Romšek ves čas pri policiji, šolo končal ob delu, ima kar verjetne možnosti za polno pokojnino.

hahaha boss ma seveda vem za 12 mesecev dobijo 15 zaradi pogojev dela, ampak tega v državni upravi že nekaj časa ni več, pa še važno je bilo kje in kaj si počel – delal!:)

ampak starostna meja mora pa vseeno bit, ane???[/quote][/quote]

boss pravilnik je zihr nekje na netu, bonifikacije zihr ni več že nekaj let!:)

vem vem, ampak a ti res mišliš da bo odšel v penzijo!!!, no jaz močno dvomim, kolk je že starostna meja za moškega???[/quote]

Poslušta vidva !!! a me mal hebeta al kaj ???
Kakšna penzija pr 54 letih ??? ni varjante .
Sam imam 57 let in skoraj 41 let delovne dobe , pa NE morem v penzijo .
Kakšen bonificiran staž ??? to je samo za policiste na terenu , ne pa za nekega policijskega funkcionarja , ki je vsa leta jajca grel v pisarni .
Starostna meja za moškega je 58 let in 40 let del. dobe , oba pogoja morata biti ispolnjena za odhod v penzijo .
54 let pa v penzijo!!!! svašta ))) sem mel takoj 200 pritiska .
Nehajta se zajebavat !!!! jasno , uffffff :)))[/quote]

Umir se. Te bo še kap strofla. Preden se razburjaš si preberi pokojninski zakon in boš videl kakšne možnosti so. To da imajo bonificiran staž samo terenci pa je v veljavi šele nekaj let. preje je bilo za vse enako. Ne glede na delovno mesto v policiji.

[/quote]

boss pravilnik je zihr nekje na netu, bonifikacije zihr ni več že nekaj let!:)[/quote]

Je ninej, je. Le zelo so skrčli prejemnike te “ugodnosti”. Pa prej si jo dobil takoj sedaj pa so birokratske poti daljše.

Romšek je začel poklicno pot najprej kot policist in nato kot kriminalist. Takrat je imel beneficirano delovno dobo in sicer 16 mesecev za leto. Tako je najbrž nabral nekaj dodatnih let, ki se prištejejo k dejanski delovni dobi in odštejejo od starostne meje, zato gre lahko v pokoj prej kot navadni državljani.
Sicer pa menim, da je prav, da gre. Brez Janše in Mateta bi se težko znašel.

strpna :
Ne me zdaj še ti zajebavat !!
Naj gre !! ker se ne bo znašel !! pa kaj še ???
A jaz naj se pa znajdem kakor vem in znam , no lepa reč , jebem ti enakopravnost .
Men bi se tud moralo odšteti od starostne vse kar sem delal kot mladoleten , pa so ta zakon že po enem letu ukinili , poserjem se jaz na tele nove reforme in zakone o penzionu , vsaka vlada ki pride me zajebe in doda nekaj novih let .
No upam , da se teli ne bojo spravli v red vsaj 6 mesecev , medtem bom pa že oddal vlogo za PENZIJO!!!!!!!!

V pokojninskem zakonu ( za navadne državljane ) lepo piše , da morata biti izpolnjena oba pogoja 58 let starosti in 40 let del. dobe .
Nikakor ne moreš pred 58 letom v penzijo ( razen invalidsko ) , še več starostni pogoj je poglavitnejši od del . dobe . Tako , da tudi če imaš pri 56 letih 40 let del. dobe NE moreš v penzijo , dopušča pa zakon predčasno upokojitev , ampak zopet moraš biti star 58 let ni pa potrebno imeti 40 let del.dobe , ampak potem pri izračunu višine pok. odštejejo manjkajoča leta in je procent penzije manjši , skratka ; nategnejo te k murna !!!

Ampak kaj pa tisti, ki so že bili v penziji in se nato ponovno zaposlili????..Kolikor vem velja za tiste zakonodaja v kateri so prvič šli v penzijo…torej če je (velik ČE, saj ne vem) Romšek že bil v penziji (po stari zakonodaji), se kasneje reaktiviral, lahko sedaj gre mirne duše v penzijo….ali se motim?

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

“niva vllada ne bo imela”…kolikor vem, vlada že dolgo uporablja luksuzne avte in ne Nive…….
Kar se pa predčasnega odhoda v penzijo tiče, je zelo enostavno. Če je doba beneficirana, pomeni, da ko dopolneš dovolj DELOVNE dobe za odhod v penzijo, pač lahko greš, ne glede koliko si star. Če je to pri 50, pač takrat greš…ni tu nobene filozofije. Vprašanje je samo , kolika je višina, oziroma procent penzije, ki jo dobiš, dokler ne izpolneš tudi starostnega pogoja.Tudi jaz sem eden tistih, ki imajo to srečo…pa upam, da mi tega ne zamerite. Verjetno sem si zaslužil.Pa ne politično, da me ne bi takoj napadli……

Tole sicer nima neposredne zveze, ampak a bi kdo popravil ta nerazumljivi naslov? Vedno mislim, da je kakšna Nivea ali kaj, pa neka skorajda romunska beseda vllada.
Saj se človek zatipka, ampak to je too much.

Lahko , da je zaradi benificiranega staža tako kot pišeš.
Definitivno pa že nekaj let velja , da starostne ne moreš izpolniti , ker se leta ki tečejo ne prištevajo , kot sem rekel ta zakonska določba velja že nekaj let .
No lahko pa da za funkcionarske reveže velja drug zakon .

New Report

Close