Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek no tolk o sosedskih odnosih…

no tolk o sosedskih odnosih…

Hi-hi, tale bi “primerno” ogradila vrt mački! Ta še v življenju ni mela mačke, če mene vprašate.

Pa dobro, saj ni spustila zlate ribice ven na dvorišče, to je le maček! In mačke so strašno divje, radožive, radovedne…
Naša je tudi prišla iz zavetišča in se sedaj veselo podi po vrtu in gozdu, opazuje ptice na drevesih ( ujela itak nikoli ne bo nobene ker zgleda nima pojma kako se to počne), zunaj s hčerko lovita žogice in milne mehurčke, avtomobili mimo naše hiše ne vozijo ( ker smo konec vasi), obožuje pa opazovat zajce pri sosedovih. Na srečo imamo sosede, ki imajo radi živali.
Kadar pride v hišo se zavleče na sredo zakonske postelje in prede.
Kdor pač nima takšnih pogojev, ima žival zaprto v hiši. Kar pa mislim da živalim samim niti najmanj ne ustreza. Vsaka bi tkaoj ušla ven če le okno ne bi bilo zaprto.

Gnoj od ljudi pa živi povsod, vsaka vas ima svojo pehto. In mislim da jih je tu na tem forumu pravi zbor!

Tebe nima smisla vprašat česarkoli, ker si očitno omejena in misliš, da se svet končuje tam, kjer gre pri vas doma kabel od televizije v steno…

Majčkeno googlanja…

Tebe nima smisla vprašat česarkoli, ker si očitno omejena in misliš, da se svet končuje tam, kjer gre pri vas doma kabel od televizije v steno…

Majčkeno googlanja…[/quote]

Ja super. Takšne ograje imajo tudi v živalskem vrtu za opice… In koliko to stane lepo prosim? In koliko ljudi poznaš ki bodo to drago grdobo montirali na vrt zaradi mačke ki bo v vsakem primeru našla luknjo? Ker to mačke znaj najbolje, veš… Njim se tudi svet ne konča pri luknji od tv kabla 🙂

Da sem pa očitno omejena…mater super sklepaš na podlagi 1 stavka, ti si pa že pravi medij!

Iz mojega vidika ima zgodba dve plati…ne vem no. Da ne bo pomote, sama imam zelo rada živali in jih ravno zaradi tega, ker jim ne morem zagotoviti kvalitetnega bivanja, nimam. Vsakič se zgrozim nad podobnimi zgodbami o tem, kako krut je lahko človek….
In maček se mi v tej zgodbi smili….grozno!

Po drugi strani pa….kaj vem, lastniki živali bi bili lahko malo bolj odgovorni. Vem, da se mačkam ne da dopovedati, kaj se sme in kaj ne…..gredo pa tudi meni že pošteno na živce sosedovi mački. Na lastni parceli moram stvari zapirati, pospravljati,…samo zaradi njihovih mačkov! Imam male otročke, peskovnik….mački mi hodijo spat v otroške vozičke,….fuj! Povsod so ti mački…..in tudi njihovi iztrebki…
Pa zavoljo dobrih odnosov molčim.

Sem pa odločno proti mučenju, ubijanju živali!
Samo lastniki bi pa tudi v tem pogledu, ko se odločate za živali, morali širše razmišljati.

Pri nekaterih en stavek povsem zadošča, vsi naslednji samo še potrjujejo pravilnost diagnoze.
If it looks like a duck, walks like a duck and quacks like a duck then it’s probably a duck.

Pri nekaterih en stavek povsem zadošča, vsi naslednji samo še potrjujejo pravilnost diagnoze.
If it looks like a duck, walks like a duck and quacks like a duck then it’s probably a duck.[/quote]

Ne bo držalo 🙂 Raca nisem in jih tudi nimam. Imam pa eno svobodno srečno mačko.
Lep preostanek dneva ti želim 🙂

p.s. če si menila da stavka v angleščini ne bom razumela se na tvojo žalost motiš. Angleščino uporabljam aktivno v službi vsaj 3 ure na delavnik.

Kaj a na forumih se tudi polna luna pozna?

Prepir, kamor pogledaš.

Adijo.

Je že hodil na tuje ozemlje.

lp

Ma daj kaj govoriš oslarije no.Mater, a si nora al kaj???
Muc je domač muc, spal je pri sinu, a ker smo na vasi je muc šel tud ven, plezal je po drevju, se lovil po dvorišču, sam šel lulat in kakat ven v zemljo, na našem dvorišču, si je izbarl magnolijo, čeprav je mel noter pesek.Lepo je živel, vsi smo ga crkljali, najbolj sin, ki si je muca želel vrsto let.A sosedovi majo muce in njemu je bila všeč ena njihova muca in večkrat pohajkoval z njo po našem in njihovem dvorišču.Pismo , muc ni pes, ne moreš ga na vrvico.Pa tud sem si mislila, da mogoče pa muce imajo radi in tej ne bodo nič storili.Rešili smo jo zavetišča, koneckoncev.

Ne nemorem dokazat , da je sosed, vendar le kdo bi ga brcnil v glavo????
Sin ma prijatelja, starejšega fanta 25 let veterinarja, ki ga je pogledal in povedal kaj se mu je verjetno zgodilo.Smo takoj klicali veterinarsko dežurno, sam je vetreinar prišel šele ob 22h in takrat bi ga peljali v dežurno a je žal prej umrl.
Ma to je bil tak pameten mucek, res neverjeten , pa vedno je čakal sina, da je prišel iz šole.Mah kaj naj rečem…nevem.Najbolj me je šokiralo, da ga je brcnil v glavo…pa kdorkoli že, dokazala itak nikol ne bom…[/quote]

Oprosti, ampak ti si tak bedak, da ni večjega. Res ste pravi dobrotniki, ker ste mačka “rešili” iz zavetišča, plosk, plosk. Krivi ste za njegovo kruto smrt samo in izključno vi. Če imaš žival, jo imej pod nadzorom, konec debate. Če to ne moreš razumeti, potem si živali ne nabavljaj. Upam, da ne boste nabavili nove živali, ker se bo zgodilo isto, menda razumete to, če se vam je že drugič to zgodilo, se bo tudi tretjič. Še osel gre samo enkrat na led…ti si šla že drugič, verjetno boš tudi tretjič, ker dejansko ne znaš sešteti ena plus ena in ti je tole višek znanosti.
Nekateri ste pa zares tako zelo, zelo zabiti, neumni in omejeni, da mi je prav hudo, da takšni vzgajate otroke. Res, sorry no, samo je čista resnica. Bolj zabitega človeka od tebe še nisem srečala. Ma ne moreš bit tok stupid no…sploh mi ne gre v glavo, a provociraš ali ti to resno misliš, da si tok omejen človek, da živo bitje spuščaš ven brez nadzora, pri tem, da veš kakšnega soseda imaš?

Ma daj kaj govoriš oslarije no.Mater, a si nora al kaj???
Muc je domač muc, spal je pri sinu, a ker smo na vasi je muc šel tud ven, plezal je po drevju, se lovil po dvorišču, sam šel lulat in kakat ven v zemljo, na našem dvorišču, si je izbarl magnolijo, čeprav je mel noter pesek.Lepo je živel, vsi smo ga crkljali, najbolj sin, ki si je muca želel vrsto let.A sosedovi majo muce in njemu je bila všeč ena njihova muca in večkrat pohajkoval z njo po našem in njihovem dvorišču.Pismo , muc ni pes, ne moreš ga na vrvico.Pa tud sem si mislila, da mogoče pa muce imajo radi in tej ne bodo nič storili.Rešili smo jo zavetišča, koneckoncev.

Ne nemorem dokazat , da je sosed, vendar le kdo bi ga brcnil v glavo????
Sin ma prijatelja, starejšega fanta 25 let veterinarja, ki ga je pogledal in povedal kaj se mu je verjetno zgodilo.Smo takoj klicali veterinarsko dežurno, sam je vetreinar prišel šele ob 22h in takrat bi ga peljali v dežurno a je žal prej umrl.
Ma to je bil tak pameten mucek, res neverjeten , pa vedno je čakal sina, da je prišel iz šole.Mah kaj naj rečem…nevem.Najbolj me je šokiralo, da ga je brcnil v glavo…pa kdorkoli že, dokazala itak nikol ne bom…[/quote]

Oprosti, ampak ti si tak bedak, da ni večjega. Res ste pravi dobrotniki, ker ste mačka “rešili” iz zavetišča, plosk, plosk. Krivi ste za njegovo kruto smrt samo in izključno vi. Če imaš žival, jo imej pod nadzorom, konec debate. Če to ne moreš razumeti, potem si živali ne nabavljaj. Upam, da ne boste nabavili nove živali, ker se bo zgodilo isto, menda razumete to, če se vam je že drugič to zgodilo, se bo tudi tretjič. Še osel gre samo enkrat na led…ti si šla že drugič, verjetno boš tudi tretjič, ker dejansko ne znaš sešteti ena plus ena in ti je tole višek znanosti.
Nekateri ste pa zares tako zelo, zelo zabiti, neumni in omejeni, da mi je prav hudo, da takšni vzgajate otroke. Res, sorry no, samo je čista resnica. Bolj zabitega človeka od tebe še nisem srečala. Ma ne moreš bit tok stupid no…sploh mi ne gre v glavo, a provociraš ali ti to resno misliš, da si tok omejen človek, da živo bitje spuščaš ven brez nadzora, pri tem, da veš kakšnega soseda imaš?[/quote]

U, ta te je kar srečala….in to preko posta. Dejansko pa menim da nekdo s tem izrazoslovljem in komentarji ni za med ljudi. Ta če sreča samo sebe bo zadost.

Kdo bi si mislil, kakšna razprava o mačku, skoraj večja kot o človeku. Pa saj zakaj bi bila človeška živalska vrsta prilivigirana. Mogoče je pa mucek kakal pri sosedu, mogoče pa mu je pojedel klobase, mogoče pa je imel sosed nastavljen strup za podgane in miške in je ta muc pojedel zastrupljeno miš. Menim, da muc nima kaj hodit k sosedu na obisk, sploh pa ne k takemu ki je zloben. Jaz sicer mačkov in psov ne maram in enega samega razloga, kadar grem na sprehod , zagotovo stopim na kak pasji drek in čevlji smrdijo za ……….

Evo morm se oglasit ..ma kako lahko krivite njo ,da je muc poginu …vedno in povsod so na koncu krive žrtve ,če4 je ženska posiljena ,je izzivala ,če moški tolče žensko ,je izzivala ,če se tip zapije ..smo spet drugi krivi .Zdej pa spet ,je kriva lastnica
NE ni kriva ONA ,KRIV JE TIST ,KI JE TO NAREDIL ..IN NE BIT TOK BREZOBRAZNI IN VEDNO KRIVIT TISTEGA KATEREGA LAŽJE KRIVITE .
sE JE KERA SPLOH VPRAŠALA KAKO SE TA ŽENSKA IN NJEN SIN POČUTITA ,KO TOLE PIŠETE …NE.. VAS BOLI KURAC ZA NJIJU ,VAM JE SAM VAŽN ,DA KAŽETE S PRSTOM.
Sram vas naj bo,mene je za vas

Lej, če je ženska že drugič spustila žival brez nadzora ven, pri tem da je vedla kakšen je ta sosed, potem je sama kriva ja. Če ti bo otroka povozil avto, ker ga ti ne boš čuvala, boš ti kriva in ne voznik avtomobila, ja. Če boš otroka pustila, brez nadzora, da se igra pred hišo in ga bo pedofil ugrabil, boš tudi ti kriva, ja.Tako pač to gre, za bitja, ki jih je treba čuvati, smo mi odogvorni, da se jim kaj ne zgodi, sploh pa če veš kakšen je sosed, sploh če je že ena žival tako končala, potem je tale popolnoma sama kriva, da je spustila mačka ven. Očitno jima s sinom že ni tako zelo pomenil, da bi ga raje malo čuvala, kot pa dopustila, da se tole zgodi, zato mi ni jasno kaj zdaj joka tuki, kako jima je hudo zaradi mačka?! Halo, ženska sama si si kriva. In ja, tud jaz upam, da ne bo še ena žival tako končala, zaradi vašega egoizma.

Lej,o.k. razumem tudi to ..ampak ,če sklepam po sebi in k4er vem ,da smo ljudje taki ,da vedno upamo na najboljš ,vedno imamo upanje ..sigurno ji ni na kraj pameti padlo ,da bi si sosed upal še mački škodovati

Mislim, da ubogega mucka omenjena gospa ni slučajno spustila ven in je mimo prišel zlobni sosed….vsaj jaz iz posta razberem, da je bila navada mačka puščati ven-namerno in kljub opozorilom soseda in vedenju, da se ta maček pogosto zadržuje pri njih in da je to nezaželjeno…..in od tod verjetno izvira sicer neopravičljivo ravnanje soseda, no če je sploh on krivec za to.

In pse, je zastrupil pred vašo hišo, ali na lastnem dvorišču…..očitno so tudi psi letali vsepovsod in brez nadzora?

In res je avtorica posta sočuten človek, od sinovega prihoda iz šole-pa tja vse do 22h je brez da bi mačka peljala k veterinarju, čakala, da je ta v mukah izdihnil.

Temu se reče pa neizmerna naivnost in neodgovornost.

Če si za živo bitje odgovoren, potem upati na najboljše v smislu ‘saj se mu pa ja ne bo kaj hudega zgodilo’ pač ni dovolj. Dolžan si ukreniti vse, kar je možno, da preprečiš, da se ne bi kaj hudega zgodilo. In tile ljudje tega niso naredili. Zdaj pa svoje neodgovorno ravnanje z živaljo sami pred sabo upravičujejo z jezo na soseda, ki jim je ali pa jim ni nalašč zastrupil mačka.

In kako to, da ljubljenega mačka niste odpeljali k veterinarju?

mah kaj se sekiraš, tle so se ti itak nalimale vegetarske kvazi aktivistke, k misljo da so razvozlale skrivnosti živalskih možganov, razmišljanja, oz. so kr same ratale žvali, pol pa kvakajo pa v luft skačejo sam da slišjo beseda žival… skratka retardinje da jim ni para.

sicer mi je pa žal za vašga mucka, pa k maš retardirane sosede, upam, da če se odločte za posvojitev nove mačore, da vam bo prnesla veselje, pa da se je ne bo lotil ta žleht sosed.[/quote]

jal ahko samo upa. Ampak ona je tako egoistična, da si bo nabavila novo žival kibo kruto umrla, smao da bo muc spal polek njenega sineka. Ko pa ga ne bo več pa po novo žival. če bi jih ZARES skrbelo za živali, ne bi imeli živali, ki bi prišla do sosedov in bi lahko umrla. To ni ljubezen do živali ampak samo do sebe.
In kaj sedaj če bi naredila ograjo, čeprav je nihče nima? A boste raje gledali kaj imajo durgi namesto na življenej svoje živali? Zaradi vas bo umrl še en maček, ker si mislite da ga imate radi in ste rešititelji. Če imaš nekoga rad, ne dovoliš da ga kdo tako pokonča,zaradi vaše malomarnosti.

Že bi živela v mirne okolju, kjer ne bi bilo tvojega agresivnega soseda lahko imaš 10 mačkov. Će pa imaš nekoga, ki zanalašč ubija živali pa ne moreš imeti niti enega, ker si potem ti soodgovorna za to,kaj se mu je zgodilo. Saj si sama poslala žival v nevarnost, kako ne razumeš tega. Kaj boš sedaj še eno žival? Boš samo kot ena rešiteljica upala, da ga ne bo ubil? Kaj ti pomaga upanje, če vep da mu preti nevarnost. In TI si dolžna svojo žival zaščiti pred njim. Zakaj nimaš hrčka,činčile, zajca?? Nekaj kar ne gre tako daleč, in je ne bo mogel nihče zastrupiti.
Ne bi te krivila, če ne bi bilo tvojega soseda, ker pa veš da je in se ti sedaj žival smili, kot ena vaza, ki se je zlomila pa je grozno. Žival ni predmet, ne more kar umret, ti pa to dovoliš. Dolžna si jo zaščititi, pred nevarnimi ljudmi, in ti si sama vedela, da so sosedi nevarni, pa si jo vseeno tja poslala. In zaradi tega je umrla muca.
ker živim ob cesti ne morem imeti živali. Lahko bi jo imela kot ti in upala samo upala, da je ne bo nič povozilo. Ampak nisem takšen egoist,da bi tvegala njeno življenje.

Evo pa smo tam…ali pa jim ni nalašč zastrupil muca …za take kretene se vedno najde eno opravičilo…
Torej imam jaz pravico ,zastrupljat muce ,ki hodijo k nam ,se podijo ,skačejo po drevju ,kakajo …če ja ,-grem dons po pantakan..kriva bo pa soseda .

hahaha bi pa rada videla takšno mačko. Mačke rinejo V HIŠO, ne pa iz nje. Če seveda ne štejem gonečih se mačk. Mi smo sicer v bloku, v katerem je vsaj 10 mačkov, za katere vem. Pa kljub odprtim oknom ni še nobena skočila ven. Mami je pa v hiši, kjer bi lahko imela mačke zunaj, ker ni ceste in norih sosedov, pa ravno tako noben maček ne sili ven. Raje predejo na postelji ali na mizi 🙂
Sorodniki, kmetje, kup mačkov, pa rinejo noter na balkonu, skozi okno, ko kdo odpre vrata, smuk noter … ven pa ne in ne, jih morajo nagnati.

Dejstvo pa je, kot že rečeno, da imajte svoje živali ZASE, POD NADZOROM, ne da nadlegujejo sosede, jim lulajo in praskajo po vrtovih, itd … Kar je malenkost v primerjavi z nepotrebnim mučenjem in smrtjo nedolžnih mačk, za katere ste krivi malomarni lastniki sami, ne zlobni sosed. Če bi na živali pazili, do tega ne bi prihajalo, kajneda?

Ne, nima pravice zastrupiti ali kako drugače mučiti živali, to je menda jasno vsakemu normalnemu človeku.
Je pa lastnik kot prvo sam dolžan poskrbeti za svoje ljubljenčke, to se pa ponavadi spregleda. Kdor ima žival, naj bo zanjo polno odgovoren….tudi pri zagotavljanju življenskega okolja živalim….

In razmišljanje…..moj mali srčkan mucek je šel samo malo do njegovih muck….vsaj meni ni na mestu. Sosedov pogled na to je verjetno drugačen in ljubega mucka žal vidi kot mačka, ki zahaja tja, kjer nima kaj početi.
Lastnica se bo pač morala začeti zavedati, da njen maček na tuji zemlji ni zaželen.

No, sem si kar oddahnil. Od zdaj dalje bom v bližini kakšne šole mirno pohodil plin. Če slučajno kakšnega zbijem, bom policiji rekel naj kar starše zajebava. Saj so tako oni krivi, kaj pa so ga pustili brez nadzora. Sodišče bo to sigurno upoštevalo.

PRavilno je naredu sosed, vsi lastniki živali naj si jih doma držijo al pa na vrvici.lp

No, sem si kar oddahnil. Od zdaj dalje bom v bližini kakšne šole mirno pohodil plin. Če slučajno kakšnega zbijem, bom policiji rekel naj kar starše zajebava. Saj so tako oni krivi, kaj pa so ga pustili brez nadzora. Sodišče bo to sigurno upoštevalo.[/quote]

Tebi pa ni velik jasno, kajne. No ti razložim,… če bom jaz veselo gledala tv, petletnemu otroku dala žogo, da se zunaj igra (da imam jaz mir), voznik avtomobila, ki vozi po predpisih pa ga bo povozil,ko mu bo nenadoma skočila žoga in mali pred avto…a res misliš, da bo voznik kriv? Tudi če ne boš konec koncev vozil po predpisih, bo vedno mati (normalna) imela slabo vest in si očitala, kaj je naredila (sicer normalna mati tega že v štartu ne bi sploh naredila). Ja kriv boš že, ampak tudi mati bo. In če divjajo vozniki, je na nas pač, da otrok, ki ne razumejo, ne izpostavljamo cesti brez nadzora. Jasno?

New Report

Close