Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek no tolk o sosedskih odnosih…

no tolk o sosedskih odnosih…


A ti si bolan?Pravilno, da je na krut način ubil muco, Vživi se v njo, veš kako je trpela pred smrtjo.
Strinjam se le z tem, naj se živali, ki jih imamo držimo doma, če tega nismo sposobni jih naj nimamo, ker jih ogrožamo.

mah kaj se sekiraš, tle so se ti itak nalimale vegetarske kvazi aktivistke, k misljo da so razvozlale skrivnosti živalskih možganov, razmišljanja, oz. so kr same ratale žvali, pol pa kvakajo pa v luft skačejo sam da slišjo beseda žival… skratka retardinje da jim ni para.

sicer mi je pa žal za vašga mucka, pa k maš retardirane sosede, upam, da če se odločte za posvojitev nove mačore, da vam bo prnesla veselje, pa da se je ne bo lotil ta žleht sosed.[/quote]

jal ahko samo upa. Ampak ona je tako egoistična, da si bo nabavila novo žival kibo kruto umrla, smao da bo muc spal polek njenega sineka. Ko pa ga ne bo več pa po novo žival. če bi jih ZARES skrbelo za živali, ne bi imeli živali, ki bi prišla do sosedov in bi lahko umrla. To ni ljubezen do živali ampak samo do sebe.
In kaj sedaj če bi naredila ograjo, čeprav je nihče nima? A boste raje gledali kaj imajo durgi namesto na življenej svoje živali? Zaradi vas bo umrl še en maček, ker si mislite da ga imate radi in ste rešititelji. Če imaš nekoga rad, ne dovoliš da ga kdo tako pokonča,zaradi vaše malomarnosti.

Že bi živela v mirne okolju, kjer ne bi bilo tvojega agresivnega soseda lahko imaš 10 mačkov. Će pa imaš nekoga, ki zanalašč ubija živali pa ne moreš imeti niti enega, ker si potem ti soodgovorna za to,kaj se mu je zgodilo. Saj si sama poslala žival v nevarnost, kako ne razumeš tega. Kaj boš sedaj še eno žival? Boš samo kot ena rešiteljica upala, da ga ne bo ubil? Kaj ti pomaga upanje, če vep da mu preti nevarnost. In TI si dolžna svojo žival zaščiti pred njim. Zakaj nimaš hrčka,činčile, zajca?? Nekaj kar ne gre tako daleč, in je ne bo mogel nihče zastrupiti.
Ne bi te krivila, če ne bi bilo tvojega soseda, ker pa veš da je in se ti sedaj žival smili, kot ena vaza, ki se je zlomila pa je grozno. Žival ni predmet, ne more kar umret, ti pa to dovoliš. Dolžna si jo zaščititi, pred nevarnimi ljudmi, in ti si sama vedela, da so sosedi nevarni, pa si jo vseeno tja poslala. In zaradi tega je umrla muca.
ker živim ob cesti ne morem imeti živali. Lahko bi jo imela kot ti in upala samo upala, da je ne bo nič povozilo. Ampak nisem takšen egoist,da bi tvegala njeno življenje.[/quote]

a si spet mal živčna pa se ti tipke zatikajo? 🙂

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

jal ahko samo upa. Ampak ona je tako egoistična, da si bo nabavila novo žival kibo kruto umrla, smao da bo muc spal polek njenega sineka. Ko pa ga ne bo več pa po novo žival. če bi jih ZARES skrbelo za živali, ne bi imeli živali, ki bi prišla do sosedov in bi lahko umrla. To ni ljubezen do živali ampak samo do sebe.
In kaj sedaj če bi naredila ograjo, čeprav je nihče nima? A boste raje gledali kaj imajo durgi namesto na življenej svoje živali? Zaradi vas bo umrl še en maček, ker si mislite da ga imate radi in ste rešititelji. Če imaš nekoga rad, ne dovoliš da ga kdo tako pokonča,zaradi vaše malomarnosti.

Že bi živela v mirne okolju, kjer ne bi bilo tvojega agresivnega soseda lahko imaš 10 mačkov. Će pa imaš nekoga, ki zanalašč ubija živali pa ne moreš imeti niti enega, ker si potem ti soodgovorna za to,kaj se mu je zgodilo. Saj si sama poslala žival v nevarnost, kako ne razumeš tega. Kaj boš sedaj še eno žival? Boš samo kot ena rešiteljica upala, da ga ne bo ubil? Kaj ti pomaga upanje, če vep da mu preti nevarnost. In TI si dolžna svojo žival zaščiti pred njim. Zakaj nimaš hrčka,činčile, zajca?? Nekaj kar ne gre tako daleč, in je ne bo mogel nihče zastrupiti.
Ne bi te krivila, če ne bi bilo tvojega soseda, ker pa veš da je in se ti sedaj žival smili, kot ena vaza, ki se je zlomila pa je grozno. Žival ni predmet, ne more kar umret, ti pa to dovoliš. Dolžna si jo zaščititi, pred nevarnimi ljudmi, in ti si sama vedela, da so sosedi nevarni, pa si jo vseeno tja poslala. In zaradi tega je umrla muca.
ker živim ob cesti ne morem imeti živali. Lahko bi jo imela kot ti in upala samo upala, da je ne bo nič povozilo. Ampak nisem takšen egoist,da bi tvegala njeno življenje.[/quote]

a si spet mal živčna pa se ti tipke zatikajo? :)[/quote]

Sem ja, še bolj pa žalostna, ker je ta muca umrla zaradi malomarnosti. Njim pa je vseeno za to, šli bodo po novo,da zapolnijo svoje potrebe, za mačje potrebe pa jim je vseeno.

Ponavadi ne komentiram na ta forum, ker me vedno prej mine, ko berem primitivne odgovore. Večina odgovorov tukaj ni vredna besed, sprašujem se samo, kje imate zdravo pamet. Ženska je potožila tukaj gor v upanju, da bo dobila kakšen nasvet, vi jo pa je*ete v glavo. Mislim folk, ogabni ste. Ne vem, če ste tko nenormalni tudi v realnem življenju, ampak če ste, se mi smilite in verjetno ste v življenju blazno nesrečni in osamljeni, da morate tukaj svoje agonije izlivat. Ne vem, koliko ste stari, ampak bi rekla, da je povprečje na monu med 30 in 40 let. Jst sem precej mlajša, pa se mi zdi, da nisem sposobna pisat takih postov, ki so res pod nivojem. Marsikateri najstniški (!) forum je dosti bolj prijazen. Zamislite se.

Glede soseda, ki ubija živali. Treba je podat prijavo, to je nujno. Seveda pa je treba imeti dokaz, mačka je potrebno odpeljati k veterinarju, da pogledajo, kaj je bil vzrok smrti. Možno je tudi, da sosed ne zastruplja živali, ampak da je bil strup kjerkoli drugje v okolici (če praviš, da se je to že zgodilo). Na tvojem mestu ne bi imela nobene živali več, ki bi se prosto sprehajala okrog, če je sosed res taka žlehnoba, bi ga pa sigurno prijavila. Če bi se to zgodilo mojemu mačku, jaz tega ne bi mirno požrla, ampak bi se maščevala. Takšna pač sem. Najlažje se je spravljat nad uboge živali in se izživljat nad njimi. Res se mi smilijo taki osebki. Sigurno mu ne bi dala mira. Če bi bil res on kriv, kar pa boš težko ugotovila.

Ja seveda je revica potožila, da je uboga, ker ji je sosed mačka ubil. Le kako ubog še je maček. Vedela je da jim je sosed že eno živla ubil, in si je šla še po drugo,ter jo sama dala v roke smrti. Skoraj dobesedno. A jo naj potolažim? Ne bom,ker ji je bilo vseeno za žival.

Ja seveda je revica potožila, da je uboga, ker ji je sosed mačka ubil. Le kako ubog še je maček. Vedela je da jim je sosed že eno živla ubil, in si je šla še po drugo,ter jo sama dala v roke smrti. Skoraj dobesedno. A jo naj potolažim? Ne bom,ker ji je bilo vseeno za žival.[/quote]

Točno to. A zdaj naj se nam pa ona smili, ker je tako malomarna, da se ji jebe za lastno žival, ki jo je kao rešila iz zavetišča?? Ja, boga, boga, a ne. Kaj pa mačka? Ah, naj bo vesela, da je bila rešena iz zavetišča, nič hudega, če je crkavala cel dan zaradi strupa, lahko bi bilo še huje, če je oni ne bi “rešili” iz zavetišča, a ne…naj bo mačka vendar hvaležna, saj so taki ljubitelji, da so celo šli v zavetišče. Za kozlat. Če se mi kdo smili v tej zgodi, je to samo žival. Pa ajde, če bi se ji to zgodilo prvič, bi ji še rekla, da verjamem, da ji je hudo, malce potolažila in dala strog nasvet kako naj naslednjič ravna z mačko, kaj je potrebno za varnost mačke, bla bla in vsak zdrav človek bi nasvet vzel resno in do tega ne bi več prišlo….Tako pa se je tole zgodilo že večkrat…če nisi podrobno prebrala, jim je sosed zastrupil že več psov. Očitno jim kratko malo dol visi za njihove živali. Popolnoma sama je kriva za smrt mačke in prejšnjih živali, jaz na njenem mestu ne bi mogla zaspati od slabe vesti. Fuj fej pa tak primitiven folk. Upam, da se njej osebno vrne vse trpljenje, ki so ga morale te živali dati čez pred njihovo smrtjo.

Meni je pa vse skupaj čudno. Kako ve z zagotovostjo, da je mačka bila zastrupljena? Pri nekaterih strupih žival umira tri dni zaradi razpada notranjih organov, ta mačka pa kolikor sem razumela je umrla kar hitro. Poleg tega je imela še baje neko brco v glavo? Bi rekla, da ni za izključiti, da je mačko povozil avto in je imela notranje krvavitve. Zaradi svoje lastne malomarnosti je pa najlažje obtožiti soseda, češ, saj nismo mi krivi ampak sosed.
Kot odgovorna lastnica bi svojo žival dala takoj na obdukcijo. Seveda bi pa še isto sekundo, ko je žival umirala, bila pri veterinarju, oni pa so kar čakali, da je izdihnil sam.
Jah, taki ljubitelji živali, da jim ni para. Normalen človek bo svojega ljubljenčka, ki ga ima zares rad, obvaroval pred zunanjimi nevarnostmi, to je tako jasno (no, nekaterim očitno ne bo nikoli).

Se pravi, ce imas mozgansko degeneriranega soseda moras pa pazit, da ne bo zivali ali cloveku kaj naredil? Monovke ste spet dokazale, da ste zafrustrirane razocaraner gospodinje in zato to nanizanko tako obozujete. Po drugi strani bi pa nekatere resevale svet in vse zivali na njem…

Če imaš takšnega soseda, ne moreš imeti živali, ker je velika verjetnost, da bo umrla. In je logično, da si je ne boš nabavil, ker lahko umre.

Ja, nekateri ste še zelo naivni, svet namreč ni rožnat in prijazen, veliko možgansko degeneriranih ljudi tepta to našo zemljo, zato pa moramo otroke in živali, skratka šibkejša bitja, obvarovati starši in lastniki, to je namreč naša dolžnost in odgovornost. Če jih pač ne, smo sami krivi, če se jim kaj zgodi.

Aja, in kakor se nam butasto zdi, da taki ljudje teptajo zemljo, pač jo in vsak, ki ima šibkejše bitje res rad, je ne bo namenoma izpostavil takim ljudem ali možnim nesrečam, ki se jim lahko pripetijo.

Ni moj problem, ce je sosed degeneriran. Treba je pac sosedom pokazat, da niso oni sefi, ki ti plesejo po glavi…

Ni moj problem, ce je sosed degeneriran. Treba je pac sosedom pokazat, da niso oni sefi, ki ti plesejo po glavi…[/quote]

Ampak to je treba prej storit, kot novo žival nabavit, ker drugače še bo ta tako končala.

Ti povem eno smešno ? ta naš sosed ima 3 mačke in vse so žive in vse hodijo scat in srat na mojo teraso …Naš mucek je lula in kakal doma v našo magnolijo, zgleda, da se mu je zelo dopadla.K sosedom je šel na špancir k njihovi mački , ker se mu je zgleda dopadla razen sinove družbe , tudi družba mačk.
Jah se spomnim nazaj, ko se je k nam priklatila ena muca, bela, slepa in sem dala na radio objavo in so se našli lastniki.Naš sosed je rekel takrat o tej muci; ah kaj ena gor al dol, kaj dejo fentaj.Veš moja žena jih je že dost fentala.Pa se ni hecal, obratno.tip je psiho.

Ma daj kaj govoriš oslarije no.Mater, a si nora al kaj???
Muc je domač muc, spal je pri sinu, a ker smo na vasi je muc šel tud ven, plezal je po drevju, se lovil po dvorišču, sam šel lulat in kakat ven v zemljo, na našem dvorišču, si je izbarl magnolijo, čeprav je mel noter pesek.Lepo je živel, vsi smo ga crkljali, najbolj sin, ki si je muca želel vrsto let.A sosedovi majo muce in njemu je bila všeč ena njihova muca in večkrat pohajkoval z njo po našem in njihovem dvorišču.Pismo , muc ni pes, ne moreš ga na vrvico.Pa tud sem si mislila, da mogoče pa muce imajo radi in tej ne bodo nič storili.Rešili smo jo zavetišča, koneckoncev.

Ne nemorem dokazat , da je sosed, vendar le kdo bi ga brcnil v glavo????
Sin ma prijatelja, starejšega fanta 25 let veterinarja, ki ga je pogledal in povedal kaj se mu je verjetno zgodilo.Smo takoj klicali veterinarsko dežurno, sam je vetreinar prišel šele ob 22h in takrat bi ga peljali v dežurno a je žal prej umrl.
Ma to je bil tak pameten mucek, res neverjeten , pa vedno je čakal sina, da je prišel iz šole.Mah kaj naj rečem…nevem.Najbolj me je šokiralo, da ga je brcnil v glavo…pa kdorkoli že, dokazala itak nikol ne bom…[/quote]

Oprosti, ampak ti si tak bedak, da ni večjega. Res ste pravi dobrotniki, ker ste mačka “rešili” iz zavetišča, plosk, plosk. Krivi ste za njegovo kruto smrt samo in izključno vi. Če imaš žival, jo imej pod nadzorom, konec debate. Če to ne moreš razumeti, potem si živali ne nabavljaj. Upam, da ne boste nabavili nove živali, ker se bo zgodilo isto, menda razumete to, če se vam je že drugič to zgodilo, se bo tudi tretjič. Še osel gre samo enkrat na led…ti si šla že drugič, verjetno boš tudi tretjič, ker dejansko ne znaš sešteti ena plus ena in ti je tole višek znanosti.
Nekateri ste pa zares tako zelo, zelo zabiti, neumni in omejeni, da mi je prav hudo, da takšni vzgajate otroke. Res, sorry no, samo je čista resnica. Bolj zabitega človeka od tebe še nisem srečala. Ma ne moreš bit tok stupid no…sploh mi ne gre v glavo, a provociraš ali ti to resno misliš, da si tok omejen človek, da živo bitje spuščaš ven brez nadzora, pri tem, da veš kakšnega soseda imaš?[/quote]

Hvala za zabitost.

Mislim da si se lepo opisala, uau :)))))

Ujemi njegove macke in jih nesi v azil. 1. ker ne zna ravnati z zivalmi 2. ker bo brez mackov in bo videl kako to je…

Mislim ženske ve niste pri pravi, res se vprašam če ste na speedu al kaj , da mate take ????

Prišli smo domov zvečer ob 19h, zakaj je moja stvar.Veterinarja ni bilo do 22h, šele takrat je imel možnost mucka pogledat, ga pa je ta čas šolan veterinar…
Zadovoljna? Aja, zdaj bo še kako da ste prišli domov ob tisti uri, vsi normalni pridejo domov ob …in vi ste nenormalni straši.
Hm, čudne ste , čudne….

Če kdo ni normalen si to ti. Žival si izpistavila nevarnosti, ker si vedela da sosed pobija živali in si v njegovo bližino pustila še eno žival.

a ti se pa smatraš za normalno?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Definiraj “normalen”…

Definiraj “normalen”…[/quote]

Normalen je nekdo, ki za svojega ljublječka skrbi tako, da ga ne izpostavljanja motenemu sosedu, ki je že priznal da jim je neo žival ubil.

Dokaj cudna definicija normalnega, saj se sosedu zdi normalno to, da je degeneriran – ne pozna se drugacnega. Se pravi se sosed smatra za normalnega in normalno mu je ubiti zival. Torej sosed uziva v svoji normalnosti. Ce si zascitnica zivali bi ze ugotovila, da bo sosed mucil zivali se naprej pa tudi, ce bo od drugih sosedov macek prisel na vrt. Zakljuciva lahko, da mora cela soseska (macki imajo teren okoli 5 km) svoje macke paziti, ker je sosed “normalen” in rad muci zivali. Seveda ti trdis, da ce bo eden od mackov prisel na do soseda bo spet kriv lastnik.Jaz pa bi rekel, da je problem pri sosedu. Ali pa je pri nas normalno to, da mora cela soseska biti previdna, zaradi soseda? Pa ne mi razlagat, da je njegov um zmozen lociti, cigav macek je to in bo zastrupljeval samo dolocene, ker tega ne mores reci. Je pac mucitelj zivali in vi ga zagovarjate.

Bogi sosed ja ja…

Ja, takoj za tem, ko se začneš obnašat kot odgovoren skrbnik živali. Kar vključuje tudi upoštevanje zakona, se pravi, da mora bit žival pod nadzorom in to, da nima kaj delat pri sosedih. Živali si menda nabavljate zase ali zato, da šetajo po vsakem vrtu in bivakirajo po celi vasi. Al kako?

Kaj ima tuj maček delat na nekem vrtu? Kaj imajo tu “zaščitniki” živali? Menda smo govorili o skrbništvu? A vi ločite to razliko? In kaj se imajo lastniški mački za pojat po 5km terenu, v kolikor le-ta ni last njihovega skrbnika?

hehehe morem, da ne morem….

Eni jih tudi imajo v stolpnicah in taki muci nikoli ne vidijo trave….
Če ima možnost, bo maček skliznil ob vsaki priliki, pa lastniške posesti je ali ni 5 km.

Mislim, no, tako brezvezno zgražanje.
Nihče pa ne pomisli na potepuške, mačke brez lastnikov, ki se tudi veselo množijo.
Kaj tiste pa upoštevajo 5 km lastniški pas?

New Report

Close