Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Noče biti moja priča

Noče biti moja priča

Vem, da sem si v resnici malo sama kriva, pa vseeno. Jaz bi zanjo pustila vse, ona pa zaradi odhoda na koncert ne bo na moji poroki, čeprav sva bili od kar se poznava, dogovorjeni, da si bova poročni priči. Z datumom poroke sem odlašala dolgo časa, ker je moj bodoči mož čakal da mu določijo datum za eno službeno zadevo. Poročila se bom na vikendu, stric je matičar, zato datumsko ni bilo nobenih problemov. Povem prijateljici, ona meni da gre takrat na koncert v tujino, katerega je čakala nekaj let. Nič noče slišati o tem, da ji vrnem denar za nakup karte, samo naj bo moja priča, ker plana b nimam. Zelo ji zamerim, ker mi ni povedala za koncert, niti me ni povabila sabo. Vedela je, da se poročim enkrat poleti in se ni posvetovala z mano, čeprav me včasih vpraša še celo kaj naj pripravi za kosilo ali kaj naj obleče. Sprašujem vas, je ona sploh še vredna mojega prijateljstva? Najraje je ne bi videla nikoli več.

 

Bogi dec

Bridezilla

Ja, nikogar ne moreš v nič prisiliti pa neke mladostniške kakor obljube gor ali dol. In tudi tole prijateljstvo se nekako ohlaja, nič ni za zmeraj, vse se spreminja…

Res mogoče delaš na planu b- za tvojo pričo, kakšen sorodnik, sodelavka, vprašaš koga iz njegove strani, …

No, kakorkoli, naj bo lepo vreme na poroki in uživajte.

Odgovor na objavo uporabnika
bodoča nevesta309, 18.04.2024 ob 11:58

Vem, da sem si v resnici malo sama kriva, pa vseeno. Jaz bi zanjo pustila vse, ona pa zaradi odhoda na koncert ne bo na moji poroki, čeprav sva bili od kar se poznava, dogovorjeni, da si bova poročni priči. Z datumom poroke sem odlašala dolgo časa, ker je moj bodoči mož čakal da mu določijo datum za eno službeno zadevo. Poročila se bom na vikendu, stric je matičar, zato datumsko ni bilo nobenih problemov. Povem prijateljici, ona meni da gre takrat na koncert v tujino, katerega je čakala nekaj let. Nič noče slišati o tem, da ji vrnem denar za nakup karte, samo naj bo moja priča, ker plana b nimam. Zelo ji zamerim, ker mi ni povedala za koncert, niti me ni povabila sabo. Vedela je, da se poročim enkrat poleti in se ni posvetovala z mano, čeprav me včasih vpraša še celo kaj naj pripravi za kosilo ali kaj naj obleče. Sprašujem vas, je ona sploh še vredna mojega prijateljstva? Najraje je ne bi videla nikoli več.

 

Spet ti, s svojimi bolanimi zgodbicami!

A nisi vedla za ta njen koncert?  Al pa nisi taka prjatlca, da bi? Več let , namreč……ti pa kao nič vedela?

 

Če datumsko ni noben problem (kot pišeš sama), potem pač prestavi poroko. Zakaj bi se ravno ona morala prilagoditi tebi

Kje je problem, glede na to, da priče sploh niso več potrebne?

Se hecaš? Določeni koncerti so za nekatere ljudi nekaj najbolj pomembnega v življenju in vsekakor bolj pomembni kot poroka DRUGE osebe. Ti lahko poroko prestaviš, ona koncerta ne more. Zakaj pa nisi z njo uskladila termina??????????????

Jaz NIKOLI ne bi odpovedala koncerta, ona je očitno vendarle pripravljena, pod pogojem, da ji povrneš stroške, ampak ti si zdaj še užaljena, ker te ni povabila😂😂 skratka nisi racionalna.

Odrasti. Ne vrti se vse okrog tvoje poroke, ki jo ocitno organiziras v “zadnjem” trenutku?

Datum poroke tik pred zdajci, na koncert je čakala leta!

Verjetno bi ti lahko za 1 teden premaknila datum poroke.

Je pa biti priča velika stvar, tudi finančno.

Lahko se kot najstnica ali mladenka o tem pogovarjaš, dogovarjaš, a imaš pravico, da se premisliš!

Še v bolnici se lahko premisliš in predčasno npr. končaš zdravljenje.

Mož me je zasnubil. Nato sva to povedala doma in moji prijateljici ter jo vprašala, če ji datum odgovarja. Enako sva vprašala njegovega strica!

Dve pomembni vprašanji torej! Ali sploh bo priča in da se časovno uskladimo.

Imela sva poroko poleti, zato sva prej vprašala zaradi načrtovanja dopustov.

Ni pa za zamerit, če nekdo priča ne želi biti. Nanjo pade kar nekaj zadolžitev, med samo poroko je pomembna oseba.

Nekdo, ki mu javno nastopanje ne leži, se raje umakne pred to zadolžitvijo!

 

Jaz bi isto naredila,kot tvoja prijateljica

Datum poroke ni problem,ampak se moraš pa poročit ravno na tisti dan,ko nje ni?In koncert na katerega je čakala več let?Pa nisi nič vedela?

Ti si že vedela,ampak je poroka ravno na tisti dan bolj pomembna…zate mogoče že…

Jaz imam podobno izkušnjo. Moja priča je ob vabilu, da postane moja priča, rekla da bo, če bo vse vredu in naštela tisoč brezveznih razlogov, zakaj je ne bi bilo na poroko… No, na koncu je prišla in igrala na karto, da se svet vrti okrog nje. Kar nekaj let po poroki sem jo še prenašala, potem sem pa končno spregledala, kakšna je. Nič več nočem z njo. Sem pa na poroki s pogledom zelo iskala prijateljico iz otroštva, ki je potrdila udeležbo, pa je ni bilo. Kasneje sem izvedela čudne razloge od nje, en je bil tudi, da ne mara cerkve. V glavnem, tudi z njo sem za nekaj časa prekinila stike, zdaj sva pa spet bolj površinske, prijateljice dobre pa nisva več. Ljudje pokažejo svoj pravi obraz. Priporočam ti, da naj ti bo priča nekdo iz družine.

Čemu takšen halo s pričo? Saj priče niso več obvezne ali potrebna njihova prisotnost od leta 2018. Tako ni treba komplicirat!

Prico poroka tudi kar nekaj stane, sicer pa niso vec obvezne, brez veze kompliciras.

Daj, ne bodi otrocja!

Ce datum ni problem, prestavi za en vikend to poroko ali pac najdi drugo prico.

Sama si si kriva, ne mores pricakovati, da bodo ljudje doma sedeli pa cakali, da ti izpolnijo zelje.

V zrelem prijateljstvu se sprejemajo kompromisi, ampak tokrat si ti tista, ki se bo morala prilagoditi ali bos pac unicila vse.

New Report

Close