Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Noče jesti mesa

Noče jesti mesa

Ravno pred prazniki se je hčerka odločila, da ne bo več jedla mesa.

Mož je itak najbolj strasten mesojed in ji tega ne dovoli. Jaz pa nimam pojma kako naj na to sploh reagiram?!

Da sploh ne govorim o nekih nadomestkih, slišala sem, da je to vse sama kemija..

Odgovor na objavo uporabnika
Beti222, 11.01.2022 ob 16:50

Ravno pred prazniki se je hčerka odločila, da ne bo več jedla mesa.

Mož je itak najbolj strasten mesojed in ji tega ne dovoli. Jaz pa nimam pojma kako naj na to sploh reagiram?!

Da sploh ne govorim o nekih nadomestkih, slišala sem, da je to vse sama kemija..

 

Pametna punca, se zaveda da je to prihodnost. Vidva sta pa še primata, morilca in še kaj…

 

Nisem veganska ali vegetarijanka, ampak kakšna kemija, lepo te prosim? Naj je razne stročnice, zelenjavo, ajdovo in proseno kašo ter sezonsko sadje, pa bo zdrava kot ribica. No, in še mandlje ter druge oreščke.

Odgovor na objavo uporabnika
orng veganka, 11.01.2022 ob 16:59

 

Pametna punca, se zaveda da je to prihodnost. Vidva sta pa še primata, morilca in še kaj…

 

Pejt v kletko z levom ali medvedom in preživi teden dni z živaljo. Saj te ne bosta ubila, ne? To bi morala biti mala malica za vas živaloljubske vegance 😀

Koliko je pa hci stara? Jaz bi se orientirala glede na to dejstvo.

Saj ni nujno, da drastično spremeni prehrano v vegansko. Naj začne postopoma, mogoče je vegetarianstvo bolj zdravo kot veganstvo. Naj iz jedilnika ne črta rib, mleka in mlečnih izdelkov sicer bo čisto anemična.

    Pa se ti zavedas, s cim vse je obdelano sadje, orescki itd, da prezivi pot okoli sveta v Slovenijo? Ali naprimer tako opevana soja? To je zdravo samo v glavah modernih norcev.

Odgovor na objavo uporabnika
Dohtar, 11.01.2022 ob 17:42
    Pa se ti zavedas, s cim vse je obdelano sadje, orescki itd, da prezivi pot okoli sveta v Slovenijo? Ali naprimer tako opevana soja? To je zdravo samo v glavah modernih norcev.

Si ti že kdaj pozimi vdihaval zdrav ljubljanski zrak?

Moja hcerka tudi ne je mesa. Pa kaj ji naj zdaj? Tako se je sama odlocila.

Nared kosil pol pa kar bo jedla bo jedla, ce ne bo pa lacna.

Kako to misliš, da ji ne dovoli? Jo priveže na stol in ji tlači v usta zrezke?

 

Odgovor na objavo uporabnika
iziv za vegane, 11.01.2022 ob 17:02

Pejt v kletko z levom ali medvedom in preživi teden dni z živaljo. Saj te ne bosta ubila, ne? To bi morala biti mala malica za vas živaloljubske vegance 😀

Ne moreš primerjat nagona z razumskim človekom, ki se lahko odloča. Sploh pa ne kar se dogaja. Torej industrijsko pobijanje milijonov živali vsakodnevno za človeka. To so navadna koncentracijska taborišča za živali in nič drugega.

 

Otroci in najstniki bi morali jesti čimbolj raznoliko hrano, ker se še razvijajo in rastejo. To je še posebej pomembno za deklice, da se izognejo problemom z neplodnostjo. Ni zdravo, da je meso vsak dan na jedilniku in ni zdravo, da mesa ni nikoli na jedilniku. Naj bo vodilo zmernost.

Zakaj siliti nekoga, da naj se prehranjuje po tvojih pravilih? Upam, da ga hči prijavi, če jo sili. Pa ne zagovarjam vegijev. Tudi v nasprotnem primeru, da bi bili vegiji in bi nekdo želel jesti meso in vegiji tega ne bi pustili- veljajo ista pravila. Nima kaj drugi, da odloča, kaj naj nekdo je. Je stvar posameznika.

verjetno se trudi nevtralizirati fotrov ogljični odtis.

Pač ne je, kaj te zdaj? Saj nič nikomur ne odžira stran.

Pomembna je starost. Če je starejša in bo res vztrajala na tem, bo treba paziti na prehrano, da bo res dobila vse nujno potrebne snovi, ki jih je sicer najlažje dobiti v mesu. Morda bi jo prepričali o postopnem prehodu, morda še bolje, da bi količino mesa le zmanjšala.

Sama sem pred leti probala, a sem se precej slabše počutila. Meso zdaj jem enkrat do dvakrat tedensko. Se mi zdi, da je za otroke in mladostnike kar dobro, da ga jedo.

Odgovor na objavo uporabnika
tkolele je, 11.01.2022 ob 18:44

Otroci in najstniki bi morali jesti čimbolj raznoliko hrano, ker se še razvijajo in rastejo. To je še posebej pomembno za deklice, da se izognejo problemom z neplodnostjo. Ni zdravo, da je meso vsak dan na jedilniku in ni zdravo, da mesa ni nikoli na jedilniku. Naj bo vodilo zmernost.

Meso se da čisto lepo nadomestiti s stročnicami (cicerika, leča, fižol, soja). Prej bo imela težave z neplodnostjo (in druge zdravstvene težave) zaradi preveč mesa kot zaradi zdrave, uravnotežene vegetarijanske prehrane. Mene pri mojih otrocih bolj skrbi, da pojedo preveč mesa (v šoli je vsak dan na jedilniku!!!).

Jaz bi ji edino dodatek b12 vitamina svetovala, sicer bo pa z rastlinsko hrano bolj preskrbljena z mikrohranili, kot bi bila z mesno.

Odgovor na objavo uporabnika
orng veganka, 11.01.2022 ob 18:39

Ne moreš primerjat nagona z razumskim človekom, ki se lahko odloča. Sploh pa ne kar se dogaja. Torej industrijsko pobijanje milijonov živali vsakodnevno za človeka. To so navadna koncentracijska taborišča za živali in nič drugega.

 

Pa koliko čebel mora vsak dan umret, da oprašijo vso to rastlinje za prehrano človeka! Koliko čebelic mora umret za en kozarček medu?!

Ne razumem, kako lahko oče svoji hčerki ne dovoli, da ne je mesa? Kako točno to izgleda? Jo meso na silo tlači v usta ali kako?

Danes je bilo objavljeno, da bo človeštvo moralo preiti na restlinsko prehrano.

Otroci imajo še nek instinkt za prehranjevanje. Odrasli imajo pa pamet, pa znanje, pa razum, pa inteligenco, pa modrost, pa zapackano vest.

Sem zadnjič slišala zanimiv argument, zakaj ne kupiti celega piščanca. Ker preveč spominja na žival?!? Ljudje bi generalno pojedli bistveno manj mesa, če bi si vsak moral svojo žival sam zaklati. Dokler pa lila krave serjejo lešnike v čokoladi, je stanje pač takšno kot je. Sama bi raje, da bi šli v naši družini vsi na nič mesa, ampak ne bo šlo, ni podpore.

Bl ko berem tele vase bedarije bl mi je slabo, boge zivali itd ja sej zato so krave pa pujsi da se koljejo in da jih jemo, pac moje mnenje je da ste vi usi “nejemo mesa” bolni

Odgovor na objavo uporabnika
Tudi jaz bi raje, 12.01.2022 ob 00:19

Sem zadnjič slišala zanimiv argument, zakaj ne kupiti celega piščanca. Ker preveč spominja na žival?!? Ljudje bi generalno pojedli bistveno manj mesa, če bi si vsak moral svojo žival sam zaklati. Dokler pa lila krave serjejo lešnike v čokoladi, je stanje pač takšno kot je. Sama bi raje, da bi šli v naši družini vsi na nič mesa, ampak ne bo šlo, ni podpore.

Res je to. Če bi moral vsak svojo žival zaklat, dajte po pravici povedat, bi res to počeli? Sploh v današnjem pussy svetu, ko je vse pretežko in preveč “gnusno”. Nič nimam proti temu, da se žival, ki je živela tudi na odprtem, se pasla v travi itd. na koncu humano usmrti. Kaj se pa dela v teh industrijskih obratih, kjer so živali natlačene ena na drugo, hranjene z smetmi in kemijo, ki zagotavlja čim hitrejšo rast, z antibiotiki in ostalimi zdravili…a res mislite, da je to meso kvalitetno in ima zadeve, ki naj bi jih imelo? Ker se krave sploh več ne pasejo, prav tako kokoši in svinje, tudi njihovo meso nima več B12 vitamina. Upam, da veste, da je ta v zemlji in ga živali dobijo, ko mulijo travo itd. Danes so ljudje, ki jedo meso, ravno tako brez vitamina B12 kot vegani. S tem, da če vegani tisto bio eko zelenjavo ne operejo prav zelo dobro in pustijo malo primesi zemlje not, imajo zagotovo več tega vitamina kot mesojedci.:))

New Report

Close