Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Noče jesti mesa

Noče jesti mesa

80% “veganov” začne spet jesti meso po enem letu občutka “etične superiornosti” in “iluzije boljšega zdravja”.

Vedeti moraš, da smo vsi že desetletja od povsod s strani največjih PR firm na svetu bombardirani na temo kako je kao uživanje živalske hrane škodljivo za vse po vrsti. Vprašajte se zakaj? Trenutno je na svetu ogromno denarja, ki išče potencialne naložbe. In ena taka naložba je ideja, da bi ljudem namesto nizkoprofitabilnega mesa (ki je mnogo več kot beljakovine, dasiravno ima najboljši profil) ljudem vsilili visokonpredelane rastlinske nadomestke. Ideja je globalni monopol pridelave in distribucije hrane. Uber oz Google za hrano. Zato se v propagando in lobiranje mečejo neomejene denarje. Ker je to največji potencialni trg na svetu (v jeziku venture kapitalistov: total addresable market). Non stop se producirajo (lažni in izkrivljeni) članki o hrani živalskega izvora in plasirajo skozi vse mogoče medije in aktivisti so aktivni v šolah in javni upravi, kjer se trudijo vsiliti visoko profitabilno “rastlinsko” agendo.

 

Več o tem tukaj https://youtu.be/mVj5-95dkHY

Odgovor na objavo uporabnika
Ni ravno takolele, 11.01.2022 ob 21:36

Odgovor na objavo uporabnika
tkolele je, 11.01.2022 ob 18:44

Otroci in najstniki bi morali jesti čimbolj raznoliko hrano, ker se še razvijajo in rastejo. To je še posebej pomembno za deklice, da se izognejo problemom z neplodnostjo. Ni zdravo, da je meso vsak dan na jedilniku in ni zdravo, da mesa ni nikoli na jedilniku. Naj bo vodilo zmernost.

Meso se da čisto lepo nadomestiti s stročnicami (cicerika, leča, fižol, soja). Prej bo imela težave z neplodnostjo (in druge zdravstvene težave) zaradi preveč mesa kot zaradi zdrave, uravnotežene vegetarijanske prehrane. Mene pri mojih otrocih bolj skrbi, da pojedo preveč mesa (v šoli je vsak dan na jedilniku!!!).

Jaz bi ji edino dodatek b12 vitamina svetovala, sicer bo pa z rastlinsko hrano bolj preskrbljena z mikrohranili, kot bi bila z mesno.

Se strinjam z “Ni ravno takole”.

Stročnice in oreški so kvaliteten vir beljakovin in še ostalih hranilnih snovi. Recimo rdeča leča ima kar 25% beljakovin.

 

Kako lahko nekoga prisilis da nekaj je. Bodi srecna, ker hoce ziveti bolj zdravo kot vidva.Ne nasprotuj ji saj se lahko zgodi da iz trme ne bo hotela jesti prav nic in kaj bosta z tem dosegla, nic dobrega.

 

Mene so tudi silili jej to pa ono, nato pa so nastali problemi v prehranjevanju (za v razmislek)

Samo povem svojo izkušnjo – za vegetarijanstvo sem se odločila pri 9 letih in potem sem še 9 let pri vsakem kosilu poslušala, kako se motim. In kako bom bolna in kako blablabla. 35 let pozneje zdrava kot riba, na bruhanje mi gre samo, ko bi morala iti na kosilo k staršem, ker so še vedno na isti NESPOŠTLJIVI plošči.

Danes je izbite neverjetno ogromno, najboljša je itak zelenjava, hčerka se lahko sama nauči kuhati, receptov za polpete je tisoče, dajo se zmrzniti in ko mesojedci jeste zrezke, ona dobi polpet.

Informacij o tem, kako pride meso do vašega krožnika je pa tudi veliko.

Odgovor na objavo uporabnika
Beti222, 11.01.2022 ob 16:50

Ravno pred prazniki se je hčerka odločila, da ne bo več jedla mesa.

Mož je itak najbolj strasten mesojed in ji tega ne dovoli. Jaz pa nimam pojma kako naj na to sploh reagiram?!

Da sploh ne govorim o nekih nadomestkih, slišala sem, da je to vse sama kemija..

Moj sin, star 24 let, je od rojstva vegetarijanec, pa mu nič ne manjka. Je zelo zdrav.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Vegi od nekdaj, 12.01.2022 ob 08:35

Samo povem svojo izkušnjo – za vegetarijanstvo sem se odločila pri 9 letih in potem sem še 9 let pri vsakem kosilu poslušala, kako se motim. In kako bom bolna in kako blablabla. 35 let pozneje zdrava kot riba, na bruhanje mi gre samo, ko bi morala iti na kosilo k staršem, ker so še vedno na isti NESPOŠTLJIVI plošči.

Danes je izbite neverjetno ogromno, najboljša je itak zelenjava, hčerka se lahko sama nauči kuhati, receptov za polpete je tisoče, dajo se zmrzniti in ko mesojedci jeste zrezke, ona dobi polpet.

Informacij o tem, kako pride meso do vašega krožnika je pa tudi veliko.

Tudi jaz že 30 let brez mesa in ves ta čas zdrav.

Pozdravljena.

Pogovori se z njo,kajti tudi meso ima določene pomene v zdravi prehrani.Kar tako bit neki pameten in se odrekati  po mojem ni pametno.Prijateljica v zdravstvu pove,da so večinoma slabokrvni.Mislim da je potrebno pri veganski in vegetarijanski hrani,znati dobro nadomestiti meso.Kar naenkrat smo ratali vsi pametni in se odrekamo in sledimo modnim trendom.Raje uživat raznoliko prehrano in po možnosti domače meso,zelenjava z vrta….In se ne obremenjevat.Amen

Odgovor na objavo uporabnika
Tudi jaz bi raje, 12.01.2022 ob 00:19

Sem zadnjič slišala zanimiv argument, zakaj ne kupiti celega piščanca. Ker preveč spominja na žival?!? Ljudje bi generalno pojedli bistveno manj mesa, če bi si vsak moral svojo žival sam zaklati. Dokler pa lila krave serjejo lešnike v čokoladi, je stanje pač takšno kot je. Sama bi raje, da bi šli v naši družini vsi na nič mesa, ampak ne bo šlo, ni podpore.

Ni čisto odgovor na temo, ampak ja, s tem se strinjam, sem velikokrat razmišljala o tem – da je to neka taka hipokrizija. Jem meso, a če bi morala živali sama ubijat … hm … no, dobro, ribe in morski živelj, to ja, ostalo pa ne vem, če bi.

Ja pac ga noče jest. Leta 2022 smo.. Vse vitamine, minarale, proteine se da dobiti iz druge hrane. ” nadomestki” so samo rastlinska hrana, recimo: pleskavice iz graha in žitaric so zelo okusne!!

Odgovor na objavo uporabnika
robi9, 12.01.2022 ob 09:07

Tudi jaz že 30 let brez mesa in ves ta čas zdrav.

Bravo, take rabimo !!!

 

Naj je piščanca… to itak ni meso…

Odgovor na objavo uporabnika
Lp, 13.01.2022 ob 10:36

Ja pac ga noče jest. Leta 2022 smo.. Vse vitamine, minarale, proteine se da dobiti iz druge hrane. ” nadomestki” so samo rastlinska hrana, recimo: pleskavice iz graha in žitaric so zelo okusne!!

Je smešno kako zagovarjate zdravo hrano in v isti sapi predlagate industrijske farmacevtske zvarke, ki naj nadomestijo tiste elemente, ki jih z vegansko prehrano ni mogoče dobiti. Dobro je znano kako se kemični dodatki ‘vitamini’ vežejo v telo – nikakor.

Pozdravljena!

 

Moj sin je star 9, od 6. leta vegetarijanec (jaz sem vsejeda). Tako se je odločil zaradi etičnih razlogov in zelo jasno nakazal, da misli resno (na začetku se je silil s stročnicami itd.).

Meni je bilo na začetku težko kuhati, sedaj, ko imam več idej, je v bistvu lažje in hitreje. Veliko je stročnic (leča, kvinoja, čičeriko, fižola ne mara preveč, domače ali bio), ki jih vsaj za nekaj ur namočim v hladno vodo. Veliko sveže zelenjave, sadja, čim bolj domače (ali bio), dodajam hladnostiskane maščobe. Od dodatkov pa nasvetu zdravnice dodajam B12 (kombiniram z B compleksom), oboje je podjezični sprej, ki ima super absorbcijo. Zdravnica je povedala, da nekaj otrok je takšnih in da je najslabše, če ga silim.

 

Jaz bi rekla, da je zdrav. Kri je imel vedno vredu.

 

Včasih bi mi bilo lažje, če bi jedel meso. Verjetno tudi zato, ker odločitev ni bila moja. Ampak on je tako trden v tej odločitvi, nič ga ne gane… Pa je bil res majhen.

 

Srečno!

New Report

Close