Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nočem imet otrok nikoli

Nočem imet otrok nikoli

Nihče me ne razume. Niti starši. Povedala sem, kako mi je hudo, ker ko zaključim študij, sledijo otroci. Sem egoist, tako kot avtorica. Rada kupujem stvari tudi drugim, darila, ampak to je druga stvar. Svoj denar želim imeti tudi zase. Problem je, ker ima partner visoko plačo in ves mesec troši za svoje stvari. Če jaz cel mesec trošim za svoje hobije, mi ostane cca. 100€. In to ni pravično, da bom morala sedaj dat vse za otroka in mi ne bo ostalo nič. Ne mi predlagat, da greva narazen, ker to ni opcija. To je bila opcija pred 5 leti, ko sem se vrnila nazaj k njemu – življenjska napaka. Mati pravi, da taka je usoda, da sem stara že 28 let in kdaj da bom imela otroke, pri 40ih? Jaz ne verjamem v usodo, je tako, kot si postiljaš. Nikjer ne najdem oglasov za boljšo službo, vse za minimalca, teh je malo morje. Imam faks, s katerim si ne morem pomagat, saj dobijo vsi službe po vezah. Dost mam vsega, tudi tega, da imam vsak mesec pms, in sem čustveno uničena. Skos nergam, kako je vse narobe, kako mi nič ne gre. In potem mi res ne gre. Sem perfekcionistka in bi naredila vse za službo in v službi. Če bi bilo treba, sem pripravljena delati daljši urnik, ampak ne za minimalca. V službi te itak vsi izkoriščajo, ker drugim, ki so tam že 20 let, se itak ne ljubi več delat. Rada bi menjala službo. Ne pa bila na porodniški s 400€, pa s plačo 700€. Sodelavke so vsak 2. teden na bolniški, mene nikoli ne doleti ta “sreča”. To je svinjsko, da imajo take zdravnike, ki jim takoj dajo bolniško.
Sploh si nisem predstavljala takega življenja, sanjala sem o študiju in službi iz mojega foha, pa o stanovanjcu v Ljubljani. In kje sem zdaj. Res je bilo lepo tistih 5 let študija, prehitro je minilo.

Edina opcija , ki ti jo predlagam je, da končaj to zvezo čimprej.Ker ni zate.
Če pa ne misliš, potem zaključi z jamranjem na Monu.Ker potem si vsega sama kriva.Življenje je tako, kot si ga boš naredila in ga sama obrnila!

ne nikakor ne imej otrok.

ne nikakor ne imej otrok.
[/quote]

Res še dolgo ne.Ker si še čisto nezrela.

Tole pišem čisto resno… jst imam isti problem in sicer… meni se dejansko vsak otrok, ki se rodi v finančno šibki druzini zelo smili… ker vem da ponavadi se vzorec ponavlja oziroma imaš tezje zivljenje/začetek kot nekdo kateremu starsi kupijo hiso, stanovanje. Pri nas smo bili 3 je otroci… vsak mesec 0 na bančnih računih staršev.. ne vem njima se je to zdelo cisto normalno…meni pa cisto out… ne vem smo si res tako različni??? Od otrok ni nobeden ničesar dobil, delam od 15 leta k nora vsake počitnice… po faksu takoj zaposlitev po 6 letih šparala like 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vseh prihodkov… ne vem pa sm sele na 60 000 evrih…
tudi kredita si ne upam vzeti za stanovanje pa imam 1200 eur neto plače..želim ga skeširati… je to normalno?? ne vem mene kr stisne k folk vzemava na 20 let kredite….. za 100 000 eurov in več… a se ne zavedajo da preplačajo okoli 30 000-40 000 evrov ce ne še več… o0 to je 30 000 evrov, ki bi jih lahko namenili za avto/potovanja/ zase???
Sama vozim avto za 2000 eurov…. in ja šparam za stanovanje….vidim da je folk v najemu..pa to je vsak mesec 300-500 eurov stran vrzen denar o0??? eni so ceu lajf v najemu pa če plačujes po 400 eur na mesec je to 190 000 eur sam za najem… pa po 40 letih nč nimaš… ne vem jst osebno cisto šokirana da dejansko ljudje tako živijo…a se ne zavedajo da bo pokojnina 500 max 600 eur…?? kako bodo pa takrat v najemu ziveli… al pa dom za ostarele je ze sedaj okoli 900 eur…??? računajo na državo al bodo v napoto otrokom?? Jst si še na morje ne upam iti z regresom ampak da šparam za registracijo in ostale nujne stvari…saj si res želim stanovanje skeširati nočem preplačati niti eura… a je to razmišljanje res zako zgrešeno…

To razmišljanje ni zgrešeno, kvečjemu utopično, če cilaš na flet v Ljubljani, ker gredo cene gor hitreje, kot lahko ti sproti šparaš.

Čak mal. Si proti najemu, si proti kreditu, za nakup nimaš.
Kje pa potem živiš? Pa ne, da pri tistih starših, ki ti niso dali nič?
Ker spod mosta dvomim, da pišeš.

Čak mal. Si proti najemu, si proti kreditu, za nakup nimaš.
Kje pa potem živiš? Pa ne, da pri tistih starših, ki ti niso dali nič?
Ker spod mosta dvomim, da pišeš.
[/quote]

mi je isto vprašanje prišlo na misel…

Otrok te stane kot ena bajta…

New Report

Close