Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nore cene kasko zavarovanj

Nore cene kasko zavarovanj

Imamo avto , ki je star 2 leti.  Nov tak model stane 50.000 EUR. Kasko zavarovanje stane 1600 EUR/leto. A so te zavarovalnice normalne? Letos prvič ne  bomo dali kaska, če bo kaj, bomo pa že popravili , parkiran je v garaži.

Tudi mi, že lani nismo več dali kasko. Če se bo kaj zgodilo, bomo pa popravili. Predrago je tole postalo, kasko je na vrednost, cene avtov so šle močno gor, zato so se podražili.

Se pridružujem mnenju. A tri leta star avto,  jurja evrov. Delam malo kilometrov, ampak glede na tole čudno vreme, toča. Naslednjič vzamem samo za točo, moram še preverit koko in kaj s paketom.

Ni šans, da dam spet jutra! Banda!

Ko je pa kaj narobe, ti pa zbijajo pa iščejo napake, kako bi se izognili. Dejansko te zavarovalnice preračunajo da vedno profit ustvarjajo ker večina ljudi je ziherašev, pa raje plačajo zavarovanje. Potem pa se zgodi kot lani  ob poplavi , ko so ljudje imeli zavarovano, cele hiše poplavilo , oni pa dobili 6.000 EUR.

Se strinjam, mi smo ze lani za drazji avto dali 2000 jurja na leto. Obup.

Katera je najcenejša zavarovalnica?

11 let star avto, nabavna cena novega 18.000. Polni kasko z vsemi dodatnimi kritiji je 390 evrov.

Če bi izbrala AO+ in običajne nujne delne kasko, bi me prišlo 315.

Plačam polnega, ker če ga razbijem, sem brez prevoza in rabim drugega.

Odgovor na objavo uporabnika
Drag avto, 22.04.2024 ob 16:54

Katera je najcenejša zavarovalnica?

zavarovalnice delujejo tako,  dalahko pridobiš še dodatne popuste na zavarovanja,  če pri njih skleneš več produktov, pa ti potem obračunajo dodatne popuste – npr. na veliki paket. Dobiš pri kasko avto zavarovanju lahko še dodatni 10% popust poleg vseh ostalih popustov ( npr.na varnega voznika, ipd).

 

Imam polni kasko+ Asistenca na cesti za 4 leta star avto.  leto nazaj mi je toča stolkla pleh, je bil znesek popravila izstavljen na zavarovalnico za 2.200 EUR. Letna premija   za  max. kasko je 610 EUR .

Pa še en škodni primer, ki ga je povzročil drug voznik ( torej meni je polni kasko bonus ostal), znesek popravila in materiala je bil 1.810 EUR. Tako da moja kasko vplačila so bila pokompenzirana zelo dobro:  4.010 EUR stroškov  izstavljenih zavarovalnici za popravila za 2.440 EUR vplačil zavarovalnih polic.

Pri isti zavarovalnici imam  še 4 druge zavarovalne produkte, ne za velike denarje ( eno življensko, eno nezgodno in dve nepremičninski).

No, če je škodo povzročil drugi voznik, potem jasno, da ne gre iz tvoje police …

Drugače pa ja, nov(ejši) avto vse bolj in bolj postaja luksuz. Cene vse bolj podivjane, zavarovalne premije temu jasno pridno sledijo.

Odgovor na objavo uporabnika
S951, 22.04.2024 ob 16:39

Se strinjam, mi smo ze lani za drazji avto dali 2000 jurja na leto. Obup.

Zakaj obup? Ce imate denar za drag avto, imate tudi denar za kasko.

Odgovor na objavo uporabnika
vvbbb, 22.04.2024 ob 17:38

No, če je škodo povzročil drugi voznik, potem jasno, da ne gre iz tvoje police …

Drugače pa ja, nov(ejši) avto vse bolj in bolj postaja luksuz. Cene vse bolj podivjane, zavarovalne premije temu jasno pridno sledijo.

Kasko gre na vrednost novega vozila. Starejše vozilo se ne splača kasko registrirati. Mi imamo dve leti star avto, nov je cca 45.000 EUR, letos ga ne damo kasko. Če bo kaj narobe, bomo pokrili iz svojega žepa, zelo malo ga vozimo, ker imamo eno drugi vozilo za skakat okoli, je garažiran , rizik je majhen. Enkrat smo dali popraviti pri enem drugem avtu odbijač, nas je prišlo 200 EUR, lokalni klepar. Dobili smo tudi ponudbe za 900 EUR. Pa ni bilo nič slabo narejeno pri tistem za 200 EUR. Na tak način bomo tudi tega popravilo, ne dam pa 1500 EUR za kasko.

Avtomobil srednjega razreda hitro stane 40 000-50 000€ kasko zavarovanje 1600€ je slišati veliko ampak razbita luč stane 1500-2000€ da o ceni maske, odbijača, blatnika ne razpravljamo, da je pa poškodovan hladilnik in vse kar je okoli njega te pa sezuje, ker tega nihče več ne popravlja vsi ti deli se menjajo, kleparji nič več ne klepljejo, gladijo, ravnajo pleha enostavno ga zamenjajo in ti deli niso poceni, ravno zaradi visokih cen rezervnih delov in dela mehanika je že pri malo večji poškodbi hitro ocena zavarovalnice, totalka in nam ponudijo neko vsoto + pustijo nam avto seveda je to kar nam ponudijo občutno manj kot stane avto ampak če ti uspe razbitino relativno ugodno prodati nisi na izgubi seveda pod pogojem, da nisi kriv in je avto kasko zavarovan v nasprotnem primeru si pač reskiral in izgubil, mimogrede poškodbe prednjega dela avtomobila so najdražje in ko se zgodi je teh 1600€ kaska drobiž proti ceni popravila.

Odgovor na objavo uporabnika
Alaria, 22.04.2024 ob 17:30

zavarovalnice delujejo tako,  dalahko pridobiš še dodatne popuste na zavarovanja,  če pri njih skleneš več produktov, pa ti potem obračunajo dodatne popuste – npr. na veliki paket. Dobiš pri kasko avto zavarovanju lahko še dodatni 10% popust poleg vseh ostalih popustov ( npr.na varnega voznika, ipd).

 

Imam polni kasko+ Asistenca na cesti za 4 leta star avto.  leto nazaj mi je toča stolkla pleh, je bil znesek popravila izstavljen na zavarovalnico za 2.200 EUR. Letna premija   za  max. kasko je 610 EUR .

Pa še en škodni primer, ki ga je povzročil drug voznik ( torej meni je polni kasko bonus ostal), znesek popravila in materiala je bil 1.810 EUR. Tako da moja kasko vplačila so bila pokompenzirana zelo dobro:  4.010 EUR stroškov  izstavljenih zavarovalnici za popravila za 2.440 EUR vplačil zavarovalnih polic.

Pri isti zavarovalnici imam  še 4 druge zavarovalne produkte, ne za velike denarje ( eno življensko, eno nezgodno in dve nepremičninski).

 

katero zavarovalnico zastopate?

Odgovor na objavo uporabnika
Vnry, 22.04.2024 ob 18:16

Kasko gre na vrednost novega vozila. Starejše vozilo se ne splača kasko registrirati. Mi imamo dve leti star avto, nov je cca 45.000 EUR, letos ga ne damo kasko. Če bo kaj narobe, bomo pokrili iz svojega žepa, zelo malo ga vozimo, ker imamo eno drugi vozilo za skakat okoli, je garažiran , rizik je majhen. Enkrat smo dali popraviti pri enem drugem avtu odbijač, nas je prišlo 200 EUR, lokalni klepar. Dobili smo tudi ponudbe za 900 EUR. Pa ni bilo nič slabo narejeno pri tistem za 200 EUR. Na tak način bomo tudi tega popravilo, ne dam pa 1500 EUR za kasko.

Ker ste kupili avto, ki ga ne morete vzdrževati, ceneje bi bilo, da bi sliko tega avta obesil v garaži in vsem razložil, tole bi kupil samo nimam za zavarovanje.

 

Odgovor na objavo uporabnika
drobni tisk, 22.04.2024 ob 18:24

 

katero zavarovalnico zastopate?

Nobene. A če tako pošteno in podrobno opišem, sem že kar  zastopnik zavarovalnice, ali kaj?

Odgovor na objavo uporabnika
Samo povem, 22.04.2024 ob 18:24

Avtomobil srednjega razreda hitro stane 40 000-50 000€ kasko zavarovanje 1600€ je slišati veliko ampak razbita luč stane 1500-2000€ da o ceni maske, odbijača, blatnika ne razpravljamo, da je pa poškodovan hladilnik in vse kar je okoli njega te pa sezuje, ker tega nihče več ne popravlja vsi ti deli se menjajo, kleparji nič več ne klepljejo, gladijo, ravnajo pleha enostavno ga zamenjajo in ti deli niso poceni, ravno zaradi visokih cen rezervnih delov in dela mehanika je že pri malo večji poškodbi hitro ocena zavarovalnice, totalka in nam ponudijo neko vsoto + pustijo nam avto seveda je to kar nam ponudijo občutno manj kot stane avto ampak če ti uspe razbitino relativno ugodno prodati nisi na izgubi seveda pod pogojem, da nisi kriv in je avto kasko zavarovan v nasprotnem primeru si pač reskiral in izgubil, mimogrede poškodbe prednjega dela avtomobila so najdražje in ko se zgodi je teh 1600€ kaska drobiž proti ceni popravila.

Imaš prav. Ampak vseeno , če avto zelo malo voziš, je garažiran, potem je rizik majhen. Mi imamo en drug avto za skakat okoli. Pa tudi pri drugih avtih po 3 letih starosti nismo imeli več kaska. Edino v vseh letih  kar se nam je zgodilo je bilo popravilo odbijača pa smo prišli zelo ugodno čez /200 EUR (leta 2021) .  Meni je prav užitek, ko se vozim z mojo garo okoli, čeprav ga nič ne cuvam, mu nič ni, samo osnovno zavarovanje imam sklenjeno . Družinskega pa pelje edino mož, on pa še ni imel karambola. Tebi kasko ni veliko, ampak računaj, da imaš nek karambol na 5 let, to pa je 7500 EUR iz naslova kaska. S tem pa že marsikaj popraviš. Vsak se pa odloča kar se mi zdi prav. Meni je to predrago .

Ka tera zavarovalnica je najugodnejša. Imamo Generali za avto, stanovanji, pa je kar drago.  Kakšne cene imajo drugi. Za avto ne vem bi morala vprašati moža, stanovanji sta 250. S tem, da imamo še preko upravnika.Zanimajo me cene drugih zavarovalnic.

Ko človek to bere si predstavlja, da nekateri pričakujejo da so zavarovalnice dobrodelne ustanove. Seveda niso. Delajo izključno za svoj zaslužek in od tega relativno dobro živijo.

In je tako, kot skoraj pri vsaki drugi stvari – kupi ali pusti. Za razliko od obveznega to ni obvezno. Torej se vsak sam odloči, ali bo plačal ali pač ne.

Menda imamo konkurenco, različne ponudnike … In vsi pač prekalkulirajo verjetnost, da bodo imeli konec leta dobiček.

Lahko pa kdo poskusi na Karitas – oni so (menda) dobrodelna ustanova, morda imajo kaj tudi za lastnike 50.000 vrednega pleha. (50.000 – tri leta povprečne slovenske plače!!!)

Odgovor na objavo uporabnika
kate669, 22.04.2024 ob 18:42

Ka tera zavarovalnica je najugodnejša. Imamo Generali za avto, stanovanji, pa je kar drago.  Kakšne cene imajo drugi. Za avto ne vem bi morala vprašati moža, stanovanji sta 250. S tem, da imamo še preko upravnika.Zanimajo me cene drugih zavarovalnic.

Bistvenih razlik, da bi skakal enkrat k eni drugič k drugi zavarovalnici ni, tista, ki ima trenutno bolj ugodno zavarovanje bo naslednje leto dražja, ker zavarovalnice vsako leto dvignejo ceno ene v začetku leta druge sredi in tretje na koncu v bistvu ne profitiraš nič, lahko pa avto zavaruješ za nižjo ceno od nakupne in bo zavarovanje nižja cena samo za toliko kolikor si znižala ceno avtomobila toliko bo tudi nižje izplačilo škode ob nesreči.

 

Odgovor na objavo uporabnika
mentalna sirota, 22.04.2024 ob 18:42

Ko človek to bere si predstavlja, da nekateri pričakujejo da so zavarovalnice dobrodelne ustanove. Seveda niso. Delajo izključno za svoj zaslužek in od tega relativno dobro živijo.

In je tako, kot skoraj pri vsaki drugi stvari – kupi ali pusti. Za razliko od obveznega to ni obvezno. Torej se vsak sam odloči, ali bo plačal ali pač ne.

Menda imamo konkurenco, različne ponudnike … In vsi pač prekalkulirajo verjetnost, da bodo imeli konec leta dobiček.

Lahko pa kdo poskusi na Karitas – oni so (menda) dobrodelna ustanova, morda imajo kaj tudi za lastnike 50.000 vrednega pleha. (50.000 – tri leta povprečne slovenske plače!!!)

Malo neumen komentar. Zavarovalnice zelo sinhrono dvigujejo cene, to so kartelni dogovori. Vsi imajo enake cene, razlike so v niansah. In v psihologiji ljudi je da smo raje sigurni, zato imamo zavarovano. Dejansko pa so vsi ti paketi zracunani tako , da dobiš mnogo mnogo manj kot si v vseh letih vplačeval. Tašča je imela vestno hišo zavarovano za vse živo, ker je prestrašena , samo enkrat so uveljavili škodelo , znesek simboličen v primerjavi z vplačili. Ko pa je škoda, pa se zgodi tako kot se je lani v  poplavah, ko so ljudje imeli poplavo in dobili 5.000 EUR, a hiša popolnoma uničena. Splošne pogoje zapišejo tako, da te okoli prenesejo , misliš da imaš zavarovano, ko pride do škode, pa vidiš realnost, ko nič ne dobiš. Mi bomo vsa zavarovanja krepko zmanjšali, za hišo, avti samo osnovno zavarovanje.

Odgovor na objavo uporabnika
Alaria, 22.04.2024 ob 18:32

Nobene. A če tako pošteno in podrobno opišem, sem že kar  zastopnik zavarovalnice, ali kaj?

 

 

potem ste pa samo zelo naivna oseba

Pojma nimaš. Kaj imaš zavarovano preko upravnika? Skupne prostore, ne svojega fleta. Babše neizobraženo

 

Odgovor na objavo uporabnika
abejžbejž, 22.04.2024 ob 19:18

Pojma nimaš. Kaj imaš zavarovano preko upravnika? Skupne prostore, ne svojega fleta. Babše neizobraženo

 

za Kate 669

Odgovor na objavo uporabnika
abejžbejž, 22.04.2024 ob 19:20

za Kate 669

Veš kaj. Ni treba bit žaljiv. Ja preko upravnika so zavarova i skupni prostori, streha. Ko nam je toča razbila streho je to šlo iz police  preko upravnika. Zaradi te police je potem nekaj nižja premija moje osebne police za stanovanje. 🙃

Odgovor na objavo uporabnika
drobni tisk, 22.04.2024 ob 19:14

 

 

potem ste pa samo zelo naivna oseba

Kaj je to zaeno prcarjenje ?? SPusti svoj ugriz z mojega odgovora prosim.

New Report

Close