Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nore cene kasko zavarovanj

Nore cene kasko zavarovanj

Odgovor na objavo uporabnika
abejžbejž, 22.04.2024 ob 19:18

Odgovor na objavo uporabnika
kate669, 22.04.2024 ob 18:42

Ka tera zavarovalnica je najugodnejša. Imamo Generali za avto, stanovanji, pa je kar drago.  Kakšne cene imajo drugi. Za avto ne vem bi morala vprašati moža, stanovanji sta 250. S tem, da imamo še preko upravnika.Zanimajo me cene drugih zavarovalnic.

Pojma nimaš. Kaj imaš zavarovano preko upravnika? Skupne prostore, ne svojega fleta. Babše neizobraženo

 

Mi imamo tudi stanovanje zavarovano preko upravnika, imamo to možnost, je takšna polica, za ta del smo vključeni prostovoljno. Pred 12 leti smo dobili iz te police izplačano škodo zaradi elementarne nesreče. Torej, da, tudi takšne police obstajajo.

In odkar smo imeli uničen dom, zavarovalne police berem od prve črke in do zadnje pike. Točno vem, kaj plačujem in za kakšne primere škode je zavarovano. Če mi kaj ni jasno, vprašam pisno in in dobim pisno pojasnilo. Za zavarovalnice sem “nočna mora”. Me pa zavarovalničarji zato več ne “naserejo”

Kasko je davek na norost.

Zavarovalnice delujejo kartelno in imajo vsako leto masten dobiček.

Jaz vem, da ce dam za avto 35-40k, bom dala sigurno tudi polni kasko, cetudi je 2k.

Odgovor na objavo uporabnika
Alaria, 22.04.2024 ob 20:00

Odgovor na objavo uporabnika
drobni tisk, 22.04.2024 ob 19:14

Odgovor na objavo uporabnika
Alaria, 22.04.2024 ob 18:32

Odgovor na objavo uporabnika
drobni tisk, 22.04.2024 ob 18:24

Odgovor na objavo uporabnika
Alaria, 22.04.2024 ob 17:30

Odgovor na objavo uporabnika
Drag avto, 22.04.2024 ob 16:54

Katera je najcenejša zavarovalnica?

zavarovalnice delujejo tako,  dalahko pridobiš še dodatne popuste na zavarovanja,  če pri njih skleneš več produktov, pa ti potem obračunajo dodatne popuste – npr. na veliki paket. Dobiš pri kasko avto zavarovanju lahko še dodatni 10% popust poleg vseh ostalih popustov ( npr.na varnega voznika, ipd).

 

Imam polni kasko+ Asistenca na cesti za 4 leta star avto.  leto nazaj mi je toča stolkla pleh, je bil znesek popravila izstavljen na zavarovalnico za 2.200 EUR. Letna premija   za  max. kasko je 610 EUR .

Pa še en škodni primer, ki ga je povzročil drug voznik ( torej meni je polni kasko bonus ostal), znesek popravila in materiala je bil 1.810 EUR. Tako da moja kasko vplačila so bila pokompenzirana zelo dobro:  4.010 EUR stroškov  izstavljenih zavarovalnici za popravila za 2.440 EUR vplačil zavarovalnih polic.

Pri isti zavarovalnici imam  še 4 druge zavarovalne produkte, ne za velike denarje ( eno življensko, eno nezgodno in dve nepremičninski).

 

katero zavarovalnico zastopate?

Nobene. A če tako pošteno in podrobno opišem, sem že kar  zastopnik zavarovalnice, ali kaj?

 

 

potem ste pa samo zelo naivna oseba

Kaj je to zaeno prcarjenje ?? SPusti svoj ugriz z mojega odgovora prosim.

 

 

saj se razumemo, kajne?

Odgovor na objavo uporabnika
Vnry, 22.04.2024 ob 18:34

Odgovor na objavo uporabnika
Samo povem, 22.04.2024 ob 18:24

Avtomobil srednjega razreda hitro stane 40 000-50 000€ kasko zavarovanje 1600€ je slišati veliko ampak razbita luč stane 1500-2000€ da o ceni maske, odbijača, blatnika ne razpravljamo, da je pa poškodovan hladilnik in vse kar je okoli njega te pa sezuje, ker tega nihče več ne popravlja vsi ti deli se menjajo, kleparji nič več ne klepljejo, gladijo, ravnajo pleha enostavno ga zamenjajo in ti deli niso poceni, ravno zaradi visokih cen rezervnih delov in dela mehanika je že pri malo večji poškodbi hitro ocena zavarovalnice, totalka in nam ponudijo neko vsoto + pustijo nam avto seveda je to kar nam ponudijo občutno manj kot stane avto ampak če ti uspe razbitino relativno ugodno prodati nisi na izgubi seveda pod pogojem, da nisi kriv in je avto kasko zavarovan v nasprotnem primeru si pač reskiral in izgubil, mimogrede poškodbe prednjega dela avtomobila so najdražje in ko se zgodi je teh 1600€ kaska drobiž proti ceni popravila.

Imaš prav. Ampak vseeno , če avto zelo malo voziš, je garažiran, potem je rizik majhen. Mi imamo en drug avto za skakat okoli. Pa tudi pri drugih avtih po 3 letih starosti nismo imeli več kaska. Edino v vseh letih  kar se nam je zgodilo je bilo popravilo odbijača pa smo prišli zelo ugodno čez /200 EUR (leta 2021) .  Meni je prav užitek, ko se vozim z mojo garo okoli, čeprav ga nič ne cuvam, mu nič ni, samo osnovno zavarovanje imam sklenjeno . Družinskega pa pelje edino mož, on pa še ni imel karambola. Tebi kasko ni veliko, ampak računaj, da imaš nek karambol na 5 let, to pa je 7500 EUR iz naslova kaska. S tem pa že marsikaj popraviš. Vsak se pa odloča kar se mi zdi prav. Meni je to predrago .

 

Vedno kasko.

Moz je izjemno previden voznik, nobene kazni v 35 letih voznje, drzi se vseh pravil, pa je kako leto nazaj imel totalko na semaforju pri speljevanju.

10 let nazaj je mene dobila toca sredi nicesar. Skoda je bila za vsaj 5 let celotnega zneska zavarovanja in kaska. Avto pa glanc nov, star mesec in pol.

Pred nekaj leti so nam pa avto ukradli.

Koliko let kaska bi morali placati za dva avtomobila in popravilo toce?

Pred dobrima dvema letoma smo kupili nov avto.

Isti model je sedaj skoraj 9000 € dražji.

Po kasku zavarovanju ne dobimo kar novega avtomobila, ampak znesek vrednosti našega takrat novega avtomobila.

 

Kako lahko imaš pri speljevanju v semaforiziranem križišču? Torej si sama kriva (če uveljavljaš kasko) in ne gre za nalet nekega drugega vozila v tvoje vozilo. To me pa res zanima.

Odgovor na objavo uporabnika
se zgodi, 23.04.2024 ob 06:19

 

Vedno kasko.

Moz je izjemno previden voznik, nobene kazni v 35 letih voznje, drzi se vseh pravil, pa je kako leto nazaj imel totalko na semaforju pri speljevanju.

10 let nazaj je mene dobila toca sredi nicesar. Skoda je bila za vsaj 5 let celotnega zneska zavarovanja in kaska. Avto pa glanc nov, star mesec in pol.

Pred nekaj leti so nam pa avto ukradli.

Koliko let kaska bi morali placati za dva avtomobila in popravilo toce?

Kako lahko pri semaforju imaš totalko? Torej je nekdo vanj priletel in se to krije iz tretje police. Glede toče, seveda te lahko preseneti, ampak če se vam v 35 letih ni zgodila nesreča, bi dosti ugodnejše prišli čez, če ne bi imeli kaska in bi to krili iz svoje denarnice. Kot sem ti rekla, mi imamo avto v garaži, malo se vozimo, za skakat okoli je moj, ki ima samo osnovno zavarovanje in  nikoli ni nič. Po treh letih vedno prenehamo s kaskom. Smo imeli majhno nesrečo v blatnik, pa smo popravili za 200 EUR, dobili pa smo tudi ponudbe za 900 EUR. Meni je to preveč glede na vrednost vozila in glede na našo uporabo. Vedno je pa rizik, ampak ravno na to prestrašenost računajo zavarovalnice, ljudje plačujejo , redko kdaj pa uveljavljajo kaj iz police. In zato imajo tako velike dobičke. Najdejo pa se kleparji ki so dosti ugodnejši, pa sploh ne naredijo slabo. Kako pa misliš da se ti stari avti popravljajo?

Mi tudi letos ne zavarujemo kasko, lansko leto je bilo 1200 EUR, letos 1600 EUR, to pa je že tako visok znesek, da se ne splača imeti zavarovano avto, ki je pod 50.000 EUR.

Odgovor na objavo uporabnika
Vnry, 23.04.2024 ob 07:21

Kako lahko pri semaforju imaš totalko? Torej je nekdo vanj priletel in se to krije iz tretje police. Glede toče, seveda te lahko preseneti, ampak če se vam v 35 letih ni zgodila nesreča, bi dosti ugodnejše prišli čez, če ne bi imeli kaska in bi to krili iz svoje denarnice. Kot sem ti rekla, mi imamo avto v garaži, malo se vozimo, za skakat okoli je moj, ki ima samo osnovno zavarovanje in  nikoli ni nič. Po treh letih vedno prenehamo s kaskom. Smo imeli majhno nesrečo v blatnik, pa smo popravili za 200 EUR, dobili pa smo tudi ponudbe za 900 EUR. Meni je to preveč glede na vrednost vozila in glede na našo uporabo. Vedno je pa rizik, ampak ravno na to prestrašenost računajo zavarovalnice, ljudje plačujejo , redko kdaj pa uveljavljajo kaj iz police. In zato imajo tako velike dobičke. Najdejo pa se kleparji ki so dosti ugodnejši, pa sploh ne naredijo slabo. Kako pa misliš da se ti stari avti popravljajo?

Daj ne bluzi. Če bi šla pogledat škodne bilance zavarovalnic bi ugotovila, da je izplačanih ogromno škod. Logično pa je, da bodo imele preračunano, da bo premij več – torej dobiček.

In zavarovalnice imajo tudi obratni problem – nategune, ki uveljavljajo iz svojih polic parking, čeprav jim je nekdo s ključem potegnil po plehu.

Ker ste toliko nastrojeni proti zavarovalnicam me zanima, če tudi svojega fasaderja pošljete v qrac, ker pri svojem delu zasluži in vam fasade na naredi pod ceno (al pa če imate sami s.p. oziroma firmo in seveda delate dobrodelna dela okoli)? Dvojna merila.

Zavaruje se tisto, česar sam ne moreš plačat, če do tega pride (ti ogrozi finančno eksistenco). In ničesar drugega. Ko bo narod to upošteval nenadoma ne bo več “nategnjen”. Ker pištole na čelu, da ste podpisali pogodbo vam nihče ni držal.

Odgovor na objavo uporabnika
Xzav, 23.04.2024 ob 07:54

Daj ne bluzi. Če bi šla pogledat škodne bilance zavarovalnic bi ugotovila, da je izplačanih ogromno škod. Logično pa je, da bodo imele preračunano, da bo premij več – torej dobiček.

In zavarovalnice imajo tudi obratni problem – nategune, ki uveljavljajo iz svojih polic parking, čeprav jim je nekdo s ključem potegnil po plehu.

Ker ste toliko nastrojeni proti zavarovalnicam me zanima, če tudi svojega fasaderja pošljete v qrac, ker pri svojem delu zasluži in vam fasade na naredi pod ceno (al pa če imate sami s.p. oziroma firmo in seveda delate dobrodelna dela okoli)? Dvojna merila.

Zavaruje se tisto, česar sam ne moreš plačat, če do tega pride (ti ogrozi finančno eksistenco). In ničesar drugega. Ko bo narod to upošteval nenadoma ne bo več “nategnjen”. Ker pištole na čelu, da ste podpisali pogodbo vam nihče ni držal.

Zavarivalnice imajo note nore dobičke, nehaj s tem . Ni večjih barab.

Odgovor na objavo uporabnika
Anono98754, 22.04.2024 ob 20:40

Mi imamo tudi stanovanje zavarovano preko upravnika, imamo to možnost, je takšna polica, za ta del smo vključeni prostovoljno. Pred 12 leti smo dobili iz te police izplačano škodo zaradi elementarne nesreče. Torej, da, tudi takšne police obstajajo.

In odkar smo imeli uničen dom, zavarovalne police berem od prve črke in do zadnje pike. Točno vem, kaj plačujem in za kakšne primere škode je zavarovano. Če mi kaj ni jasno, vprašam pisno in in dobim pisno pojasnilo. Za zavarovalnice sem “nočna mora”. Me pa zavarovalničarji zato več ne “naserejo”

Ali imate samo to zavarovanje preko upravnika? Ali pa imate še dodatno individualno zavarovanje? Ker me zanima, če tisto preko upravnika krije vse.

Hvala za odgovor.

Odgovor na objavo uporabnika
uskok, 23.04.2024 ob 06:52

Kako lahko imaš pri speljevanju v semaforiziranem križišču? Torej si sama kriva (če uveljavljaš kasko) in ne gre za nalet nekega drugega vozila v tvoje vozilo. To me pa res zanima.

 

Malo bolj na polno speljes, sprednji ima vlecno kljuko in ti zmecka pol avta sprdaj, pa se airbagi se odprejo in je totalka. Sprednjemu ni bilo hudega.

Kasko ne povrne vrednost avta ob nakupu, ampak trenutno vrednost avtomobila, da lahko kupis enakovrednega. Seveda oni prvo ponudijo nek znesek, potem pa ti dokazijes, da je tvoj avto vec vreden, ker ima malo km, ohranjen, redno servisiran, boljse gume ipd., pa ti potem znesek dvignejo.

Imano zavarovano hišo, v 20 letih smo uveljavljali le enkrat točo kjer nam je razbilo par norcev, torej drobiž. Plačali smo pa vsako leto 400 EUR. Oni igrajo na strah, ljudje hočejo biti sigurni, pa zavarujejo, paketi so pa tako narejeno, da ti vse ven mečejo ko pride do dogodka.

Zavarovalnice poberejo vedno več zavarovalnine kot znaša izplačilo škod, sicer bi prpadle. Pri izračunu smisla zavarovanja upoštevajte vsa leta plačevanja, ne le letno premijo in dobite drugačno razmerje plačanih zavarovalnin napram škodi. Sploh pa, previden voznik ne povzroča škode, povzročitelji pa morajo plačati preko zavarovalnice.

Večletno zavarovanje pri isti zavarovalnici sem prekinil, ker mi je pri podaljšanju hotela dokazati, da nisem upravičen do popusta, ker je on nekj ugotovila v računalniških podatkih. Pridrugi zavarovalnici sem imel primer, ko so ob cesti v travi ležali prometni znaki za opozorilo o delu na cesti, ki je bila prekopana in ‘strokovna sodelavka’ zavarovalnice je napisala, da so bile ovire dobro označene. Deset dni pred nesrečo so bile res, in prav to me je zavedlo, ker sem smatral, da so dela končana. Zavarovanje je piramidna igra, plača množica za rešitev problemov manjšine, vsaj glede na zneske plačil. Presežek inkasa premij nad poplačilom škod pa zavarovalnica med drugim uvrsti tudi med dobiček, ki si ga razdelijo le ‘izbranci’ ne plačniki previsokih premij.

Po nekaj letih vrednost avtomibla precej pade, medtem ko se kasko premija ne zmanjša. Posledica je, da se kasko več ne splača, temveč je bolje riskirati

Meni je pa nerazumljivo dejstvo, da je en avto ( dražji ) kupljen za v garažo, drug avto ( cenejši ) pa za vsakodnevno uporabo. A to ga imate samo zato, da lahko 5x na leto pokažete, kakšen avto ste si lahko privoščili? Ne vem no, meni bi bilo škoda dati vsakega centa za to, da bi bil avto parkiran v garaži.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno519, 23.04.2024 ob 09:36

Meni je pa nerazumljivo dejstvo, da je en avto ( dražji ) kupljen za v garažo, drug avto ( cenejši ) pa za vsakodnevno uporabo. A to ga imate samo zato, da lahko 5x na leto pokažete, kakšen avto ste si lahko privoščili? Ne vem no, meni bi bilo škoda dati vsakega centa za to, da bi bil avto parkiran v garaži.

Za vnry, ker spet ni citiralo

Odgovor na objavo uporabnika
se zgodi, 23.04.2024 ob 08:33

 

Malo bolj na polno speljes, sprednji ima vlecno kljuko in ti zmecka pol avta sprdaj, pa se airbagi se odprejo in je totalka. Sprednjemu ni bilo hudega.

Kasko ne povrne vrednost avta ob nakupu, ampak trenutno vrednost avtomobila, da lahko kupis enakovrednega. Seveda oni prvo ponudijo nek znesek, potem pa ti dokazijes, da je tvoj avto vec vreden, ker ima malo km, ohranjen, redno servisiran, boljse gume ipd., pa ti potem znesek dvignejo.

Ah, daj no, ne pri speljevanju?! Kar pol prednjega dela bo zmečkanega, ja seveda. Airbagi se pa tudi ne kar odprejo pri tako nizkih hitrostih. Kakorkoli, osebno že odkar sem kupila prvi avto, plačam kasko prvih 5 let, potem pa ne več.

Nov avto, cena 17.000,00 evroj. Zavarovanje kasko 900 evrov. Ni čudno, če ima zavarovalni zastopnik plačo dva tisoč evrov.

Kam smo prišli.

Odgovor na objavo uporabnika
dani306, 23.04.2024 ob 08:30

Ali imate samo to zavarovanje preko upravnika? Ali pa imate še dodatno individualno zavarovanje? Ker me zanima, če tisto preko upravnika krije vse.

Hvala za odgovor.

Mi imamo še dodatno individualno zavarovanje, ker to preko upravnika ne krije stvari v stanovanju. Primer je spustil radiator. So nam iz našega zavarovanja krili parket in beljenje..

Pa kaj se zaganjaš vame, nisem tvoja kost za glodanje. Back off…

Odgovor na objavo uporabnika
Alaria, 23.04.2024 ob 13:25

Pa kaj se zaganjaš vame, nisem tvoja kost za glodanje. Back off…

namenjeno: #drobni tisk, sporočilo 23.4.2024 ob oo:00

 

 

Kar poseješ, to žanješ.

Odgovor na objavo uporabnika
drobni tisk, 23.04.2024 ob 14:24

 

 

Kar poseješ, to žanješ.

Ti nisi tisti kombanj, ki imel pravico žeti moj posevek tukaj. Zdaj pa razpri čeljusti in spusti zalezovanje po mojih sporočilih.

New Report

Close