Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek noseca a nesrecna

noseca a nesrecna

Živjo, nimam kaj pametnega za povedati, ampak lep pozdrav, avtorica. Zdiš se mi racionalna in analitična in nasploh ok, partner zgleda ok (to je danes kar super) … Otrok pa mislim, da je na koncu … PLUS (+). In čez nekaj let bo ta plus še večji. To je dobesedno enkratna priložnost, ki jo je po mojem treba sprejeti.

Še na tole Pavčkovo pesem sem se pomnila ob tej temi:

PROŠNJA
Dajte vse rože tega sveta, vse rože, ženam, ki bodo rodile! Jagode prošenj so dozorele na ustnicah malih otrok fantkov in deklic, nikoli rojenih: Radi bi tekli po tratah zelenih za pisano srečo metuljev rumenih, radi bi rastli ko trave, ko jelke, zrli v oblake, poslušali pesmi rojstva, ljubezni, ljubezni, življenja in ne samo smrti, ne samo smrti! In onemeli so, vame zazrti, stari obrazi malih otrok in spet se je zganil gozd drobcenih rok, kot bi se ustne velike zganile: Dajte vse rože, dajte vse rože materam, ženam, da bodo rodile.

S tem moškim si ne želiš otroka, bolj podrobno ti je en že povedall, popay. Lej, ostalo z enimi božji darovi je po mojem mnenju mehiški balast.
Povdatjam. S tem moškim si ne želiš otroka, ker nic ne čutiš do njega. Srečno. Pozno je.

Je možno, da si malo samodestruktivna, ker se premalo ceniš.

Imela si moža, ki ti očitno ni bil namenjen, saj sta se ločila – očitno ni znal prenesti, da bosta za vedno samo vidva in da ne bo nikoli otrok – očitno ni bil pravi zate, a se ga vseeno nekako še oklepaš in meniš, da sedanjega ne ljubiš toliko. On te očitno ni tako zelo ljubil, drugače bi ostal s teboj, ga v svojih mislih v primerjavi s sedanjim glorificiraš in se pomiluješ, ker nisi več z njim.

Sedaj pa imaš vse, ljubečega partnerja, odgovornega, ki je pripravljen ustvariti družino s teboj in biti odgovoren oče, po nekem srečnem naključju se ti je izpolnila velika želja od nekdaj, da boš postala mama – in nisi srečna, ker se ti zdi, da ga ne ljubiš dovolj. Ustavi se in pomisli, da mož, ki si ga tako ljubila, že ni bil pravi – mogoče je ljubezen nekaj drugega, kar si si vsa leta zamišljala?

Vsaka ženska z močnimi čustvi do partnerja si želi z njim tudi otroka, če otrok nima, je želja se toliko večja.

Zdravo

Bivsega moza ne pomilujem, sem ga prebolela In niti slucajno ga ne pogresam v tej smeri. Zadeva je zdavnaj zakljucena.

Mogoce je res, da se mi z zdajsnjim partnerjem zelja po otrocih ni pojavila ali sem jo zatrla zaradi tolikih neuspehov… iskreno Nevem..
Sok, hormoni In opustitev ad so po vsej verjetnosti naredili zmedo, pocutje je slabo😔

Hvala se 1x vsem ki ste pustili komentar, vecina zelo pozitivnih In polnih optimizma, ki mi ga trenutno primanjkuje.

Tebi manjka mentalnega zdravja ne pa optimizma. Haloooo govorimo o otroku, cloveku, osebi! Kaj bos naredila v primeru ce tudi po porodu ne bos ok, ce otroka ne bos vzljubila? Bo pac celo zivljenje imel uniceno zaradi traum iz otrostva in imel bo mamo, ki bo npr naredila samomor, pristala na alkoholu ali ga preprosto ne bo marala. Sej ce bo vse ok super, kaj pa ce ne bo? Ne glej samo na svojo rit.

… dajte no malo s pozitivo. Ni nujno, da se je bo depra kar držala. S kakšno lahkoto se jih znebite?

Jaz sem tudi ena, ki se po tridesetem po epizodah bori z depro, doma pa ima že kar nekaj otrok. Ko sem se po eni epizodi komaj sestavila in je sonce začelo spet lepše sijati, bila sem pa že kar lepo starejša od tebe … se je najavilo še eno dete. Ne znam več orisati svojih takratnih občutkov, ko sem ugotovila da bomo spet zibali in to potem, ko sem res odmislila vse to dojenčkasto in kar spada zraven. Nisem se počutila ne telesno, ne psihično dorasla ponovnemu razcvetu telesa, nočnemu bedenju, ponovnemu odhodu v vrtec in podobno. Bilo je tako, kot bi me nekaj stisnilo ob steno brez milosti. Mislila sem, da se mi bo zmešalo. Splav zame ni bil opcija, zato sem še bolj močno in brez vsake milosti čutila svojo pravzaprav lahko rečem … nesvobodo.

Rešila me je molitev. Vsak večer pred spanjem. Dete je raslo, z njim sem se spreminjala tudi jaz. Danes je to hišni žvrgolevček in ne morem si misliti, kaj je bilo prej, ko ga ni bilo. Tudi ostali družinski člani so se z najmlajšim spremenili. Vsak po svoje.

Želim ti, da dobiš koga za pogovor, da se v sebi umiriš, da ne narediš prehitrih zaključkov in da daš možnost življenju, ki nas lahko še kako preseneti. Mogoče potem tablet ne bo treba. Zagotovo je to posebno darilo, ki ga zdaj seveda še ne vidiš tako.

Vse dobro.

Splavka, se mi lahko javis?

1. ☺

Obrni se na pomoč na
svetovalko Darjo Kalamar Frece
040 342 123
[email protected]

Pazljivo pri teh, meni delujejo rahlo fanatično, zapakirano v “pomoč”

Res pazi malo za taksno pomoc. To so tisti ki se borijo proti pravici ženske da sama odloča o svojem telesu. Mislim da so bili celo po tv ko so predvajali neke filme o splavu na steni neke cerkve. Kolikor vidim na njihovi strani so zlizani z RKC in organizirajo neke maše. Raje prej preveri njihovo spletno stran preden se odločiš za “pomoč”.

Avtorica teme, lahko sporočiš, če ti je kaj bolje? Imam podoben primer v družini, smo ravnokar zvedeli.

Sorodnica, ki je tudi dobra prijateljica, je zanosila pri tvojih letih, popolnoma nepričakovano, ker ji je bilo povedano, da ne bo mogla zanositi. Povedala mi je, da je bila prve tri dni trda od strahu, ker se ji je zdelo, da bo z otrokom kaj narobe, da je v njenem telesu tujek… Bila je zelo žalostna…

Sedaj je od tega že skoraj mesec in se je otroka začela počasi veseliti, čeprav jo je še vedno strah, da je lahko z njim kaj narobe. Ob njeni zgodbi sem se spomnila tvoje. Upam, da si tudi ti začela sprejemati otroka in da se ga vsaj malo veseliš.

Želim ti vse dobro, premisli in ukrepaj kot se ti zdi da je zate najbolj prav.

Povem pa ti, da sem bila v podobni dilemi in sem se odločila ZA otroka. Priznam, je bilo težko (kar je v vsakem primeru), vendar se nekako že zrihta. Vse se plača in vse se vrača – ljubezen moje pupike sedaj nebi zamenjala za nič na svetu!
Stara pa definitivno nisi:) smo mladi do 50-ga…
kar korajžno in srečno


Upam, da je ta IVF bil samoplacniski, ker tole zmisljevanje ni ravno poceni. IVF stane par jurjev, splav pa par stotakov.
Takim kuram, ki same ne vejo kaj bi in imajo ze v osnovi psihicne tezave, bi jaz prepovedala IVF. To je samo za psihicno mocne in stabilne osebe. Vem, sem jih sama dala cez 5.
[/quote]

Sram te bodi. Zdravniki so ti pomagali, da bi prišla do otroka,ko se te je narava končno usmilil in ti poslala otroka, ga ti umoriš, ker si vmes ratala žalostna, ker ne veš, kam s sabo. Sram te bodi. Upam, da nikoli več ne zanosiš, take kot si ti, niso vredne naziva matere.


Iz dozdajšnjih odgovorov lahko spoznaš tudi, zakaj se na druge ljudi ne moreš zanašati: nihče ti ni upal svetovati kar najbolj neposredno in razumljivo, vsi so se umaknili v neka moraliziranja in izmikanja. Zato pa je tako, kot je: ko gre zares, ljudje stisnejo rep med moge.

Edina prava rešitev: splav.

Drugi forumaši so se vsi ogrnili v plašče moralnežev in poštenjakov in ti nihče ni upal nič rečt, vsi so nekaj sočustvovali in se delali fine, skrbelo jih je pa edinole, da ne bi izpadli preveč grdi.

Najbolj racionalna in smiselna rešitev pa je splav. Samo nihče ti tega ni upal rečt, ker so vsi blazno moralni in sočustvujoči.

Imej otroka.
Vse bo v redu.
https://www.youtube.com/watch?v=BlvT1hCe2f8
Super mamica boš.

Glede na datum njene objave, je najbrš že odločeno, ali bo rodila, ali ne. Zato lahko nehate.

Sram te bodi. Zdravniki so ti pomagali, da bi prišla do otroka,ko se te je narava končno usmilil in ti poslala otroka, ga ti umoriš, ker si vmes ratala žalostna, ker ne veš, kam s sabo. Sram te bodi. Upam, da nikoli več ne zanosiš, take kot si ti, niso vredne naziva matere.
[/quote]

A, ker je zbolela za depresijo, bi jo moralo biti sram?
Bi bilo enako, če bi zbolela za rakom – ali imaš le do težav s psiho predsodke??

Sicer pa je ravno v zadnjih dneh tu tekla debata, kako zrelo, odgovorno do otrok, in sploh moralno in etično je bilo, da je ga. Marjana Mandić, nestabilna in neuravnovešena, rojevala in rojevala… Super, ne? Šestim otrokom je uničila življenje!!!
Ampak nič ne de, ne, glavno, da ni splavila, ne?!

Ob takih človek resnično ne ve ali je to vaš neuspeli poskus humorja ali resno mislite.


Ti si pa tudi s tem objemom prfliknjena do amena v vsaki temi, si v kaki sekti kot je bila tita happy , happy?

Če baba nima pospravljenega podstrešja in posledično ni razvila materinskega čuta, potem pač bolje, da nima otroka. Saj imamo danes cele brigade takih bab, ni nič posebnega….

NI rodila, nori naprej pod drugimi multiniki, kot srečna večno samska brez otrok.

Ker ne vem, ali za nosečnost ve tvoj partner, ti mnenja ne bom dala. Ne zdi se mi prav, da tujce sprašuješ po nasvetu, namesto, da bi se pogovorila z otrokovim očetom. On ima pravico vsaj vedeti pred tvojo morebitno odločitvijo za splav.


Ti si pa tudi s tem objemom prfliknjena do amena v vsaki temi, si v kaki sekti kot je bila tita happy , happy?

Če baba nima pospravljenega podstrešja in posledično ni razvila materinskega čuta, potem pač bolje, da nima otroka. Saj imamo danes cele brigade takih bab, ni nič posebnega….
[/quote]

A za empatijo pa še nisi slišal? Ne, to ni obmorsko mestece na Hrvaškem (tisto je Opatija). Objem😈

New Report

Close