Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek noseča, kaj zdaj

noseča, kaj zdaj

Odgovor na objavo uporabnika
ena+ena, 21.11.2021 ob 14:31

Odgovor na objavo uporabnika
aabbccdd123, 21.11.2021 ob 13:48

Stara sem 23 in imam fanta par let starejšega od mene. Redno sem jemala kontracepcijo, ki pa je na žalost zatajila, tako da sem zanosila. Noben izmed naju ni bil pripravljen na to in nisva si še želela otroka. Bila sem že na dveh ultrazvokih in zdaj sem v 7 tednu. Jaz si otroka res želim obdržati. Vem, da bo težko in da gre za veliko odgovornost ampak res verjamem, da bom zmogla in da si to želim. Moj fant se glede tega ne strinja. Meni, da je najboljša rešitev splav. Da bova tako lahko imela več denarja, potovala, hodila na razstave in čez čas zagotovila materialne pogoje za načrtovanega otoka (čez kake 3 leta). Že dva tedna (od kar sem zvedela da sem noseča) se vsak dan pogovarjava o tem. Vsak dan mi reče za splav in vedno ko mu rečem da si tega res ne želim mi reče naj še enkrat razmislim o tem. Problem glede denarja je, da sem jaz naredila samo srednjo šolo. Šla sem tudi študirat za 3 leta pa mi žal ni uspelo. 2 meseca nazaj sem se zaposlila za tri mesece, in ne vem, če mi bodo podalšali. Jaz imam trenutno minimalno plačo, moj fant ima 1150€. Nimam tudi izpita za avto ali avta. Vem da bom težko dobila novo službo, če izgubim to in da nisem upravičena do porodniške ker do takrat ne bom zaposlena eno leto. Nočem da bi mogel fant skrbeti za naju finančno, po drugi strani pa tudi nočem na splav. Prosila bi vas za vaša mnenja, kaj naj naredim. A je imela katera splav in a je bila potem srečnejša? Je imeti otroka res tako hudo? Hvala v naprej.

Ko sem bila stara 21 let, sem bila v zame zelo srečni vezi in po enem “ups” spolnem odnosu je fanta prijela panika in me je poslal po tabletke, ki se vzamejo za preprečitev nosečnosti. Medicinska sestra pri ginekologinji mi jih je dala iz njenega predala in spomnim se, da sem jih v vsem pritisku pojedla celo tablico. Sledilo je trenutno olajšanje, fant je bil ljubezniv in pomirjen, meni pa je zelo hitro postalo žal, žrlo me je, kaj sem naredila. Menstruacija je filmsko zamujala, test je bil pozitiven, čez nekaj dni se je ulila kri, kosi so padali iz mene, v vsej krivdi in strahu nisem šla niti do ginekologinje, nikomur se nisem mogla zaupati. Fant me je grdo zapustil čez nekaj mesecev, šele po tistem sem vsem bližnjim povedala, kaj se je zgodilo. Dolgo sem se borila z depresijo, bilo je res težko. Zame, fant se vrjetno niti spomnil ni.

Moja druga zgodba. Spontani splav. Z možem. Nenačrtovana nosečnost, ampak iz obeh strani zaželjena. V sedmem tednu ni bilo utripa… Deset let po tem jo nosim še vedno v srcu, se sprašujem, kaj sem nardila narobe, se spomnim na datum plusa in čiščenja v bolnici, kljub temu, da imam doma po tem rojene žive in zdrave otroke. Mamino srce ne pozabi.

Nekoč sem prebrala: Lažje je otroka nositi po rokah, kot pa na duši.

Splav, umetni ali spontan, te zaznamuje za vedno. Videla si ga že 2x, tvoj je, ne moreš ga kar izbrisati iz svojega življenja. Partner ne občuti te povezanosti, zato lahko o njem govori kot o stvari. Povej mu, jasno in glasno, da boš otroka obdržala in se o tem nehaj pogajati. Pusti njemu, ali se bo odločil nadaljevati to pot s tabo ali ne. Če ne, vedi, da ni garancije, da bo ostal s tabo, tudi če splaviš. Poglej mene.

V službi “zamolči”, dokler ti ne podaljšajo pogodbe, če bodo pa potem spraševali, pa se pač zlažeš, da si šele takrat izvedela. Nobena velika stvar in kot nosečnica si zaščitena. Glede na to, da si zanosila ob zaščiti, se nimaš za kaj počutiti krive, usoda se je poigrala s tabo.

Imeti splav in biti potem srečnejši- ni mogoče. Ne verjemi v te pravljice. Za vedno te zaznamuje.

Biti starš je težka naloga- ampak otroci so najlepše, kar lahko doživiš v življenju.

Pazi na tvojo malo kepico, pobožaj trebušček, umiri se. Vse bo vredu!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Super zgodbica in izjemno neresnična probirth zgodba za strašenje ljudi… Niti nimaš pojma kako izgleda tabletka…

 

Sicer pa na srečo živimo še v državi, kjer imaš svobodno izbiro, da se odločiš po svoji vesti. Če si otroka želiš ga obdrži, ker s tem fantom v vsakem primeru ne boš ostala skupaj na dolgi rok.

Odgovor na objavo uporabnika
zakaj pa, 21.11.2021 ob 20:08

Odgovor na objavo uporabnika
Ena južna neprijavljena, 21.11.2021 ob 19:51

Uff, ne vem kaj bi ti svetovala. Vem pa zihr, da na tvojem mestu bi najprej odje.bala tipa, potem bi pa v miru premisla kaj in kako. Čeprav mislm, da se za splav ne bi mogla odločt, uff, bi me to mučl cel lajf.

Dej dej, ti 23, on PAR LET starejši od tebe, ve da si noseča in te sil na splav. Pa kakšn je to fant?  A kot ti prav, čez 3 leta bo pa kej drugač? Ne bo. 3 leta gor dol, 3 leta hitr mine.

Pač noče imet otroka pri 25, a je to tako čudno? Sploh če mu je bejba naložila, da jemlje pilule, pol pa zanosila, ker si tako želi otroka.

Če ni hotel imeti otroka, bi lahko uporabil kondom, tudi tabletke niso 100%

Splav. Drugace si spet ena tistih ki gleda samo na sebe in svoje zelje. Upam, da ce se nebos odlocila za splav, bo imel fant dovolj jajc in te zapustil. Pol pa bodi mama samohranilka, da te vidim ce ti bo fino.

Otrok, vedno kot odlocitev obeh. Ce en ni za, splav, drugace sam vzgajat otroka.. ni lahko.

Vprasat kako mamo samohranilko, ce bi se enkrat sla cez to.

Odgovor na objavo uporabnika
TamEn, 23.11.2021 ob 10:18

Splav. Drugace si spet ena tistih ki gleda samo na sebe in svoje zelje. Upam, da ce se nebos odlocila za splav, bo imel fant dovolj jajc in te zapustil. Pol pa bodi mama samohranilka, da te vidim ce ti bo fino.

Otrok, vedno kot odlocitev obeh. Ce en ni za, splav, drugace sam vzgajat otroka.. ni lahko.

Vprasat kako mamo samohranilko, ce bi se enkrat sla cez to.

seveda bi šla še enkrat čez to. Otroci se ne morejo primerjati z enim lulkom, ki jih je za vsakim voglom kolikor hočeš.

Avtorica, vedeti moraš, da se otrok brez očeta ali pa otrok z “idiotskim” fotrom ne bo pravilno psihično razvil. Deček na svoj način, deklica na svojega – “brez očeta” (torej če oče zapusti družino ali pa je čustveno odsoten) bosta oba nosila posledice za celo življenje. Govorim iz prve roke in dokaze imaš danes povsod. Zato najprej pretehtaj, če ta tvoj tip sploh namerava ostati s tabo. Neke želje po otroku očitno nima. Otrok mora imeti normalno mamo in normalnega očeta. Če ne, ga bosta zafurala oziroma bo v odraslosti zafuran … Vem, da je tvoja želja po otroku velika, ampak … pretehtaj in razumsko razmišljaj, prihod otroka še nikoli ni zgladil zadev, ampak samo še poglobil obstoječo situacijo …

Ne delaj splava. Ko so ženske na smrtni postelji, razmišljajo o tem, kakšen bi bil zdaj ta otrok, če ga le ne bi splavile. Osamljene in s takšno mislijo tudi umrejo.

Izgleda da si ena srecnica, ki se ji samo dobro godi..

Preverjeno pri vsaj 5 samskih mamicah, nobena nebi vec sama vzgajala otroka. Z eno izmed njih imel krajse razmerje, je takoj pritrdila, da nebi vec imela otroka, razen ko je partner to to in bo zraven.

 

Tudi kar nekaj srecnih (beri: z partnerjem, preskrbljene, resen stanovanski problem) mamic, se mi je ze potozilo, da kaj jim je bilo otrok treba, kako je tezko, sploh s to corono, v tem svetu itd..

Corona baby boom je vsesplosen, a ljudje ne razmisljajo kako bo otroku, ampak njim.. in ravno to je problem..

Odgovor na objavo uporabnika
TamEn, 23.11.2021 ob 11:01

Izgleda da si ena srecnica, ki se ji samo dobro godi..

Preverjeno pri vsaj 5 samskih mamicah, nobena nebi vec sama vzgajala otroka. Z eno izmed njih imel krajse razmerje, je takoj pritrdila, da nebi vec imela otroka, razen ko je partner to to in bo zraven.

 

Tudi kar nekaj srecnih (beri: z partnerjem, preskrbljene, resen stanovanski problem) mamic, se mi je ze potozilo, da kaj jim je bilo otrok treba, kako je tezko, sploh s to corono, v tem svetu itd..

Corona baby boom je vsesplosen, a ljudje ne razmisljajo kako bo otroku, ampak njim.. in ravno to je problem..

glede na tvoj odnos do življenja je logično, da srečuješ samo sebi podobne (prestrašene, lene, brez nekega smisla v življenju) ženske. Ko boš spremenil svoj fokus, se ti bo tudi življenje spremenilo.

Pa ne vem kdo vas je nasral, da je življenje lahko.

Odgovor na objavo uporabnika
ena samohranilka, 23.11.2021 ob 11:04

glede na tvoj odnos do življenja je logično, da srečuješ samo sebi podobne (prestrašene, lene, brez nekega smisla v življenju) ženske. Ko boš spremenil svoj fokus, se ti bo tudi življenje spremenilo.

Pa ne vem kdo vas je nasral, da je življenje lahko.

Ravno v tem je zadeva, jaz se verjetno bolj kot vecina zavedam da zivljenje ni lahko ✌️

Verjami, nisem prestrasen, len, brez smisla v zivljenju, kakor si me poskusila oznacit.

Glede na razmere med ljudmi, pa je tako ali tako brezveze govorit. Ce velja rek, na mladih svet stoji, se nam slabo pise..

Tako je, gre za odnos do življenja. Če imaš pozitiven odnos do otrok in življenja, ti življenje to tudi pozitivno vrne.

Srčnost je poplačana. Lenoba / egoizem / strahopetnost pa so po drugi strani tudi “nagrajeni”. Karma!

Odgovor na objavo uporabnika
TamEn, 23.11.2021 ob 11:37

Ravno v tem je zadeva, jaz se verjetno bolj kot vecina zavedam da zivljenje ni lahko ✌️

Verjami, nisem prestrasen, len, brez smisla v zivljenju, kakor si me poskusila oznacit.

Glede na razmere med ljudmi, pa je tako ali tako brezveze govorit. Ce velja rek, na mladih svet stoji, se nam slabo pise..

no lej, napisal si mi, da sem srečnica, ki se ji samo dobro godi – samo zato ker malo bolj pozitivno gledam na življenje in otroke.  pričakovati, da se ti bo samo dobro godilo je otročje, skrajno otročje. Jamrat za vsako figo pa še bolj. Če načrtuješ življenje v smislu, kako boš preprečil vse trpljenje sebi in potencialnim otrokom, potem ga pelješ v napačno smer. Mladi so pa taki in drugačni. Imajo zelo različne vrednote, načrte in izkušnje. Res pa da so najbolj glasni tisti, ki bi samo jamral.

Vsekakor zelo težka situacija, tukaj od nas ti lahko vsak od nas poda neko svoje videnje.

Sama sem se dolgo odločala za družino, razni strahovi predvsem, sedaj mi je žal, da se nisem prej. 3 leta ni dovolj dober argument, zakaj iti na splav zdaj. Splav je težka preizkušnja za žensko, za marsikatero celo travmatična, zlasti, če si ženska želi otroka.

Odločitev za materinstvo je predvsem tvoja. Odločitev za družini pa skupna. Mama si lahko ne glede na to, a boš ali ne boš v partnerskem odnosu. Nikoli ne veš, kako bo s partnerskim odnosom v katerikoli točki tvojega življenja.

Tvoj fant ti podaja svoj vidik, očitno si ne želi otroka. Ampak to, da bi čez tri leta imel, kot pravim, ni dobro argumentirano. Nič ne bo kaj preveč drugače čez 3 leta.

 

To, da zelo pritiska nate, te skoraj da že sili v splav, ni ok. Deluje mi, da fant absolutno ni pripravljen na družino.

V obeh primerih, ali obdržiš otroka (fant nezadovoljen) ali splaviš (ti nesrečna) je ogrožajoče za vajin odnos.

Nikoli ne veš, kdaj se lahko zgodi, da se nek odnos zaključi. Pa da povod za prekinitev odnosa ali ti ali tvoj fant. Tvoj fant mi ne deluje, da se preveč nate ozira, gleda predvsem izključno nase. Take osebe niso preveč dobri popotniki v partnerskih odnosih, kaj šele družinah, kjer je veliko odrekanja in postavljanja otroka na prvo mesto, pred lastnimi potrebami, željami.

Predlagam ti, da se vprašaš, ali si pripravljena imeti otroka tudi, če bi bila samska mama, če ne boš več s tem fantom. Če je odgovor ja, naj bo to potem tvoje vodilo.

Tudi če gresta narazen, z otrokom ali brez, si lahko ustvariš nov partnerski odnos.

Naj bo vodilo, s čim boš ti bolj zadovoljna, to je tvoja odločitev.

Srečno in vse dobro.

Stara sem 20 let in imam prekradnega 7 mesecnega sina ki nama je z fantom pokazal kaj je neskoncna ljubezen. Ko sem pri 19ih izvedela da sem niseca niti za trenutek nisem pomislila na splav priznam da me je proti koncu nosecnosti mucilo kaksna mama bom,Ali se bom znajdla nama bo sploh uspelo. Ampak imamo se odlicno srecnejsi nebi mogli biti.

Stroski sploh niso tako visoki kakor govorijo poleg tega obstajajo razne pomoci za nakup opreme in oblecil(po mojem mnenju edini strosek) z strani CSD. V najinem primeru je bil zaposlen samo on ampak ko sva izvedela sva bila presenecena. Zdaj nam gre super financno in vse ostalo. Sinu lahko ponudiva kar si zaželi za jesti ima za igro ima kolikot zeli.. 0red kratkim smo se preselili v vecje stanovanje.

Skratka predlagam otroka ce ne z partnerjrm pa sama saj obstajajo razne pomoci in pa tudi prezivnina ce je tako neodgovoren da prevzame odgovornost za posledice.

Z otrokom se sele zaves kaj je ljubezen in neskonca sreca. Ko mu zraste prvi zobek, ko se nauči sedeti in seveliko trenutkov in stvari ki se dogajajo vsak dan in te vsak dan znova osrecijo.

Sem vedno za otroke. Ampak ne, ko si ga nekdo ne želi. Nekdo bo proti svoji volji starš. A mislite, da otrok tega ne bo občutil? Mislite, da bo vaš nov partner z veseljem sprejel otroka? Kot mama samohranilka boste težje prišle do stanovanja. In še in še bi lahko naštevala. Saj so otročki srčkani, ampak če mislite, da bo enostavno, se zelo motite.

Najprej se vprašajte kaj bi vas naredilo srečnejšo-splav ali obdržati otroka. Danes splav ni več tak tabu, vendar je ok samo v primeru, da si ga ženska želi narediti in ne zato , ker ji je nekdo rekel, da ga more.

Sama sem imela dva spontana splava im še danes me zaboli ko se spomnim na to. Kakšen dan tudj še solza priteče po licu, ker je izguba otroka, ne glede na teden ali mesec nosečnosti zelo boleča.

Zato če si ga želite ga obdržite brez razmišljanja.

Pozdravljena!

Jaz sem tudi prvič zanosila pri 23. Sicer smo planirali imet otroka tam ko bi imela ene 25..ampak jaz pravim vse se zgodi z razlogom. In ni mi žal. Ne bi se nikoli odločila za splav, ker mislim, da bi mi bilo nekoč žal. In leta tako hitro grejo.. zdej moja punc hodi v 2.razred čist samostojna.. To je taka sreča. No, želim ti vse dobro kakor koli se boš odločila. 🙂

Lp, Nina

 

Tip se je odločil, da si želi otroka, s tem, da mu je prišlo vate. Od tu naprej pa je odločitev ženske. Seveda obdrži otroka!

Odgovor na objavo uporabnika
Manca Kitty, 23.11.2021 ob 17:11

Tip se je odločil, da si želi otroka, s tem, da mu je prišlo vate. Od tu naprej pa je odločitev ženske. Seveda obdrži otroka!

In pol se na monu sprasujejo zakaj je tolko zensk samskih..

Egoisticno je gledat na to kot da je to odlocitev samo zenske..

Starša sta dva! ✌️

S tem, ko si spustil seme v kakšno punco, si po biološki plati naredil svoje. Potem nimaš več nobene besede in se lahko samo sprijazniš z očetovstvom.

 

V takšnem primeru ti sporočam:

1. prej bi mislil,

2. tudi očestovstvo je lepo.

1. Dejstvo je, da se nosečnost ne zgodi, kar tako, da te ne more presenetiti. Spolni odnosi so temu namenjeni, da se zgodi nosečnost.

2. Za otroka sta odgovorna tako ti kot fant, otrok je vajin. Sama si izbrala fanta s katerim želiš deliti svoje življenje, zato bi pričakoval, da se strinjata v morda najbolj pomembni odločitvi.

3. Kaj prinaša skrb za otroka, si verjetno razmišljala že pred spolnimi odnosi. Ne smeš pa gledat na otroka samo kot finančno breme, ampak ti v tvoji življenjski poti nudi veliko veselja, za nekatere je to bistvo življenja. Biološka definicija bistva življenja je ravno to, vzgojiti plodnega potomca, ki bo poskrbel za nadaljevanje svoje vrste.

4. Splav verjetno ni najbolj prijeten obseg (slabost, krvavitve) in lahko pusti predvsem psihične posledice. Predstavljaj si, da imaš čez 5 let otroka, nato pa se spomniš na nerojenega otroka, ki mu nisi dala možnosti, da bi živel.

5. Veliko otrok je bilo spočetih nenačrtovano. Poznam veliko primerov kjer je ta otrok združil partnerja, ki sta se zato poročila in ustvarila lepo družino.

 

 

Kot mama samohranilka boste težje prišle do stanovanja.

To sploh ni res. Biti mama samohranilka je edini način za Slovenca oz. Slovenko da pride do neprofitnega stanovanja. Ker sicer jih v praksi dobijo samo ta južni.

Nisem brala vseh odgovorov. Ampak glede na to, kar si ti napisala, se vprašaj: ali si želiš tega otroka kljub temu, da bi ga vzgajala sama? Ali si ga pripravljena obdržati kljub možnosti, da se fant odloči da on tega ne zmore in te zapusti? Če je odgovor ja, ga obdrži.

Sama sem nenačrtovano zanosila v zadnjem letniku srednje šole. Otroka sem obdržala, takratni fant je odšel v 6. mesecu nosečnosti. Bilo je težko, seveda. Ampak to je bila moja najboljša odločitev v življenju. Od tega je že 16 let in vsak dan sem hvaležna (vesolju?) da sem se odločila tako kot sem se.

Vse se da ! Tudi ce ostanes brez dela , zagotovo imas moznost da se prijavis kje drugje in imas socialno pomoc + otroski in je vama z otrockom cist dovolj!
moski se takoj vstrasijo otroka to je normalno , poskusi mu pokazat kak lep video o nosecnosti o tem kako otrok raste se razvija..

ce nimas hudih slabosti ali drugih tezav zamolci v sluzbi o nosecnosti se nekaj casa morda ti podaljsajo potem pa bolniska in si na konju .

Draga mlada mamica!

Srčno si želim, da bi tvoj otrok prišel na ta svet, upam da zbereš pogum in dobiš podporo. Če potrebuješ opremo za dojenčka, ti s prijateljicami z veseljem priskočimo na pomoč. Piši [email protected] Da bo začetni strošek čim nižji, kasneje pa boš že dobila bolj stabilno službo.

Tudi sama sem nenačrtovano zanosila in čeprav sem bila med nosečnostjo večkrat nesrečna in v skrbeh, sem danes presrečna, da ga imam.

Pa tudi sama sem nenačrtovan otrok dveh študentov. Danes oče pravi, da je bila odločitev, da me obdržita (kljub pritiskom kolegov) odločitev, ki je celo njegovo življenje naravnala na “prav”.

Hehe, ja CSD in bomo plačevali; sploh za cigane iz Novega mesta 🙁

New Report

Close