Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek noseča pri 51

noseča pri 51

No, niti prvo niti drugo ni res. Medicinska pomoč je seveda dovoljena, ampak je samoplačniška. In dejansko obstajajo ženske, ki so zanosile pri 50 – prav možno se mi zdi, da jih je bilo včasih celo še več kot danes. In to ni bil čudež, ampak je zanosila med spolnim odnosom.

Jaz poznam družino, kjer je med najstarejšim in najmlajšim 35 let razlike, mama je imela nekaj čez 50 let, ko je zadnjič rodila.

Avtorica, ker je nosečnost predvsem obremenitev za žensko, skrb za dojenčka, malčka, otroka in najstnika pa običajno tudi, imaš pri odločitvi ti glavno besedo. Če nisi za, se bo mož pač moral sprijazniti. Imel je 25 let ljubega časa, da bi v idealnem obdobju za starševstvo zaplodil otroka, pa se ni odločil. Saj si pri 50 tudi ne omislimo ponija a ne, samo zato, ker nam ga starši niso mogli kupiti.

A se hecaš, ne?
Noseča pri 51-tih, če bo šlo po sreči in bo z otrokom vse OK mama prvošolca pri 58-tih, mama fazana v SŠ pri 67-tih, mama maturanta pri 71-tih – če jih boš seveda, trenutni vitalnosti navkljub, po naporih prepoznega materinstva dočakala..
Ženska, brcn možakarja v rit, pa začnita se ukvarjat s čem drugim.

…zakaj pa ne.Saj ne veš,lahko dočakaš sto let.

Zakaj bi vaju ravno pestile bolezni.Moja mami jih ima 73 in je kot rožica.

Žal, nikogar nisem potegnila. Ko sem bila poročena, prvi mož ni hotel otrok, pozneje sva se razvezala. Drugi pa do sedaj ni “zucnil”, da si želi otroka. Zadnje mesece nekaj fantazira, da bi rad potomce (morda ga njegovi kaj napeljujejo k temu). Priznam, meni ni do majhnega otroka, saj že jutri lahko “plane” na dan kakšna bolezen, on pa ne verjamem, da bi bil sposoben otroka previjat, …kakšen sprehod z njim, to ja.
Jaz bi morala skrbet zanj, bolanega vozit k zdravniku, se ukvarjat z njim,… za to sta potrebna dva!
Če še on zboli, bom imela pa dva majhna otroka. Samo, to njemu v glavo vbit?[/quote]

Jaz pa se sprašujem, kako je mogoče, da se ženske, ki enkrat dočakajo 50.leto začnejo obravnavati kot bolehne babice, ki čakajo samo še na smrt. Bolezen lahko plane na dan tudi pri 20.tih letih.
Ne, res ne razumem tega, kot da je, ko si enkrat star 50, konec življenja, ah ja…

No, eno dilemo ti lahko razrešim: porod v teh letih, sploh pa prvi, je skoraj zagotovo carski rez. Ker sem preživela carski rez pri svojih 46 letih, ti lahko povem, da je to za žensko kar zahtevna operacija in okrevanje ni kar tako.

Vedeti moraš, da je vecina tistih žensk, ki so po dolgotrajnem zdravljenju zanosile v tvojih letih, zanosila z darovano jajčno celico. Pa če so to objavile ali pa niso. Če mislita, da bo ratalo po parih seksih, potem bosta potrebovala hud hud čudež. Za plodnost ni dovolj, da imaš redne menstruacije.

Se zelo zelo strinjam!

Mene je imela mati pri 39 kot tretjega, pa pogrešam starše, ker so umrli. Ni znanost koga na svet spraviti, važno je ostalo. Steve Martin je pri 67. postal fotr. Res hvale vredno, ker je to prvič storil. Zapuščina bo delala svoje, ker menite, da je denar vse. Ne gre za sram. On kot slednji je verjetno zamenjal samo filmsko vlogo z dijanco.

mene je vzgojil od pleničk naprej moj dedek,ko sem se rodila je bil star 65 let,z njim mi je bilo zelo lepo,edino umr je, ko sem dopolnila 15 let,bilo katasrofalno,no toliko,za oroka,ki je ljubljen je vseeno koliko so tisti,ki skrbijo zanj stari,ljubezen je pomembna in ja na vseh področjih,in če je je vedno uspeh.

No ja zdaj si vitalna. Pa če si zdaj 51 let pa še če takoj zanosiš, bo to še + 9 mescev in boš stara 52 let ko boš rodila. Uredu, boš še vitalbna in imela energijo. Kaj pa ko boš imela 70 let, boš še imela toliko energije da se boš z enim 18-letnikom ubadala?. Sicer tega ne privoščim ampak kaj če bodo pa tam v puberteti (med 14 in 18 let) problemi z mamili, alkohjolom, raznimi izostanki in žuri mladostnikov? Dvomim da boš takrat še tako vitalna in polna energije, da se boš s tme ubadala

ti pa res nič ne razumeš. mož ti skuša posredno povedat, da te bo zamenjal za eno fertilno, se pravi 15 let mlajšo žensko, ki seveda kot urška ne bo gledala na starost, ampak na tošelj. Ker odkar Janša na stara leta razmnožuje svoje potenciale (je kdo pomislil, da bo tip še 30 let koruptivno zaposloval svojo mladež?), je to očitno najpametnejša poteza.

Sama sem imela prvega otroka pri 21, drugega pri 26 ih. Babica sem pa postala pri 51 ih. Je kar velika razlika skrbet za otroka mlad ali pa po 50 letu. Tudi sama sem vitalna, pa moram priznat, da me čuvanje vnukov kar utrudi. Sama si ne bi upala imeti v teh letih otroka.

Kaj pa če bi kakšen otrok vseeno našel pri vaju dom? Mislim na rejništvo. Nekateri otroci imajo rejnike kar za starše. Mislim, da bi vama lahko tak otrok veliko dal, vidva pa njemu.

…se sliši prav obupno.

Mož jo sigurno ne bo zamenjal,zakaj že?

No, jaz imam prijateljico, ki ima 1 leto mlajsega brata in 26 let mlajso sestrico. Ko je njena mati mislila, da je v menopavzi, dokler ni bila ze v 4 mescu nosecnosti.

Tamala je danes stara 8 let, mali cukrcek. In ni cisto enako kot v vajinem primeru, ker ima ta mala pupika starejso sestro in brata, ima eno necakinjo, ki je le dve leti mlajsa – torej ni sama. In ce tudi bi npr. njeni starsi prehitro umrli, bo imela svojo sestro in brata, ki bosta skrbela za njo. Kaj pa bo imel vajin otrok, glede na to, da bi za oba bil to prvi otrok?
Marsikomu, se bo ta logika zdela neumna, ampak je treba mislit v dobro otroka tudi cez 10-15-20 in vec let.

Ce si resnicno zelita otroka in sta o tem trdno prepricana (kar ti za zdaj nisi), potem je boljsa moznost v posvojitvi ali rejnistvu.

Vem za enak primer, bi, nebi, bi ….. potem je pri 50ih rodila dvojčici kateri ji danes pri njenih 70ih pijeta kri, mož se je pa elegantno umaknil in živi na vikendu. K sreči so precej premožni…

Dobro premisli in si za začetek umisli psa!

men se tud zdi butasto pri teh letih imet otroke, ko bi lahko že bili vnučki. Ja, možu kar reč, da posvojita že večjega – ker ti čez 10 let ne boš rihtala dveh otrok.

Midva sva imela pri 22-ih prvega in pri 24 drugega, sedaj imava oba po 44 in komaj čakava vnučke… Ma kakšni otroci pri teh letih!?
Je imela žena pred cca. 5 leti idejo o tretjem pa sem menil da sva prestara… starš novorjenčku je treba biti do 35 leta ko si še poln energije in “dobrih živcev” 😉

Kako razmeroma mlad moški izmed vseh tem na monu izkoplje ravno pet let staro temo o nosečnosti v zrelih letih? Kako si sploh prišel do nje, kaj si iskal, da si jo našel, zakaj te zanima nosečnost v poznih letih? Kot moškega?

Ne sodite drugih po sebi.

Je imela žena pred cca. 5 leti idejo o tretjem pa sem menil da sva prestara… starš novorjenčku je treba biti do 35 leta ko si še poln energije in “dobrih živcev”

Še jaz: mojo sošolko iz gimnazije je mama imela pri 47, oče je bil 5 let starejši (mama je že od prej imela 18-letnega sina). Nihče, ampak res nihče od nas, dijakov, ni komentiral, ker je bila njena mama starejša od naših. So pa reagirali starši, npr. ojoj, kot bi prišla stara mama na govorilne itd. Pa čeprav je ženska izgledala veliko bolje kot veliko mlajše mame, bila je bolj urejena, izobražena in razgledana od večine. Tako da je to, ‘kako je mama stara,’ samo predsodek staršev.
Sicer pa: danes marsikatera 50-letnica izgleda bolje in je v boljši formi kot 30-letnica! Je pa seveda res, da rodila niso tako ‘pripravljena’ kot pri 30.
Sama pri teh letih ne bi imela otrok – ne bioloških in ne posvojenih. Mož pa naj si najde kak hobi.

Avtorica, če si se že odločila, zakaj potem sprašuješ še tukaj? Kaj te žene?!

Moža pa razumem. Želi si SVOJEGA otroka. Mogoče pa bi bilo bolje, da tebe zamenja za eno mlajšo.

Neumnost, jaz imam sedaj precej vec energije, kot pri 30-ih, pa sem 41. Ravnokar dobil prvega otroka, pa najmanj se 2 planiram…

…je pa res, da je zena precej mlajsa. Pa ima priblizno toliko energije kot jaz.

No ja, pri 50-ih pa tudi jaz ne bi imel vec otrok. Vsak ve zase:)

In če bi vprašali sebe kot otroka, kaj bi si želeli?

Jaz bi si želela to, da si nekdo vzame čas zame, da se mi posveča, da ne umika pogleda na mobitel, ne srfa po spletu, da ne hiti na zabave itd., ampak je tu zame, se z mano žoga, mi bere pravljice, me stisne v naročju.
To v prvi vrsti.
Zdaj če to pomeni, da je ta starš star 25 ali 50, je povsem vseeno.

a spet ste nekaj ven privlekli

mož bi rad … mož bi rad … mož bi rad :)))

New Report

Close