Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Noseca pri 51

Noseca pri 51

Ne sodi samo po sebi.

Poznam kar nekaj Abrahamovk, za katere me, glede na njihovo fizično, finančno in družinsko stanje, ne bi prav nič presenetilo, če bi zanosile.
[/quote]

Od tega me prepriča samo finančno stanje …. Pri 51 pač nisi star 20-30 let! Tudi najboljše plastične operacije ne popravijo tega!

Ne bluzit. Če sta se odločila,sta e pač odločila. Boljše zdaj,kot pa npr. v 20 t če ima otrok kakšne kromosomske napake ali pa kaj drugega.. Ma lepo vas prosim, tercialci

Si zagovornica splava v kiklici? Potem bi morala narediti 20 prevalov?
[/quote]

Če ženska oz. par presodi, da je splav najboljša odločitev v dani situaciji, je to zanjo oz. zanju pravilna odločitev.
Če pri odločitvi za ali proti pretehtajo napačni razlogi, bo oz. bosta kasneje to obžalovala.

In zelo me moti, da nekateri tiste, ki naredijo ali želijo narediti splav, ozmerjajo z morilci ipd.
Nobena izbira v dani situaciji ni namreč nujno edina pravilna. Včasih se moramo odločiti, katera izmed danih možnosti je najmanj slaba.

P.S.: Kiklice pa redko nosim. 😉

Od tega me prepriča samo finančno stanje …. Pri 51 pač nisi star 20-30 let! Tudi najboljše plastične operacije ne popravijo tega!
[/quote]

Ne mislim njihove lepote.


… z vsemi njegovimi deformacijami vred….

Avtorica, povsem prav si se odločila. Ne poslušaj teh moralizatorjev.
Pa tudi ne govori ljudem okrog, da si delala splav.
To je tvoja stvar, srečno opravi.
Če si slučajno v dvomih pa pomisli kako mora biti obupno, ti 65, otrok pa pubertetnik…


… z vsemi njegovimi deformacijami vred….
[/quote]
A take kot jih imaš ti?


Ja seveda, isto je če mami umre otrok v nesreči ali pa če ga sama umori!
Pomisli kaj pišeš, saj nisi tako zabita kot se delaš.
[/quote]

Samica v naravi sama pokonča zarod, če ga ne more preživeti. Naravna selekcija.
Vedno je odgovornost na samici! Razen pri morskem konjičku.
Ne citiraj me več, ker nima smisla.

Glede na to, da sem bila deset let na umetnih oploditvah, bi z velikim veseljem imela otroka pri 51 in. Uspel je en otrok, a sem si želela še kakšnega, ki pa kljub velikemu trudu ni uspel.
[/quote]

Povsem razumljivo.

S tabletko, kar bo imela najbrž tudi avtorica, je najmanj invaziven splav za telo, ker zarodek le to izloči samo.
In nič ne traje več dni….eni ste res baba rekla baba kazala!

Že kar nekaj časa se trudiva umetno spočet otroka. 3x vmes sem doživela odmrtje ploda in sem morala na splav. Prvič s tabletko – obup – zdelal me je fizično in še bolj psihično.
Potem sem šla še 2x na čiščenje pod narkozo – ni primerjave. Vsekakor raje to kot pa tabletko.

Ne kvasi traparij!

Po pregledu pri nas zaužijete tabletko ( Mifepryston 200 mg tbl )in greste domov. Če pridete na pregled v četrtek ali petek se lahko zgodi, da tabletko spijete naslednji dan oz čez dva dni doma ob določeni uri. Po tem lahko pričakujete blago slabost z bruhanjem, zmernen glavobol ter mestrualnim krčem podobne bolečine v spodnjem delu trebuha ob hkratni blagi krvavitvi iz nožnice ali brez nje. Izjemoma se zgodi, da obilno zakrvavite doma že po eni tabletki- če se to zgodi, pridete nazaj takoj, sicer pa se po navodilu vrnete čez 2 dni od zaužitja tabletke.
Zjutraj pridite tešči in ostanete na ginekološkem oddelku nekaj ur. V nožnico dobite 4 vaginalete, 3-4 ure ležite in v tem času 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} žensk zakrvavite iz nožnice s sočasnimi krči maternice, ki so po jakosti bolečine podobni močnejšim menstrualnim krčem. To pomeni, da je splav v teku. Bolečine po potrebi ublažimo z analgetiki. Če do krvavitev ni prišlo, dobite dodatne tabletke, ki jih raztopite v ustih, zato lahko ostanete na oddelku nekaj ur dlje. Ko zdravnik potrdi, da je do splava prišlo, ste odpuščeni domov.
Ostalih 25 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} žensk močneje zakrvavi nekaj ur po odpustu (šele doma). Če do močne krvavitve oz splavitve ni prišlo v času ležanja v bolnišnici, dobite vsa potrebna navodila kako postopati doma.

V 3-5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je ta postopek prekinitve nosečnosti neuspešen, kar pa se lahko pokaže šele po odhodu domov. O tem se pogovorite z zdravnikom in dobite ali dodaten odmerek tabletk ali pa v skrajnem primeru dokončamo splav kirurško.

Po odhodu domov svetujemo nekaj dni ( 3 -5) bolniškega staleža. Prve dni je lahko prisotna menstruaciji podobna krvavitev, nato pa še nekaj dni rjavega izcedka. V tem času odsvetujemo nezaščitene spolne odnose ter uporabo bariernih metod kontracepcije (kondom).

V primeru uspešne prekinitve nosečnosti z zdravili naslednji kontrolni pregled pri izbranem ginekologu opravite 14 dni kasneje. Za dolgoročno obliko kontracepcije pa se je potrebno dogovoriti z izbranim ginekologom. Medicinska stroka splava kot obliko kontrcepcije ne sprejema in predstavlja zadnji ukrep pri nosečnosti, ki ni načrtovana.

@ potek splava
torej je tabletka danes najbolj običajen način splava? Sprašujem zato, ker je bil v mojih letih samo kirurški splav.
Avtorica, vsekakor si se odločila prav. Pri teh letih je ogromna možnost, da se zarodek razvije s prirojenimi napakami.
To skoraj ne šteje več kot splav, pač pa potreben poseg.

Ne kvasi traparij!

Po pregledu pri nas zaužijete tabletko ( Mifepryston 200 mg tbl )in greste domov. Če pridete na pregled v četrtek ali petek se lahko zgodi, da tabletko spijete naslednji dan oz čez dva dni doma ob določeni uri. Po tem lahko pričakujete blago slabost z bruhanjem, zmernen glavobol ter mestrualnim krčem podobne bolečine v spodnjem delu trebuha ob hkratni blagi krvavitvi iz nožnice ali brez nje. Izjemoma se zgodi, da obilno zakrvavite doma že po eni tabletki- če se to zgodi, pridete nazaj takoj, sicer pa se po navodilu vrnete čez 2 dni od zaužitja tabletke.
Zjutraj pridite tešči in ostanete na ginekološkem oddelku nekaj ur. V nožnico dobite 4 vaginalete, 3-4 ure ležite in v tem času 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} žensk zakrvavite iz nožnice s sočasnimi krči maternice, ki so po jakosti bolečine podobni močnejšim menstrualnim krčem. To pomeni, da je splav v teku. Bolečine po potrebi ublažimo z analgetiki. Če do krvavitev ni prišlo, dobite dodatne tabletke, ki jih raztopite v ustih, zato lahko ostanete na oddelku nekaj ur dlje. Ko zdravnik potrdi, da je do splava prišlo, ste odpuščeni domov.
Ostalih 25 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} žensk močneje zakrvavi nekaj ur po odpustu (šele doma). Če do močne krvavitve oz splavitve ni prišlo v času ležanja v bolnišnici, dobite vsa potrebna navodila kako postopati doma.

V 3-5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je ta postopek prekinitve nosečnosti neuspešen, kar pa se lahko pokaže šele po odhodu domov. O tem se pogovorite z zdravnikom in dobite ali dodaten odmerek tabletk ali pa v skrajnem primeru dokončamo splav kirurško.

Po odhodu domov svetujemo nekaj dni ( 3 -5) bolniškega staleža. Prve dni je lahko prisotna menstruaciji podobna krvavitev, nato pa še nekaj dni rjavega izcedka. V tem času odsvetujemo nezaščitene spolne odnose ter uporabo bariernih metod kontracepcije (kondom).

V primeru uspešne prekinitve nosečnosti z zdravili naslednji kontrolni pregled pri izbranem ginekologu opravite 14 dni kasneje. Za dolgoročno obliko kontracepcije pa se je potrebno dogovoriti z izbranim ginekologom. Medicinska stroka splava kot obliko kontrcepcije ne sprejema in predstavlja zadnji ukrep pri nosečnosti, ki ni načrtovana.
[/quote]

No zdaj pa nalimaj še statistiko splava z abrazijo v splošni narkozi.

Samica v naravi sama pokonča zarod, če ga ne more preživeti. Naravna selekcija.
Vedno je odgovornost na samici! Razen pri morskem konjičku.
Ne citiraj me več, ker nima smisla.
[/quote]

Kaj pa če ženska ubije novorojenčka, ker ga ne more preživeti? Je to tudi samo naravna selekcija?

Kaj pa če ženska ubije novorojenčka, ker ga ne more preživeti? Je to tudi samo naravna selekcija?
[/quote]

Tudi. Enako je, ko ga pusti pri življenju.
Kaj porečeš na poporodno depresijo, ko ženska x dolgo časa niti zase ni sposobna skrbeti? In koliko takih je…
Zakaj? Ker, ko rodi, ni za družbo več zanimiva, je le breme, tako, kot njen otrok.
Predvsem tu se dnevno bere o tem.
Druga zgodba je fizična moč, zdravje, ne le psiha.
Vsaka ženska sama zase kar dovolj dobro ve, ali je sposobna za vse naloge, izzive, ki jo bodo obdali. Kak bo dojenčku nesposobna mati?
Kaj bo s prizadetim otrokom, ki potrebuje starše do svoje smrti, starejši par, ko ne bo mogel več skrbeti zanj in predčasno umrl?
Starši sami najbolje vedo, ali bodo zopet prevzeli to odgovornost, ki je le njihova.
Če so se odločili, da je ne morejo prevzeti, so se odločili pravilno.

Mladenka ali mlajša ženska seveda lahko odda otroka v posvojitev po njegovem rojstvu.
Za toliko starejšo žensko je pa morda že sama nosečnost riziko, že zanjo, za otroka še toliko večji.
Če ženska čuti, da temu ne bo kos, se ima pravico drugače odločiti.
In to brez kričanja pametovalcev okrog sebe.
Jaz ne prevzamem nobene odgovornosti za drugo žensko in zato spoštujem njeno odločitev.
Mi nimamo prav nobene pravice do kakršnihkoli sodb, da se razumemo.

Klasičen, ali t.i. mini splav?
Za tega drugega se pride uro prej tja, poseg traja par minut, malo odležoš in greš domov.
Za klasičnega pa ne vem.


Ne razumem zakaj morate človeka ki se je odločil prepričevat v svoj prav. Onadva sta se že odločila, sem prepričana da odločitev ni bila lahka ampak je njuna. Zakaj sedaj jima dajati nek dvom.
Glede splava pa ne vem jaz sem imela SS z narkozo in se šla isti dan popoldan domov.
[/quote]

Mogoče zato, ker skušajo rešiti življenje, kaj praviš? Ženska je dovolj STARA in bi morala vedeti kaj se lahko zgodi in kako se to prepreči. Ne s splavom, z zaščito!
In ženska, v kolikor post ni provokacija, bi morala vedeti kaj jo čaka, če bo take traparije objavila tukaj.

Sem tudi mislila, da ne znam brat;).
Nobena od “svetovalk” ni prebrala, ali pa razumela vprašanja.

Če bi jima res bilo hudo, se ne bi od odločila za smrt otroka. PIKA

Mogoče zato, ker skušajo rešiti življenje, kaj praviš? Ženska je dovolj STARA in bi morala vedeti kaj se lahko zgodi in kako se to prepreči. Ne s splavom, z zaščito!
In ženska, v kolikor post ni provokacija, bi morala vedeti kaj jo čaka, če bo take traparije objavila tukaj.
[/quote]

Ob menopavzi se pa slišimo, modrijanka. Tvoji, da se razumemo!

Važno, da kuram frči perje. Razen dveh ali treh ni nihče odgovoril na vprašanje.

Pri 46 sem zanosila. Z možem sva bila prepričana, da sem že v predmeni, menze neredne, po nekaj mesecev sem že bila brez, krvavitve šibke, 2 dni in konec. Tako skoraj 2 leti.
Nato pa…… šok! Noseča!
Še dobro, da mi je bilo malo slabo in da so nabrekle dojke, drugače niti ne bi pogruntala.
Odločitev je bila : splav.
Sori, pri 3-eh že skoraj odraslih otrocih, pri končno umirjenem življenju, potovanjih,….. naj bi zaradi neke morale donosila otroka???
Šla sem na pregled, se prijavila za splav, zjutraj noter, narkoza, ob 15.00 sem bila že doma, par dni počitka, zadeva pozabljena.
Popolnoma nobene slabe vesti, rodila sem 3 zdrave otroke, še malo pa bodo vnuki, z možem furava svoje življenje, res mi ni jasno, zakaj bi šla pri teh letih v riziko, se bockala z vsemi amniocitezami, genetiko, do zadnjega na trnih čakala, a bo vse ok, bo zdrav, bo normalen….

Od takrat so minila 3 leta, lahko rečem, da niti sekunde nisem obžalovala, nasprotno, to je bila edino prava in normalna odločitev. Si ne predstavljam, da bi imela sedaj 2 letnega otročka.
Uf, močno upam, da še vsaj par let ne bova babi in dedi, to obdobje, ko si končno brezskrben, ko res delaš to, kar želiš, ko se spogledava, rezervirava hotel , spakirava in greva v 2-urah, ko brez slabe vesti prepleševa cele noči, ko končno spiva zjutraj tudi do 11.00….. ko je hiša po odhodu čistilke pospravljena vsaj nekaj dni, ….. ko po cel teden ne kuhava, ker jeva malo tu, malo tam, vse to naj bi zamenjala za plenice, nočni jok, ponovni vrtec, otroške bolezni?
Ne, hvala.


Bravo! Pametna odločitev. Zdaj naj pa vse tercialke v luft skočijo.

Tudi. Enako je, ko ga pusti pri življenju.
Kaj porečeš na poporodno depresijo, ko ženska x dolgo časa niti zase ni sposobna skrbeti? In koliko takih je…
Zakaj? Ker, ko rodi, ni za družbo več zanimiva, je le breme, tako, kot njen otrok.
Predvsem tu se dnevno bere o tem.
Druga zgodba je fizična moč, zdravje, ne le psiha.
Vsaka ženska sama zase kar dovolj dobro ve, ali je sposobna za vse naloge, izzive, ki jo bodo obdali. Kak bo dojenčku nesposobna mati?
Kaj bo s prizadetim otrokom, ki potrebuje starše do svoje smrti, starejši par, ko ne bo mogel več skrbeti zanj in predčasno umrl?
Starši sami najbolje vedo, ali bodo zopet prevzeli to odgovornost, ki je le njihova.
Če so se odločili, da je ne morejo prevzeti, so se odločili pravilno.

Mladenka ali mlajša ženska seveda lahko odda otroka v posvojitev po njegovem rojstvu.
Za toliko starejšo žensko je pa morda že sama nosečnost riziko, že zanjo, za otroka še toliko večji.
Če ženska čuti, da temu ne bo kos, se ima pravico drugače odločiti.
In to brez kričanja pametovalcev okrog sebe.
Jaz ne prevzamem nobene odgovornosti za drugo žensko in zato spoštujem njeno odločitev.
Mi nimamo prav nobene pravice do kakršnihkoli sodb, da se razumemo.
[/quote]

In zakaj se potem obsoja matere, ki ubijejo svojega dojenčka? Saj nimamo nobene pravice, kajne? Pa ne samo dojenčka. Če bi starši, ki padejo v hudo krizo in niso več sposobni preživljati recimo 5 letnika, ga po tvoji logiki lahko ubijejo. Pa ne bodo krivi umora. Saj je samo naravna selekcija, kajne?

New Report

Close