Najdi forum

Naslovnica Forum Sex v mestu Nosečnost pri 15-ih

Nosečnost pri 15-ih

Zapelji vlak spet na tire 😉

močno upam, da ne bom čez par let prav tle na MON-u stokala zarad lastnih otrok … pa misliš, da delaš vse tako, kot je prav … pa se ti na koncu vseeno lahko sfiži

ZDej pa res al ne utegneš pogledati širše ali pa nočeš. Glej. Retorična vprašanja. (midva se čist v redu zastopiva. ne vem zakaj se nebi razumela. šla bi lahko tut na kavo ampak to bi bilo tudi vse. in prosim te nikar me ne razumi napak). Skratka. Omenjaš družino in starše, kako morajo čutiti svoje otroke.

Si ti kdaj prižgala svoj prvi cigaret?
Si šla pred prvim seksom – oz. prvo je bilo ljubljenje – po nasvet k staršem?

Čisto res. Se spomnim, da sem bil takooooo velikih ušes in kimajočih strinjanj, ko sem poslušal sicer bolj redke ampak vseeno dobrohoteče nasvete o varnem seksu. Spolnem odnosu, kot so stilizirano in verjetno še govorijo. In kako sem seksal prvič? Brez kondoma jasno. Šlo je za strast in fertik.

Ni pa prvi seks bil fajn. Hvala bogu bom rekel! :)))) Tako sem raziskoval in raziskoval in raziskoval in ….. Zdej je pa tako fajn, da obstajajo mal drugačni vzvodi, ki me usmerjajo. ;))))

Naj bo vikend prežet z raziskovalnim duhom! 😉

Sem prehitro odposlal. Pri tvojem prvič prižganem cigaretu se bom ustavil. So tvoji vedeli, da si ga prižgala? Je bila mam vesela ali mogoče malo razočarana zaradi tega dejstva? Pa ne rabi biti cigaret. Pač nekaj, kar ji ni bilo sprejemljivo. Kljub vsem lepim željam in iskrenim skrbem, si naredila nekaj po svoje. Pa nisi razmišljala preveč. Enostavno si naredila. Hvala bogu, da brez podobnih “posledic” kot ubogo petnajstletno dete. Sočustvujem z njo to je pa tudi največ kar lahko.

Kur.ac pa to. Nič ne bo.

obiski? s sredogorja? al te kaznuje? roko na srce, saj si zaslužiš ;-)))

Aha. Njivice 1 oz. 2 😉

Sicer bi pa kazen naj bila vzgojna, ane!? Tako kaznovanje bi imelo čisto nasprotni učinek. Veš kako “dol” rečejo? Ljutu travu na ljutu ranu. Pol bi ji namreč mogu kazen vračat … Ker se mamo pa radi, je nebi mogel kaznovat na tak način. Prej kaj drugega, če že. Sicer se pa pri nas ne kaznujemo.

Ne da nočem pogledati širše, si mogoče pomislil, da so najini pogledi na nekaj različni, da je tvoja vzgoja taka, moja drugačna…da bi šla midva le na kavo in bi kava bila le kava… o tem sva pa itak že in je tule to pisat brezveze…
Ne vem kaj te muči glede tega, kajti mene resnično nič, ti vidiš nekaj kar ni!

In ko sem prižgala svoj prvi cigaret mi je bilo po njemu tako slabo, prišla sem domov in seveda so me doma porajtali kaj sem ušpičila in pocartali, povedali svoje, ne kregali, le slišala sem par vzgojnih ukrepov in smo šli spat. Od takrat nisem prižgala nikoli več…zakaj, ker sem dojela, da to ni zame, jaz sama sem to dojela in nisem kadila zato, ker bi mi to prepovedali starši… Kaj ti želim povedati, če me starši ne bi čutili, če z njimi ne bi imela takega odnosa kot sem ga imela, me sploh mogoče porajtali ne bi, da sem kadila in to bi minilo in jaz bi mogoče kadila še danes.

In ko sem dobila prvo menstruacijo, se je mami z menoj o vsem lepo pogovorila in me prosila, da, ko bom spoznala fanta s katerim si bom želela kaj več, naj se takrat pomenim z njo, da bova obiskali ginekologinjo in se bom zaščitila. Govorili sva takrat o vsem, o odnosih med moskim-zensko, kaksni so ti mladi fanti, pogovarjali sva se resnicno o vsem …meni to ni bilo mimo, meni se je to zdelo zelo pohvalno že takrat, in ko smo o tem debatirale z drugimi sosolkami jih je večina menila, blagor tebi, ker imaš tako mamo-starše. To ti želim povedati, da eni vzgajajo tako, drugi drugače in kakor so mene, tako vzgajam jaz svoje in če vzgajaš na tak način, se težko kdaj zalomi, seveda se, tudi to se zavedam, saj nihče ni popoln, ampak ko se že zalomi, bodo moji otroci vedno vedeli, da se na dom lahko obrnejo, pa naj so ušpičili ne vem kaj in zaenkrat to klapa, zaupajo, povejo…ker vedo, da doma ne najdejo potem kreg, batine, ampak rešitev, pa naj bo situacija še tako težka.

Ko omenjam družino, starše, se oklepam tega, če čutiš otroka, poznaš, takoj veš kdaj nekaj ne klapa, to težko razume nekdo, ki tako ne čuti ..to pride z leti, ko otrok odrašča…raste…dokler je malo dete je itak ob tebi…zato pišem kako je pomembno, da čutiš, da se čutiš z otrokom.

Jaz ne popizdim, jaz najprej rešujem in nato posluša levite, ker se zavedam kam vodi popizdevanje, prav tja kamor si omenila sama, da ti potem otrok nič več ne pove, saj si reče kaj bom govoril itak me bodo napizdeval, tepel al se kaj hujšega.

Je to težko, preklet težko se zadržat in ne zaropotat, ko ti otrok kaj ušpiči, ampak, ko si rečeš in dopoveduješ pomiri se, ne nori, da ti otrok celo ne pobegne od doma, da ti bo otrok tudi v bodoče zaupal, ja potem se nekako pomiriš in skupaj usedeš in karte na mizo. Tako vzgajamo mi in zato pravim, kako je pomembno, da cutis otroka, kajti ko zacutis da nekaj ne klapa, lahko že vprašaš in mu greš nasproti, mu ponudis roko in nato otrok lazje izbruhne..zgodilo se je to in to, naredil sem to in to, ne pa, da izves za nekaj sele ko je hci noseca recimo 4 mesece…zato mi prosim ne govorite, da če se zgodi tak primer, da je v taki familiji vse vredu…da 4 mesece ne opazis, da hci nima menstruacije…

Lahko je delat otroke, preklet težko pa jih je vzgajat in zato še vedno trdim, da smo v večini primerov krivi starši,ko se nekje zalomi, kakor v tem primeru pri tej deklici… ker je odpovedala naša vzgoja.

Če bi to dekle imelo pravo mamo,bi ji pravi čas razložila vse kar bi ji morala…ali četudi tega ne bi.. bi mama sama opazila, da dekle nima menstruacije..saj menda pere cunje…nemalokrat so hlacke popacane ali opazi, da se vlozki nic ne uporabljajo…in ostali znaki, deklica je sigurno vsa v skrbeh, drugačna kot sicer…njeno obnašanje…in vse to bi mama morala opaziti…seveda se tega ne opazi, če živijo en mimo drugega, če se ne čutijo.

>Ne vem kaj te muči glede tega, kajti mene resnično nič, ti vidiš nekaj kar ni!<
Tole bova pustila kjer je. Ne bom se bodel z ničemer.

Govora je bilo o tem kako otroci ne znajo pazit nase, zdaj je prišlo že do tega, kdo je zanič in kdo boljši starš. Sem se ne bom dovolil speljat. Očitno nisi razumela mojega retoričnega vprašanja. Gre za to, da so ti verjetno mnogi govorili kako ni zdravo kaditi – ti pa si cigaret vseeno prižgala.

Ni govora o vzgoji in napakah staršev. Rezulatatov svoje vzgoje itak nikoli ne izvemo, ker nas preživijo. Razen izredno žalostnih izjem.

Gre zato, da vsak živi svoje življenje, da se vsak uči iz lastnih napak, ja… mi lahko vzgajamo, učimo, svetujemo,ampak otrok bo še vedno tisti, ki bo dal piko na i…mogoče prižgal cigareto, mogoče naredil te in one napake…in kaj zdaj…zaradi tega ne bo konca sveta, to je del živjenja in tukaj je tisto kar nenehno povdarjam, tukaj nastopimo mi starši, ki moramo stati ob strani otroku…še bolje… ga začutiti že prej, ko se z njim nekaj dogaja, ko ni tak kot vsak drugi dan…da ga rešuješ predno bo prepozno, še huje…ali kaj…ga moraš tudi takrat pustiti, da se sam izvleče iz dreka??? Mogoče včasih tudi to, ampak tale primer ni tak in še enkrat trdim, če bi tole dekle imelo starše kot se “šika”, bi mama že po mesecu dni ugotovila kaj se z njo dogaja, če ne že prej! In kako lahko trdiš, da tukaj ni govora o vzgoji in napakah staršev, pri tej deklici so pogrnili na celi črti..menda si bral, kaj bo če pove doma…

Ampak ja pustiva vse skupaj…

moje mnenje, vi se skregate okol bara kaj šele ko je govora o 15 letnici. Ja, mene je tud ganilo. Žal, če obdrži otroka nej gre v varno hišo. Oziroma naj pokliče kakšni so pogoji. Potem za delo in šolo poprijet. to je moj predlog.

MACA-FACA

Se strinjam glede tega, da imamo lahko vsi otroke neglede na vse.

Bi pa dodala še to:
namreč, pri nama je enkrat kondom počil. In verjela ali ne, sem zanosila.

Jeb.eš kondome!

Zelo racionalna mediacija je tale vpis! (spravljivo = modro)

Pri meni je tudi počil. Pa sem imel srečo 😉

Nama je ravno tako počil. In k sreči ni bilo nsečnosti, ker sva bila way too young. In šele dobro sva začela raziskovat to plat življenja.

Si ne predstvljam da bi pri devetnajstih moral vzgajati otroka. Mili bog! Res ne. Nisem bil še dozorel sadež za te reči. Še danes se znam večkrat vprašat … 😉

Pri nama jih je pa ta mlajši otrok našpikal s šivanko! Je hotel še eno sestrico. Pa k sreči ni blo nič s tem. Preden sva pa to ugotovila, je bil pa mesec naokrog.

************* Nasmeh daje življenje, veselje do življenja pa nam daje smisel za nasmeh

New Report

Close