Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nov avto za 22 letnika

Nov avto za 22 letnika

Ziv, letos se odločam za nakup kako leto ali 2 starega avtomobila. Zbiram med bmw 330i in mercedes c klaso. Ce ima kdo katerega prosim za izkusnje dobre in slabe.

Ja bom šel na testno vožnjo.

Kupi Clio ali ta rang, mladi z dobrimi avti se praviloma ubijejo, živi zgorijo v avtih,… Skratka samo sr.. je. Preveč pritiskajo na gas in ker nimajo izkušenj, potem avta enostavno ne obvladajo več. Ker so visoke hitrosti, so tudi hude poškodbe. Žal vem iz službe. Pa srečno.

Manj kot M3 sploh ne glej…

22 letniku tudi ne paše en tak avto, roko na srce, besna kola so za po 25. ali celo 30. letu.

Ni treba, da je ravno Clio, naj bo avto kompakten in zanesljiv, da je pa našponan, ni potrebe.

Hvala za skrb, vendar imam izpit že 4 leta, avto pa imam svoj tudi že več kot 2 leti. Tako da ne bo prvi avto.

Saj Clio obstaja tudi v eni varianti, ki ima značko R.S.. ;)) Kar fajn igračka. ;))

Pomoje je za začetek 318i dovolj… tudi sam ga imam in gre čist dovolj.. 220-30 po števcu… 🙂


Tist, ki ti bo dal denar naj ti še znamko izbere…

Mene pa čisto resno in iskreno zanima, od kod 22-letniku denar za avto, ki stane od 40.000 EUR navzgor. Resno. Tudi če se tale v tem postu samo afna, dejansko vidiš po cestah mnogo mladeničev z avtomobili, ki stanejo pol moje letne plače (pa zelo dobro zaslužim). S tem da imam tako plačo zdaj, pri 50+, pri 20ih je nisem imel.

Bogati starši? Dilanje droge? Silni talenti z lastnimi start-upi od 17ega leta dalje? Loto milijonarji?

A stari pa ne? Ravno danes mi je eno staro babše priletelo iz stranske ulice kot da vozi rally. Seveda tik pred mene, kot da je sama na svetu. Če jaz ne bi bremzala, bi se zaleteli.

Lizingi, lizingi…

Trabant

Si vis pacem, para bellum.

Ma kakega BMWja, saj ga ne bo mogel kontrolirat. Če že hočeš da ima zadnji pogon, mu nabavi novega Twinga.

Nic od tega. Ne bom rekel, da so moji starsi revni, ampak tako bogati, da bi mi pa avto kupili pa tudi ne. Delam od konca srednje sole, tudi med faksom pa med poletjem. Hitro se lahko nabere ce ne bluzis kot nekateri moji vrstniki.


Bla,bla,bla…..

En dijak/študent ne zasluži 15000e letno, poštenim potom ne
Pet kam drgam lagat


Sončkom kupujejo drage avte.

Moj oče je zdravnik in dostikrat gre kam z reševalci koga oživljat zaradi prometne. Kakšno leto nazaj je govoril o statistiki, ki si jo sam vodi, ko gre na teren. Kot si rekel, največ je mladih mrtvih ali pa s hudimi poškodbami, kjer jih je treba ven rezati. Največ uničenih avtomobilov je videl ravno tistih novejših, kjer veš, da avto leti kot raketa. Največ mrtvih je bilo med udeleženci prometne mrtvih tistih, kjer se je nekdo z dobrim avtom zabil v siromačke s clioti. Ampak povzročitelji so živi in vozijo hitre avtomobile. Oče se tudi spominja primera, ko je tako en ubil drugega voznika in sopotnico tem avtomobilu, po enem letu je bil klican na nujno pomoč s poskusom samomora, ker se je ta isti osebek obesil, ko so prišla tja, je že bil mrtev. Se pa ga zelo dobro spomni, ker je bil zraven takrat pri prometni in je pomagal ga ohranjati pri zavesti, dokler ni prišlo drugo reševalno vozilo.

Zato meni oče 1000x gnjavi, kako morem voziti po cesti, ker si ne želi, da bi kdaj mene gledal pokritega na cesti.

V 4 stirh letih sluzbe brez ostalih stroskov cisto komot zasluzis to vsoto. Denar je lahko tudi podedoval. Ce ne pa kdo se kaj zraven primakne ali pa se clovek odloci za kredit, lizing.

Sanja pujsek o koruzi… Na maminem kavču pred maminem tvjem…

c klasa je za 50+, 330i je za prodajalce rož…potem pa se odloči.

Sem se vseeno odlocil za bmw, še vedno ziv in zdrav, brez karambola. Hvala vseeno za skrb.

da otroka dam na cesto v cliotu in se en oltek v boomerskem suvu zabije v njega

Kaj je oltek? Boomerski suv hahaha

New Report

Close