Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Nov ukrep, naj mi nekdo razlozi

Nov ukrep, naj mi nekdo razlozi

Ali po novem ukrepu, ki velja od polnoči dalje je še dovoljeno gibanje zunaj, kolesarjenje, sprehodi individualno .. Ali tudi ne.

Po mojem mnenju bi se morali individualni sprehodi brez srečanj in grupiranja dovoliti.
Seveda mora biti človek za to razumevanje in upoštevanje situacije zrel, kar nekateri žal niso.
Svež zrak in gibanje namreč krepita imunski sistem in uravnavata hormone.

Predvidevam, da ti policaj ne bo zaračunal kazni, če tečeš po gozdni poti in nikjer okoli ni nikogar. Hkrati pa ima s tem ukrepom pooblastilo, da lahko oglobi npr. skupino 10 mladcev, ki sredi Ljubljane igrajo košarko.

Lahko se boš sprehajal, lahko boš tekel, lahko boš kot otrok na igralih vendar SAM. Od drugih boš moral imeti distanco pri sprehodu ali teku. Drugače pa le najbližja trgovina, najbližja lekarna, pot k zdravniku in pot v/iz službe. Pri skupnih prevozih na delo največ pet potnikov v avtu. Družine so lahko na sprehodu skupaj z distanco od drugih. Vse je jasno. Do nadaljnega.

Zdaj je vse jasno. Lahko se sprehajaš, lahko tečeš vendar sam. Otrok je lahko le en na igralih. Pri sprehodih, teku držiš distanco od drugih. Družine se lahko sprehajajo skupaj z distanco od drugih. Drugače pa le najbližja lekarna, trgovina, zdravnik in pot v/iz službe. Skupni prevoz na delo največ pet potnikov. Če mladci igrajo košarko, klic na policijo.

Jaz moram jutri po nov printer, stari je crkno. In kaj zdaj? V najbližji trgovini, to je majhen Mercator ali pa Hofer, ga nimajo.
Rabim pa nujno, ker si hčerka vsak dan printa veliko stvari, ki jih dobi za šolo.

mimovrste.com
bigbang

Kaj pa mimovrste? Dostava na dom deluje.

Ja, pejt v večji market.

Dostava deluje ja, sam vseeno ga ne dobim jutri. Piše okrog 7 dni.

Kaj avtomobile bodo tudi ustavljali. Recimo grem iz mesta na deželo v svojo hišo. Sem lastnik, nisem pa tam prijavljen.

To tudi mene zanima.

Kaj pa tisti, ki delajo v proizvodnji? A tisti se lahko družijo?

Zjutraj jih čaka recimo 50 na kupu pred vratih, da jim izmerijo temperaturo.

Pa tisti, ki se družijo in čakajo pred vrati trgovin?


Pet potnikov se lahko hkrati pelje v avtu?? Pet sosedov, ki se skupaj vozijo v službo, eden od njih je nevede okužen. Kakšen je eksponentni izračun širjenja virusa?

Edina opcija ti je spletna trgovina in dostava na dom. Če danes naročiš, dobiš v ponedeljek.
Ali pa rabljen preko bolhe.

NEEE!na igralih ne smeš bit!

Sem slišala, da te lahko kaznujejo, če si na naslovu, ki ni prijavljen kot tvoj stalni nadlov.

Sem slišala, da te lahko kaznujejo, če si na naslovu, ki ni prijavljen kot tvoj stalni nadlov.
[/quote]
Kje si to slišala? Kje to piše? V odloku NE! Nehajte nakladat, nehajte zavajat. Take je treba kaznovat, ker ne znate brati. V odloku tega NI!

Ali je dovoljeno individualno ali družinsko kolesarjenje, ki poteka po javni površini (javni cesti ali kolesarski poti)? V odloku to ni navedeno med izjemami, gre pa za rekreacijo.

New Report

Close