Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nova služba in nenačrtovana nosečnost

Nova služba in nenačrtovana nosečnost

Najprej čestitke za otročka. To je najlepše, kar se nam v življenju zgodi 🙂
Pojdi do delodajalca, povej kako in kaj je s tvojimi nosečnostmi in mu prepusti odločitev. Uživaj v nosečnosti, želim ti zdravega otročička 🙂

Eni ste pa res gnide! Še prsta ni premaknila za novega delodajalca, pa naj že razmišlja o tožbi?!

Aja, pa rizično nosečnost se kar vzame po novem, al kako?

Pa sej ni čudno, da so delodajalci tako trdi včasih, če pa hodite s takimi ven! Eni res mislite, da ste upravičeni do vsega samo zato, ker ste se rodili. V resnici ste navadna golazen.

Za avtorico pa: Če ne boš povedala, spadaš v zgornjo kategorijo. In potem boš verjetno javskala, če reakcija ne bo najbolj prijazna.

Ne zavajaj.

Starost sama kot takšna ne pomeni rizične nosečnosti in ni razlog za bolniški stalez.

Imela sem službo za nedoločen čas, dala odpoved in se zaposlila v službi o kateri sem sanjala več let. Dobila sem pogodbo za določen čas. V času odpovednega roka sem ugotovila, da sem noseča že skoraj 3 mesece. Šla sem v novo službo, kjer sem za nosečnost povedala, ko sem bila že skoraj v 6 mesecu. Tako dolgo sem lahko skrivala, ker se mi nosečnost skoraj ni videla. Medtem sem dala vse od sebe, da bi se izkazala. Tako sem rodila, pogodba se je med porodniško iztekla, podaljšali mi je niso. Proti koncu porodniške sem iz podjetja prejela klic, če bi se želela vrniti, saj so bili z mano in mojim delom zelo zadovoljni tistih par mesecev. Seveda sem se vrnila in dobila pogodbo za nedoločen čas. Konec dober vse dobro. In tudi ve se, da bom na porodniško šla še enkrat v bližnji prihodnosti, saj nisem več rosno mlada. Pogumno v novi službi in v novi vlogi- mame.

1. Dobila si službo za ndl čas s poskusno dobo 6 mesecev. Nosečnost ne more in ne sme vplivati na to. Kvečjemu se lahko poskusna doba podaljša za čas odsotnosti. Ne more pa biti razlog za neuspešno opravljeno poskusno delo.
2. Delodajalcu nisi dolžna razlagati o nosečnosti do meseca dni pred nastopom porodniskega dopusta. Ko boš začela delati, boš videla, kdaj bo primerna situacija, da vse skupaj poveš.
3. Gre za službo v JS, kar je še dodatna okoliščina tebi v prid. Po mojih izkušnjah se v JS v takšnih situacijah še bolj držijo zakonodaje in ne komplicirajo. Lahko ti povem zgodbo kolegice, ki je prišla v službo za ndl cas s 4-mesečnim poskusnim delom 2 meseca pred porodom. Nihče ni komentiral. Sklep o uspešno opravljenem poskusnem delu pa so ji poslali kar domov, ko je bila na porodniški.

Skratka, ne panicari, ker bo vse v redu. Nosečnice po mojih izkušnjah diskriminirajo bolj kakšni manjši delodajalci iz privatnega sektorja, sicer pa je vsakemu jasno, da je nosečnost in porodniška mladih žensk logična. Srečno!

Kdaj in kako bos povedala razmisli. Jaz sem za to, da se pove tako kot je tudi o tem da si dala krizev pot do nosecnosti. Bi pa pocakala na nuhalno seveda. Cetudi se tega ne govori, jaz bi, ker se mi zdi posteno d se poznajo vsa dejstva in seveda se moras zavedat da kakorkol se odloci se pac bo.


Odprte karte so največkrat dobra poteza. Pokažeš svojo poštenost,predvsem pa vidijo si za svoja dejanja pripravljena prevzezi odgovornos…torej stopi do šefa in povej tako kot je…morda te presenetijo👍

Opažam, da marsikdo ne razume pojma poskusna doba. Ne gre ta to, da bi se delodajalec prosto odlocal, ali bi delavca obdržal ali ne, ampak za obdobje, v katerem se preverja, ali bo delavec kos delovnemu procesu, ali ima zahtevane kompetence in sposobnosti. Nosečnost torej ne sme biti razlog za to, da se delavke ne bi obdržalo. To je protizakonito. Če ne bi bila sposobna, da, ce pa je samo noseca, nikakor.

Jaz pa ne bi v JS igrala na odprte karte. Najprej bi se pozanimala, kako je s porodniško v času poskusne dobe, verjetno se ta čas podaljša. Potem pa bi ob začetku dela pri novem delodajalcu obrazložila situacijo. Srečno!

Itak da si jim podtaknila;dobro ves da ce bi vedeli da si niseca te ne bi zaposlili;povedala ne bos itak si bodo sami zracunali;po poskusnem delu te caka odpoved ce si pametni;drugic pa uporabljah zascito

Opažam, da marsikdo ne razume pojma poskusna doba. Ne gre ta to, da bi se delodajalec prosto odlocal, ali bi delavca obdržal ali ne, ampak za obdobje, v katerem se preverja, ali bo delavec kos delovnemu procesu, ali ima zahtevane kompetence in sposobnosti. Nosečnost torej ne sme biti razlog za to, da se delavke ne bi obdržalo. To je protizakonito. Če ne bi bila sposobna, da, ce pa je samo noseca, nikakor.
[/quote]
Jebi tebe zakoni ;vzeli so jo zato da bo delala nw pa da bo dve leti na bolniski;itak da bodo kot rszlog navedli nesposobnost kaj oa naj drugega

Pa to kok je sposobna se vidi ze iz tega da ne zna pskrbeti za zascito pri seksu;se vidi da gre za nezanesljivo in povrsni osebo


Jebi tebe zakoni ;vzeli so jo zato da bo delala nw pa da bo dve leti na bolniski;itak da bodo kot rszlog navedli nesposobnost kaj oa naj drugega
[/quote]
Nesposobnost je treba dokazati. Ni to kar nekaj, plod delodajalceve domisljije.

Opažam, da marsikdo ne razume pojma poskusna doba. Ne gre ta to, da bi se delodajalec prosto odlocal, ali bi delavca obdržal ali ne, ampak za obdobje, v katerem se preverja, ali bo delavec kos delovnemu procesu, ali ima zahtevane kompetence in sposobnosti. Nosečnost torej ne sme biti razlog za to, da se delavke ne bi obdržalo. To je protizakonito. Če ne bi bila sposobna, da, ce pa je samo noseca, nikakor.
[/quote]

točno tako
mi smo imeli hud problem z enim delavcem, vzeli smo ga za nedoločen čas s poskusno dobo pol leta in se je dejansko izkazalo, da je nesposoben. celo ubil je skoraj nekoga zaradi nepazljivosti.
seveda je dobil ob koncu poskusne dobe odpoved, ampak, ker nismo sistematično spremljali, česa ni naredil, česa ni bil sposoben narediti, je lepo najel odvetnika in dosegel, da smo ga zaposlili nazaj, ga gledali še pol leta, ampak tistega pol leta pa se ga je spremljalo na vsakem koraku, beležilo vsako navodilo, kako je izvedel nalogo in šele potem smo dosegli sporazumno odpoved z odpravnino. čista štala.
v času nosečnosti pa je itak prepovedano dati delavcu odpoved.


Nesposobnost je treba dokazati. Ni to kar nekaj, plod delodajalceve domisljije.
[/quote]

saj je že dokazala nesposobnost, spravlja se v novo službo in zanosi, kja še hočeš več?

saj je že dokazala nesposobnost, spravlja se v novo službo in zanosi, kja še hočeš več?
[/quote]

A ste se mogoče vi osebno trudili za otroka??? Če je odgovor ne potem ne veste!!!! Sama sva s partnerjem v tem že 7 let. Po 6 umetnih oploditvah sva šla še 3 krat poskusit v tujino. Kdor tega ni dal skozi ne ve koliko gre stresa! In po 7 letih verjemite, da midva ne uporabljava nobene zaščite.
Tako, da če ne veste kako gredo stvari v primeru neplodnosti se vzdržite komentarja.

Verjemite, da avtorica posta na zaščito gleda drugače kot tisti ki s tem niso imeli težav.

A ste se mogoče vi osebno trudili za otroka??? Če je odgovor ne potem ne veste!!!! Sama sva s partnerjem v tem že 7 let. Po 6 umetnih oploditvah sva šla še 3 krat poskusit v tujino. Kdor tega ni dal skozi ne ve koliko gre stresa! In po 7 letih verjemite, da midva ne uporabljava nobene zaščite.
Tako, da če ne veste kako gredo stvari v primeru neplodnosti se vzdržite komentarja.

Verjemite, da avtorica posta na zaščito gleda drugače kot tisti ki s tem niso imeli težav.
[/quote]
kaj palamudiš? in zakaj sta rinila zglavo skozi zid, če ti nidani imeti otrok ti jih pač ni dano, jih je dost za posvojit, je res treba biti sebičen in po vsej sili imeti svojega biološkega? in da končan, baba je točno vedela da menja službo in se žge brez zaščite, no še vedno je splav alternativa, čeprav je to zame skrajno neodgovorno, v bistvu si je naredila eno veliko blamažo in ona to prav dobro ve; ti pač bluziš po svoje


kaj palamudiš? in zakaj sta rinila zglavo skozi zid, če ti nidani imeti otrok ti jih pač ni dano, jih je dost za posvojit, je res treba biti sebičen in po vsej sili imeti svojega biološkega? in da končan, baba je točno vedela da menja službo in se žge brez zaščite, no še vedno je splav alternativa, čeprav je to zame skrajno neodgovorno, v bistvu si je naredila eno veliko blamažo in ona to prav dobro ve; ti pač bluziš po svoje
[/quote]

Se midva poznava? Dvomim… torej VI.

Lahko po vaše z glavo skozi zid ampak sem pa v 20 tednu nosečnosti. Toliko o tem.

Kar pa sem VAM hotela povedati je, da ona drugače gleda na to. Ena ki se nikoli ni trudila za otroka in uporablja splav kot način kontracepcije pač ne bo razumela da ko končno zanosiš ti splav na kraj pameti ne pride.
Verjetno je bila sigurno, da ne bo zanosila.
Sicer pa kakor sem rekla. VI tega pač ne razumete.

Eni ste pa res gnide! Še prsta ni premaknila za novega delodajalca, pa naj že razmišlja o tožbi?!

Aja, pa rizično nosečnost se kar vzame po novem, al kako?

Pa sej ni čudno, da so delodajalci tako trdi včasih, če pa hodite s takimi ven! Eni res mislite, da ste upravičeni do vsega samo zato, ker ste se rodili. V resnici ste navadna golazen.

Za avtorico pa: Če ne boš povedala, spadaš v zgornjo kategorijo. In potem boš verjetno javskala, če reakcija ne bo najbolj prijazna.
[/quote]

Nad 37 let si rizicno nosec in doma ker si starejsi. Poglej malo zakonodajo… pa to vejo vsi.

Nad 37 let si rizicno nosec in doma ker si starejsi. Poglej malo zakonodajo… pa to vejo vsi.
[/quote

Gospa ima delo za nedolocen cas in je poskrbela za sredstva za otroka. Vso pravico ima da ga rodi in se postavi kot mama za svoje pravice ker gre za pogodbo za nedolocen cas..

Nad 37 let si rizicno nosec in doma ker si starejsi. Poglej malo zakonodajo… pa to vejo vsi.
[/quote]

Si no takih stvari, ker ni res. Ne provosci in ne namisljaj si bolezni tako samo zgolj zaradi statosti, ne norčuj se iz tega.

To pa prvič slišim da če si čez 37 je takoj rizična nosečnost.
Če je zdravstveno vse ok si tretirana kot vse ostale.

Se midva poznava? Dvomim… torej VI.

Lahko po vaše z glavo skozi zid ampak sem pa v 20 tednu nosečnosti. Toliko o tem.

Kar pa sem VAM hotela povedati je, da ona drugače gleda na to. Ena ki se nikoli ni trudila za otroka in uporablja splav kot način kontracepcije pač ne bo razumela da ko končno zanosiš ti splav na kraj pameti ne pride.
Verjetno je bila sigurno, da ne bo zanosila.
Sicer pa kakor sem rekla. VI tega pač ne razumete.
[/quote]

Po forumih na internetu je nepisano pravilo TIKANJE.

Se midva poznava? Dvomim… torej VI.

Lahko po vaše z glavo skozi zid ampak sem pa v 20 tednu nosečnosti. Toliko o tem.

Kar pa sem VAM hotela povedati je, da ona drugače gleda na to. Ena ki se nikoli ni trudila za otroka in uporablja splav kot način kontracepcije pač ne bo razumela da ko končno zanosiš ti splav na kraj pameti ne pride.
Verjetno je bila sigurno, da ne bo zanosila.
Sicer pa kakor sem rekla. VI tega pač ne razumete.
[/quote]
Saj sem ti napisal da bi bli zate bolje ce bi posvojila;tako bi lahko vsaj izbirala;tako bos pac primorana vzeti kar bos dobila;sigurna je bila da ne bo zanosila? A to je v stilu da bi se jebala a da ostane nevina? Se po tv so reklame za durex;sicer pa;zenskih blidenj da jih bo le lasten otrok deklariral kot zensko res ne razumem;kot ne rszumem blidenj na sploh

Kje pa to piše?
Mogoče pa samo mene blazno moti tikanje… 😉

New Report

Close