Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Novi sušilni stroj ne posuši perila, wtf

Novi sušilni stroj ne posuši perila, wtf

Imam nov sušilni stroj Beko, ki je nadomestil prastarega Boscha. A ta hudič ne posuši perila do suhega na nobeni drugi funkciji kot ‘bombaž extra dry’. 9kg boben sem obremenila cca 3kg z otroškim perilom na funkciji ‘gentle’ in po končanem ciklu je bilo še ful vlažno;  sem dopolnila program z ‘extra dry’, pa so bila oblačila še vedno vlažna :(.

Prosim za namige, če jaz kaj delam narobe oz. kje je problem, da fancy novi Beko ne opravi svojega dela?!

Hvaaala in lp

 

Odgovor na objavo uporabnika
Beko not fan, 28.05.2021 ob 00:57

Imam nov sušilni stroj Beko, ki je nadomestil prastarega Boscha. A ta hudič ne posuši perila do suhega na nobeni drugi funkciji kot ‘bombaž extra dry’. 9kg boben sem obremenila cca 3kg z otroškim perilom na funkciji ‘gentle’ in po končanem ciklu je bilo še ful vlažno;  sem dopolnila program z ‘extra dry’, pa so bila oblačila še vedno vlažna :(.

Prosim za namige, če jaz kaj delam narobe oz. kje je problem, da fancy novi Beko ne opravi svojega dela?!

Hvaaala in lp

 

se pridružujem vprašanju, le da je moj stroj AEG. Stari je normalno sušil, tale novi pa samo, če nastavim dodatno opcijo sušenja extra dry. Kje je finta?

Novejši sušijo na nižji temperaturi (kar je kao bolj prijazno perilu) in imajo senzorje za vlažnost. Seveda ne posušijo potem vsega, ker senzorji zaznajo suho na zunaj, ne pa tudi kje, kjer je debelejša plast npr. Žal pomaga samo, da daš na max temperaturo (pač tisti program, ki je daljši in ima višjo temperaturo) in potem po potrebi še kakšnih 10 – 20 minut.

 

extra dry je recimo opcija do suhega za v omaro….

kar je nižje od te funkcije ni popolnoma suho (imaš npr vlažno za likane in podobne hece)

gentle ne bo posušil do suhega..mam isto jaz na mieletu. občutljivo vedno pride mičkeno vlažno ven.

Sušilc je okej, samo spoznati ga moraš

lahk pa po končanem sušenju (če ni popolnoma suho) daš na prepihovanje (če imaš to možnost) in pustiš da ti cote prepiha s toplim zrakom in jih tako dodatno osuši

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

New Report

Close