Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Novinarke POP TV-ja

Novinarke POP TV-ja

Zame je in bo Turk pa amen. Se bom še matrala s takim madžarskim priimkom! Če bi bil Turk kaj zakaj Slovenec bi se odrekel temu uju s pikicami in postal lepo navaden Turk za vse Slovence. To je en navaden snobizem.

Zdajle sem slišala, da se gospa predsednikova piše po slovensko Turk, gospod predsednk pa si je menda takrat, ko je šel v OZN dodal tisti famozni dve .. , da je bil tam bolj svetovljanski.

Zakaj so pa te črke, ki niso v naši abecedi pustili pisati na registerskih tablicah avtomobilov?

Kaj čmo, takšni smo, takšno imamo.

Haha, a res? Torej je bil izvoljen tak, ki je za svojo megakariero celo zatajil lastno ime… (če je to res).

Njegov brat se tudi predstavlja s priimkom Türk, tako da ne vem, če sta oba spreminjala priimek.

Jaz pa mislim da. V prejšnjem sistemu sta se pisala Turk, ob osamosvojitvi pa sta na u dala dve pikici. Mislim da je to pravi priimek in so ga imeli že pred 2. sv. vojno, nakar je bilo diplomatsko to opustiti, da ni izpadlo hohštaplersko (tako značilno za Maribor). Če bi obdržali pikice, bi bilo to lahko tudi zelo neprijetno za njihovo družino. Tu mislim na Ozno. In obratno, ko je izbruhnila svoboda so pikice sneli, postali Turk, pa je bil volk sit, koza cela. Dober priimek, ni kaj, zelo prikladen. Uporabljaš ga po vetru. Tak priimek pa je res dobro, da ga nosi diplomatski človek. Ne vem koliko sem zgrešil, bi bilo pa zanimivo to izvedeti. Poznam kar nekaj ljudi, ki so na podoben način pridobili nazaj prvoten priimek in je prav.

Vrabček pazi, da te ne pohrusta kakšna ujeda ! kaj ti pa jaz hočem, odprla sem pač eno debato. Je to po tvojem prepovedano???

New Report

Close