Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek O “nenevarnih” pasmah – Psi raztrgali žensko

O “nenevarnih” pasmah – Psi raztrgali žensko

Psi raztrgali žensko

Pariz | 23.11.2006 | I.K.
Štirje rotvajlerji so na severu Pariza napadli mlajšo žensko in jo do smrti pogrizli. Pse so ustrelili.

Žrtev je bila po vsej verjetnosti lastnica živali Na severu francoske prestolnice so štirje rotvajlerji napadli približno 30 let staro žensko.
Kot so sporočile tamkajšnje oblasti, so psi žensko do smrti pogrizli in tudi delno pojedli. Policisti, ki so živali morali ustreliti, pravijo, da je bila žrtev po vsej verjetnosti lastnica rotvajlerjev.

se jim je pa zamerla

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Mavrični, zelo nevmesna trditev!

Grozaaaa!!!

Treba je zakonsko določit, da take nevarne pse prepovejo ali imajo samo ENEGA in ne ŠTIRI!!!!!!!!!!!!!

Hja nevarna psma – res je, da so ene bolj podvržene kot druge – ampak že vedno mislim, da je velika večina odvisna od tega kako se obnašajo do njih gospodarji….
Kaj veš morda je isto kot pri ljudeh – se jim kar naenkrat obrne in v afektu nardijo nekaj…

********************************************* We all know that cats rule the world!

Že, ampak labradorec te ne bo raztrgal do smrti, tudi če se mu utrga!

Eden ne, štirje pa verjetno že lahko. Verjemi, da tudi labradorci in zlati prinašalci niso vsi tako srčkani.

Dejansko je tako, da največkrat napadejo MEŠANCI! Prepoved nekaterih pasem ni nobena rešitev. Prepovedat je treba nesposobne lastnike.

Nič ni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} katera pasma te lahko raztrga. Vsak pes je lahko tempirana bomba, če ni pravilno vzgojen in ima slabe izkušnje iz rane mladosti – nesocializiran, za kar so odgovorni predvsem vzreditelji. Tako, da posploševanje “nevarnih” in “nenevarnih” pasem, je precej nesprejemljivo. Raztrga te lahko tudi labradorec, škotski ovčar (Lesie),… ljudem kot prijazne pasme.

se popolnoma strinjam, ampak nekaj jih je vseeno moralo razdražiti

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Po moje gre za hud primer zanemarjanja!
Vsak pes,ki je dobro vzgojen,se bo trudil ugoditi gospodarju…je pa res razlika ali eden ali kar 4 psi,ker delujejo v krdelu in je eden pobudnik ostali pa sleddijo.
Pa nehajte že s temi prepovedmi!
Sem za obvezne psihološke teste za lastnike in obvezno pasjo šolo za pse_vseh pasem!
Prepeved pa je absurd,potem je najbolje,da prepovemo avtomobile,orožje,letala…kajti le-te upravlja največja žival-ČLOVEK!

Se kar strinjam ja…

Mah ze te “nevarne pasme” je pač, da imajo kar močnejše čeljusti kot ostali psi….
Krivi so večino vzreditelji…
Jaz sem skoraj zato, da te pasme, ki so kao potencilano nevarne ne bi smeli oddajat vsem ljudem – ampak jih prej preverit, da že sami niso po naravi agresivni, ker če je človek tak si bo še psa tako vzgojil… Malo čudno se sliši ampak tako kot za orožje….
Ker nek mulc, ki je natrpan z agresijo si bo sel po pitbulla in se ga bo treniral, da trga mucke – kaj pa potem sledi, ko se stavr stopnjuje pa tako vem ne…

********************************************* We all know that cats rule the world!

Kaj bomo pa naredili s potencialno nevarnimi ljudmi? Tega se pa nihče ne vpraša. Vedno se zliva gnojnica po vseh psih, ker je pač zadnje čase nekaj več primerov pasjih napadov. Ravno tako je vedno več sadističnih umorov. A zato smo vsi ljudje za prepovedat?

Samo tako za razmišljanje sem to dodala…

Ja v bistvu je problem v lastnikih psov, po večini. Eni svoj ego na tak način zapolnijo, isto kot moški in avtomobili :-). Je bilo že velikokrat rečeno, da je krdelo psov bolj nevarno kot pes posameznik. Ljudje vzamejo krvoločne pse, zato da lohk premagajo svoje strahove. Strahove pa živali občutijo in se počutijo močnejše.

Pse in njihove lastnike kastrirati, pa bo čez petdeset let mir.

vsi večji psi so nevarni… ne mi govorit o tem, da nevarne pasme ne obstajajo.
Bo pač razlika, če me bo napadel pudl ali veliki špic ali rotvajler !!!!!

sploh pa je vprašanje, kakšna je fizična zmožnost človeka v obvladovanju več velikih psov naenkrat (da o psihi ne govorim…)
(pri nas lahko vsak idiot preko bolhe kupi velikega psa, pa ga nihče ne sčekira, če je sploh sposoben imeti psa)
lp

Je zadnjič lepo povedal Vidic-kinolog,da po statistiki največ napadov beležijo pri psih mešancih,potem so nemški ovčarji in tako naprej ,zato se jaz nebi opredeljevala katera pasma je nevarnejša od druge.Vsak pes je lahko nevaren.

ja, vsaka večja pasma oz. mešanci večje rasti…
nikjer še ni pisalo, da bi 4 pudli do smrti ogrizli lastnika, če bi me pa napadli 4 podivjani nemški ovčarji, pa bi bila prav tako v smrtni nevarnosti, kot če bi me napadli 4 dobrmani ali pitbuli.

in kaj pravi zakon….?

Popravek, takoj za mešanci je na listi kot prva pasma, pri kateri je bilo zabeleženih največ ugrizov ZLATI PRINAŠALCI!

Obvladati psa je predpogoj, da ga imaš. Več velikih psov hkrat obvladati je povprečnemu človeku skoraj nemogoče. S tem se strinjam.

Niso pa vsi večji psi nevarni, prosim te. Vsak pes je nevaren, če ni pravilno vzgojen. Tudi pudel te lahko fino poškoduje!!!!

jaz se strinjam z nekom pred mano: kaj pa nevarni oz. potencialno nevarni ljudje? to pa vas nic ne skrbi? in okoli se sprehajajo vedno brez povodca, vcasih celo urinirajo po vogalih itd.

mogoce bi tu prav prisla kaksna statistika s podatkom, koliko ljudi je poskodovanih ali mrtvih zaradi napada katerekoli zivali in koliko ljudi je poskodovanih, ubitih, posiljenih itd. zaradi napada socloveka.

seveda pa sedaj ne trdim, da so lahko lastniki psov neodgovorni.

psi bi morali obvezno imeti opravljen tecaj poslusnosti, biti na povodcih v urbanih delih.

LASTNIKI PA BI MORALI skrbeti za njihovo primerno prehrano, vzgojo, zdravje (obvezna cepljenja, tretma proti zunanjim in notranjim zajedalcem), dovolj gibanja in igre, za njimi bi morali pobirati pasje iztrebke.

definitnivno pa lastniki psov NE BI SMELI BITI LJUDJE, ki pse zanemarjajo, jih ne vzgajajo, jih imajo zaprte v premalih pesjakih ali na pol metrski verigi…

New Report

Close