Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek “O, ti si se pa zredila!”

“O, ti si se pa zredila!”


Lepo telo pa ni debelo.

Po mojih izkusnjah, govorim za moske, taksne izjave dajejo tipi, ki so sami polni kompleksov. Eni so majhni, drugi antipatični v obraz, tretji z nemozato postavo, plesasti itd.

Reci: jaz lahko shujšam kadar hočem, ti se pa nikoli ne boš obvladal bontona.

Bolje imeti kakšen kilogram več kot pa primankljaj mozga!!!
Jaz lahko shujšam, tebi pa ni pomoči!

Sem se že čudila, da v tej temi ni Robija pa seveda je.
Ni teme o debelih, da se ne bi Robi notri naslikal s svojimi izjavami :).

Se pravi, da je Robi, ki se pojavlja v povsem vsaki temi o debelih ženskah, ali majhen ali antipatičen,ali nemožat, plešast… si kar dobro to zadela. verjetno je kar vse skupaj :).

Jaz sem to temo privlekla na plano, hvala vsem za odziv, moram reči, da imam še edno strašno tremo vrnit se na staro delovno okolje.
Nekaj uporabnega med odgovori sicer nisem našla, še najbolj mi je blizu samo preprosto “ja, vem”, ampak ne gre vedno ……… Ko ti recimo nekdo reče: “O, kaj si se pa i tako zredila?”, potem ne moreš odvrniti “ja, vem”.
Se trudim spet shujšat, kruhu sem se odpovedala, pri OH sicer zelo pazim, količinsko pojem manj, ampak ne gre nikamor. 🙁

Meni je pa čisto nedoumljivo, zakaj bi pri ljudeh komentirali njihov videz! Zame je to podn od bontona, to se samo slovenski primitivci znamo tako obnašati. Človeka vprašaš, kako je, komentiraš vreme, mu rečeš, naj se lepo ima in greš dalje.

Rečeš: ” Oh, a se ti zdi da sem se zredila?” In odideš.

kaj se ti sekiraš zaradi kil. sigurno je vmes kdo zbolel, umrl….. ne sekiraj se zaradi kil, gredo gor dol tak kot življenje.

Hvala, se trudim!
Isto recem ko mi kdo (sefica vedno) po dopustu rece “o, vi pa nimate nic barve!”

Seveda. Isto je s komentarji glede čevlje, oblačil, itd. Kaj za vraga se imaš za vtikat, če nisi ti financiral?

Tudi na to opazko lahko odgovoriš z : ‘Ja, vem!’ Mislim, da bo debata potem zaključena.

Ali pa če rečeš: ‘A misliš da ne vem ali zakaj si to rekel?’

odreagiraš tak, kaki človek pač si…
Mene je do zdaj to vedno nasmejalo .. Pač mi kg vedno nihajo.. ko sem bila ( zase ) idealna, sn mela 56kg.. pol se začnem najedat – ker je kul , pa jih imam po 63 do 65 max. Ampak na višino 165 še ravno gre.
In ko kdo opazi odvečno težo, mi je nadvse smešno..
Ja pa ne reči da sem se res zredila ? nisem vidla , niti ko sem mogla kupit št.večje hlače ?
A sedaj ko pa sem noseča ( 22t) pa večkrat ne slišim nič – nena pa se mi še nevem kak extra vidi… odvisno kako se oblečem no. Tako da včasih si je morda tisti ki sprašuje to, samo nadvse zanimiv..
Sem pa na take opazke – ko slišiš da je mišljeno kar malo posmehljivo zlobno ….. –> Ufff, si pa se zredila ha ? Jaz : ( ker sem se vsakič naredla kot da sem KAO narobe razumela ) Eh, pa saj se ti ne vidi tak fejst.. vredu si !

Ta je pa dobra, da se narediš, kakor da oseba o sebi govori :))))))))))))))))))

Bolj zmedeno zaprepadene face, se ne da izzvati 😀

Vsi komentirate kako so ljudje nevljudni in brez občutka ker komentirajo pridobljene kilograme. Pri meni pa je v obratni smeri. Imam nekaj kg premalo in vsak ki ima 5 min časa se vtakne v mojo postavo. A to pa ni žaljivo? Se mi zdi, da pri manjku kilogramov pa ljudje mislijo, da nekoga ne morejo prizadet.

Najbrž res mislijo, da si zadovoljna, ker nimaš težav s prekomerno težo.

Tale s postaranjem je dobra. Zadene v drobovje. 🙂

Ja, res je. Na to nihče ne pomisli. Sama s prenizko težo nimam več težav, saj sem si z leti pridobila nekaj kg. Sem pa zelo pogosto slišala – jooooj, kolk si suha. Ja vem, ne morem se zredit, in kaj naj?
Zdaj je v podobni situaciji hči. Stara je 22 let in res zelo zelo suha, čeprav ogromno poje zelo raznovrstne hrane. Njen ITM je max.17.
In potem me kar direkt sprašujejo ljudje, če ima težave z bulimijo ali anoreksijo. Ne, z ničemer nima težav, razen z butastimi vprašanji. Je presuha, ja, pa kaj naj?

Res včasih človek kaj zine, pa se niti ne zaveda, da s tem prizadene drugo osebo. Zredil, shujšal, postaral, zgubal, osivel, izgubil lase ……. To je pač to, kar ljudem najprej pade v oči in ker navadno nič ne pomislijo, komentirajo, čeprav je neprimerno in nevljudno.
Kaj odgovoriti? Ne vem, jaz še nisem pogruntal.

Jaz preprosto na takšne raznorazne ugotovitve sogovornikov odgovorim: ‘Res je.’

Če gre za pohvalo, pa samo preprosto: ‘Hvala.’

Toliko sem pa že realna sama do sebe, da se ne sprenevedam, da večjih sprememb drugi na meni ne opazijo. Imam raje, da mi nekdo odkrito pove kakšno opazko direktno v obraz, kot pa da namesto tega kritizira oz. obrekuje za mojim hrbtom.

A če bi si to sami pri sebi mislili, izrekli pa ne bi se počutile bolje? Saj vedno pravite da imate rade direktnost in iskrenost.

Če vas tako prizadane, potem z izjavami tipa zgoraj izpadede še bolj patetično….

Meni je pred leti trgovka v Mercatorju rekla: O…vi pa pričakujete!. Pa nisem, samo dobila sem par kil. In meni je bil to alarm naj začnem na sebi delat, ne se kupaj in sprenevedat.

New Report

Close