Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Oba sva zapolena, pa nama primanjkuje denarja

Oba sva zapolena, pa nama primanjkuje denarja

Oj, kako.
Tudi pri nas trije otroci, pa smo rešili tako, da smo najprej
iz stanovanja oz. hise oddali dobrim ljudem kužka, mucka – to je bilo vsak mesec 100€, na leto je to moja mesečna plača; pa še čiščenja je manj, pa zdravniki, cepljenje. Nobeden sploh ne pomisli koliko so živalce drage, ampak ne razumite me narobe- jih imamo radi- ampak ni šlo.
Zunaj ne jemo, pečemo konec tedna z otroci, kavice pijemo doma, kadi nobeden. Samo vsak dan ena kava je letno najmanj 300€, da o kajenju niti ne govorim, letno najmanj 700€ –
Pri nas oz. jaz vse stroske izračunam na letni osnovi, ker drugače rečeš
: oh, saj je samo 2€ , to ni nič- ampak množi, računaj in bo šlo. Še to, kredia imamo 780€- se dve leti, potem pa bo………..

NLB
NLB d.d., Trg republike 2, 1520 Ljubljana
01 477 20 00
[email protected], http://www.nlb.si

Sporočilo ste prejeli, ker imate z nami sklenjeno pogodbeno razmerje ali ste podali privolitev za obdelavo vaših podatkov v ta namen. Pravico imate zahtevati, da NLB popravi vaše osebne podatke, ki niso točni oziroma preneha obdelovati vaše osebne podatke za namen neposrednega trženja. Od neposrednega trženja se lahko odjavite na spletni strani, prek video klica, NLB Teledoma, NLB Klika ali v NLB Poslovalnicah. Odjava ne velja za sporočila, ki vam jih pošiljamo na podlagi naših pogodbenih obveznosti in obveznosti, ki izhajajo iz veljavnih predpisov.

Nova Ljubljanska banka d.d., Ljubljana, Trg republike 2, Ljubljana, vpisana v sodni register pri Okrožnem sodišču v Ljubljani, matična številka družbe: 5860571, znesek osnovnega kapitala: 200.000.000,00 EUR, davčna št.: 91132550, http://www.nlb.si.

Oglasno sporočilo

1000 eur kredita. Po moje si veçina tega ne more privoščit. Živita zelo nadpovprečno. Jaz nimam kredita in mi za sproti zmanjkuje. Za otroke kupujem na bolhi. Vse kar ne potrebujem sproti prodam. Iščem rablheno. Ko bosta odplačala kredit bo lažje.

Mi Imamo hiso z delavnico in vrtom,1 psa,2 otroka,neto placa obeh s partnerjem je 2800 eur. Stara sva 41 let.

Nasi mesecni stroski (hise brez delavnice)
50 eur voda,smeti
60 eur elektrika
25+15+15 = 55 eur tel in internet
80 eur ogrevanje
250 vsa hrana, s cestili vred (kuham vsak dan po sluzbi)
Oblacila 20 eur mesecno (cca 200 na leto)
(Ko kupimo ponosimo do konca)
310 eur/mesec (Davki od posesti in hise z delavnico)
20eur (frizerji in vsa druga pizdarja,ki je ni veliko)
-avta 2 srednjega ranga odplacana (12 let in 10 let)
-Torej servisi in tehnicni obeh cca 150 eur na mesec (1800 na leto)
-200 eur bencin za oba
-tel boljsa modela (a stara 3 in 5 let)

Torej mi porabimo cca 1200 eur na mesec za vseeeee stroske.

Od najine place skupaj prisparava mesecno 1600 eur pa zivimo dobro. Zato ne razumem kako lahko jamrate. Za kaj zapravljate?

Pred otroki sva se vec prsparala in sva lahko kupila starejso hiso,ki jo obnavljava.
Pac bilo je kar nekaj odrekanja takrat in par let mrzlih noci v majhni sobici (da je bila najemnina cim nizja),a zdaj imamo dovolj za vse nase skromne zelje in se ostane.

Ljudje smo različni. Eni porabijo 500 eur za hrano, pa jejo dobro, drugim 1000 ni dovolj. Eni kadijo in zmečejo 300 eur za čike. Eni kuhajo doma iz osnovne hrane, kar je najceneje in najbolj kvalitetno, zahteva pa nekaj časa. Eni ponosijo do konca, eni vsak mesec dajo 100 eur za oblačila.

Razmislita, kje vama uide največ denarja in če te stvari res rabita. Poleg tega si določi tedensko vsoto, ki jo lahko zapraviš za živila in kozmetiko in porabi samo toliko. Če kadita, nehajta. Če kupiš, kar vidiš, nehaj.
Verjetno dobita tudi otroške dodatke, tako da so prihodki višji.

niti slučajno ne pa ne živite dobro, razen če vas futra tašča s svojim denarjem.
z 250 evri na mesec za hrano in čistila pač ne moreš normalno jesti, ob tem, da če so otroci v šoli (kadar so) najbrž plačuješ se šolsko malico.
z 200 evri za oblačila in obutev, ste oblečeni slabše kot klošarji, razen če za otroke vse dobiš od svakinje, ki ima slučajno malo večje otroke. če imaš dva rastoča otroka, samo za čevlje in to poceni zapraviš vsaj 200 evrov na leto.

niti slučajno ne pa ne živite dobro, razen če vas futra tašča s svojim denarjem.
z 250 evri na mesec za hrano in čistila pač ne moreš normalno jesti, ob tem, da če so otroci v šoli (kadar so) najbrž plačuješ se šolsko malico.
z 200 evri za oblačila in obutev, ste oblečeni slabše kot klošarji, razen če za otroke vse dobiš od svakinje, ki ima slučajno malo večje otroke. če imaš dva rastoča otroka, samo za čevlje in to poceni zapraviš vsaj 200 evrov na leto.
[/quote]
Res je, tale zgodba ne pije vode. Za dva evra po osebi ste siti in čisti, pa še za psa dovolj ostane?

kako 4 članska družina pride skozi mesec z 250 EUR za hrano in čistila???

to je 8 EUR na dan oziroma 2 EUR na dan na osebo
jeste samo makarone z mezgo ali kako???

tudi če vse kuhaš iz osnovnih sestavin, ne vem, kako to spraviš skup

200 EUR za oblačila letno za 4 člansko družino, od tega 2 otroka?
včeraj sem kupila za hčerko par oblačil v H&M in je šlo 100 EUR. nič kaj posebnega, tri zimske žabe, 5 majčk z dolgimi rokavi, ene kavbojke, ena oblekica.

Vsi v druzini pusijo in pijejo. In se vozijo z tremi avti.

glede na prihodke ki poridejo na račun, bog ve koliko pa še na “fuš” z delavnico 🙂

Ja, papir prenese vse. Realo pa samo vi veste.

ne razumem, zakaj se enim da takole nalagat. Potem bi dva z minimalno plačo in 2 otrokoma živela kraljevsko. Še zapravljali bi lahko kar nekaj, pa bi bilo lagodno. Reala pa?
200 EUR na leto za 4 za oblačila? kaj vsi hodite okoli v eni in isti delovni halji in copatih ves čas? ker 200 EUR je približno za to? Ali greste kljub dovoljšnim dohodkom na Karitas / Rdeči križ, ker imajo tam itak vse te robe preveč? 200 EUR na leto za oblačila je še za enega odraščajočega otroka premalo … obutve ne kupujete? ker vsake čevlje skor stanejo 30-50 eur (pa tud, če so pol manj), če seveda ne iščeš ravno neke znamke … otrok pa rabi superge, zimsko obutev, sandale pa še kaj vsako sezono, ker preraste …
250 eur za hrano in čistila je tud ekstermno malo … razen seveda, če hodiš praktično vsak dan v sosednjo hišo k staršem in dobiš vse servirano zastonj. Če pa človek doma prideluje so stroški sicer manjši, je pa tudi treba kupit semena, gnojila, kakšne vile, pa še kup stvari … ni zastonj.
Kje so šele stroški enkratnih nakupov: nov avto (če ga menjaš samo vsakih 15 let lahko mirno za vsak avto prišteješ k mesečnim stroškom 100 eur), menjava hladilnika, nov TV, računalniška oprema … saj vse to imate al ne?
Skratka brezveze …

To lahko napise le nekdo, ki je blesav. A zdaj naj enega izberejo in dajo v azil ali ustrelit? Pa otroci? Saj je vseeno, kako bo njim, kaj?
Tisti zelodcki ali jetrca sem oa tja res strasno stanejo…vasi ciki in pir so seveda ok.
Familija, drzite se, vse se bo zrihtalo. Tudi meni se je, pa je bilo res hudo, sem ze kovancke po zepih in po vseh kotih zbirala…pa je danes fajn. Psa pa nisem dala nikamor.Smo tudi z njim preziveli.

. Ti si trapa ba kubik. Placujeta kredit 1000e, takod a jima ostane za dve minimalni placi. Matematiko si f*knla vidm.


Dej mi povej, kva vi jeste. 250e na mesec za futr za 4! Ljudi. Vi ste carovniki, al pa jeste samo sranje

Mi mamo firmo in gledamo koliko MORAMO ZASLUZITI,da smo na pozitivni nuli

Torej 2000 eur gre za vse stroske podjetja.
…seveda so nam zaradi dviga minimalca spet dvignili prispevke. Tko da zalette se ke nekam.

Imamo se kredit za firmo 2500 eur.

Vsi stroski doma za 4 clansko familijo so nic vec kot 1500 eur na mesec.

Tko da moramo zasluziti 6000 eur,da smo na zeleni veji. Preprosta kalkulacija a veliko dela.


Dej mi povej, kva vi jeste. 250e na mesec za futr za 4! Ljudi. Vi ste carovniki, al pa jeste samo sranje
[/quote]
Mene bolj zanima od kod jim davki od posesti in hiše z delavnico 310 eur na mesec. Sanja se ji ne, morda 310 eur na leto.

Za 20 EUR na mesec obleči celo familijo oz. 200 na leto ste čudodelnik.
Zakaj
Ok plašča ne kupiš vsako leto, ampak 5 gat po 3 EUR in 5parov nogavic pa 100,{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (3*5+3*5). Če je otrok manjše zagotovo skor vsako leto zaradi rasti kupiš (magari najceneje v Lidlu) bunda 25 EUR, spodnji kombinezon 20 EUR, bucke za sneg 20 EUR, superge 15 EUR, … Pa še sploh niste nič pametnega za obleči kupili. Bog ne daj, da si kupil bundo za 80eur.
Kaj pa še kakšna druga zadeva otrokom nič ne privoščite npr. rolerji, drsanje, glasbena šola, trening Juda, 2*lutkovna predstava ali kino,… Pač karkoli?
Mene že šolske ekskurzije, tehnični dnevi ipd pride 100 EUR letno.
Mogoče kak mesec res več dam na stran, ampak avgusta ob nakupu šolskih stvari pa zagotovo ne dam na stran enako kot aprila, novembra. Tako da ne pazite da VSAK mesec date na stran 1600 EUR.

Vsa hrana s čistili vred za 4-člansko družino in enega psa 250 €??? Koliko stare otroke pa imaš? Malčke? Ker ko bodo tu najstniki, ne boš več sanjala o tako malem kešu. Pa v šoli nič ne jedo ali je to tudi všteto v teh 250€?

DAj ne prodajaj bučk.

Vsa hrana s čistili vred za 4-člansko družino in enega psa 250 €??? Koliko stare otroke pa imaš? Malčke? Ker ko bodo tu najstniki, ne boš več sanjala o tako malem kešu. Pa v šoli nič ne jedo ali je to tudi všteto v teh 250€?

DAj ne prodajaj bučk.
[/quote]

ehhh, ona ne šteje, da vsak dan kosijo in večerjajo pri babici, potem bi se pa izšlo 250 € za zajtrke, malice, šolska kosila, hrano za psa, čistila, kozmetika… Ali pa ima male otroke, ki jih čuva babica in nič ne plačuje za vrtec, otroci pa jedo pri babici. Rešen problem. Samo teh stroškov taki nikoli ne prištevajo, tega ni. in potem veselo razlaga, da porabijo za hrano 250 €.

https://youtu.be/hP8LP4a8s-4

Vsa hrana s čistili vred za 4-člansko družino in enega psa 250 €??? Koliko stare otroke pa imaš? Malčke? Ker ko bodo tu najstniki, ne boš več sanjala o tako malem kešu. Pa v šoli nič ne jedo ali je to tudi všteto v teh 250€?

DAj ne prodajaj bučk.
[/quote]

Ja. Za 4 clansko druzino porabijo 250e na mesec. Ampak ocitno je pozabila povedat da sta otroka se dojencka, da ju doji ocitno 😆. Ni druge racunice..

Ja res sta skromna pa vajini otroci tudi najbrž-Dopustov,potovanj.gostilen in hobijev najbrž tudi ne poznate.

En starš komaj 600 drug 800 plače. 400 e je šlo samo za najemnino, kajšele ostalo. Dobro da sva imela z bratom še nekaj štipendije, da je šlo za bus, knjige itd. Mama bolna tako da je šlo oogromno za zdravila. En bogi avto, slabi mobiteli, pes in še marsikaj drugega, teden dopusta na leto (mama dobila ceneje preko službe). Pa sta starša še hišo zraven gradila. Na koncu s kreditom seveda. Leta pa brez.

pa kvab ti rada sj mata 1000 kredita budala

jaz sem doma on dela

ima 1500€ place

ziviva v svoji hisi

1500€ je dovolj za oba hladilnik in sranja nabita pa se tri zivali imava dva macka in psa srednje rasti

parX na mesec tudi narociva hrano na dom

pa se bmw ima ki je kar potraten

New Report

Close