Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Občutek imam, da je vse na meni

Občutek imam, da je vse na meni

Jep, tudi se strinjam z tistim, ki je omenil, da mestno življenje ni za njega. Pišeš, da je celo življenje preživel na kmetiji , fizično delal, torej je mama skrbela za gospodinjstvo in se je samo usedel in pojedel, oprano in zrihtano je bilo ostalo vse . On je pa delal v hlevu, gozdu, travniku / košnja, njivah…Za njega je najbrž mučna ta finoča od gospodinjstva in se v tem ne vidi. Vidim nekompatibilnost, ne glede na čustva. Kakšno izobrazbo je pridobil, da bi si popravil samozavest z kakšno primerno zaposlitvijo, ker ga z temi domačimi deli uničuješ. Za njega je hiša in kakšen vrt, njivica, kakšne živali ala kokoši, koze, samooskrba, prodaja domačih izdelkov, preprosto kmečko življenje.  Razmisli. In še to- drugih ne moremo spreminjat kot bi nam pasalo, kot navajaš, da ga poženščiš z novodobno miselnostjo, da je 50-50…moško- ženski princip ….on recimo naredi 50 % v gozdu- moški del  ( priskrbi drva familiji recimo ), ona naredi kuhinjo, svoj ženski del 50 %…in je urejeno in ni prepirov. Tako se skupaj gradi. Ne pa kuhat makarone, avččči. Ampak očitno trpi in potrpi. Do kdaj pa ?

ho je mojster svojega posla. Popolnoma resnično kar je napisal.

Baba je živčna pa ne be zakaj, zato ker ne more kot ženska sprejeti svoje krivde. To je narava. Tip je klecnil.

Vidim rešitev. Gospa avtorica. Dajte nam email, pa se par moških iz foruma zmeni in obišče tega kmeta da mu razložimo situacijo.

Za rešitev veze gre.

ho, atikin in še par drugih. Ajmo momci idemo.

Odgovor na objavo uporabnika
Orači, 26.04.2023 ob 17:06

Jep, tudi se strinjam z tistim, ki je omenil, da mestno življenje ni za njega. Pišeš, da je celo življenje preživel na kmetiji , fizično delal, torej je mama skrbela za gospodinjstvo in se je samo usedel in pojedel, oprano in zrihtano je bilo ostalo vse . On je pa delal v hlevu, gozdu, travniku / košnja, njivah…Za njega je najbrž mučna ta finoča od gospodinjstva in se v tem ne vidi. Vidim nekompatibilnost, ne glede na čustva. Kakšno izobrazbo je pridobil, da bi si popravil samozavest z kakšno primerno zaposlitvijo, ker ga z temi domačimi deli uničuješ. Za njega je hiša in kakšen vrt, njivica, kakšne živali ala kokoši, koze, samooskrba, prodaja domačih izdelkov, preprosto kmečko življenje.  Razmisli. In še to- drugih ne moremo spreminjat kot bi nam pasalo, kot navajaš, da ga poženščiš z novodobno miselnostjo, da je 50-50…moško- ženski princip ….on recimo naredi 50 % v gozdu- moški del  ( priskrbi drva familiji recimo ), ona naredi kuhinjo, svoj ženski del 50 %…in je urejeno in ni prepirov. Tako se skupaj gradi. Ne pa kuhat makarone, avččči. Ampak očitno trpi in potrpi. Do kdaj pa ?

Tako kot ga opisuje, ta ni delal nič na kmetiji. Nekam so ga dali, da se ga znebijo. Če se tip ne zna obrnit, da bi fuknil tepih ven in kaj po bajti uredil, se ni znal niti na kmetiji. Če se ne znaš obrnit, da bi ščistil in pometal ropotijo z balkona ven in moraš to delat 6 ur, ne zna niti drv v doglednem času razžagat. In da je tako submisiven in brez lastne volje, brez idej in da rabi da mu vse korake napiše, je jasen znak, da gre za bebčka. In ker ena taka baba takega bebčka, pa četudi je super v postelji in četudi jo grozno ljubi, ne bi prenašala več kot par tednov, je jasno, da gre za izmišljeno zgodbo.

Če bi tip uro in pol pripravljal makarone s paradajz mezgo, pa je to že prej naredil xkrat, ga sune v rit prav vsak. Dajte si predstavljat babo, ki je doma z mulcem, ki je drugače v vrtcu. Ko pride tip zmozgan iz službe domov, je pa v stanovanju bomba, mulc razštelan, ona sicer cel dan nekaj dela, ampak nič ni narejeno, tip se pa loti kosila delat in mulca rihtat, ker je baba z dvema levima rojena. Ali bi jo v rit nasuvali in iz bajte vrgli ali pa ji rekli, da če konkretno ne spremeni nečesa pri sebi, tole ne bo šlo.

Jaz jo pa razumem, tezko je shajati s taksnimi pocasneli. Pocasi te ubije. Ocitno pa ne razumete tega,ker je itak 3/4 ZLOvenije takšne,zaspane,počasnele.

Problem je ce se res tako ljubita, in vem mrazi te ko gledas taksnega cloveka pri delu. Tudi sodelavca recimo…ajoj…po moje mi takrat lasje stojijo pokonc in lahk bi ga kamot zadavu….pride tk ja.

Odgovor na objavo uporabnika
ampak ja, 26.04.2023 ob 17:16

Tako kot ga opisuje, ta ni delal nič na kmetiji. Nekam so ga dali, da se ga znebijo. Če se tip ne zna obrnit, da bi fuknil tepih ven in kaj po bajti uredil, se ni znal niti na kmetiji. Če se ne znaš obrnit, da bi ščistil in pometal ropotijo z balkona ven in moraš to delat 6 ur, ne zna niti drv v doglednem času razžagat. In da je tako submisiven in brez lastne volje, brez idej in da rabi da mu vse korake napiše, je jasen znak, da gre za bebčka. In ker ena taka baba takega bebčka, pa četudi je super v postelji in četudi jo grozno ljubi, ne bi prenašala več kot par tednov, je jasno, da gre za izmišljeno zgodbo.

Če bi tip uro in pol pripravljal makarone s paradajz mezgo, pa je to že prej naredil xkrat, ga sune v rit prav vsak. Dajte si predstavljat babo, ki je doma z mulcem, ki je drugače v vrtcu. Ko pride tip zmozgan iz službe domov, je pa v stanovanju bomba, mulc razštelan, ona sicer cel dan nekaj dela, ampak nič ni narejeno, tip se pa loti kosila delat in mulca rihtat, ker je baba z dvema levima rojena. Ali bi jo v rit nasuvali in iz bajte vrgli ali pa ji rekli, da če konkretno ne spremeni nečesa pri sebi, tole ne bo šlo.

Odlično napisano!

Nima veze, ali gre za tipa ali za žensko, nesposobnež je nesposobnež! In take počasnele, ki jo gledaš kako eno uro nekaj brklja, pa nič ne naredi, nihče ne prenaša. V službah ostanejo samo če so v sorodu s šefom, zakon se pa slej ko prej sfiži. Če sta pa oba taka, sta pa za v kak zavod, ker ne bosta sfolgala niti osnovnih stvari v življenju.

Tudi sama boš delala vse sama.

Menim, da bi se morala prizemljiti. In to močno. Tvoj partner za katerega praviš da ga ljubiš in v isti sapi pomečkaš vso svojo ljubezen do njega, ko mu daješ takšne očitke. Kot si ga opisala je on zelo prilagodljiv do tebe. Spoštuje tvoj trud in zato se trudi tudi sam. In zanima me zakaj želiš sama sebe sabotirati. Ta moški je svoje življenje prebival na drugem časovnem pasu kot ti. Ti res imaš službo in dobro služiš in to je tvoje življenje in pa je imel drugačno življenje, mnogo bolj umirjeno kot ti. Ker on je mogel slediti tempu življenja okoli sebe. To pa pomeni, da je šel v hlev takrat ko je bil primeren čas za to. Zgodaj zjutraj, ko se živali zbudijo. Po končanem delu v hlevu je odšel domov in počakal uro za šolo, po šoli je moral poskrbeti za svoje stvari in še za skupinska opravila. In zvečer je lahko imel čas zase in točno je vedel kaj ga čaka jutri in ni hitel. Ti pa hitiš in površno delaš. Celo življenje je bil vajen v okolju, da je bila ženska tista, katera je skrbela za gospodinjska opravila, za to da je on doprinesel k družinskemu proračunu. Kaj pa je dano mestnim dekletom. Svoboda, feminizem ki to ni, togost, hitenje, življenje po free in kljub temu ni tako. Mestni ljudje so pripojeno na sistem in ne naravo. Tisti, kateri so se priseljevali v mesta zdaj iz njega bežijo in si želijo bivati z naravo. Zato bi morala spoštovati ta ritem in se mu prilagoditi tukaj razvajajo stokaš kako ti ni hudo ker živita v stanovanju katerega si ti kupila, čeprav ti ni težko ker ga ljubiš. Kako prosim? Začni ceniti sebe kot pošteno žensko, kateri je bila dana priložnost da dela od doma in to pomeni, da lahko delaš tudi kje druge mogoče bližje naravi. Začni se ceniti in poišči si lep miren kotiček za bivanje bližje naravi. Če ljubiš sebe boš ljubila tudi njega, ker ljubezen je prilagajanje in ne tarnanje. Saj ni važno koliko časa porabi za eno stvar če ve da bo zadovoljil tvoje bivalne potrebe. Če ni vajen da skrbi sam zase in da se je voljen tudi to naučiti. Poskrbi zase in se sprosti, pojdita na sprehod in stvari bosta že uredila ko bo to potrebno. Vzami si dva dni prosto in uživaj. Bodi dobra s seboj in njim. In sprosti se in prepusti, mogoče ti bo všeč. To je ljubezen.

Prevečkrat uporabljena beseda”neverjetno”, preveč samohvale in ogromno slovničnih napak glede na izjemno izobrazbo. Skratka brez veze. Malo na polje pomagat njegovim staršem.

Mene pa zanima kje tako ultrasposobno dekle pobere gor takega tipa?

Ti ne znaš ali zmoreš uživat v življenju,ker samo tekmuješ najprej sama sabo,potem z časom ter partnerjem .Če te moti njegov način in so tvoje vrednote drugačne bodi odkrita tudi do njega ,ker tako bosta nesrečna oba.Sta različna to je treba sprejet,kaj lahko storita glede tega vsak pri sebi pa je drugo vprašanje .Saj ne gre toliko zanj kot to,da so tvoja pričakovanja in želje drugačne ,hkrati pa se zavedaš,da te ima rad in se trudi seveda pa zopet ne v smeri,ki bi bila tebi po volji .Najprej razčisti pri sebi vem,da to ni morda tako enostavno saj je lažje gledat drugega ga kritizirat in izpostavljat pomanjklivosti.Ugotovoti zakaj je zate tako pomembno ali čisti eno uro ali šest npr.Ti sama sebe forsiraš ,ker želiš dokazat kaj in koliko ti zmoreš ta občutek večvrednosti in neke potrditve te ne bo daleč pripeljal saj boš dolgoročno vedno nekaj našla kar ti ne bo ustrezalo.Nič ni narobe,da si aktivna in uspešna pa vendar poišči neko ravnotežje saj boš drugače tak način drago plačala bodi si z izgorelostjo ali čim drugim.Če si resnično prepričana,da bi te lahko ta fant oviral v tvojem življenju ,čeprav on sploh ni vzrok ali razlog ,ampak tvoj pogled in dojemanje potem zvezo raje končaj in ne zavlačuj ter iz sebe delaj “žrtev” In tudi moja pretekla izkušnja je bila,da sem imela podobnega partnerja tvojim karakteristikam in hvala bogu je bivši,ker te veza z takim človekom samo izčrpa in utrudi pa ne zato,ker bi bil tako sposoben temveč,ker je želel dokazat kako je oh in sploh ter samopotrditev in,da je njegov trud bil pomembnejsi od mojega to pa je že mejilo na omalovaževanje .Dobro premisli kakšne vzorce si glede tega pridobila v primarni družini

Vidva nista za skupno življenje. Pika. Bodita fant in dekle, vsak v svojem stanovanju in se družita v prostem času. Če pa tudi to ne gre… potem pač za vaju kot par ni upanja. Z leti bo vse samo še slabše, napetosti pa čedalje več, ker funkcionirata povsem različno. Srečno!

Odgovor na objavo uporabnika
Zvono, 27.04.2023 ob 12:19

Vidva nista za skupno življenje. Pika. Bodita fant in dekle, vsak v svojem stanovanju in se družita v prostem času. Če pa tudi to ne gre… potem pač za vaju kot par ni upanja. Z leti bo vse samo še slabše, napetosti pa čedalje več, ker funkcionirata povsem različno. Srečno!

Res je. On ne funkcionira. Če za opravila, ki jih normalen človek v povprečnem času opravi v pol ure, on rabi 4 ure, pač ne funkcionira. Preprosto. Taki ljudje po navadi končajo na maminem kavču. In ni jih malo.

I aint readin allat 🗣

Jebemti! Babnca prtišjena. Da se na njegovem mestu me že zdavnaj ne bi bilo v tej zvezi 😡

V kolikor sta v seksu kompatibilna, potem problemov nimata.

Mene pa zanima kako sluzbo imas to? In kje se lahko prijavim in jim posljem CV?

Glede moskega pa… moj bivsi je bil tak nesposobnez pocasen. Sluzbo je sicer imel ampak kar se tice dela in “urajtljivosti” pa tako kot opisujes. Nisem zdrzala.

Na tvojem mestu bi bilo boljse da si sama in potem najdes ta pravega dedca s sluzbo in hitrim pristopom do dela ali pa vsaj resitve

Ti si vajena samo pobirat smetano, njega zanina tudi čistoča v hlevu in krma, kjer živi krava, ki daje mleko s smetano – napisano simbolično.

Joj… pa saj dela. S časoma bo stvari hitreje naredil. Res si egocentrična. Zato ker naredi kot ti je pa čisto nesposoben ali kaj?

Na začetku sva živela v najemu v bloku. Isto nič od njega – no lažem – hodil je v službo in vsaj zaslužil pošteno. Potem sem od babice podedovala manjšo kmetijo. Tam pa se je našel. Košnja, priprava drv, omislila sva si kokoši in koze – poskrbel je vse za hrano za živali in  štalo – jaz sem hodila samo kozam dajat priboljške. Hišo sva gradila v samorežiji. Sedaj sva skupaj že preko 25 let. Po hiši in v gospodinjstvu da od sebe minimum. Okoli hiše naredi vse. Jaz pa sem tudi raje, da gre on gnoj kidat in jaz tačas kosilo kuham, kot da bi jaz morala skidat 50% gnoja in on skuhat 50% kosila. haha

pa kje jih pobirate – moj deda bi rekel “mater mora biti grda, da si to navleče na pukl”

New Report

Close