Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek obiski-tudi vam presedajo?

obiski-tudi vam presedajo?

Počasi imam občutek, da je naše stanovanje gostilna!!!Včeraj sem res možu rekla ko je še zadnji kolega(družinski) zapustil stanovanje, da naj zakljene gostilno!
Naj povem, da vsak, ki ima pet minut cajta pride ravno mimo in spije kavo, sok, pivo, šnopc….Ne zaleže jim noben namig, da smo se vidli ravno včeraj in da ne rabi hodit tudi danes, jutri…samo, da jim rečem, da ne ker pride ta pa ta(ki se že vsi med sabo poznajo) in če mu ni ravno všeč potem ne pride.
VSAK DAN imamo en kup ljudi v stanovanju, tudi pojest ne moremo več kosila!!!P***** bom!Zadnji se spoka pozno zvečer.Sem kot natakarca, ki streže, pomiva, kuha kavo, nabavlja robo, se mal pogovarja s strankam….
Včasih so si podajal kljuke(ko je en prišel je drugi šel), zadnje čase pa noben noče it!!!!
Da pa bi bežali od doma(kao nismo doma), se mi pa tudi malo neumno zdi….
Kaj predlagate???????

Naredite seznam obiskovalcev in dnevni urnik obiskov, pa jih obiskujte vi!

kako to, da imate toliko obiskov? Vzrok?
Meni bi tudi presedalo, normalno! Zakaj pa jim ponudiš vse to, kar jim pač ponudiš? Jaz enostavno nebi NIČ ponudila in mogoče (upam) bodo uvideli, da ti pač ne paše imeti “gostilne”.

Evo, kot jaz pred časom…. Ma ne znam nobenega pametnega odgovora dat… Jaz sem se nehala na telefon in domofon oglašat, ker če ne so se hitro pojavili pri meni… Sam pol sem ugotovila, da to pa res ni rešitev…

Zdaj pa kar rečem – sori, ampak ni časa… in če še teži kdo – sori ni časa… In če še vedno teži – sori imamo družinske obveznosti, pa radi imamo 5 min miru, če dovolite… Mal je bilo dogih nosov, a jeb.. ga

Jaz se gostilne ne grem več, psihatra za vse zdolgočasene, ki ne vedo kaj bi s sami seboj pa tudi ne…

No, so pa še vedno ljudje, ki jih prov rada vidim… Ki vedo kje je meja… In pridejo ravnopravkrat in jih rada vidim… Take vabim tudi sama…

Sloncek

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

Da naredim seznam obiskov in jih obiskujemo mi odpade!Niti slučajno jih ne mislim tolikokrat vidit, ker se sploh nimaš več kaj pogovarjat!!!!Pol pa ene in iste teme dan za dnem, kot da nimamo drugega dela!!!GRRRR……
Kupila sem šparov per (najcenejši!) in ga dobijo če SAMI izrazijo željo da bi pivo-jaz ne ponujam nič(razen vodo ali sok za razredčit).Saj bi dala drugače več za pijačo kot za hrano na mesec!!!!!
Da se nebi oglasili na domofon je mal mimo-saj imamo stanovanje obrnjeno na parkirišče in vidijo luč!Pol ko vejo da naša dveletnica spi, pa žvižgajo pod oknom….
Naj bolj obrazložim kaj mi pa najbolj preseda.Tašča in tast se razhajata(tast si je najdu ljubico in se preselu k njej, ki je 300m stran od nas!Potem pa on pride kar z NJO in jamrata vsak po svoje o vsak svojih problemih…Potem gremo ponavadi ob nedeljah mi k tašči (JO MORAMO OBISKAT, drugače je užaljena, kot da bi naši punčki vzel dudo), seveda zdaj še to ni dovolj, mora še ONA pridit enkrat umes med tednom…In to pride ob treh in je pri nas do desetih(tudi ona samo jamra kako je pa ona zdaj revca)….
Potem je tukaj tudi svak, ki pelje na plezanje nečaka 2 krat tedensko, zraven nas na šolo in normalno pol pa pri nas počaka na sinčka….Ja pa še enkrat na teden družinsko srečanje….
To so samo najožji, kje so pa še vsi ostali!!!

So mi presedali, ker stanujem na poti iz enega konca slovenije v drugega. vsi ki gredo na morje z morja, na smučanje… bi se oglasili.

Ponavadi so to nedelje. Potem so viseli nekaj ur jaz pa zgodaj službo. Prihajali so eni in isti, vsak konec vikenda. Potem je bilo na obisku 10 ljudi.

Zdaj enostavno rečemo: žal ni časa.

Je bilo nekaj zamer ampak se ne sekiram.

Tači in tastu lepo povej, da niste psihiatrična/psihološka posvetovalnica in da rabite mir.

Ups, to pa zna bi hud problem. Pri nas se običajno obiskujemo za konec tedna, pa še to v glavnem ob sobotah popoldan, če smo doma, ker nedeljo preživjimo s starimi starši. Če kdo slučajo pokliče čez teden , pač povemo, da pridemo pozno domov in imamo še premalo časa za naše aktivnosti (pa četudi jih nimamo).

LPT

Tašči in tastu sem točno to povedala in je bil cel teden mir, pol pa spet vse po starem.Vsak dan preiskušajo do kam laho grejo.Hujši so od otrok, lažje se bi pogovarjal z njimi.Poslušava očitke kakšen je kdo bil za celih 33 let nazaj…že ptički čivkajo.
Tašča pa sploh izsiljuje!Ona je žrtev in boga pa sama…pa kako se ji krivica godi, pa če je to življenje, pa da ji mormo ob stran stat, ker je čist v depresiji.Vsi so bogi z enimi problemi, sam nam je pa ful luštn(jaz ne maram jamranja, ker če imaš probleme so ti zato, da jih rešiš in nikar ne tema, da jih prenašaš drugam, ker drugi ti ne bodo reševali problemov), ne ni nam luštn-najmniško stanovanje, službe, bolezni, izobraževanje ob delu…sami imamo kup stvari in ne čutimo nobene potrebe po drugih!!!!!
Sem jima tudi povedala, da mi ne moremo presodit kdo ima prav in kdo ne, ker nismo muhe, da bi videli in slišali njihov dialog kdo je komu kaj rekel, kdo je kaj plačal za 33 let nazaj….da sta oba iz našega vidika kriva 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}!!!!
Pa še to!Včasih imam občutek, da kar tekmujejo kdo bo večkrat pri nas in kok cajta (kao tizga mamo raj)grrrrrrrrr

Nič drugega ti ne preostane, kot da postaneš “malo nesramna”, saj se ti bo ja zmešalo!
Upam, da boš čimprej rešila te probleme!
Mojca

Ojla!

Pri meni je bilo tudi včasih tako! Potem je pa natakarica – to je namreč jaz začela štrajkati – ali je šla kam in je celo popoldne ni bilo doma – če pa je bila doma, je kar sedela in brala kakšen časopis ali revijo – potem so gostje počasi začeli spoznavati, da je postrežba slaba in so zavili kam drugam! Pa še nekaj – v družini smo uvedli pravilo, da vsak poskrbi za svoje obiske in da jih sprejema v svoji sobi. Zdaj imamo pa kar mir!!!

TaNiTa, tudi jaz si zamišljam v glavi da bi bilo tako, ampak enostavno ne gre.Mi bi bili pa še tako radi sami, mal kocke sestavljal, mal na kolo, mal v peskovnik….v miru kaj pojedli.Samo MIR!!!!A zahtevam preveč?Pa da ni nič obvezno, ampak po dogovoru, če nam obojim paše!
Mož pride ob 16.30 domov in vejo, da imamo kosilo…in je takoj ura 17.Potem je pa že toliko ura, da ne morejo nikamor it, ker gre t mala ob 18.30 pod tuš in potem spat.Pol smo pa itak doma.Zato pa da jim kam ne uidemo pa pridejo ponavadi toliko prej, da niti jemo ne več sami!

Hm, ne razumem tako “nadležnih” ljudi! Kaj nimajo svojega življenja?

Aja pa še mož je računalničar, kar ga vsa žlahta, pa svakojaki kolegi in znanci kličejo, daj oglaste se kaj(ko boste pa že tukaj, boš pa še to zrihtu, aja pa še kakšne igrce za t male in malo večje otroke prines)….

Tudi jaz se ubadam s tem problemom. Zoprno do amena in še bolj. Vem, kako je, ko začneš v notranjosti vreti in noreti.

Najbolj me jezi, da lepo razložim, da enostavno ne zmorem ves čas posedati in biti natakarica (sem noseča!!!!!), pa nič. Tudi stanovanje mi zakadijo do konca, ne glede na moje stanje. Meni se to dogaja predvsem zvečer. In zdi se mi, da prav želijo, da postanem nesramna in osorna, saj lepa beseda nič ne zaleže. Zadnjič sem postala že prav zadirčna in dobim odgovor: “Ne bodi no huda…”.

Za znoret!
Res lahko delam le gggrrrrrrrrrrrrr.

Imava pa eno razliko: mene familija pusti pri miru (bolj kot ne), najini prijatelji pa me bodo ugonobili…..(zadnje čase se sprašujem, če so res sploh prijatelji??????)

..Ne, to niso prijatelji! Žal! za mene so to paraziti; oprosti besedam, amapak me kar razjezi, ko berem to…

Jaz bi kar kmalu pokazala, da mi ni všeč. Pa zamera gor ali dol. To NISO prijatelji. Vsaj zame ne.

Sploh ne razumem, zakaj jih ne odj****?
Pomoje, če bi sesala al pa pomivala, ko nekdo pride, bi hitro ugotovil, da ni zaželjen. Ogabno se mi pa zdi, da si pri nekomu, ko ima ta kosilo…taki so pa najhujši.

Mislim, da ti res ne presostane drugega (kot so ti že punce pred mano povedale), kot da jim jasno in glasno poveš (poveta), da želite malo miru in da vsakodnevno visenje pri vas ni zaželeno. Čeprav je to ful težko, vem, ampak nekaterim drugače pač ne moreš nič dopovedati.

Lahko se pa tudi zlažeš, da se ravno nekam odpravljate, ali da pričakujete ne vem koga (kakšen “pomemben” obisk),… No, odvisno, kakšni ljudje so, ali bodo verjeli in končno tudi dojeli?

Pri nas na srečo nimamo takih problemov, smo pa imeli bolj probleme z nevljudnostjo obiskovalcev, ki so vstopili v satnovanje brez trkanja in zvonjenja (jih je fant tako navadil, ko je še sam živel). Jaz pa dobim kar alergijo!!! in sem jih že kar uspešno odvadila.

Mislim, da sta tudi vidva svoje obiske preveč razvadila. Malo jih postavita na hladno, zamera gor ali dol.

Saj sem jim pokazala, na zelo grob način še ne no…..ampak vsak se izmuzne kot muha v stanovanje sam za petnajst min(ker pravim da nimamo časa), pa obsedijo tudi po 6 UR!!!!Taščo smo že imeli od 10-22 ure!!
Res so eni paraziti, klopi-si bom kupila kar eno pasjo ovratnico če bo kaj boljš!!!!
Pa ko spijejo jim nočem več za pit ponujat in začnem praznit mizo in pospravljat, pol se pa norca iz mene delajo!Nekateri celo vstanejo in si natočijo vodo, ali pa kljub prazni mizi rečejo, dej a maš še kakšn per!
Školjko mam tako kot v gostilni, eni hodijo obuti in moram vsak dan pomiti po tleh ko grejo.Že zaradi t male ko se drugi dan vala po tleh….
Res smo kot v gostilni.
Ali mora res človek jasno in glasno povedat ne, ne, ne maram, res te ne maram gledat vsakič ko se nimaš kam dat!!!!!Ali je to katera sprobala?

Se popolnoma strinjam z vašimi mnenji…ampak res človek želiš na lep način rešit stvari. V meni že raste tisto prepričanje – če me ne razumejo, me niso vredni. Jaz sem jih skušala razumeti in vedno lepo sprejeti, pa vidim, da bo že res tista fraza: ponudiš prst, pa ti potegnejo roko…

Jaz se do ljudi obnašam tako, kot želim, da se tudi oni obnašajo do mene. Za obisk se mi zdi normalen timing cca. urico do dve, pa še to ne prepogosto. In tega se oba z možem drživa, a kaj, ko niti ne moreva biti več obiska, saj sva ves čas gostitelja. Da o pomanjkanju najinega skupnega časa v današnjem tempu sploh ne izgubljam besed….

Če boš sedela zraven, se sigurno ne bojo spokali. Začni sesat, pospravljat, kuhat, malo jih ignoriraj.

In zakaj jim dovoliš, da hodijo obuti po stanovanju, če te to moti???? Pa še majhen otrok….. Če so sami tako bukovi in nesramni, jim pač ob vstopu v satnovanje potisni copate pred nos. Res ne razumem, kako lahko pustiš, da si v lastnem stanovanju suženj tujim ljudem.

Nabrusi zobe in zanori, bi bil že čas, madonca! :))))

Ko pa mi pridemo k sestri, pa svak prileze iz spalnice, se poboža po trebuhu, zazeha in komentera kok je bilo luštn zalešt mal po kosilu, da paše….naju pa čudn gleda, kako prenesemo vsakodnevno dogajanje po stanovanju (tudi sam, kot sem omenila pride 2 krat tedensko in vidi kako je)….
ali se moraš glih skregat, da ti ne hodijo???Ne vem kako enim to uspe, kar fouš sem takim, ki imajo družinsko življenje!!!!Da bi mi tast ali pa tašča t malo mal na tobogan odpeljala, to pa ne!!!
Pa vsi bi radi neki pomagal, pomagajo lahko tako, da svojih problemov ne nosijo k nam in da niso tako pogosto pri nas!!!

Saj ne morem verjet. Mislim, da sta z možem precej neodločna. Dogovorita se, da bosta vsakemu naslednjemu obiskovalcu ob prihodu povedala, da svojega življenja nimata več in da od jutri naprej želita imeti mir. Ko se jih bosta vidva zaželela, jima pa bosta obiske začela vračati. Do takrat pa naj razumejo in naj vaju pustijo pri miru.Poskrbeti morata, da bosta svoj prosti čas posvečala svojemu otroku , to je pomembno….

Če ne gre zlepa, pa zgrda. Najprej jim povej tako, kot so že zgoraj vsi napisali, če ne gre tako se jih izogibaj. Ko pozvonijo jim ne odpreš, tudi če te vidijo, pa kaj. Nisem slišala zvonca. Če te kličejo po telefonu, nisem slišala, da je zvonil……. Če bo še hudo, jim povej da jih ne želiš več videti in stike omeji na minimum. Če te ne razumejo, da želiš tudi ti kdaj mir, zakaj moraš ti razumeti njih. Taki te sploh ne spoštujejo in gledajo samo nase. Še ti malo poglej nase in na tvojo družino!!!!!

Zakaj jih sploh spustite v stanovanje? Enostavno ignorirajte zvonjenje ali pa se oglasite po domofonu in recite, da nimate časa.

New Report

Close