Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Obletnica mature

Obletnica mature

Pri nas imamo vsako leto obletnico mature, ki zgleda tako, da si stroske vecerje in pijace delimo na enake dele, ko dobimo racun. Nekateri pa si dajo duska, vino, pivo, aperativi, tudi dvojne sladice tecejo v potokih. Sama ne pijem alkohola prav tako se ne naziram in se mi cedalje bolj neumno zdi, da bi delila stroske. Zato sem omenila, da si bom letos placala kar bom pojedla in spila zase posebej. Seveda je bila uzaljenost ostalih. Nisem skrt ali da ne bi imela samo navelicala sem se financirat nekaterih, ki nimajo meje. Zanima me kako imate organizirano tisti, ki hodite na take dogodke.

Tri leta ne greš na obletnico in prihraniš toliko, da lahko četrto leto častiš vsem

Nekaj podobnega sem opazila pri nas. Tako pač je, vsakih nekaj let se vidimo in to je to.

Defekt ti je dal dober nasvet.

Vsako leto imate praznovanje obletnice mature? Meni se bi vtrgalo. Sploh pa, če bi plačevala drugim, da zapravljajo za hrano in pijačo, alkohol, katerih % bi morala tudi jaz plačati, čeprav sem manj jedla in pila od njih.

Ne hodim na obletnice.

Mi nimamo vsako leto, ampak itak že nekajkrat nisem šla.

Je pa tudi pri nas bilo tako, da so pobrali recimo 40€ od vsakega. Potem pa so se eni nalivali na polno, drugi pa sok pa vodo. Vem, da je bilo ponavadi premalo denarja in se je pač doplačalo. Vsak enako. Ja, financiranje pijančkov.

Zdaj imamo obletnico,, itak ne gre. So pa napisali, da je 40€ za plačat vnaprej.

To pa ni več tista prava šolska nostalgija, če se dobite na prisilo vsako leto. Da se vam da gledat te face. A med letom se pa ne vidite?

Spet ena piše neresnične gluposti ker ji je dolgčas in misli da je faca.

Odgovor na objavo uporabnika
Ja pa kaj še, 30.03.2024 ob 19:55

To pa ni več tista prava šolska nostalgija, če se dobite na prisilo vsako leto. Da se vam da gledat te face. A med letom se pa ne vidite?

Spet ena piše neresnične gluposti ker ji je dolgčas in misli da je faca.

Ne, med letom se ne vidimo, smo razprseni po Sloveniji.

Nikoli ne hodim na take obletnice. Tako, da mi je sekiranje glede denarja prihranjeno.

Mi imamo obletnico vsako drugo leto.

Račun delimo na enake dele, res pa je, da nihče ne izstopa po količini popitega, za pojesti pa vedno narocimo plošče in tudi pojemo približno enako.

Poanta naših srečanj je, da se srečamo in ne, da se nažiramo in opijamo.

 

 

Obletnico mature, kakšna glupost. Nimam časa za take jajca.

New Report

Close