Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Obloge jezik

Obloge jezik

Pozdravljeni

Ima kdo tezave z belimi oblogami na jeziku, posledicno slab zadah? Z zelodcem je vse ok, ravno prisli izvidi… Tako da res ne vem kaj bi bilo. Vsak dan moram ribat s scetko in pasto da poberem belo dol, ampak mi vzame prevec casa (20 min zjutraj in 20 zvecer), vrne se pa v nekaj urah. Za zobe tudi skrbim in hodim redno na kontrole.

Ima kdo nasvet kako se tega znebit za vedno?

Imam isti problem . Predvidevam, da je to stranski učinek nekaterih zdravil ?!

To je tudi od hrane.. strgalo si kupite…

Meni ne pomaga nobeno strgalo oz. še najboljše s ščetko. Traja pa 3 minute (mislim brez ostalega čiščenja), ne 20, poleg tega si ne morem ščetke zabit v grlo, tako da se nikoli ne odstrani čiiisto zadaj, ne vem, kaj naj naredim.

Odgovor na objavo uporabnika
Groza, 04.05.2024 ob 10:13

Pozdravljeni

Ima kdo tezave z belimi oblogami na jeziku, posledicno slab zadah? Z zelodcem je vse ok, ravno prisli izvidi… Tako da res ne vem kaj bi bilo. Vsak dan moram ribat s scetko in pasto da poberem belo dol, ampak mi vzame prevec casa (20 min zjutraj in 20 zvecer), vrne se pa v nekaj urah. Za zobe tudi skrbim in hodim redno na kontrole.

Ima kdo nasvet kako se tega znebit za vedno?

imaš še mandlje ?

Vsako jutro in večer z jedilno sodo bikarbono malo na vlažno zobno ščetko in zdrsat, malo pogrgrati solno vodo in sprati z zobno pasto. Vsaj en teden ponavljati. Potem predah.

treba bo na en celoten detox tvojega zakisanega telesa, lokalno ti ne bo nič pomagalo..

Odgovor na objavo uporabnika
Alaria, 04.05.2024 ob 13:02

imaš še mandlje ?

Imam

Bakterije se ti nabirajo na jeziku.

Obvezno najprej na čiščenje zobnega kamna, da se očistijo tudi medzobni prostori, kjer s ščetko ne prideš zraven.  Kupi si električno zobno ščetko (kakšno boljšo, npr. Philips sonicare, Oral -b Io), po čiščenju zob s ščetko pa  uporabljaj tudi  medzobne ščetke in nitko, da preprečiš zastajanje svinjarije med zobmi.  Kupi si tudi navadno zobno ščetko, ki jo boš uporabljal samo za krtačenje jezika. Po čiščenju zjutraj in zvečer na koncu uporabljaj ustno vodo.

Zobni kamen je leglo bakterij, ki se s slino lepijo na jezik.  Dokler ne boš imel čistega zobovja, težave ne bodo izginile, tudi če žvrkljaš z nevemčim.

Kupi v dm strgalo za jezik, manj kot 2e. Uporabljam ga že par let in je ustna higiena veliko boljša, z zobno ščetko ne moreš tako dobro očistiti jezika. Je pa zanimivo, če jem sladko, je belih oblog veliko, če pa ne jem sladkorja pa jih skoraj ni.

Obloge so posledica porušene ustne flore, še posebej v taki količini.

Kdaj so bili zadnjič antibiotiki?

Joj kako ste pametni…not. Imam urejene zobe, redne preglede in čiščenje kamna, še privat zobarco in osebno zdravnico vprašam glede jezika, pa se jima ne zdi nič narobe, nekateri to pač imamo in moramo bolj čistit. Pač, do rdečega.

Ne bi rekla, da je zobni kamen kaj povezan z oblogami jezika. Sem imela zobnega kamna pred časom kar veliko in si ga dala ščistit. Ampak jezik je bil vedno ok.

Se pa spomnim, da sem imela bel jezik takoj po operaciji. Čez par dni se je vse normaliziralo.

Tudi antibiotiki bi znali bit, ja. Strgalo ne reši ničesar.

New Report

Close