Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Obsedeni z aktivnostjo

Obsedeni z aktivnostjo

Mene tudi moti to, da se je danes potrebno vedno samo nekje kazati na vseh teh prireditvah, ki jih je malo morje.Če te nikjer ni je kot da ne obstajaš.Sicer nisem debela ali celo zašpehana ampak se vsak dan gibljem že z vsakdanjimi opravili.Iz službe hodim peš (4,5 km) . Sedaj ko je vreme boljše je super. Po kosilu grem ponavadi še do gozda na sprehod ali po potrebi na svoj vrt.Odvisno od tega kaj je treba opraviti.

Da bi bili “in”, “zanimivi”, “pomembni”, “izpolnjeni”, zato vse to norenje in hlastanje…

Same traparije o “ven metanju”.

Jaz se enostavno rada gibljem. Oblečem se v staro bombažno majico, tako, ki jih danes težko dobiš in pajkice. Edino, kjer res gledam na kvaliteto in me cena ne zanima, so dobre superge.
Tečem pa v naravi in običajno v celi uri ne srečam nikogar.
Torej, kje je tukaj ven metanje?

Jaz pa nebi rekel da gre tukaj za obsedenost.
Seveda obstajajo primerji, kjer ljudje izgubijo občutek normalnega. Seveda tudi obstajajo ljudje, ki se rekreirajo zaradi drugih stvari kot lastnega dobrega počutja in veselja.

Kot je bilo v temi že omenjeno, živimo drugače kot smo pred 30 leti:

Jaz osebno se rad rekreairam. Pribljižno vsak ali vsak drug dan tečem, ob vikendih pa odigram kakšno košarko ali badminton v dvorani.
Po vsaki rekreaciji se počutim zelo sproščeno in se brez problemov lotim druge stvari (npr. na fakulteti sem šel vedno tečt preden sem se začel učiti, saj me je do te mere sprostil tek, da sem se učenja lotil z užitkom).
So tudi prišli trenutki ko se po dva ali več tednov nisem rekreairal, sem pa ugotovil da me takrat vsakdanji problemi motijo bolj kot ponavadi. Občasno postanem tudi len in se ne lotim določenih stvari kot se jih sicer (npr. pospravljanje stanovanja).

Tako da jaz rekreacijo vzamem kot neko sprostitev in motivacijo do drugih stvari.
Če se kdaj odpravim na dopust na morje, ponavadi ne tečem, si pa najdem druge aktivnosti kot so odbojka na mivki, plavanje, ipd.

Sem skoraj prepričan, da ostali, ki se rekreairajo so tudi veliko bolj sproščeni. Verjamem, da na začetku izgleda kot nek napor in utrujanje telesa, ko še nisi navajen, vendar ne traja dolgo da se to obrne v sprostitev. Priporočam to vsem 🙂

New Report

Close