Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Obupana

Obupana

Takih, ki bežijo v zavetje maminega naročja, ko bi morali biti pri partneriki, se je treba izogibati v velikem loku.

To sploh ni problem, je zgolj logična posledica. Enaki ptiči vedno skupaj letajo, tako si je našel še eno norico, ki bi rodila izključno iz egoističnih vzrokov. Taki pre prosto ne razumejo tvoje prve povedi, kaj šele, da bi našli življenjsko nazorsko napako v njej.
[/quote]

Tu ni nobenih egoističnih želja, samo razhajanja med željami.
Ampak na njeni strani je žogica odločitve, da zapravlja čas z nekom, ki si ne želi otroka, saj ga že ima.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Hvala za spoštljiv in realen pogled na najino vezo.
Jaz zaradi čustev tega nisem mogla ali nisem želela dojeti.
Veste, veliko sebe sem vložila v najin odnos, potem je tukaj še skupno podjetje katerega vodim… Nisem v zavidljivi situaciji, res ne. In vse skupaj me tako bega, da na zadeve ne morem gledati realno.


Sodeluješ zato, da žališ? To ne pomaga… Tem o avtih ni?
[/quote]

A žalim? Ali raje ve počutite užaljene? Se pa delno strinjam s teboj, takim “ne pomaga” sam dodajam; nič.

Tudi ta norica ni sem prišla po rešitev svojih težav, temveč zgolj po reševanje, če že… Ko takim samo nakažeš njihov resnični problem, se počutite (u)žaljene…

Naslednja faza bo Perko, Gostečnik,………………. Tam bojo povedali isto, ve pa se boste smejale…

Videno in doživeto žnj x.

V tvojih replikah se čuti veliko potlačene jeze in bolečine. Predvidevam da so ženske razočarale in izigtavale. Da nikoli nisi nekomu res nekaj pomenil.
Iskreno se mi smiliš. Upam da najdeš svoj mir in srečo.
Lp


Situacija je ravno prava, da potegneš črto in zaključiš razmerje. Tudi glede skupnega podjetja je stvar gotovo rešljiva… če boš le želela. Boš videla kaj je “nezavidljiva situacija”, ko boš morala poskrbeti tudi za otroka.
Dolgo let nazaj sem sama tukaj na SČ postavila vprašanje.. še danes globoko obžalujem, da nisem verjela odgovorom… vse so imeli prav. Kakorkoli… želim ti vse dobro… poskrbi zase…

Si že dobila odgovor, ampak vseeno…
1.on si ne želi otroka
2.za otroka, ki ga že ima ni sposoben prevzeti odgovornost

Tu ni nobenih egoističnih želja, samo razhajanja med željami.
Ampak na njeni strani je žogica odločitve, da zapravlja čas z nekom, ki si ne želi otroka, saj ga že ima.
[/quote]

Človek, a si spregledal tole: “želim izkusit materinstvo,želim da me nekdo kliče “mami”?

Če nisi, potem nisi človek temveč ženšček. Ker človek uporablja razum! Citirana poved pa je srhljiva in zdravemu človeku jasno pove, da je ženska odnosno bolna, zato si išče spermodajalca, da se bo čimceneje razplodila, da bo skompenzirala primankljaj iz lastnega otroštva.

Če temu ne bi bilo tako, si ne bi našla enakega ptiča na nasprotni strani.

Trgovina za spermo žnjtič…

Lubica zlata, ko bi ti vedela kaj vse te še čaka! Jaz te zgolj pripravljam na to…

Pa pridi povedat, ko se boš spomnila na mojo jezo, bolečino, razočaranje in izigranost. 😉

Najbolj odbije njegov način “REŠEVANJA” vajine “težave”, imeti skupnega otroka in kdaj, še bolj pa njegova vzgoja sina.
V primeru, da ti zatreskanost vanj megli zdrav razum poskusi vsaj razmislit o tem, ZAKAJ sploh ustvarit nekoga s takim človekom (ni sposoben odkritega pogovora, ni sposoben odgovorno vzgajat že enega, lastnega otroka).
Torej, kaj te vleče ustvarjat novo bitje z nekom, ki je ŽE nesposoben in neodgovoren bit starš, oče, partner?
Pripeljat na svet in ustvarit še dodatnega pacienta?
Imaš odlično priliko, se KAJ NAUČITI, od opazovanja človeka, ki ima že 12 let odgovornost do mladega človeka-sina in jo očitno ne opravlja kot bi jo moral.
Izkoristi to in razmisli, zakaj te vleče v nekaj, kar že lahko sedaj iz ne-dejanj opazuješ in zaključiš, da bo peljalo v destrukcijo.
Za pravljice, kako ga boš pa ravno ti spremenila, si pa že malce prestara. Odrasti!
In se temu primerno odločaj!

Želja po dojenčku je ena najbolj naravnih želja. Takrat smo ženske najbolj pristne, čutne ter nagonske. Če v tem času nismo deležne podpore s strani partnerja, se lahko želja po otročičku preobrne v pretirano hrepenenje, kar pa lahko vodi tudi v zatrtost, zamero ali depresijo.

Človek, a si spregledal tole: “želim izkusit materinstvo,želim da me nekdo kliče “mami”?

Če nisi, potem nisi človek temveč ženšček. Ker človek uporablja razum! Citirana poved pa je srhljiva in zdravemu človeku jasno pove, da je ženska odnosno bolna, zato si išče spermodajalca, da se bo čimceneje razplodila, da bo skompenzirala primankljaj iz lastnega otroštva.

Če temu ne bi bilo tako, si ne bi našla enakega ptiča na nasprotni strani.

Trgovina za spermo žnjtič…
[/quote]

Če je kdo tukaj bolan, si to ti.

Če je kdo tukaj bolan, si to ti.
[/quote]

Zakaj že? Ker sem ji nastavil špegu pred katerim se tako skriva? Vse kar vidi v meni, je v resnici v njej, začenši z nespoštljivostjo. Ostalo se ji bo vse in še več odvilo v podobnem zaproredju kot je navedla. Seveda, če se bo sploh hotela pozdravit.

Pozdravit? Od takšnih zahojenih Janezov kot si ti?
To kar čuti ona je najbolj naravna stvar v ženskem življenju.
Kaj ti tukaj ni jasno? Ti ne moreš imeti otrok ali ti je ena tisto češpljo nastavla pa froca podturila? Jejejej, fa*king slovencijan.

Od mene se ne more nihče pozdravit. Jaz samo nakažem pot do resnice, vsakdo pa jo mora sam prehoditi. Če hoče… Seveda pa je lažje brez kontra argumentov moja dejanja in mene obsojati…

In ne, to kar čuti tudi ona, ni najbolj naravna stvar na svetu, je pa najbolj običajna, to pa ja…

…”Želja po dojenčku je ena najbolj naravnih želja. Takrat smo ženske najbolj pristne, čutne ter nagonske. Če v tem času nismo deležne podpore s strani partnerja, se lahko želja po otročičku preobrne v pretirano hrepenenje, kar pa lahko vodi tudi v zatrtost, zamero ali depresijo.”

Kar v citiranem sama potrdiš, da vas vodi nagon ne pa pamet. Če temu ne bi bilo tako, in bi prej modro premislile komu noge narazen dajete, ne bi bilo logičnih posledic kot jih opisujeti avtorica in ti. 😉

Perko; “ker so neumne!” = ne umne= ne uporabljajo (raz)uma.

Sicer pa na svetu nič novega, “modra žena kdo jo najde?” so se spraševali že pred dvataužnt leti… ;-))))

Si prepričana, da moški zraven tebe ustreza moškemu v tvoji glavi.? Meni se ne zdi. Zakaj potem na silo rineš v nekaj, česar ni?

Ce se tako izmika, vprasanje, ce si otroka sploh zeli. Cez eno leto? In kaj bo potem, ko porece spet cez eno leto? Leta pa tecejo. Usedita se in se resno pogovorita. Ali si on otroka sploh zeli. Po tvojem pisanju, mislim, da ne. Potem je pa odlocitev tvoja, kaj ti vec pomeni on, ali biti mati. Leta hitro tecejo.

Jaz sem pri dveh otrocih tudi misil, da sem zaključil. Je žena kar dolgo vstrajala, prosila,… da bi še tretjega. Jaz nisem hotel, ker je že z dvema veliko dela, skrbi pa tudi stane.

Potem je tudi po moji nepazljivosti zanosila, a se ni prijelo, je splavila po 6tednih. Oba sva bila žalostna in prizadeta, čeprav ni bilo ravno načrtovano sva se že veselila.
Tko da sva itak še enkrat probala in je uspelo.

Za tvojega partnerja teško rečem, a bi se ‘spreobrnil’, če bi vseeno zanosila. Po opisanem bolj teško.

Dokaj enostavno bi bilo videti njegovo reakcijo. Pozitiven test nosečnosti lahko dobiš na netu. Itak se prve 3 mesece nič ne vidi še trebuha. Če jemlješ kontracepcijske pač rečeš, da si jih nehala jemat. Potem pa vidiš, a se njegov odnos kaj spreminja ali ne. Če se ne, ali te celo zapusti potem veš, da si z njem samo izgubljala čas.

Drugače pa… na tvojem mestu bi jaz dal ultimatum. A se začne delat na otroku, ali pa se gre narazen. Ker po 35 je vedno več možnosti, da gre kaj narobe. Do 40. je drugače še nekak majhen riziko, potem pa vedno večji.

Računati moraš tudi, da verjetno novega partnerja ne boš našla v 1-2 dnevu. Če si 35, pa da iščeš 1 leto, sta še v zvezi 1 leto… pa nosečnost 9 mesecev…si potem že 38. preden lahko otroka dejansko rodiš.

Z bivso se ocitno ne zna dogovoriti niti glede otroka in ti se vedno silis imeti otroka z njim.

Od takega bi morala teci, da bi se kar kadilo za tabo.

Že zdaj, ko je otrok pri njemu le občasno, ga no vzgaja in mu ne postavlja mej? Pri pogovoru o otroku te nekam pošilja?! Že zdaj, ko ni še ne otroka ne otroških radosti in ne skrbi, je težava v komunikaciji? Nimata skupne vizije peihodnosti. In z njim naj bi preživela do konca svojih dni, tudi v bolezni in starosti?! Ne hvala. Odidi. Z. mojim možem imava skoraj identično vizijo skupne prihodnosti, tri najstnike, pa se včasih zelosporečeva, se pobotava, sklenema kompromis, se pogovoriva in opravičiva.Zdi se mi da teh komunikacijskih veščin tvoj partner nima in da boš v zakonu trpela? Vprašanje: 1. Te spoštuje? 2. Se do tebe obnaša tako da se čutiš vsaj večino časa spištovana? 3. Kadar se ne čutiš spoštovana v razmerju in mu to poveš, se trdi izkazati spoštovanje do tebe na način, ki tebi nekaj pomeni? (prosti čas ali dotik, ali usluge, ali..) Preberi knjigo 5 ljezikov ljubezni.. Srečno! In pogumno!

Ta ni zate. Vzponi in padci že v prvih treh letih? No, v treh letih že nekak pogruntaš človeka, tud v pravi luči se že začne kazat. Pa sama ugotavljaš, da ni vse ok. Čeprav, kot ti je že v prvem odgovoru nekdo napisal (in to ni zanemarljivo), ura je pozna za taka razmišljanja in ponoči je vse 100x bolj temno 🙂

Kaksne igrice se greste nekateri pri tako pomembnih vprasanjih, kot je spocetje in rojstvo otroka no, a ste cisto znoreli? Za bruhat, res.

Jaz ti predlagam, da se vsedes sama s seboj in razcistis osnove.
Za zacetek naj ti povem, da je mene tako vlekel 7 let!!! Ampak ok, bila sem mlada in imela sem cas.
Torej:
1) v vezi si 3 leta in bili so vzponi in padci. V odnos si vlozila ogromno energije.
Ze tukaj je vse narobe. V prvih letih je malo padcev, se manj je pa potrebno vlagati kaksno energijo, ker se tezave pojavijo kasneje (vsaj tiste, ki niso ocitne). Torej, ze tukaj se vidi, da je izbranec napacen.
2) pri otroku uposteva mej, ki jih je posta ila njegova mati.
Osnova pri otroku je, da se starsa dezita istih mej in dogovorov. Ce tega ni – otrok zafuran. Kdo ve kje bo koncal.
Ostali so ti pa ze povedali, da pri vajinem otroku ne bo drugace, kar pomeni, da se pripravi na samohranilstvo.
3) locenec je z vzrokom locenec.
Ok – ce ni imel glih pri 20ih otroka. Tvoj ga je imel pri 28ih. Takrat si ze dovolj zrel, da ves kaj in kako. Zakaj se je ze locil?
Verjemi mi, da mati z itrokom se ne loci kar tako. Najverjetneje ni zelel prevzemati svojega deleza odgovornosti in obveznosti. Isto bo pri tebi. Ne nasedaj, da je bivsa za vse kriva.
3) tvoja zelja po otroku je naravna, vendar s pravim partnejem, s katerim ti bo lepo, ne pa da se moras v nedogled trudit in ni sposoben ene osnovne komunikacije, niti odgovoriti na konkretno vprasanje s konkretnim odgovorom. To se bo kasneje odrazalo na celotnem tvojem zivljenju – ne samo privatnem, tudi poslovnem.

Reci bobu bob. Poglej situacijo realno.

Ko sem jaz to naredila in se poslovila, se sprijaznila, da pac imam raje sama otroka kot z nekim nedorecenim, sem 3 mesce kasneje spoznala tipa, s katerim imam danes 3 otroke. Prvi je bil pri 34ih – 1,5 leta za tem, ko sva se spoznala.
In… ce nima tip zelje imeti s teboj otroka, ko je zaljubljem v tebe (traja max 2 leti), potem ga niti po 3h letih ne bo imel. Verjemi mi.
Zacni pakirat kovcke. Njegove ali tvoje. In pojdi svoji sreci naproti.
Svojo zeljo lahko pa v skrajnem primeru izpolnis tudi z mimoidocim. In bos vsaj vedela, da je bila tvoja odlocitev zavestna, ne pa, ker te je nekdo vozil zejno po vodi.
Zelim ti vso sreco, in prepricana sem, da se ti bodo sanje izpolnile!
Vse dobro…

Vsi samski, ki si želijo ustavriti družino, se morajo ločencev, še posebej pa ločenk v velikem loku izognit in si poiskat sebi enakovrednega samskega še brez otrok.

Ločenci in ločenke se pa naj med seboj ponovno pročajo in spet ločujejo


Kakšnih čustev ?

Praviš, da je vajina veza dobra, pa čeprav te že skoraj tri leta ne spoštuje.
Zdaj pa naenkrat pričakuješ spoštovanje. Zakaj že, če pa je vajina veza tudi brez spoštovanja dobra ?
Takšnega si izbrala, ki te ne spoštuje, ker ne spoštuješ sebe in tega ne poznaš.

New Report

Close