Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Obupana nad zivljenjem

Obupana nad zivljenjem

ce te je zamenjal z neko z velikimi prsi si lahko vesela, saj si se znebila nekoga ki nima nič v glavi.

Ce delas v proizvodnji nic zato, nekje je treba zacet. Delavec je velikokrat bolj posten kot direktor in v denarju ni vse.

Odgovor na objavo uporabnika
Siva mis34, 16.11.2020 ob 12:02

Nisem lepa. Nisem nadarjena. Sem samo “pridna”. Iz razrukane (alkoholicne) druzine. Studij sem opustila, ker sem rabila delat, da sem prezivela – od doma sem morala it pri 20ih. Od takrat se ubijam v proizvodnji. Zdaj sem na cakanju.
Imela sem fanta, ki me je zamenjal za eno z velikimi joskami. Mi je rekel, da je bil z mano samo “prehodno”. On je bil edini, ki se je kdaj zanimal zame.
Mi je cisto okej tudi ce zvivim sama, ampak ne tako gnilo zivljenje delavke v tovarni, ko je vedno problem denar. Ne vidim vec nobene pozitivne stvari v zivljenju.

ti nisi grda ali pa nesposobna. ti rabiš terapevta, da predelaš stvari iz preteklosti. pol pa moraš na novo odkrit svojo vrednost. ne bit siva miška, bodi raje sivi volk.

Vedno se najde ena, ki ima še večje. Rešila si se bedaka. Glede ostalega pa kakšna šola ni tako slaba ideja. doba recimo nudi na obroke, pa kup folka je (tudi tipov) imajo razne chate in timske naloge…

Preveč se obremenjuješ z trenutnim stanjem. Saj je težko verjamem ampak tako ne prideš nikamor. Tudi jaz sem iz družine alkoholikov, tudi sam bi kaj hitro lahko to postal. Najstniška leta popivanja so tudi mene pahnila v odvisnost. Stanje doma mi je pa dalo en prikaz kakšen nočem postat in tako sem začel z popolno abstinenco od alkohola. Z tem sem seveda izgubil kar nekaj “prijateljev”, ki to niso bili. Tudi jaz sem začel pri 20 delat v proizvodnji, kjer delam še sedaj po 7mih letih. Na začetku je bilo zelo težko saj sem bil na dnu. Življenje v najemu z minimalno plačo pač ni enostavno. Bil sem pa ob enem tudi vesel z mojim avtom v vrednosti 200 eur, redno službo, odselitvijo od staršev sem prišel do spoznanja da mi praktično ne manjka nič. Naučil sem se kuhati, prati si po šraufat avto… Z tem sem postal sam sebi zadosten. Stanje v službi, če odštejem debilne sodelavce je leto za letom boljše iz minimalne plače sem prišel na cca 1500eur z pridnostjo in z trdim delom. Sicer je moja plača v osnovi še vedno minimalna ampak so se stimulacija in ostali dodatki z leti dvignili. Vmes sem spoznal tudi partnerico z katero sedaj razmišljava o nakupu lastne nepremičnine in otroku. Vse se da, če se hoče nič pa ne pride samo od sebe žal moraš najprej spremenit miselnost in začet razmišljat “pa saj mi nič ne manjka” in tako se bo marsikaj uredilo. Z malimi stvarmi se začne. Z smiljenjem sami sebi in z takšno energijo do življenja da “se ti neda več živet” pač ne prideš nikamor

javi se meni bova nasla resitev

Odgovor na objavo uporabnika
Damjan 1991, 28.11.2021 ob 22:49

javi se meni bova nasla resitev

a da sirota  konča brez organov v enmu grmu?

Živjo

 

Če ti kaj pomaga, sem v zelo podobni zgodbi, razen, da jaz imam fanta in oporo z njegove strani, delam sicer v trgovini, prej proizvidnja za začetek, kar je težko sem ves denar nakrpala samo, da sem si lahko privoščila par ur samoplačljive psihologinje in, ko sem prišla do točke, ko sem se nehala sama sebi smilit o tem, kako je življenje slabo seveda ni lahko ampak, ko se zaveš, da je miljonim ljudem slabše, kot tebi. Poglej imaš steho nad glavo, imaš hrano, imaš službo kao samoumevne stvari ampak za nas so za druge ne, trenutno so kjer si, trenutno sem jaz kjer sem ampak, če se potrudimo in samo eno stvar spremenimo za začetek bo svet drugačen in nato spet drugo stvar korak za korakom, meni so pomagale knjige to, da sem sluzbo menjala pa čeprav trgovina okolje drugo včasih za začetek samo to rabiš, telovadit začela shujsala, vse šlo samo na bolje vmes nasla stvari, ki jih imam rada in stvari se začnejo speminjati, POTREBUJEŠ samo eno spremembo potem, se začne ti cel svet odpirat.

Veliko sreče, upam, da sem vsajalo bila v pomoč.

podoben začetek zgodbe in prav tako nadaljevanje…slaba služba, slabi partnerji, prezivljanje iz dneva v dan, res so bila obdobja teme in še enkrat teme….ampak priso je dan, ko sem si rekla dovolj in prevzela odgovornost za vse kar se mi dogaja..garala še bol, iskala rešitve, delala na sebi in še enkrat delala na vseh nivojih sebe, se dvignila in neštetokrat spet padla, ampak sem zmagala in JA ko najmajn pričakuješ vleti tudi prava oseba (meni je) zdaj sma ze leta skupaj in živiva složno lepo in tudi sližba je prišla lepša. seveda pomagajo triki kako si dvignit razpoloženje..včasih rata včasih ne..ne obupat..če rabiš pomoč jo poišči,kakršnokoli…vse lepo ..

pisi na [email protected] lp

 

pisi na [email protected]

Prihajam iz alkoholične 😉 družine.  Od doma sem šla pri 19tih. Rabila sem delat za preživetje(sobarica, strežba…), obenem sem redno študirala, fant me je po 4 letih veze nacevljal, njegova nova  je bila noseča 2 meseca po tem, ko sva prekinila. Redno doštudirala, vrsto let delala v prodaji, končno tudi v svojem fohu, kupila stanovanje …20 let pozneje… lastna hiša, otroci… tudi to je lahko zgodba… aja nikoli nisem za trenutek pomislila, da ne bom zmogla, vedno fokusirana. Ponosna, da sem vse dosegla z lastnimi rokami…. se da, če se želi. Lahko pa se smiliš samemu sebi….

punca življenej ni tako hudo in temačno, je točno takšno kakršnega si ga sama narediš. Če ti sama o sebi misliš da nisi nič posebnega in si iz alkoholiziran edružine, grda ipd ipd ipd bo pač tako veljalo a ne?

Če ti proizvodnja ne ustreza več, imaš trgovine z živili, ki vedno iščejo. 4

In kot drugo – a je težko it nekajkrat na leto k frizerju, se uredit, si kupit lepša oblačila in čevlje, dat malo pudra na friz in labelo na usta? Taka si kot se narediš. Res ne rabiš dosti, da postaneš če ne lepa pa vsaj luštna.

s faksom kaj bi naredila? faks je nueporaben za tiste ki nimajo poznanstev. je sam zapravljanje časa.

fanta si našla takega ko si ga iskala – imaš nizko samopodobo, si misliš da nisi vredna ljubezni in pozornosti in take jih dobiš – ki bodo šli k drugi ko bodo našli boljše.

dvigni glavo gor – vredna si spoštovanja.

dvigni glavo gor – vredna si ljubezni

dvigni glavo gor – vredna si pozornosti.

čas je, da greš naprej in poskrbiš za svojo samopodobo, da se začenš urejat, skrbet za tvojo intelektualno vrrednost, se vpišeš v tečaje, greš v fitnes. si v družbi. se ti ne zdi?

Ja kje ste oz. si ta deklina pri javi se na zs

Odgovor na objavo uporabnika
T pravi, 29.11.2021 ob 19:25

Ja kje ste oz. si ta deklina pri javi se na zs

buksl tema je stara več kot leto. hahaha

Pri 18 sem bila po smrti starša vržena iz hiše kjer sem živela… In to od sorodnikov.  Mi je smrad rekel ni več očeta nimaš kaj več iskat tu. Čeprav je bil oče isto solastnik lastnik hiše. Pa sem pristala v najemniškem stanovanju brez ogrevanja. Pozimi sem imela led na stenah. Ker sem hodila še v šolo sem delala samo preko študenta. Delala sem cele dneve za tistih 500€ no potem so me tako še vrgli iz šole 2 meseca pred maturo ker nisem prinesla opravičila za 3 dnevni izostanek. Pa so vedeli, da mi ga starš ne more napisat… Ni jih brigalo. Ocene sem imela lepe razen matematika. Tudi hrane nisem imela… Sem šla marsikatero noč lačna spat. Ampak sem se odločila da me to ne podre in ne definira… Evo 5 let je od tega imam zaposlitev, dober avto, partnerja, izlete, potovanja, investicije….

Samo ne obupaj ko si na tleh se je prekleto težko pobrat ampak da se. Je potem na vrhu slajše. Pravi ljudje te bodo za to še toliko bolj cenili. Če pa samo sediš in govoriš kako težko je neboš spremenila nič.

Glavo gor in ne obupaj. Nekateri ljudje so rojeni z zlato žlico drugi pa se moramo za vsako stvar borit. To nas naredi močnejše.

Ta fant ni bil pravi moški. Zivljenje je teško, vse je lazje v dvoje. Piši na meil [email protected]. lp 

New Report

Close