Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Obupano in prestrašeno me je pustil samo

Obupano in prestrašeno me je pustil samo

Te razumem. Boli in vso pravico imaš biti jezna, užaljena, strta. Čustva moraš dati iz sebe. Se pa zavedaj, da je vse najhujše že za tabo. Zdaj so zadeve postavljene na svoje mesto in se čistijo. Tudi on očitno ni bil tisti pravi in je verjetno še dobro, da gre. Bil je celo pošten, da je povedal, kar čuti oziroma, da na dolgi rok ne bo zmogel.

Sem že dolgo na svetu in slišala sem že za nekaj takih zgodb. Po prvotnem obupu so se stvari lepo postavile na svoja mesta. Dekleta so svoje življenje znala na novo osmisliti, prišli so tudi novi partnerji. Zanimivo, da je bil v prav vseh teh primerih kasnejši potek bolezni milejši, kot je bilo sprva napovedano. Ena od teh brez težav zdaj varuje dva vnučka. Zaupaj tudi v napredek medicine. Srečno!

Večkrat si tudi kasneje preberi, kar je napisala KrEna2022. Čeprav ti ta hip deluje tuje in se ti zdi, da tega ne moreš sprejeti, je v tem veliko resnice.

Odgovor na objavo uporabnika
življenska zgodba za dobro čtivo, 28.09.2022 ob 16:06

Odgovor na objavo uporabnika
Sam povem, 28.09.2022 ob 15:54

Toliko o tem, koliko so vredni vaši partnerji in otroci. Zagotovilo za brezskrbno starost, kajne.

meni je to moj mož tudi naredil, na isti dan, ko sem prišla  domov iz bolnišnice po možganski kapi.  Zabrisal poročni prstan pod kavč, ker ni drugače vedel, kako naj zaključi na hitro – ker se mu je mudilo, ker se nisem stegnila v bolnici, kar je oitno pričakoval. Ker se je gospod nstolčkani ustrašil, da bo imel hendikepirano in neuporabno ženo. Odfrtajčkalo se mu je moralno popolnoma v glavi. Prej sem bila pa več kot 15 let  dobra, da je lahko on počel, kar se mu je zljubilo na kariernem področju. Z svo mojo podporo, odrekanjem in odnašanjem mu riti. Tudi za kazniva dejanja, ker je rekel, da moram, ker da sem njegova žena… Pa nisem več hotela, sem se mu uprla. Potem je pa “zaoral” in postal pravi dementor.

To je samo ena izmed “perl” enega od  v zakonu postanih slovenskih nastolčkancev v gospodarstvu, in ki je 2čisto slučajno”  bil moj mož.

Knjiga  z naslovom v stilu My life with a slovenian   b***str  že nastaja, v angleškem jeziku bo izdana. With all lust and pleasure. Verjamem, da bo bralna uspešnica. Kwer bo zajela tudi botre, hobotnice v njegovi karierni povezavi – seveda ne poimensko, psevdonimno.

Bi rada prebrala …

Odgovor na objavo uporabnika
Obupana in prestrašena, 28.09.2022 ob 15:00

Pred dnevi je moja bolezen dobila ime. Dolgo časa sem vedla, da nekaj ni vredu, na koncu me je tako izdalo telo, da sem pristala v bolnici. Fant, ljubezen mojega življenja, mi je ves ta čas stal ob strani. Bil je moja skala. Brez njega ne vem kako bi zmogla ta vrtiljak groze. Nekako sem zlezla iz najhujšega in midva sva postala še bolj povezana. Na dan, ko so mi  končno potrdili diagnozo, gre za neozdravljivo gensko bolezen, me je povabil na najin najljubši kraj. Prepričana sem bila, da me bo zaročil, zato sem bila še toliko bolj šokirana, ko mi je povedal, da ne zmore več in da se seli nazaj k staršem. Ne vidi prihodnosti z mano, ker ne more živeti v nenehnem strahu kdaj bo bolezen napredovala.

Si pričakovala kaj drugega? Jaz se bojujem s HSMD s podobno zadevo, vendar sem moškega sama izpustila mu želela prosto pot, sam se zanjo ni odločil. Ne moreš pričakovati, da bi ostal. Ali si tak ali ne, dolžan ti pa tega ni.  Ljudje so in smo različni. Jaz sem pričakovala, da bo moj odšel, vendar ne želi, čeprav je mlajši. Moja bolezen  vidno napreduje, toda on ni prikrajšan za zdaj še nič, najhuje šele prihaja. Ali bo ostal ali ne, pa je od njega odvisno. Jaz v nasprotnem primeru ne bi odšla, smo pa različni.

Morda pa potrebuje samo čas, da se sooči s tem.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Srečo ti želim, 29.09.2022 ob 09:51

Te razumem. Boli in vso pravico imaš biti jezna, užaljena, strta. Čustva moraš dati iz sebe. Se pa zavedaj, da je vse najhujše že za tabo. Zdaj so zadeve postavljene na svoje mesto in se čistijo. Tudi on očitno ni bil tisti pravi in je verjetno še dobro, da gre. Bil je celo pošten, da je povedal, kar čuti oziroma, da na dolgi rok ne bo zmogel.

Sem že dolgo na svetu in slišala sem že za nekaj takih zgodb. Po prvotnem obupu so se stvari lepo postavile na svoja mesta. Dekleta so svoje življenje znala na novo osmisliti, prišli so tudi novi partnerji. Zanimivo, da je bil v prav vseh teh primerih kasnejši potek bolezni milejši, kot je bilo sprva napovedano. Ena od teh brez težav zdaj varuje dva vnučka. Zaupaj tudi v napredek medicine. Srečno!

Večkrat si tudi kasneje preberi, kar je napisala KrEna2022. Čeprav ti ta hip deluje tuje in se ti zdi, da tega ne moreš sprejeti, je v tem veliko resnice.

Avtorica ne bit jezna ali strta, to se dogaja. Imaš lepe in tudi grde zgodbice. Vsi nismo enaki, morda ti je sprostil pot za kaj lepšega.

Poznam primer, kjer je pokreten sprejel nepokretno, imata se rada kljub vsem plusem in minusem. Tvoj je pač bil “fake” perla.

Odgovor na objavo uporabnika
Rednamay, 28.09.2022 ob 17:07

Nevem,jaz tega ne razumem. Če imam nekaj rada,pa naj bo to partner,sestra,moj mucek.. ko se začne sesuvat stojim ob strani do zadnjega. Sicer v odnosih sem slaba,ker nimam veliko izkušenj-ampak če mene kdo vpraša,ta tvoj fant te nikoli iskreno ni imel rad. Nekak ko nekoga imaš res,ne zaljubljenost-to mine,ampak ko dva gradita odnos si brez njega ne predstavljaš nič-kaj šele da ga pustiš v najhujšem momentu.

Ta primer me spomni na primer mojga fotra (sej pravim,nimam izkušenj-tko da ja s fotrom sva kavo pila pa sem si zapomnila ta pogovor),mogoče ni isto ampak on je rekel ko bo naš kuža na tem da se ga uspava on ne bo zraven. In sem tuhtala,kakšna reva. Živalim veliko,res veliko pomeni da je z njimi lastnik,da jih tolaži. Tudi veliko zapisov je na to temo. Ne bi to nardila Felixu nikoli. Tko da ja,strah,strahopetnost. Nekateri takih stvari ne zmorejo. Nevem ali jim je za očitat.. jaz bi jim. Čeprav se zdi da niso sami krivi ker ne zmorejo.

Tega danes več ni moč pričakovati. Tako, da avtorica prej sprejmeš, preboliš prej boš ozdravela. Ni te vreden oziroma ničesar ni vreden.

Človek, ki obrne hrbet človeku, ki je bolan ali se bori z boleznijo ni vreden naziva človek. Od leta 2014 sem ločena(sporazumno) ljubezen se je ohladila še preden je bolezen napredovala, kljub hudi bolezni mi moj bivši mož ni obrnil hrbta, ni me zapustil, čeprav bi me z vso pravico lahko. To so plemeniti ljudje, teh ne najdeš več. Žal. Lahko bi odšel po mili volji, vendar me ne bo zapustil.

Odgovor na objavo uporabnika
KrEna2022, 28.09.2022 ob 23:38

Prehodil je dolgo pot s tabo, začetni, najtežji del. Bodi mu globoko hvaležna.  Popolnoma nič ni samoumevno, zato si mu lahko brez zadržkov resnično hvaležna.

Če ga resnično ljubiš, mu boš vse odpustila in mu zaželela vso srečo, saj mu jo – če ga resnično ljubiš  – tudi iz srca želiš.

Tvoja evolucija na Zemlji bo odslej tako posebna in kompleksna, da ji on ne bi mogel sploh slediti. In dobro je zate, da ne vlečeš čustvenih bergel v to novo obdobje svojega življenja, saj se moraš s svojo usodo spoprijeti sama, kakor vsak izmed nas. Njegovo pomilovanje  ( v kar bi se vajin odnos po sili razmer spremenil) bi nate delovalo zavirajoče in bi te omejevalo v rasti, on pa bi bil nesrečen, ker si ga vpletla v svojo zgodbo kot ujetnika.

Poiskati moraš nekoga, ki te ne bo prisiljen pomilivati. Ampak najprej se popolnoma sama sooči s svojo novo zgodbo.

Želim ti vse dobro in sem prepričana, da tudi sama veš, da po takem drastične preobratu on ni zmogel več vztrajati. Ti pa moraš, saj je to tvoja – vendar ne njegova – usoda.

Veliko lažje je imeti nekoga ob sebi, sploh, če preživljamo težke trenutke kot je bolezen. Potrebno je veliko prilagajanja, a lepše je življenje ob nekomu kot v samoti. Mogoče tudi zdrav partner bi bil ob bolnem partnerju s katerim se karakterno dobro ujemata bolj srečen kot ob zdravem partnerju s katerim se ujemata, a ne tako kot s prejšnjim. Mogoče je pri bolnem partnerju potrebno marsikaj prilagoditi, ampak, če oba razumeta in sprejmeta ta pojem pozitivno, je lahko obema skupaj lepo. Tudi bolan partner mora pustiti bolnemu partnerju svobodo, ki jo potrebuje. Zvezo je potrebno čimbolj prilagoditi tako, da se igralci zveze počutijo dobro, da so srečni, kljub omejitvam. Ni to neka klasična zveza s klasičnimi pričakovanji z obeh strani, saj ne more biti, ker so na eni strani omejitve. To je potrebno sprejeti na obeh straneh že v štartu, ker potem zveza prerase v očitke in nezadovoljstvo. Nihče se ne sme počutiti kot suženj in ujetnik zveze. Taka zveza je za oba partnerja velika življenjska preizkušnja. Je težko, a vedno se za tem skriva tudi nekaj dobrega, sploh če se partnerja dobro ujemata. V končnem primeru lahko še vedno vsak ostane sam s sabo ne glede na to ali je zdrav ali bolan.

Odgovor na objavo uporabnika
razumem ga, 28.09.2022 ob 15:31

Jaz pa ga razumem, fant si verjetno nekoč želi družino ,otroke . Avtorici pa srečno!

Zakaj pišete neumnosti. Kaj pa če fant ni fant, morda moški?

Kaj pa če je to nekdo, ki te ima zeloooo rad, lahko je obratno, že imata otroke in se tole zgodi šele takrat? Zaradi bolezni zapustijo žene tudi poročeni moški, ki imajo skupaj otroke. Torej se vprašati o pomenu nekoga imeti rad v dobrem in slabem. Čemu bi se nekdo poročil, če te ob bolezni zapusti?

Dajte malo pobrskati po glavi. Drugo pa je primer, če je to relativno mlada veza in osebka. Potem se razume. Dokler pa nekdo, ki ima nekoga rad, ne bo zapustil osebo zaradi bolezni. Potem očitno ljudje ne gremo več v prave tirnice. Se pa strinjam, če pa se s tem ne more soočit potem je tudi nima rad in je nikoli ni imel. Ljudje ostanejo v dreku in plenicah, če imaš nekoga rad, ga ne pustiš. Pustiš samo, če ga nimaš rad. Imaš pa tudi druge možnosti, še naprej ji stoji ob strani, čeprav bo morebiti živel drugje. To so zame normalni ljudje. Vsak, ki se bori s kakršnokoli boleznijo se mu stoji ob strani, ne glede na vse. Tudi vsi bolani-v večini vedo, da morajo nuditi partnerju prosto pot o ustvarjanju družine ipd.

jaz svojega partnerja, četudi ne bi imela otrok, ne bi zapustila. Morda si najem drugega za ustvarit družino, vendar bi bivšemu nudila vso oporo, ki mu jo lahko. Dajte no, ljudje božji.

Karma nima jedilnega lista. Nikoli ne veš kaj še tebe doleti.

Odgovor na objavo uporabnika
Ni potrebno tako trpeti, 29.09.2022 ob 10:59

Veliko lažje je imeti nekoga ob sebi, sploh, če preživljamo težke trenutke kot je bolezen. Potrebno je veliko prilagajanja, a lepše je življenje ob nekomu kot v samoti. Mogoče tudi zdrav partner bi bil ob bolnem partnerju s katerim se karakterno dobro ujemata bolj srečen kot ob zdravem partnerju s katerim se ujemata, a ne tako kot s prejšnjim. Mogoče je pri bolnem partnerju potrebno marsikaj prilagoditi, ampak, če oba razumeta in sprejmeta ta pojem pozitivno, je lahko obema skupaj lepo. Tudi bolan partner mora pustiti bolnemu partnerju svobodo, ki jo potrebuje. Zvezo je potrebno čimbolj prilagoditi tako, da se igralci zveze počutijo dobro, da so srečni, kljub omejitvam. Ni to neka klasična zveza s klasičnimi pričakovanji z obeh strani, saj ne more biti, ker so na eni strani omejitve. To je potrebno sprejeti na obeh straneh že v štartu, ker potem zveza prerase v očitke in nezadovoljstvo. Nihče se ne sme počutiti kot suženj in ujetnik zveze. Taka zveza je za oba partnerja velika življenjska preizkušnja. Je težko, a vedno se za tem skriva tudi nekaj dobrega, sploh če se partnerja dobro ujemata. V končnem primeru lahko še vedno vsak ostane sam s sabo ne glede na to ali je zdrav ali bolan.

To je to kar sem napisala. Saj bolnik ne pričakuje tvoje 100 % podpore. Ostat ljudje pa menim, da je vodilo našega služenja.

 

Težke so takšne zadeve.

Če se partnerja spoštujeta in se imata rada, si bosta ostala ob strani.

Verjamem pa, da vsakdo ne zmore tega bremena kakršenkoli razlog že je.

Če bi jaz bila neozdravljivo bolna, bi sama želela in mu rekla, da naj gre poiskat svojo srečo.

Vem, da se sliši kruto in boli, pa vendar..  Nikoli nihče zares ni naš. Vse kar zares imamo je sami sebe.

Good luck!

 

Odgovor na objavo uporabnika
Fake princ7777, 29.09.2022 ob 11:11

Zakaj pišete neumnosti. Kaj pa če fant ni fant, morda moški?

Kaj pa če je to nekdo, ki te ima zeloooo rad, lahko je obratno, že imata otroke in se tole zgodi šele takrat? Zaradi bolezni zapustijo žene tudi poročeni moški, ki imajo skupaj otroke. Torej se vprašati o pomenu nekoga imeti rad v dobrem in slabem. Čemu bi se nekdo poročil, če te ob bolezni zapusti?

Dajte malo pobrskati po glavi. Drugo pa je primer, če je to relativno mlada veza in osebka. Potem se razume. Dokler pa nekdo, ki ima nekoga rad, ne bo zapustil osebo zaradi bolezni. Potem očitno ljudje ne gremo več v prave tirnice. Se pa strinjam, če pa se s tem ne more soočit potem je tudi nima rad in je nikoli ni imel. Ljudje ostanejo v dreku in plenicah, če imaš nekoga rad, ga ne pustiš. Pustiš samo, če ga nimaš rad. Imaš pa tudi druge možnosti, še naprej ji stoji ob strani, čeprav bo morebiti živel drugje. To so zame normalni ljudje. Vsak, ki se bori s kakršnokoli boleznijo se mu stoji ob strani, ne glede na vse. Tudi vsi bolani-v večini vedo, da morajo nuditi partnerju prosto pot o ustvarjanju družine ipd.

jaz svojega partnerja, četudi ne bi imela otrok, ne bi zapustila. Morda si najem drugega za ustvarit družino, vendar bi bivšemu nudila vso oporo, ki mu jo lahko. Dajte no, ljudje božji.

Karma nima jedilnega lista. Nikoli ne veš kaj še tebe doleti.

Avtorica sama je napisala, da je fant, zato torej uporaba “fant”.

Nimata še otrok v tej zvezi. Potem bi to bilo še kako drugače. Globja vez in povezava, ker bi že imela skupne potomce v takem primeru in bi bil drugače moralno odgovoren in vezan. Tako pa ni.

Da sem jaz v taki situaciji, torej brez otrok in da nisva poročena – mu sama rečem, pojdi in si najdi drugo,  zdravo žensko in si ustvari družino. Ker taka egoistka pa nisem bila nikoli.

Preberi naslednje knjige: Zdravljenje z Aborigini. Življenje je Tvoje Louis L.Hay, Čiščenje nereda in feng šui.

Svinja je ne, ker te je pustil, ampak da ti je novico povedal na vajinem “svetem” kraju. Svete stvari so nedotakljive in on je to prekršil. Če bi jaz nekoga ljubil, bi ostal z njim do konca. Temu se reče ljubezen. Kaj pa vi ljudje (JA, prav ste prebrali! Rekel sem “vi ljudje”) danes pojmujete pod to besedo, je pa druga reč.

Grdo! Razumem, da še nista poročena a mislim, da njemu tudi to ne bi bila ovira. V dobrem in slabem velja ko si z nekom v vezi.

Odgovor na objavo uporabnika
anonimno809, 28.09.2022 ob 15:39

Tudi jaz se popolnoma strinjam. Bolnega človeka je treba pustiti, zakaj bi si bolno življenje nakopal še na lastno pest? Treba je uživat življenje. Bolni ljudje sodijo v bolnice in primerne ustanove.

Da se ne zadrgneš,….

Ja res podn od človeka,ki ne zmore kot samo noter pa ven, pa še tega verjetno ne .Izrodek.

Sicer razumem tvojo potrebo po maščevanju, ampak, a res, a temu podpismenemu  skrpucalu boš dala življenje v knjigi??

 

Poscala sem se od smeha

 

Moja je imela hudo prometno nesrečo , ko sva začela vezo, rehabilitacija 13 mesecev, sem jo nosil na stranišče , umival, previjal rane in hodil službo ponoči  da sem jo lahko oskrboval čez dan in ni mi bilo težko. Danes po 35 letih 3 otrokih in 5 vnukih,  mislim da sem za vse zelo hvaležen.

Same gnusne izjave! Da vas ni sram lastne egocentričnosti in krutosti. Ni ljubezni v vas, razen do sebe.

Odgovor na objavo uporabnika
fghgfh, 02.10.2022 ob 20:51

Da se ne zadrgneš,….

Samo počakaj, da tebe kaj doleti- ni tak redko. Pol se pa kar sam prestavi v “ustanovo”. Kaj vse tlači zemljo, človek se zgrozi od komentarjev tu gori!

Jaz ga razumem,..

A bi želeli, da je na silo z vami?

 

Tomaž Gorec http://www.tomazgorec.si http://www.zasluzek.org https://www.facebook.com/Potovanja.Podjetnistvo/

Razumem situacijo….moj je tudi ušel,ko sem ga potrebovala

Boli ampak postane bolje

Jaz se razhajam z vsemi moškimi zato, ker nimam fiksne službe. Mam uni.diplomo vsakodnevno hodim na razgovore nimam vez in poznanstev in ne dobim oz redko kako nadomeščanje itd… Zato ker bi radi da pridem k njim živet, delat nižja dela  pucanje wcjev ali kaj podobnega, da bi meli več keša za čike, travo in alkohol. Ker ne pristanem v to, me vsi zapustijo. Aja pa da še poudarim, večina je dobila preko družine fiksne službe za nedoločen čas preko vez. Za mene noben ne jamči. Taki so ljudje ja.

Ma ne moreš odjeb.t človeka ki ga ljubiš zaradi bolezni. No po vašem mnenju ga lahko, ampak veste karma je tudi prasica

New Report

Close