Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ocena manj od 5 ni dovolj dobra

Ocena manj od 5 ni dovolj dobra

Draga mama…si imela ti same 5ice??Moja bi bila ce bi bil v spricevalu napisan uspeh lani odlicna kljub nezadostni oceni pri matematiki….

V 6 razredu ocene se niso nobeno merilo za nadaljne solanje gleda se uspeh za 7,8 in 9 razred….tako da ima se vse pred sabo…

Se mi zdi ,da starsi vcasih prevec pritiskamo na otroke glede ocen je pa tudi dokazano da so lahko tudi otroci z slabsimi ocenami v zivljenju se kako uspesni…

Odgovor na objavo uporabnika
Nočem, da je zguba, 04.12.2022 ob 18:50

Živjo, prosim za nasvet. Sin v 6.r dobil prvo dvojko in to pri slovenščini. Kako naj pristopim k zadevi? Je pa tako, da mi že dva dni “laže”, da učiteljica še ni popravila. Ja, vem, da je prisoten nek strah in tudi ukrep pač mora bit, vendar kot pravim se prvič srečujemo s tako nizko ocene in tako pač ne morem pustiti stati. Do sedaj niti štirice ni dobil… Po naravi je drugače flegmatik, kar zadevo še poslabša… se pravi ob ukinitvi vse elektronike, spanja pri omi, nogometa, je milo rečeno ravnodušen… prosim za nasvet.. pa ne rabim argumentov, da ocena ni merilo, itd… vem. Je pa nek pokazatelj odnosa do predmeta in njemu je slo navaden bull shit. Ne zaveda se, da je od ocen odvisno njegovo nadaljnje šolanje,  s tem pa tudi njegova prihodnost. Meni zanj manj kot 5 ni dovolj dobro, zato ker vem da lahko in da zmore. Ne vem kaj razmišlja današnja mladina, da bo kar brez truda vse. Učitelji in profesorji se do petkarjev obnašajo popolnoma drugače, kot do slabših učencev.

Ti si tista, ki je že na FB z enako zgodbo iskala ideje o kaznovanju svojega sina?

Nekateri starši bi morali biti malo bolj realni glede ambicij in sposobnosti. Glede na to, da sami nimate doktorata, niti niste nikoli delali v kakšni znanstveni inštituciji, niti niste nikoli intelektualno iztopali, je precej iluzorno pričakovati, da bodo otroci akademsko izjemni.

Marsikaj je sicer mogoče nadoknaditi z zelo trdim delom, seveda pa ne vsega!

Oprosti ampak ti nisi normalna.

Ti kar teraj te 5-ke, pol boš pa pisala, da ne veš kaj je šlo narobe, ko bo zabredel v najstniških letih.

Zdaj te bo še poslušal, čez 3-4 leta pa boš dobila svojo porcijo nazaj.

Si ti tudi imela same 5-ke v šoli ?

Pa srečno, še ne veš kaj te čaka.

🙃👌

Danes se zagrozi učiteljici, pa je rešeno. Pa zahtevat, da se manj zahteva od učencev. Znižat kriterije, da ne bo nič od njih. Bodo pa vsi odličnjaki, brez kakršnegakoli znanja. Ali pa odločbo… A sploh kdo nima vse pet v teh časih? Šola je pod vodstvom mamic in sončkov postala šala

Ti si čisto prtegnjena, debilna mat.

Odgovor na objavo uporabnika
Libopa, 04.12.2022 ob 19:00

Omg, si imela v oš za sošolce/sošolke kakšne super odličnjake? Kaj je z njimi danes? V večini so luzerji, najuspešnejši so tisti s trojkami, dvojkami, štiricami…

Libopa, si prepričan za sorazmerje v biti bolj zabit in biti bolj uspešen? 😀

Nauči ga, kako se učiti. Petke na razredni stopnji še ne pomenijo, da bo odličen do konca šolanja.

 

To sploh ni res…ce pogledam mojo generacijo so vsi odlicni tudi nekaj dosegli. Ambicioznost in delovne navade ki gredo s tem pac nekam pripeljejo v zivljenju. Je pa res da sem 50+ in vcasih so bili redki odlicni.

Naša lena najstnica je iz petk prešaltala na enke dvojke in podobno. Seveda ocene niso merilo, veš koliko pa je otrok zmožen, kakšna je njegova kapaciteta in prav je da se pričakuje boljše  ocene. Pač, v okviru otrokovih zmožnosti.

New Report

Close