Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek od 8h do 10h

od 8h do 10h

Zanima me, glede trgovin. Ali je od 8 do10h samo za rizično skupino in upokojence ali grem lahko v trgovino v tem času.
Pa brez neumestnih odgovorov.

Hvala

Hvala za odgovore……sam firbec vas je. Da bi pa kdo kaj pametnega odgovori pa itak ni za pričakovati. Forum za ljudi z IQ paramecija……

Samo za upokojence, nosečnice in invalide.
Jaz grem vedno v trgovino po 10.uri.

Za paramecije je odrejen termin nakupovanja od 10h dalje. Konec in pika.

Kaj se zdaj jeziš na druge.Daj malo vklopi možgane -zakaj bi ti kdo odgovarjal na tako vprašanje , saj lepo piše , za katero skupino ljudi je od 8h -10h…
Če spadaš v to skupino, pojdi.
Če ne spadaš -počakaj do 10h!
Ti je zdaj jasno?
Ne vem no, ampak napisano pojasnilo od vlade bi še osnovnošolci razumeli, ti pa sprašuješ…


Užaljen sem! Moj IQ je dokaj visok!!

od 8h-10h moraš zgledat kot upokojenc, nosečnica ali invalid. Če si karkoli od tega, pa ti un na vhodu reče da nisi, nimaš šans da prideš notr.

Takole je:

V času od 8. do 10. ure se mora vsem ranljivim skupinam, med katere se uvrščajo invalidi, upokojenci in nosečnice, omogočiti prednost tako pri nakupu kot tudi vstopu v trgovino.

Lahko greš …

NE moreš it pred 10. uro… Glih danes mi je to varnostnik povedal…

Tudi moji upokojeni sorodnici se je zgodilo, po 10 uri ni vec smela v trgovino, do 10h pa ni smel notel neupokojenec. Blesavi ukrepi neučinkovite janseve vlade

danes sem bila v trgovini malo čez 8. in šele na vhodu sem se spomnila na ta odlok. varnostnika sem vprašala, če lahko grem vseeno noter.
odgovor je bil, da dokler ni gneče, lahko.
tako da: v praksi gre. če ni prevelikega navala. takrat imajo omenjene skupine ljudi prednost.

odlok je takšen kot sem napisal zgoraj – imajo prednost. Če ni gužve ni problem. Mogoče pa varnostniki ne znajo brati (kar vedno bolj verjamem).

Ja če predobro za upokojenca zgledaš ni ok, če preslabo za zaposlenega ni ok, če imaš premajhen nosečniški trebuh ni ok, če varnostnik na vratih nima realnega pogleda na svet si ga naj*ebal :)) Daleč od svobodnega sveta smo prišli, v manj kot enem mesecu.

odlok je takšen kot sem napisal zgoraj – imajo prednost. Če ni gužve ni problem. Mogoče pa varnostniki ne znajo brati (kar vedno bolj verjamem).
[/quote]

Saj veš, da dnevno objavljajo spremembe odlokov in ta, na katerega se ti sklicuješ, je bil spremenjen, tako da očitno nekdo drug ne zna brati.


Nobene prednosti, pa dajte že brat odlok!

V Odloku o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v Republiki Sloveniji (Uradni list RS, št. 25/20, 29/20 in 32/20) se v 2.a členu drugi odstavek spremeni tako, da se glasi:
»(2) Nakup v času od 8.00 do 10.00 ure lahko opravijo izključno ranljive skupine (npr. invalidi, upokojenci, nosečnice). Upokojenci lahko opravijo nakup samo v tem času.«.

In vi vsi, upokojenci in upokojenke pristajate kao zaradi vaše varnosti na diskriminacijo. Samo še rumeno zvezdo naj vam našijejo! Le kdo ima pravico legitimirati koga in na podlagi katerega člena katerega zakona. Odlok nima kazenskih sankcij, pa tudi če bi jih imel je ustavno sporen.

ja, ti revčki ubogi.
a da ljudje, ki delajo, ne morejo pred šihtom po nujnih nakupih, pa ni diskriminacija? da, če imajo srečo, da končajo z delom dovolj zgodaj, ujamejo zadnjih par minut in naletijo na prazne police, tudi ni diskriminacija?
pa ne piši zdaj, da vaša trgovina je dobro založena, ker mnoge pa pač niso in dejansko po prvih urah po odprtju marsičesa ni za dobiti. in to dan za dnem.

Popolnoma se strinjam. Danes sem sla ob 11ih na bencinsko po jeklenko plina, pred mano pa gospa upokojenka BREZ maske – prisla je zato, da vplaca loto! Pol je hotela pa se eurojackpot pa ji neki ni slo in je rekla, da pride kasneje nazaj. Tolk o bogih in diskriminiranih in zatiranih upokojencih.


Ti si šla po jeklenko plina in to je bilo nujno? Zakaj že? In taki kot si ti, ki drugim odrekate njihovi pravice, boste na koncu tako in tako prišli na vrsto. Nimaš staršev? Sirota uboga! Ste že kdaj zagovedneži slišali za Ustavo? Niste?
PS: Kje se že dobijo maske za nas, ki moramo delati, da vi sredi dopoldneva šetate po punpah? Z maskami seveda. Ukradenimi?


Ti si šla po jeklenko plina in to je bilo nujno? Zakaj že? In taki kot si ti, ki drugim odrekate njihovi pravice, boste na koncu tako in tako prišli na vrsto. Nimaš staršev? Sirota uboga! Ste že kdaj zagovedneži slišali za Ustavo? Niste?
PS: Kje se že dobijo maske za nas, ki moramo delati, da vi sredi dopoldneva šetate po punpah? Z maskami seveda. Ukradenimi?
[/quote]

Ja sla sem po plin, da bom lahko kuhala. Mi ga je zmanjkalo. Kje ga pa ti kupujes? Jaz v moji obcini na crpalki.
Se mi zdi da je plin za kuho vseeno boljsi razlog za rinit v stacuno kot loto.
In masko imam ze od prej, pravo, ffp3,placano in nikomur ukradeno. Pa se ugrizni v svoj strupeni jezik.
Pa ni fora, da sem “morala” cakat, fora je da ta upokojenka prav isce sranje, pol k bo fasala virus, ZARAD #

&€
LOTA ji bodo pa vsi drugi krivi.
Pa zgleda, da si ti kr iste sorte. Le tec vplacat, mogoce pokasiras..8ico al pa virus.


Ti si šla po jeklenko plina in to je bilo nujno? Zakaj že? In taki kot si ti, ki drugim odrekate njihovi pravice, boste na koncu tako in tako prišli na vrsto. Nimaš staršev? Sirota uboga! Ste že kdaj zagovedneži slišali za Ustavo? Niste?
PS: Kje se že dobijo maske za nas, ki moramo delati, da vi sredi dopoldneva šetate po punpah? Z maskami seveda. Ukradenimi?
[/quote]
Pa se to – moji starsi SO tolk pametni, da ne letajo vsevprek po stacunah. Jim pripeljem robo jaz. Popoldne grem pa delat, si mores mislit.

O obisku trgovine odloča slabo plačan varnostnik:
[list]če se mu zdiš, da si premlad (da bil upokojen), premalo noseč in premalo invaliden – potem zjutraj nimaš vstopa.[/list]
[list]In obratno, če izgledaš prestar, potem pa po 10-uri nimaš več vstopa.[/list]

Mlajši upokojenci (po videzu stari okrog 60+) lahko torej špekulirajo in gredo dvakrat, zjutraj z kartico ZPIZ, ostali čas pa brez, pa jim nihče nič ne more.

Lahko grem gledat pred trgovino z varne razdalje, kako se penziči prerivajo in tepejo, kdo bo prej not, ali je vlada to prepovedala?

New Report

Close