Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Od kje mladim dnar

Od kje mladim dnar

Mene recimo tudi preseneča, kako se mladi danes vsi oblačijo v ne ravno poceni modna oblačila. Kdo to financira. Greš malo čez center Ljubljane, vsa mladina v znamkah. K sem sama hodila v srednje šolo kakšnih 10 let nazaj nihče od sošolcev ni bil ravno reven, ampak se nikoli ni dalo veliko na to, da smo ravno oblečeni v prestižne znamke. Pač si se lepo oblekel in to je to.

Uuuuu, je mogu pa ta fotr velik bakra prodat 🙂
[/quote]

Samo res. Sumimo, da ga ravno nekdo v naši okolici “prideluje”, ker tako smrdi zvečer.

Blagor, jaz bi tudi rada imela evoqua. Zelo lep avto.

8 let starega dobiš že za 15 jurjev. V vseh teh letih jih niso čisto nič spremenili. Land Roverjem kot tudi Jaguarjem cena hitro pade, ker so nočna mora za redno vzdrževanje.

aja, da se na legalen nacin ne pride do tega? S forexom se ukvarjam ze kaksno leto, LEGALNO, placam tudi davke. Se kako se lahko pride, ampak v Sloveniji vecina ljudi ne vidi nic drugega, kot pa da so suzenj drugemu. Aja, stara sem 21 let. Tolko o tem:)

Mnogo mladih nudi spolne storitve. Vem, da najmanj en mladenič pobira denar od starega župnika, ki mu plačuje, za seks. Toda, ker sta oba polnoletna, bosta oba ostala anonimna.

Raje nam povej koliko si spušila.

Ja delo od doma, pa maš konkurenco iz Indije, Kitajske, Bangladeša in nimaš šans konkurirat.

Ja delo od doma, pa maš konkurenco iz Indije, Kitajske, Bangladeša in nimaš šans konkurirat.
[/quote]

S takim odnosom res ne :), najlažje se je zgovorit na “konkurenco” in sploh ne probat a ne? Za skoraj vsako delo maš konkurenco. Še dobro da ni cel IT svet in podobne dejavnosti, razen ljudje iz držav ki ste jih našteli, brezposelen ko pa vso delo opravijo ljudje iz tistih držav.

Če bi dejansko kdaj delali na tem področju bi vedeli da te države sploh niso konkurenca pri storitvah ki sem jih naštela (če že, so za pisanje filipinci) in pa da je z globalizacijo prišlo tudi do uravnavanja cen (ne za vsa področja), tudi iz teh naštetih držav raje delajo za več kot za manj. Vedno se najdejo izjeme, seveda.

S takim odnosom res ne :), najlažje se je zgovorit na “konkurenco” in sploh ne probat a ne? Za skoraj vsako delo maš konkurenco. Še dobro da ni cel IT svet in podobne dejavnosti, razen ljudje iz držav ki ste jih našteli, brezposelen ko pa vso delo opravijo ljudje iz tistih držav.

Če bi dejansko kdaj delali na tem področju bi vedeli da te države sploh niso konkurenca pri storitvah ki sem jih naštela (če že, so za pisanje filipinci) in pa da je z globalizacijo prišlo tudi do uravnavanja cen (ne za vsa področja), tudi iz teh naštetih držav raje delajo za več kot za manj. Vedno se najdejo izjeme, seveda.
[/quote]

Mah to je eno šušmarjenje, res da lahko uspeš definitivno pa ni za vsakega da bi to kar tako predlagal drugim. In uspe zelo majhnemu {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi.

Od bogatih staršev.

Najbrž ne. Ker kdor pošteno zasluži (s svojo sposobnostjo, svojim trudom in delom), otroku ne potisne dragih igračk v roke, takoj ko le lahko. Kdor je dosegel s trudom tudi svoje otroke nauči, da se stvari dosega s trudom.

In ja, v družbi imamo izreden par, ki je ustvaril podjetje iz nič, gre jim zelo dobro. In ja, hčerki se vozita s ”starimi garami” (citiram gornjo modrost). Pa ne zato, da bi bili sosedi srečni. Temveč zato, da bosta hčerki v življenju srečni.

Instant povzpetniki, takšnih in drugačnih tipov, pa le ne vedo, kako kazati okrog, kako hudo bogati so. In to kažejo tudi preko svojih otrok. Kam to največkrat zapelje, niti ne razmišljajo. No, saj za razmišljat moraš imet kaj v glavi.
[/quote]

Pravi bogataši se ne bodo nikoli postavljali s svojimi avtomobili, ker je veliko drugih stvari, ki ločujejo višji razred od srednjega.

Z avtomobilom se postavljajo tisti, ki so nižji ali srednji razred in si želijo, da bi drugi mislili, da so višji srednji oz. kar višji razred.

Takšni avtomobili so kupljeni s krediti oz. na leasing in za seboj pustijo veliko proračunsko luknjo v družinskem proračunu in ironično onemogočijo, da bi se ta srednji razred povzpel navzgor in postal višji razred.

Avtomobil je investicija, ki ti prinese največ izgube, že samo, ko ga odpelješ iz salona, izgubi okoli 1/3 svoje vrednosti.

Pametni vlagajo v nepremičnine, ki jih nato oddajajo, v tuje sklade ali delniške trge, kripto valute …

Zlato pravilo je, da ne voziš avtomobila, katerega vrednost je višja od količine denarja, ki jo zaslužiš v pol leta (6 mesecih).

Sva že dva tukaj, tudi sam sem star 22 let in se ukvarjam s Forexom zadnji dve leti in so zaslužki res dobri, sploh ko začneš razumeti stvari, čeprav sem jaz zaenkrat bolj previden in večinoma delam večje trejde “na odboj” in mi gre zaenkrat kar dobro, čakam pa sedaj na ameriške volitve in brexit, ker tu se bodo služili veliki denarji.

Na kateri platformi pa trguješ, če te smem vprašat?

Jaz sem na Meta Traderju 5.

Sva že dva tukaj, tudi sam sem star 22 let in se ukvarjam s Forexom zadnji dve leti in so zaslužki res dobri, sploh ko začneš razumeti stvari, čeprav sem jaz zaenkrat bolj previden in večinoma delam večje trejde “na odboj” in mi gre zaenkrat kar dobro, čakam pa sedaj na ameriške volitve in brexit, ker tu se bodo služili veliki denarji.

Na kateri platformi pa trguješ, če te smem vprašat?

Jaz sem na Meta Traderju 5.
[/quote]

Zaslužki ?

V bistvu samo špekulativno prelaganje denarja. Če en dobi, drugi spušijo. Nobene dodane vrednosti ni v tem tako, da ne kle lagat da zmore vsak s tem zaslužit. V najbolj idealnem primeru bi bili vsi na čisti nuli. Realnost pa je, da moraš najt nekoga, od katerega boš kupil rastoče devize in jih naivni budali prodal, ko se jim bo obetal padec. Vse na osnovi špekulacij.

Shady shady little pipl. Kr po forumu bote Hustlal ha ?

Zaslužki ?

V bistvu samo špekulativno prelaganje denarja. Če en dobi, drugi spušijo. Nobene dodane vrednosti ni v tem tako, da ne kle lagat da zmore vsak s tem zaslužit. V najbolj idealnem primeru bi bili vsi na čisti nuli. Realnost pa je, da moraš najt nekoga, od katerega boš kupil rastoče devize in jih naivni budali prodal, ko se jim bo obetal padec. Vse na osnovi špekulacij.

Shady shady little pipl. Kr po forumu bote Hustlal ha ?
[/quote]

Ja pri vseh stvareh je tako, da mora nekdo izgubiti, da lahko drugi dobi.

Misliš, da bi sedaj moral jaz samo sedeti in čakati, če pa sem pametnejši od povprečja in posledično več dobim kot izgubim na Forexu?

Nisem jaz kriv za to, da nekateri izgubljajo.

Pravi bogataši se ne bodo nikoli postavljali s svojimi avtomobili, ker je veliko drugih stvari, ki ločujejo višji razred od srednjega.

Z avtomobilom se postavljajo tisti, ki so nižji ali srednji razred in si želijo, da bi drugi mislili, da so višji srednji oz. kar višji razred.

Takšni avtomobili so kupljeni s krediti oz. na leasing in za seboj pustijo veliko proračunsko luknjo v družinskem proračunu in ironično onemogočijo, da bi se ta srednji razred povzpel navzgor in postal višji razred.

Avtomobil je investicija, ki ti prinese največ izgube, že samo, ko ga odpelješ iz salona, izgubi okoli 1/3 svoje vrednosti.

Pametni vlagajo v nepremičnine, ki jih nato oddajajo, v tuje sklade ali delniške trge, kripto valute …

Zlato pravilo je, da ne voziš avtomobila, katerega vrednost je višja od količine denarja, ki jo zaslužiš v pol leta (6 mesecih).
[/quote]

in zato voziš avto letnik 1998

ne velja za vse pa vendar..
kolegi ki govorijo pa to je ze dolgo..
500€/seks hoteli takesmrklje 20 letne
starlete tud isti smorn
to so cipe sam da na vn” ne zgledajo”tko boge k ameriske pocestnice ob cesti.
ne vem kje ti zivis 🙂

druga moznost: pouni starsi
tretja: preprodaja oblacil droge ipd

jbg v teh casih dobr sluzjo sam cipe in kriminalci drugi gagamovsak mesec in garamo ampk lej vsak sam izbere

za 2k? to ze vredu avto dobis, ka je s tabo? poleg tega za take stvari si morjo sami nasparat, da znajo cenit ka majo, ne pa da se pol kurci z avtom, ki mu ga je “tastari” kupil/posodil. Btw stara sem 23 let in sem 2 leti nazaj sama kupla avto za 10k, tak da ni izgovorov, da si revcki nebi mogli sami kaj uredit 😉

Jaz delam ze polnih 25 let in si ne morem privoscit novega avta. Niti tistega najcenejsega. Zdaj vozim 15 let star avto. In me ze stiska kako si bom kupila drugega, da ga bom imela vsaj nadaljnih 10 let za na delo. Ce imam denarja lih sproti.
Lahko ta punca ima premozne starse.

Pri dobrih 20ih sem kupila avto 20k+ … na kredit.. Ga odplačala, si naredila malo zaleta (varčevanje) in kupila nepremičnino. Pred kratkim spet avto, tokrat na leasing…
Ja kredit na kredit ampak drugače ne gre, če želiš kaj imeti. Avto bo odplačan kmalu (če se zalomi imam toliko, da ga izplačam), nepremičnina še dolgo ne. Bo treba delati in ne lenariti.

Ma ni šans, da se zakreditiram do grla zaradi pleha in potem banki plačam še mastne obresti…

Ma ni šans, da se zakreditiram do grla zaradi pleha in potem banki plačam še mastne obresti…
[/quote]

nikoli ni bilo do grla. V prvo je bila potreba po takem avtu, a je bil hitro izplačan (3 leta). Sedaj je bilo toliko popustov, če si vzel leasing, da se je splačalo – imam pa finance za ga izplačat če karkoli pride (je bil kar velik polog že prej, da ni veliko ostalo).

Je pa do grla za nepremičnino.. ampak to pa tako je, brez nič ni nič.

Range rover ni se nc, ena pr nam se voz s porschejem k ji ga je fotr kupu pa je stara tut pomoje enih 18/19.

Iskreno Čestitam ob nakupu novega Cliota. Srečno in varno na cesti (y)

Ali smem vprasati kje oglasuje svoje pakete?

New Report

Close