Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Od kje učiteljem pravica, da učencu vzamejo telefon?

Od kje učiteljem pravica, da učencu vzamejo telefon?

ja, prepiši tvojega otroka na drugo šolo pa bo, saj ni edina v kraju, a ne?

http://www.24ur.com/novice/slovenija/ucitelj-lahko-ucencu-odvzame-mobilni-telefon.html

Zraven s pridigo. Jaz je sigurno ne mislim poslušat.[/quote]
Pa ti očitno ne bi škodilo.

Bralci foruma, a vas kaj preseneča, da je učiteljica morala vzeti telefon ravno avtoričinemu otroku? Mene čisto nič.

Zraven s pridigo. Jaz je sigurno ne mislim poslušat.[/quote]
Pa ti očitno ne bi škodilo.[/quote]

Zakaj že?

ne vem o kateri šoli je govora, ampak pri mojem sinu je telefon učni pripomoček, ki ga uporabljajo prav vsi učenci (SŠ), pri drugem (OŠ) pa tudi ni prepovedan … telefon že davno ni več samo telefon, pač pa računalnik in otroci si z njim pomagajo na vse možne načine, od tega da v FB šolskih skupinah objavljajo učno snov in razna preverjanja, do slikanja zamujene snovi, katero doma prepišejo … da ne naštevam naprej.

seveda pa je meja med uporabnostjo telefona in motenjem pouka … o tem pa se je treba pogovorit doma in tudi v šoli.

10++


Avtorica, absolutno prav imaš. Takim gostom ne bi vzela čevljev, ampak če bi kljub tvoji izrecni zahtevi, naj ne hodijo v čevljih po tvoji hiši, to vseeno počeli in bi se gladko požvižgali na tvoje zahteve, bi najbrž ne smeli več priti. Torej: če tvoj mulc kljub prepovedi uporablja telefon v šoli, ne sme več v šolo. Naj bo doma in ostane neizobraženo teslo. Kot mama (ki če morda ni neizobražena, je pa vsekakor teslo).[/quote]

Sigurno je kaka prismojena blondinka, da teh dejstev ne razume.

To meji že na sprenevedanje. Učenci zelo dobro vedo, kdaj je telefon učni pripomoček in kdaj kršijo šolska pravila. Če učitelj reče, no zdaj pa s telefoni v skupinah posnemite skeč o [čemerkoli že] jim pač ne bo zasegel telefonov, ko bodo to storili. V pravilih šolskega reda jasno piše za kaj ga smejo in za kaj ga ne smejo uporabljati. Šolska pravila se od šole do šole razlikujejo, na njihovo oblikovanje pa lahko kot starš tudi vplivate.

To meji že na sprenevedanje. Učenci zelo dobro vedo, kdaj je telefon učni pripomoček in kdaj kršijo šolska pravila. Če učitelj reče, no zdaj pa s telefoni v skupinah posnemite skeč o [čemerkoli že] jim pač ne bo zasegel telefonov, ko bodo to storili. V pravilih šolskega reda jasno piše za kaj ga smejo in za kaj ga ne smejo uporabljati. Šolska pravila se od šole do šole razlikujejo, na njihovo oblikovanje pa lahko kot starš tudi vplivate.[/quote]

in kaj sem napisala v drugem odstavku ?

Kaj potrebuje otrok telefon med poukom? Če bi jaz odločala bi bil na mizi škaf vode in vsi telefoni, ki bi zmotili pouk ali bi otrok vanj gledal bi plavali. Še kaj? Ne šola, življenje bo ubilo vaše sončke in krivi boste vi starši, ki mislite, da je vaše sonce tudi naše sonce.

staršem vsakič ko otrok uporabi telefon všoli 1000 eurov kazni in problem bo izginil

To meji že na sprenevedanje. Učenci zelo dobro vedo, kdaj je telefon učni pripomoček in kdaj kršijo šolska pravila. Če učitelj reče, no zdaj pa s telefoni v skupinah posnemite skeč o [čemerkoli že] jim pač ne bo zasegel telefonov, ko bodo to storili. V pravilih šolskega reda jasno piše za kaj ga smejo in za kaj ga ne smejo uporabljati. Šolska pravila se od šole do šole razlikujejo, na njihovo oblikovanje pa lahko kot starš tudi vplivate.[/quote]

in kaj sem napisala v drugem odstavku ?[/quote]

Z drugim odstavkom nimam nobenih problemov. Prvi odstavek je neumesten v temi, v kateri avtor govori o zasegu mobilnega telefona, to je vse. Se opravičujem, če ste dobili občutek, da vas napadam – to res ni bil moj namen.

in kaj sem napisala v drugem odstavku ?[/quote]

Z drugim odstavkom nimam nobenih problemov. Prvi odstavek je neumesten v temi, v kateri avtor govori o zasegu mobilnega telefona, to je vse. Se opravičujem, če ste dobili občutek, da vas napadam – to res ni bil moj namen.[/quote]

nikakor nisem dobila občutka da me napadaš, jaz sem samo povedala kako je na šolah, ki ju obiskujeta moja otroka in s tem, da telefoni ne sodijo v šolo, kar večina tu piše, se pač ne strinjam … zakaj – sem utemeljila, pod kakšnimi pogoji – sem pa tudi napisala.

Z drugim odstavkom nimam nobenih problemov. Prvi odstavek je neumesten v temi, v kateri avtor govori o zasegu mobilnega telefona, to je vse. Se opravičujem, če ste dobili občutek, da vas napadam – to res ni bil moj namen.[/quote]

nikakor nisem dobila občutka da me napadaš, jaz sem samo povedala kako je na šolah, ki ju obiskujeta moja otroka in s tem, da telefoni ne sodijo v šolo, kar večina tu piše, se pač ne strinjam … zakaj – sem utemeljila, pod kakšnimi pogoji – sem pa tudi napisala.[/quote]

Potem se ponovno opravičujem, sem naredila napako. Tudi učitelji imamo kdaj “reading comprehension fail” 😉


Ce je krsil solski red…mu po postopkovniku lahko odvzamejo telefon in ga mora prit stars iskat..ce je to OŠ….

Telefoni se med poukom ne uporabljajo.
V kolikor se ne spoštuje šolski pravilnik, se ga odvzame, tako mojemu otroku, kot tudi drugim učencem. Ali je odvzem sprejemljiv ali ne, zame osebno ni debate. Telefon se zaseže, do vrnitve telefona osebno staršem. In prav je tako.

Oprosti, to ni nobena kraja, na šoli so učence zagotovo seznanili s šolskim redom ter pravili, ki jih morajo otroci upoštevati.

Naše 16 let staro sonce ima že tri mesece zaplenjen telefon. Ne brez razloga. Sonce je že vedno živo, čeprav je prej mislilo, da bo brez telefona umrlo. Ko bo enkrat sonce dobilo nazaj telefon, točno ve, zaradi česa ga bo spet izgubilo. Pa bo sonce bolj pazilo, kaj dela. Tudi našo sonce je velik poznavalec svojih pravic, o dolžnostih ve pa zelo malo. No, pravica do mobilnega telefona nikjer ni zapisana, zato je našo sonce izviselo. Sonce ima zaplenjen tudi laptop. Tudi to ne brez razloga.


Ampak šolskega pravilnika ne moreš spremeniti, ti ne, in tudi nočem, da ga! Kaj bi radi, da bi vaši mulci in smrklje bile česar naučene, ali da bodo učili učitelje? PIZDA! Ko sem jaz hodil v šolo, smo bili med poukom tiho kot riti! Če smo kdaj bili glasni, si dobil kredo ali pa kar ključe v glavo, če pa ni bilo to dovolj, pa je bilo dovolj to, da so te pred tablo poklicali, pa ti taka nemogoča vprašanja dali za oceno, da si na koncu šus dobil … par šusov, pa si bil za par mesecev tiho.

Danes pa … pri meni bi bil strog red. Od nekdaj sem spoštoval profesorje, ki so imeli strog red, če tudi jih noben ni maral … ampak je pa bil mir in tišina v razredu. Danes pa en šus dobi kontrolno nalogo, pa se že starši pojavijo pri učitelju in mu grozijo.

Narobe svet. Moji otrok bo učitelja spoštoval, drugače bom ga/jo jaz kaznoval, brez tepeža. Otroka najbolj boli tam, kar ima najraje.

Ha, ha, ha, he, he, he, he…
Zelo dobra večerna sprostitev!

Enkratno ste mi sprostili dnevno polne ventile, spoštovani sodelujoči, starši in učitelji; ena boljših tem letos in lanskega leta, po vaši zaslugi.
Hvala za lepo sprostitev, hehehe…

Moj poklon.

Moj poklon.

Učitelj učencu telefona ne bo zasegel, če z njim ne bo motil pouka. Vsakršno norčevanje, motenje pouka, nespremljanje snovi mora učitelj ustrezno sankcionirat. To naredi z začasnim odvzemom telefona ter vpisom v dnevnik. Lahko učencu tudi dodeli neupravičeno uro. V časih naših dedkov bi jih dobil še z lesenim metrom po prstih.

Učitelj učencu telefona ne bo zasegel, če z njim ne bo motil pouka. Vsakršno norčevanje, motenje pouka, nespremljanje snovi mora učitelj ustrezno sankcionirat. To naredi z začasnim odvzemom telefona ter vpisom v dnevnik. Lahko učencu tudi dodeli neupravičeno uro. V časih naših dedkov bi jih dobil še z lesenim metrom po prstih.

New Report

Close