Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Od kje vam ideja, da naj bi za programiranje nekdo moral nadpovprečno obvladati matematiko?

Od kje vam ideja, da naj bi za programiranje nekdo moral nadpovprečno obvladati matematiko?


Si deaktiviral racun? 🙄
[/quote]

Izpel sem se, kot se temu reče.

Pa glej, pusti sekirancijo z monom, prepusti se sivki, boš kot prerojen.😁, ne bo žena dva jurja metala stran za nič, ne?😁

https://imgur.com/yHO8Wd1
[/quote]

Ah, razumem. Glej… žensko, ki ti bo zagotovila lagodno življenje, možakar, ki ga je kaj v hlačah, najde brez večjih težav. Kot rokodelec imaš velikansko prednost v primerjavi z menoj. Ženske imajo rade praktične, nadarjene in obdarjene možakarje. Zate bo to mačji kašelj. Srečno!

Ah, razumem. Glej… žensko, ki ti bo zagotovila lagodno življenje, možakar, ki ga je kaj v hlačah, najde brez večjih težav. Kot rokodelec imaš velikansko prednost v primerjavi z menoj. Ženske imajo rade praktične, nadarjene in obdarjene možakarje. Zate bo to mačji kašelj. Srečno!
[/quote]
No fajn. Sivka očitno ni pomgala, da si prešel na nivo multiničnih brezmožganskih in otročje blodnje.😁


No fajn. Sivka očitno ni pomgala, da si prešel na nivo multiničnih brezmožganskih in otročje blodnje.😁
[/quote]

Oh ja… prostaško dolgočasno besedičenje je tvoj doseg? Boring. Čau!

Oh ja… prostaško dolgočasno besedičenje je tvoj doseg? Boring. Čau!
[/quote]
Res je, vendar blodiš pa ti o meni in ženskah, popolnoam enako kot multinična brezmožganska….jaooooo😁


Res je, vendar blodiš pa ti o meni in ženskah, popolnoam enako kot multinična brezmožganska….jaooooo😁
[/quote]
Po sliki sodeč, nimaš velikega uspeha pri ženskah.😁😄

Stvari niso črno/bele oz. obvladaš/neobvladaš ampak imaš na eni strani tiste ki nimajo blage veze in na drugi tiste, ki razturajo – večina je pa nekje vmes.

Prehitro oddal … nadaljujem.

In kot programer, ki se druži z bolj izobraženimi boš težko ocenil koliko matematičnega znanja ima nek povprečnež.


Po sliki sodeč, nimaš velikega uspeha pri ženskah.😁😄
[/quote]
Če si ti to želiš, še ne pomeni, da je res. Trolu kot si noben videz ne bi pomagal.

Tega izraza nikoli ne uporabljam, ker če se predstaviš kot računalničar je zelo veliko odzivov tipa “aja, fajn, jst mam glih en računalnik doma, pa bi ga ti pogledal pa Windowse naložil”. 🙂

Povprečneževo znanje matematike se konča s potencami in koreni. V bistu niti ne gre za matematiko, ampak za računstvo.

Povprečneževo znanje matematike se konča s potencami in koreni. V bistu niti ne gre za matematiko, ampak za računstvo.
[/quote]

Večina ljudi, ki so v življenju prišli le do potenc in korenov imajo po navadi težave že pri logiki in analitičnem razmišljanju.

Stvari niso črno/bele oz. obvladaš/neobvladaš ampak imaš na eni strani tiste ki nimajo blage veze in na drugi tiste, ki razturajo – večina je pa nekje vmes.
[/quote]

Joj, sploh nisem imel v mislih neke lestvice, bolj sem ciljal na temelje. Programiranje je v velikem delu (čeprav ne izključno) predvidevanje, opisovanje in protokoliranje komunikacije na ravni človek-stroj. Zato pravim, da brez poznavanja procesov, ki se odvijajo v človeku na eni in stroju na drugi strani, bo izdelek bolj kilav kot ne. Matematika ni nujen predpogoj, medtem ko psiho-socialno-kulturni kontekst pa je obvezen.

In zakaj se sploh učimo matematike? Zakaj ji pravijo kraljica znanosti? In kaj sploh je matematika? Je to računanje?
Ko boš odgovoril na ta vprašanja, ti bo končno jasno, zakaj moramo biti vsi vsaj malo matematika, nekateri pa veliko.

Joj, sploh nisem imel v mislih neke lestvice, bolj sem ciljal na temelje. Programiranje je v velikem delu (čeprav ne izključno) predvidevanje, opisovanje in protokoliranje komunikacije na ravni človek-stroj. Zato pravim, da brez poznavanja procesov, ki se odvijajo v človeku na eni in stroju na drugi strani, bo izdelek bolj kilav kot ne. Matematika ni nujen predpogoj, medtem ko psiho-socialno-kulturni kontekst pa je obvezen.
[/quote]

Programiranje ima zelo širok spekter in zelo odvisno je kaj programiraš. Če si na front-endu, potem je interakcija človek-stroj zelo pomembna. Če delaš neko napravo, ki bo komunicirala z drugo napravo, pa te interakcije praktično nimaš. Tudi če komuniciraš s človekom je zelo odvisno kdo je na drugi strani. Če tvojo aplikacijo uporablja nek programer, lahko imaš le CLI, le-to pa neki prodajalki ne moreš ponudit.

Včasih brez matematike nisi mogel oddati niti posta na tem forumu. Je bilo takrat kar nekaj pritożb. Verjetno so se pritożevali računalničarji, ki menijo, da je matematika odveč.

😀

Jaz sem jo dobil na MONU, pravkar, od tebe:-)

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Izpel sem se, kot se temu reče.
[/quote]
https://www.youtube.com/watch?v=rY0WxgSXdEE
škoda

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Pa ti se ne delaš butlja, ti si butelj.

In zakaj se sploh učimo matematike? Zakaj ji pravijo kraljica znanosti? In kaj sploh je matematika? Je to računanje?
Ko boš odgovoril na ta vprašanja, ti bo končno jasno, zakaj moramo biti vsi vsaj malo matematika, nekateri pa veliko.
[/quote]

Lahko bi bil ciničen in zapisal, da je iz tvojega pisanja razvidno, zakaj matematika pri programiranju ni bistvenega pomena. Kot sem zapisal je slednja lingua pura, oz. če se naslonim na pitagorejce: vse je moč opisati s smerjo in številom. Kar v tvojem odgovoru – metaforično – izostane, je smer. Tudi dobro in zlo sta kvalitativno enaka, le v nasprotni smeri delujeta.

Matematika v programiranju ni izključena, pri mojem delu je celo (predvsem kombinatorika in nekaj trigonometrije oz. vektorjev) bistvena sestavina. Kar pa, kot rečeno, ni povsod tako. Tisto, kar rešitev naredi dobro pa je aplikacija človeških pričakovanj in še bolj lovljenje morebitnih človeških napak in ustrezno odzivanje nanje. V algoritmih brez UI-ja, kot sugerira Excel, tolikanj bolj. Zato pravim to, kar pravim.

Verjamem, da je bilo to za koga že višja matematika, a nisem tega imel v mislih z nadpovprečnim znanjem. 😂

sveta jeza, sej pa ti delaš celo znanost iz tega!
moj je po fohu štromar, ukvarja pa se s programiranjem

ob omembi excella pa izpuščaje dobi in ga ne obvlada

Mnja… ko nekdo začne inačiti „ni bistvenega pomena“ z „ni pomembna“ je pač treba spustiti nivo debate na najmanj zahtevno raven logike, ker očitno nekje škripa.

Excela mnogi ne marajo, drugi ga naravnost zlorabljajo. Meni je kar prisrčno orodje, ga pa ne štejem med programerska orodja. Je pa odličen „kalkulator“ za operacije na večjo množico podatkov.

ob vseh asistenčnih orodjih pri izdelavi programa moraš nujno obvladati matematiko. In to zelo dobro, odlično.
Moraš najti vrstico v kateri ti asistenca javlja napako … ali pa šteti med npr, vrsticami IF stavka, da pravilno umestiš EnIf stavek ☺
Pa Boolova algebra je čista matematika ☺

New Report

Close