Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Od kod beseda “šestilo”??

Od kod beseda “šestilo”??

Sem že malo iskala po netu, ampak nikjer ne najdem razlage, od kod izvira beseda “šestilo”. Moja prvošolka je zelo radovedna 😉 Jaz pa tudi!

Zakaj šestilo – zakaj ne štirilo ali devetilo :))))))))))))))))))))))))))

Ve kdo???

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

morda zato, ker s šestilom zlahka razdeliš krog na šestine

lp, m

Mogoče je ime tako zato, ker je polmer kroga, ki ga narišeš s šestilom, enak dolžini stranice šestkotnika, ki je včrtan temu krogu??? Samo ugibam… :)))
lp, žarek

Sta obe istočasno enako odgovorili :)))

Bom jutri naši firbčni glavci prikazala praktično razlago imena na listu papirja 😉

Hvala obema!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

Mogoče kaj v zvezi s tem?

V večini jezikov pa se šestilu reče kar kompas, compass, compas… Mogoče kaj v tem smislu… Pojma nimam 😉

Ker je malo (ampak res na grobo) podoben sekstantu?

tule na strani 6 imaš sliko sekstanta:

No, kot zanimivost: Čehi šestilu rečejo “krogličku”. Malo lažje za razložit, kajne? :)))))

Kod pa ti hodiši? Sem te že pogrešala….. 🙂 Upam, da ste dobro!

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/

A, ja, bistveno bolj “oprijemljivo” ime :)))

čao

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

Hojla :)))

Smo dobro, samo malo me je internetna pot zanesla na ene bolj tehnične forume, ker se vsake toliko časa zgodi, da moram na MON-u vzeti dopust ali pa bolniško ;)))

Sem pa danes zjutraj skoraj zmrznila, to pa priznam… Pri nas je BRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR!!! Kaj še bo…

En sončen pozdravček :)))))))

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

New Report

Close