Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Od šoka me je skoraj sezulo

Od šoka me je skoraj sezulo

Včeraj si odprem Instagram račun. Iščem prijatelje, znance in sorodnike. Hčerka mi vedno zatrjuje, da na družbenih omrežij ne uporablja. Pa mi po ne vem kakšnem ključu Instagram predlaga nekoga z hecnim imenom. Kliknem na uporabnika, notri pa slike moje hčerke na pol razgaljene, z raznimi pohujšljivimi zapisi pod fotografijo, vse precej kurb_rsko. Od šoka me je skoraj sezulo! Naj povem, da bo deklica stara šele 15 let, da je zelo otročja, poleg vsega pa je malo debelušna. Začnem brati komentarje sledilcev. Eni se tako grdo norca iz nje delajo in iz njene postave, ona pa jim nazaj prav prijazno odgovarja. Mlada je in naivna, mislim, da ne razume norčevanja. Nekako po odgovorih na komentarje, ki jih daje bi lahko razumela, da misli celo, da jim je všeč. Ima čez 3000 sledilcev, večinoma moškega spola. Res si ne bi želela, da je neka poceni punca, še posebej ne na spletu, kjer je vse za večno. Ne vem kako naj začnem pogovor. Saj veste kako je z najstniki težka komunikacija, že v normalnih razmerah. Želela bi, da se mi zaupa, odpre in da moje skrbi ne vzame kot napada nanjo.

 

 

Ti, zaskrbljena mama, si transvestit?

Če si že izmišljaš zgodbice, daj vsaj napiši, da si zaskrbljen foter.

Kaj pa če bi ji rekla naj ti nekaj pomaga  pri IG računu in ker bo itak znala, jo povprašaj od kje to zna, če zadev ne uporablja. Potem pa boš videla kam pelje debeta. Jaz bi ji jasno dala vedeti da sem mama, ki jo pač skrbi za svojo hči in da to da te zanjo skrbi je tudi tvoja obveznost in dolžnost. Zato bodo veljala tvoja pravila. Bodi odločna.

Odgovor na objavo uporabnika
Ubogo dete, 14.06.2021 ob 21:54

Kaj pa če bi ji rekla naj ti nekaj pomaga  pri IG računu in ker bo itak znala, jo povprašaj od kje to zna, če zadev ne uporablja. Potem pa boš videla kam pelje debeta. Jaz bi ji jasno dala vedeti da sem mama, ki jo pač skrbi za svojo hči in da to da te zanjo skrbi je tudi tvoja obveznost in dolžnost. Zato bodo veljala tvoja pravila. Bodi odločna.

Tale mama je moškega spola.

Odgovor na objavo uporabnika
mama moškega spola, 14.06.2021 ob 21:56

Tale mama je moškega spola.

Od kje ti to, da je mama moškega spola?

Ti predlagam , da punco kar malo bolj na trdo primeš. Njena dejanja niso hec. Lahko pride do kakšne zlorabe, preko spleta ali v živo. Če praviš, da je otročja in naivna jo primi še bolj na trdo. Ko gre za otrokovo varnost se ni za hecati.

Fejk tema gor dol. Verjetno je.

Mislim da internet ni za najstnike. Še manj pa “pametni” telefoni. Pa tudi televizija.

 

Pedofilski predator išče informacije, na kaj mora bit pozoren

Odgovor na objavo uporabnika
Previdnost, 14.06.2021 ob 23:52

Pedofilski predator išče informacije, na kaj mora bit pozoren

Resnično ne razume zakaj ljudje ne morete normalno odgovoriti na zastavljeno vprašanje. Ni vse fejk in po čem to sklepaš? Slovenija ni več tista varna, nedolžna deželice, ki je kao včasih bila.

Poskusi še malo počekirat profile njenih sošol ali prijateljic. Če boš pri kateri našla kaj podobnega, kontaktiraj še njeno mamo in nastopita skupaj. So pa naši otroci polni takih in onakih presenečen. Skratka, v vsakem primeru bi nastopila trdno in odločno, z ciljem, da pridem zadevi do dna. Potem pa bi sledilo pranje možganov in vzgojni ukrepi.

Posedi jo za mizo, pa naj smrklja zapoje kako je zdaj z tem njenim profilom. Potem pa skupaj lepo vse njene račune oz profile zaprita. Pa ena ornk kazen. Saj veš, da le ta mora biti vzgojna. Nič elektronike!

Ti misliš, da samo tvoja to dela? Danes fantje, punce, stari, mladi, vse samo po družabnih omrežjih visi in fejka kako glamurozno življenje imajo. Vsi vemo, da prihaja do raznih zlorab iz tega naslova. Pa lahko to kako preprečimo? Po moje da ne! Pa ni važno iz kakšne družine izhaja otrok. Važen je otrokov karakter in kako hudo ga ruka puberteta.

Uboga deklica! Verjetno ima ravno zaradi prevelike teže slabo samopodobo in s s takimi objavami fila ego. Mati, daj ti tvoji deklici najprej uredi prehrano in dovolj miganja, da si preoblikuje telo, potem pa ne bo potrebovala iskati potrditev na internetu. Najhuje pri vsem pa je, kot praviš, njena naivnost. dajta delati na njeni samopodobi, namesto na kaznovanju. Je dolgotrajnejše, ampak za celo življenje. Pogovorita se o njenem početju pa vseeno.

Odgovor na objavo uporabnika
bolnik447, 15.06.2021 ob 00:21

Resnično ne razume zakaj ljudje ne morete normalno odgovoriti na zastavljeno vprašanje. Ni vse fejk in po čem to sklepaš? Slovenija ni več tista varna, nedolžna deželice, ki je kao včasih bila.

Slovenija ni več varna kot je nekoč bila,
morda v resnici nikoli niti ni bila tako varna kot se je zdelo…
samo o marsikaterem neprimernem/nesprejemljivem/kriminalnem dejanju se ni govorilo!
Tudi medmrežje v resnici nikoli ni bilo varno!
Ampak tale ”Zaskrbljena mama” pa je precej verjetno dejansko ”Pedofilski predator” !
Je potrebno pozorno prebrati zapis,
namreč ženska se lahko zmoti in napiše ”želel” namesto ”želela”,
zelo močno pa dvomim, da se ista ženska v eni objavi zmoti 2x !
V začetku zapis sicer še deluje realen, potem proti koncu pač ne več,
enostavna psihologija, proti koncu ”zgodbice” si je potrebno izmislit ustrezen zaključek
in se manj pozornosti usmeri v slovnično pravilnost!
Klasična napaka internetnih ”kretenov”

Daj ji primer iz interneta, ko se je taka zadeva končala slabo. Pa ji povej, da verjameš da bi rada sklepala nova prijateljstva, ampak da so take slike njena intima in jih naj deli samo z fantom/punco, ko bo tako daleč. Ne pa z vsem širnim svetom, da ji bo nekoč nerodno. Da je čudovita punca, ki jo bo nekdo imel rad takšno kot je.

NE napadaj, ne prihajaj kot oče, pristopi kot prijatelj.

Djmo se raj vprašat kolk komentarjev je od modijev? Ha ha ha ha ha ha.

Poglej si malo instagram. Naše neke influensarke, to je vse razgaljeno in polno samih sebe, objavljajo svoje otroke v banji, na morju, v novih kopalkah. kako naj se take stvari ne dotaknejo punc v najobčutljivejšem obdobju, sploh če niso najbolj odločne in samozavestne. Poišči njene sošolke, boš videla kako se to obnašajo. vem, ker  smo pred dvema  letoma imeli z mojo smrkljo totalno štalo. Ti kar osto nastopi, zdaj takoj, kot je nekgo tukaj že predlagal, na samo podobi bo potrebno začeti delati, ampak prvo pa pokazati kdo je šef in kdo otrok.

Na rtvslo imaš v arhivu še 8 dni na voljo oddajo z naslovom Ujete v medmrežju. Zelo toplo priporočam, da jo skupaj pogledata, kaj se po spletu tako dogaja in kakšni predatorji so gor. Te kar sezuje!

Pa še to: to kar vidiš, da ji komentirajo, je eno, a drugo je tisto, česar ne vidiš in to so DM-ji oziroma zasebna sporočila. Tam not ima zih še dosti hujše komentarje od teh kar so javno vidni.

tole je nek dec … da v zgodbici mapises enkrat “želel” ok .. se pač zmotila .. ampak 2x ? hmmm tole kak pedofil predatorski isce informacije

Odgovor na objavo uporabnika
Od kje, 14.06.2021 ob 23:18

Od kje ti to, da je mama moškega spola?

Ker je baje “zaskrbljena mama”, potem pa se večkrat spozabi in napiše želel namesto želela.

Odgovor na objavo uporabnika
Pozorno preberi, 17.06.2021 ob 09:21

Ker je baje “zaskrbljena mama”, potem pa se večkrat spozabi in napiše želel namesto želela.

Tale zapis ima obe oblike …žensko in moško. Predvidevam, da je moški

Mogoče si pa punca že sama prve evre služi. Verjetno si jo ti sama naučila, da je vsako delo častno.

Konec je! S tem tvojim zapisom umira tudi upanje, da bo z mlajšo generacijo kaj več kot je bilo z nami. Bog nam pomagaj!

Skupaj si oglejta zelo dober dokumentarni film z naslovom Ujete v medmrežju, je bil na tvslo1 in se ga da pogledati tudi na tej povezavi:  https://365.rtvslo.si/arhiv/tuji-dokumentarni-filmi-in-oddaje/174778039 To niso heci, splet zna biti zelo temen in nevaren prostor. Poleg tega pa, ko so fotografije enkrat na spletu, so tam za celo življenje, zato je podučiti otroka o tem obvezno.

New Report

Close