Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Oddaja stanovanja znancu brez najemnine

Oddaja stanovanja znancu brez najemnine

česa vse na monu človek ne prebere? Na eni strani dobrotnik zajec Peter, na drugi aftertaste, ki ima tastare zelo na špagi in ga ne morejo kaj veliko srat brez njegovega dovoljenja. A v pušco, pa za RK lahko kaj dajo al samo na skrivaj?
[/quote]

Np, “moji tastari” so se šli tako dobrotništvo. Jaz se seveda nisem vtikala, ker nimam te pravice. Od prvotnih dveh let se je brezplačni najem razvlekel na deset let, stanovanje je razsuto. Ker ni najemnine, bosta morala seveda obnovo plačati ona. Kdo jo pa bo? In ker imata nizke penzije, jo bo kdo? Otroci, seveda. Pravice glasovanja pa nismo imeli. Pa kje vam je poštenje, ljudje? Da razsujete stanovanje, ki vam je dano brezplačno in ob odhodu rečete samo adijo in hvala?

seveda obstaja brezplačno oddajanje stanovanja
V tem primeru pride v poštev pogodba o naklonitvi neodplačne pravice bivanja in gre za darilno pogodbo (predmet darilne pogodbe so lahko tudi premoženjske pravice oz. tudi pravica bivanja). Lahko pa sklenete pogodbo o ustanovitvi osebne služnosti (užitek).

vidim, da je šverc napredoval, odkar sem dobil certifikat za tovorjenje soli, v nova področja ☺

seveda obstaja brezplačno oddajanje stanovanja
V tem primeru pride v poštev pogodba o naklonitvi neodplačne pravice bivanja in gre za darilno pogodbo (predmet darilne pogodbe so lahko tudi premoženjske pravice oz. tudi pravica bivanja). Lahko pa sklenete pogodbo o ustanovitvi osebne služnosti (užitek).
[/quote]

Darilna pogodba – treba je upoštevati, da najemnika (v tem primeru) nista sorodnika prvega dednega reda, torej se plača davek od ev. sklenjene darilne pogodbe
Služnostna pravica je plačljiva. 🙂

Np, “moji tastari” so se šli tako dobrotništvo. Jaz se seveda nisem vtikala, ker nimam te pravice. Od prvotnih dveh let se je brezplačni najem razvlekel na deset let, stanovanje je razsuto. Ker ni najemnine, bosta morala seveda obnovo plačati ona. Kdo jo pa bo? In ker imata nizke penzije, jo bo kdo? Otroci, seveda. Pravice glasovanja pa nismo imeli. Pa kje vam je poštenje, ljudje? Da razsujete stanovanje, ki vam je dano brezplačno in ob odhodu rečete samo adijo in hvala?
[/quote]

ja kje pa piše, da morate vlagati v dodatno stanovanje staršev? Starša sta pač namesto, da bi RK ali cerkvi poklonila večjo vsoto denarja, oddala zastonj stanovanje dvema posameznikoma. Naredila sta dobro delo, ti jima pa nekaj očitaš. Pa uporabniki so se celo zahvalili ob odhodu.

Darilna pogodba – treba je upoštevati, da najemnika (v tem primeru) nista sorodnika prvega dednega reda, torej se plača davek od ev. sklenjene darilne pogodbe
Služnostna pravica je plačljiva. 🙂
[/quote]
davek na darila se plača šele nad 5.000 EUR v enem letu.
tak bajdevej

česa vse na monu človek ne prebere? Na eni strani dobrotnik zajec Peter, na drugi aftertaste, ki ima tastare zelo na špagi in ga ne morejo kaj veliko srat brez njegovega dovoljenja. A v pušco, pa za RK lahko kaj dajo al samo na skrivaj?
[/quote]

Povsem nenormalno se mi zdi, da ima nekdo otroke, za katere ni poskrbljeno ali so za vse sami, tretjim osebam pa špila dobrotništvo. Ne vem, če je to tudi v tem primeru, ampak ja…
Ne gre se za to,da ima nekdo nekoga na špagi. Gre se za to, da, če imaš viška in tega ne deliš s svojimi otroki, se v bistvu sprašujem, zakaj jih v osnovi sploh imaš in kaj to dogaja v glavi oz. kaj vse se je dogajalo, da prideš do točke , ko daš tujemu in ne svojemu.

Povsem nenormalno se mi zdi, da ima nekdo otroke, za katere ni poskrbljeno ali so za vse sami, tretjim osebam pa špila dobrotništvo. Ne vem, če je to tudi v tem primeru, ampak ja…
Ne gre se za to,da ima nekdo nekoga na špagi. Gre se za to, da, če imaš viška in tega ne deliš s svojimi otroki, se v bistvu sprašujem, zakaj jih v osnovi sploh imaš in kaj to dogaja v glavi oz. kaj vse se je dogajalo, da prideš do točke , ko daš tujemu in ne svojemu.
[/quote]

ja kdo bi pa po tvoje potem sploh lahko še kaj dal komu? Če imaš vsaj enega otroka, ne smeš nikomur nič dati, dokler ta otrok nima vsaj lastne hiše ali stanovanja? Tvoji starši ne upajo nič podariti, da jim ne boš očital, da nisi imel za sendvič, ker so dali 5 evrov pogorelcem? Sploh ne vem od kod si privlekel, da ima zajec peter otroke in da stradajo nekje stran? Od prijatelja punca še zanosila ni z njim.

Np, “moji tastari” so se šli tako dobrotništvo. Jaz se seveda nisem vtikala, ker nimam te pravice. Od prvotnih dveh let se je brezplačni najem razvlekel na deset let, stanovanje je razsuto. Ker ni najemnine, bosta morala seveda obnovo plačati ona. Kdo jo pa bo? In ker imata nizke penzije, jo bo kdo? Otroci, seveda. Pravice glasovanja pa nismo imeli. Pa kje vam je poštenje, ljudje? Da razsujete stanovanje, ki vam je dano brezplačno in ob odhodu rečete samo adijo in hvala?
[/quote]

Sigurno ne bi da centa v to stanovanje! Tudi, ko bosta potrebovala pomoč na stara leta, bi ju napotil k zastonjkarjem.

ja kdo bi pa po tvoje potem sploh lahko še kaj dal komu? Če imaš vsaj enega otroka, ne smeš nikomur nič dati, dokler ta otrok nima vsaj lastne hiše ali stanovanja? Tvoji starši ne upajo nič podariti, da jim ne boš očital, da nisi imel za sendvič, ker so dali 5 evrov pogorelcem? Sploh ne vem od kod si privlekel, da ima zajec peter otroke in da stradajo nekje stran? Od prijatelja punca še zanosila ni z njim.
[/quote]

Ne vem če jih ima in se tudi napisal. Poznam podobne primere, ki jih imajo in postopajo enako, zato sem se navezal na kontekst. Lahko daš, dokler gre za darila manjših vrednosti. Pri večjih imaš že zakonske omejitve zaradi nujnih deležev. Torej, če se navežem nate, tvoj otrok nima za sendvič/zdravstveno položnico/zdravljenje zoba, ti pa daš tujcu? Ja to je pa čudovito, res! Še enkrat, zakaj ga potem sploh imaš?! Torej, moje mnenje in pogled na svet je, da je dajanje raznih stanovanj, avtomobilov in ostalih daril večjih vrednosti tujcem, ob tem, ko imaš svoje otroke, nenormalno! Seveda pa vsaka zdrava oseba ne bi imela nič proti, če starš pomaga kakemu revežu s kakšno donacijo, plačano položnico,obleko itd. Menim da gre v tovrstnih primerih za nekaj drugega, oni dejansko izkazujejo svojo (ne)moč napram svojemu otroku-lažna terapija.

Sama se tega ne bi šla niti pod razno.

ja kje pa piše, da morate vlagati v dodatno stanovanje staršev? Starša sta pač namesto, da bi RK ali cerkvi poklonila večjo vsoto denarja, oddala zastonj stanovanje dvema posameznikoma. Naredila sta dobro delo, ti jima pa nekaj očitaš. Pa uporabniki so se celo zahvalili ob odhodu.
[/quote]

Hvala za smeh, da bi moja antikrista kaj darovala cerkvi. :))

meni pašejo poleg pira slani arašidi!

No, toliko pazi, da ti razlike od stroškov ne bo plačeval evidentno.

Prav take naivcine , kot si ti, najbolj grdo plačajo! Zakaj za korac ne bi ti tega stanovanja oddajal nekomu za denar, ki pa bo prav tako skrbel za to stanovanje?? Kako pa veš, da ti tale ne bo svinjal notri?? Pazi raje dobro , kaj delaš. Ker tega ti ne veš, s kom imaš opravka v resnici in kakšni se fini prijetni ljudje kasneje izkažejo.. dokler nimaš izkušnje z njimi. Nazadnje pa se bosta tako udomačila, da ven ne bosta šla in zastonj nori spalaz ll, seksala, ti pa izpadel bedak..

Stanovanje je tvoje in ga oddajaj za najemnino. Če si normalen. Kakšen šampanjec neki! Kaj si zaljubljen v tega znanca al pa pričakuješ neko njegovo dodatno tretjo uslugo, lobiranje, karkoli?

Povsem nenormalno se mi zdi, da ima nekdo otroke, za katere ni poskrbljeno ali so za vse sami, tretjim osebam pa špila dobrotništvo. Ne vem, če je to tudi v tem primeru, ampak ja…
Ne gre se za to,da ima nekdo nekoga na špagi. Gre se za to, da, če imaš viška in tega ne deliš s svojimi otroki, se v bistvu sprašujem, zakaj jih v osnovi sploh imaš in kaj to dogaja v glavi oz. kaj vse se je dogajalo, da prideš do točke , ko daš tujemu in ne svojemu.
[/quote]

Točno tako. Za svoje otroke še bi poskrbel, tule pa hoče nekomu zastonj bivati v lastnem stanovanju. Nerazumno in sovražno do lastne družine.

Jaz bi osebno še vedno sklenila najemno pogodbo z nekim minimalnim zneskom.
Sem slišala za primere, ko so potem ljudje zahtevali svoje deleže v nepremičnini, ker so živeli toliko let tam takorekoč skupaj s tabo.

Povsem nenormalno se mi zdi, da ima nekdo otroke, za katere ni poskrbljeno ali so za vse sami, tretjim osebam pa špila dobrotništvo. Ne vem, če je to tudi v tem primeru, ampak ja…
Ne gre se za to,da ima nekdo nekoga na špagi. Gre se za to, da, če imaš viška in tega ne deliš s svojimi otroki, se v bistvu sprašujem, zakaj jih v osnovi sploh imaš in kaj to dogaja v glavi oz. kaj vse se je dogajalo, da prideš do točke , ko daš tujemu in ne svojemu.
[/quote]

Stvar je NJIHOVA in ne tvoja. Z njo razpolagajo kot želijo. Niso ti dolžni nič in nimaš pravice ničesar zahtevat razen če jim je vzeta opravilna sposobnost. Da bi meni moj odrasli otrok odrejal, kaj lahko komu dam – ja res bi orali.

Stvar je NJIHOVA in ne tvoja. Z njo razpolagajo kot želijo. Niso ti dolžni nič in nimaš pravice ničesar zahtevat razen če jim je vzeta opravilna sposobnost. Da bi meni moj odrasli otrok odrejal, kaj lahko komu dam – ja res bi orali.
[/quote]

Se pravi, če bi te otroci opozorili na to, da delaš napako in si preveč dobra, in te bodo izkoristili, bi zaorali? Ne smejo povedat svojega mnenja? Imaš družino ali diktaturo?

Stvar je NJIHOVA in ne tvoja. Z njo razpolagajo kot želijo. Niso ti dolžni nič in nimaš pravice ničesar zahtevat razen če jim je vzeta opravilna sposobnost. Da bi meni moj odrasli otrok odrejal, kaj lahko komu dam – ja res bi orali.
[/quote]

Spomni se tega, ko te bo treba na starost negovati ali doplačevati dom.

Se pravi, če bi te otroci opozorili na to, da delaš napako in si preveč dobra, in te bodo izkoristili, bi zaorali? Ne smejo povedat svojega mnenja? Imaš družino ali diktaturo?
[/quote]

Kje sem napisala, da ne smejo povedati mnenja? Seveda se pogovarjamo. Ne bi pa pustila odrejanja, kaj lahko delam s svojim premoženjem. Otrok nima pravice določati, kaj in komu lahko starš kaj da. Da bo le za njih več ostalo, a ne.

Spomni se tega, ko te bo treba na starost negovati ali doplačevati dom.
[/quote]

Ne skrbi, zase in za svoje otroke sem finančno zelo dobro poskrbela.

Ne skrbi, zase in za svoje otroke sem finančno zelo dobro poskrbela.
[/quote]

:)) Tvoje pisanje je pa definicija hinavščine.

Stvar je NJIHOVA in ne tvoja. Z njo razpolagajo kot želijo. Niso ti dolžni nič in nimaš pravice ničesar zahtevat razen če jim je vzeta opravilna sposobnost. Da bi meni moj odrasli otrok odrejal, kaj lahko komu dam – ja res bi orali.
[/quote]

Bi orali, in tudi zaključili za vse večne čase! In kriva bi bila absolutno ti, v takem primeru, ko bi zaradi tujca tvegala razdor z lastnim otrokom. Ne gre se za premoženje kot tako ampak za dejanje oz. sporočilnost tega dejanja.

Dolžni so pa toliko, kot pravo minimalno določa. V Sloveniji vsaj nujni delež, če bi bila pa v Franciji pa tvoj stavek, da s svojim premoženjem lahko delaš kar hočeš, če imaš otroke, še manj drži.

New Report

Close