Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Oddaja stanovanja znancu brez najemnine

Oddaja stanovanja znancu brez najemnine


dokler sta živa, ti nista dolžna nič


dokler sta živa, ti nista dolžna nič
[/quote]

S takim pogledom na svet okoli sebe, otroke, družino, zakaj jih sploh imeti v osnovi? Seveda pravno formalno nista dolžna nič… pa imate s svojimi najbližjimi pravno formalne odnose ali človeške/čustvene? Je prav, da se, če imaš možnost, pomaga svojemu otroku ali na račun svojega, tujcu, tvoj pa naj se “znajde”, ker ti pač nisem “nič dolžna”? Ne da si pravno dolžan, vprašanje je, je prav ali ne, ne kaj se mora ali si dolžan. Kaj to pove o osebi, ki za obračunavanje z lastnim otrokom uporabi svoje premoženje pa čeprav mu ni nič dolžna?

Ja, po smrti. Ne pa za časa življenja. Lahko delajo kar hočejo., pa če se ti še tako repenčiš.


dokler sta živa, ti nista dolžna nič
[/quote]
Tako je. Mrhovinar mi deluješ.

:)) Tvoje pisanje je pa definicija hinavščine.
[/quote]

Ravno obratno. Ne razumeš kaj sem želela povedati. Nič za to.

Ravno obratno. Ne razumeš kaj sem želela povedati. Nič za to.
[/quote]

Seveda te razumem. Ti si za svoje otroke finančno poskrbela, po drugi strani pa jim ne bi dovolila, da ti odrejajo, kaj naj narediš s svojim premoženjem. Si pa slika, res. Saj si jim vse v rit porinila. Kakšne pripombe pa naj bi imeli na to? :))) Saj si naredila točno to, kar so želeli. Ampak ja, sama si se za to odločila. Sicer bi zaorali. :))) Krepavam, res, nad to logiko. Kao stroga mama, ki ji nihče, ne bo odrejal, kaj naj naredil s svojim denarjem, potem pa izveš, da ga je itak raztalala otrokom. Ampak ona žuga, da bi zaorali, če bi imeli kakšno pripombo! :))))))

Seveda te razumem. Ti si za svoje otroke finančno poskrbela, po drugi strani pa jim ne bi dovolila, da ti odrejajo, kaj naj narediš s svojim premoženjem. Si pa slika, res. Saj si jim vse v rit porinila. Kakšne pripombe pa naj bi imeli na to? :))) Saj si naredila točno to, kar so želeli. Ampak ja, sama si se za to odločila. Sicer bi zaorali. :))) Krepavam, res, nad to logiko. Kao stroga mama, ki ji nihče, ne bo odrejal, kaj naj naredil s svojim denarjem, potem pa izveš, da ga je itak raztalala otrokom. Ampak ona žuga, da bi zaorali, če bi imeli kakšno pripombo! :))))))
[/quote]

Ne razumeš. S svojim premoženjem JAZ naredim kar želim. Nihče mi tega ne odreja. Kaj z njim naredim je moja stvar.

Ne gre pa za Mene – zase sem napisala le ker ste se potem v moje razmere začeli vtikati. Mi imamo to urejeno ni o meni debata. pogovarjali smo se o starših, ki nekomu drugemu nekaj nudijo in jim otroci tega ne dovolijo. Otroci nimajo pravice njim odrejati kaj naj s svojim premoženjem delajo.

Si pa kratka, to pa moram pripomnit. Posmehuješ se stvarem ki jih sploh ne dojameš.

Ne razumeš. S svojim premoženjem JAZ naredim kar želim. Nihče mi tega ne odreja. Kaj z njim naredim je moja stvar.

Ne gre pa za Mene – zase sem napisala le ker ste se potem v moje razmere začeli vtikati. Mi imamo to urejeno ni o meni debata. pogovarjali smo se o starših, ki nekomu drugemu nekaj nudijo in jim otroci tega ne dovolijo. Otroci nimajo pravice njim odrejati kaj naj s svojim premoženjem delajo.

Si pa kratka, to pa moram pripomnit. Posmehuješ se stvarem ki jih sploh ne dojameš.
[/quote]

Ne, ti ne dojemaš, kako hinavsko se bere post nekoga, ki se vtakne v drugega, da mu otroci nimajo kaj odrejat, kaj naj dela s svojim premoženjem, ti pa si svojim otrokom dala vse. Lahko sicer sebe in nas slepiš, da si naredila tako, kot si SAMA želela, vsi pa vemo, pa si naredila tako, kot so želeli tvoji otroci. Torej si v tem primeru izgubila pravico do pridiganja in žuganja “z oranjem z otroki”. Ker si sama papak do lastnih otrok. Meni bi se moralo poslabšat, da bi finančno poskrbela za svoje otroke – torej domnevam, da so sami nesposobni poskrbet zase? Obregnila si se ob nekaj najemnine na mesec, ki je otroci ne smejo zahtevat o izkoriščevalcev staršev, ti pa si za otroke FINANČNO POSKRBELA. Se pardoniram, če so invalidi.

Ne, ti ne dojemaš, kako hinavsko se bere post nekoga, ki se vtakne v drugega, da mu otroci nimajo kaj odrejat, kaj naj dela s svojim premoženjem, ti pa si svojim otrokom dala vse. Lahko sicer sebe in nas slepiš, da si naredila tako, kot si SAMA želela, vsi pa vemo, pa si naredila tako, kot so želeli tvoji otroci. Torej si v tem primeru izgubila pravico do pridiganja in žuganja “z oranjem z otroki”. Ker si sama papak do lastnih otrok. Meni bi se moralo poslabšat, da bi finančno poskrbela za svoje otroke – torej domnevam, da so sami nesposobni poskrbet zase? Obregnila si se ob nekaj najemnine na mesec, ki je otroci ne smejo zahtevat o izkoriščevalcev staršev, ti pa si za otroke FINANČNO POSKRBELA. Se pardoniram, če so invalidi.
[/quote]

Moji otroci so mladoletni mi niso nič odrejali. Dobili bodo nekaj za lažji štart kot vsi v naši družini. Če bodo želeli vzeti. Pa zanimivo, jaz navajam dejstva ki so zakonsko podprta – otroci ne morejo razpolagati s premoženjem staršev-ti pa ne zmoreš argumenta razen osebnega napada name.

Mu ženo rihta in si jo bo na lep način domov prpelu

Povsem nenormalno se mi zdi, da ima nekdo otroke, za katere ni poskrbljeno ali so za vse sami, tretjim osebam pa špila dobrotništvo. Ne vem, če je to tudi v tem primeru, ampak ja…
Ne gre se za to,da ima nekdo nekoga na špagi. Gre se za to, da, če imaš viška in tega ne deliš s svojimi otroki, se v bistvu sprašujem, zakaj jih v osnovi sploh imaš in kaj to dogaja v glavi oz. kaj vse se je dogajalo, da prideš do točke , ko daš tujemu in ne svojemu.
[/quote]
Podpis
Najprej poskrbi za svoje
Odajala nikoli ne bi brezplacno saj je moj cilj z oddajo zasluziti. Brezplacno bi dala samo sorodnikom in nikomur drugemu.
Ce bi se kak prijatelj cez noc znasel v stiski bi mu ponudila zacasno streho nad glavo in mu skusala pomagati da se cimprej na noge postavi..dvema zaposlenima ki sta zmozna placati najemnino pa zaston ne bi dala ker se mi zdi to izkoriscanje z njune strani.. Izkoriscat se pa ne pustim..

Moji otroci so mladoletni mi niso nič odrejali. Dobili bodo nekaj za lažji štart kot vsi v naši družini. Če bodo želeli vzeti. Pa zanimivo, jaz navajam dejstva ki so zakonsko podprta – otroci ne morejo razpolagati s premoženjem staršev-ti pa ne zmoreš argumenta razen osebnega napada name.
[/quote]

Potem pa takoj povej, da si se zlagala o tem, kako si finančno poskrbela zanju, če sta še piščančka. Si pač ena tistih, ki menja argumente kot gate. In kje vidiš osebni napad? Jaz napadam tvoje izjave, ki so kontradiktorne. Sploh veš, kaj je osebni napad?

Mislim da je dovolj soglasje da dovoljujes prijavo zacasnega bivalisca in s tem se oba prijavita. Tako sem imela jaz ko sem zivela v podnajemu, saj nisem imela z vsemi pogodbo.
Lahko pa naredite eno simbolicno najemnino kot je ze ena omenila: 100eur in se zmenite da se to daje na kup in od tega placa davek ki ga vi dobite, ce bo kaksna res se pokvarila, se krije iz tega kupcka (ne vem ali imate opremljeno stanovanje, ampak npr pralni stroj crkne in od tega kupite novega…)
Pa dobro se zmenite glede hisnega reda, ker zdaj ste bili navajeni na mir in da ste sami, to se bo spremenilo in da ne bi prislo do nesoglasij za brezveze.

Ampak dajanje stanovanja v uporabo oz. posoja stanovanja zastojn. Upam, da bo vsaj stroške plačal, ampak brez pogodbe nimaš nobenega zagotovila.


Podpis
Najprej poskrbi za svoje
Odajala nikoli ne bi brezplacno saj je moj cilj z oddajo zasluziti. Brezplacno bi dala samo sorodnikom in nikomur drugemu.
Ce bi se kak prijatelj cez noc znasel v stiski bi mu ponudila zacasno streho nad glavo in mu skusala pomagati da se cimprej na noge postavi..dvema zaposlenima ki sta zmozna placati najemnino pa zaston ne bi dala ker se mi zdi to izkoriscanje z njune strani.. Izkoriscat se pa ne pustim..
[/quote]

Če nekomu ponudiš brezplačno, to pač ni izkoriščanje z druge strani. Čeprav se strinjam, da je smešno dajati dvema zaposlenima brezplačno stanovanje, pa to vseeno ni izkoriščanje, pač pa zelo lepa gesta. Pomembno pri tem je, da res po tihem ničesar od njiju ne pričakuješ, razen tega, kar ste se zmenili, če pa kaj dobiš, pa nič narobe.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ampak dajanje stanovanja v uporabo oz. posoja stanovanja zastojn. Upam, da bo vsaj stroške plačal, ampak brez pogodbe nimaš nobenega zagotovila.
[/quote]

Če nima pogodbe in zagotovila, jih tudi ven lahko vrže kadarkoli, če bi začeli glumiti.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

New Report

Close