Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Oderuhi na hrvaški obali dvignili cene

Oderuhi na hrvaški obali dvignili cene

malega na moru?

Grki in Španci mu niso nič naročili, vsakič pred sezono se opozarja na visoke cene na Hrvaškem, na morske pse, kače in črne vdove. :))
[/quote]

Saj ni velikih razlik.

V Sloveniji pa imamo popadljive nemorske pse, ženske-kače, in (potrebne) vdove v črnem… 🙂

Vsako leto gremo pred poletnim dopustom na Hrvaškem za par dni še kam drugam in je hrana, pijače … bistveno dražje kot pa na Hrvaškem, vsaj v Istri.
[/quote]

Lani smo bili v severni Italiji in na Azurni obali. Cene so izredno visoke. Tudi v navadni birtiji mnogo višje kot na Hrvaškem.
[/quote]

Povejte konkretno cene…. Bili smo na korziki, Azurni obali in tudi drugje, povsod smo dalli za kosilo s pijačo vred cca 45 € za 4-člansko družino. V manj turističnih krajih je pa bila cen pod 40 €. Kar se tega tiče je hrvaška dražja. Tja se hodimo samo kopat, hrano pa itak s seboj prpeljemo, vsaj vemo kaj jemo .)
Me mine, da bi kupoval tam pijačo… ko pa vidim na dvorišču poleg marketa na žgočem soncu preko 40 stopinj nezaščiteno pijačo, ki čaka dneve in dneve, da pride v trgovino na police. :)))

Že njihova voda Jana je pri nas pod 0,40 €, tam je pa cca 1,50 € 🙂
Vsako leto je vse dražje. Je že kar precej let preteklo, ko so bile nekje cene izenačene.

Lani smo bili v severni Italiji in na Azurni obali. Cene so izredno visoke. Tudi v navadni birtiji mnogo višje kot na Hrvaškem.
[/quote]

Povejte konkretno cene…. Bili smo na korziki, Azurni obali in tudi drugje, povsod smo dalli za kosilo s pijačo vred cca 45 € za 4-člansko družino. V manj turističnih krajih je pa bila cen pod 40 €. Kar se tega tiče je hrvaška dražja. Tja se hodimo samo kopat, hrano pa itak s seboj prpeljemo, vsaj vemo kaj jemo .)
Me mine, da bi kupoval tam pijačo… ko pa vidim na dvorišču poleg marketa na žgočem soncu preko 40 stopinj nezaščiteno pijačo, ki čaka dneve in dneve, da pride v trgovino na police. :)))
[/quote]

Hm, jaz pa ne iz Italije ne iz Francije nimam takšnih izkušenj. Cene so bile kar visoke, višje kot v Sloveniji, medtem ko so hrvaške primerljive z našimi. Če dodaš še strošek prevoza,ni nobena druga država cenejša od Hrvaške. Na žalost je pač tako.

Lani smo bili v severni Italiji in na Azurni obali. Cene so izredno visoke. Tudi v navadni birtiji mnogo višje kot na Hrvaškem.
[/quote]

Povejte konkretno cene…. Bili smo na korziki, Azurni obali in tudi drugje, povsod smo dalli za kosilo s pijačo vred cca 45 € za 4-člansko družino. V manj turističnih krajih je pa bila cen pod 40 €. Kar se tega tiče je hrvaška dražja. Tja se hodimo samo kopat, hrano pa itak s seboj prpeljemo, vsaj vemo kaj jemo .)
Me mine, da bi kupoval tam pijačo… ko pa vidim na dvorišču poleg marketa na žgočem soncu preko 40 stopinj nezaščiteno pijačo, ki čaka dneve in dneve, da pride v trgovino na police. :)))
[/quote]

Seveda, ker v tujini znate poiskat najcenejše med najcenejšim, na Hrvaškem pa nek se vidi raskoš. Pol je pa vse drago.
Sem dala tudi že nekaj sveta skozi in 45 evrov za družino je res spodnja meja – če naročiš res samo preprosto glavno jed (bognedaj meso) in po eno pijačo vsak. In za toliko se da jest tudi na Hrvaškem – če se seveda ne preseravaš s specialitetami. Ampak vi ste po mentaliteti itak Poljaki.

Predlani in lani sva bila na enem južnem otoku v hotelu za nekje enako ceno. Letos je cena DVOJNA! Sem zgrožena!

Ti bom verjela, če napišeš, kateri hotel je to. Tisti, ki jih spremljam jaz, imajo vedno podobne cene. Eden se je celo pocenil.


V Istri tega ni, vsaj Pula in okolica ne. Cene so povsod, tako po trgovskih centrih kot restavracijah nekak podobne slovenskim. Najdeš neki tud cenej, neki pač dražje.
Sm pa glih 2 dni nazaj vidla v trgovini ceno marelic, sicer akcija, ceba pa prav smešno nizka, ampak jih ni bilo več, zato mi je cena šla iz glave.
Dana sm bila v enem nobl lokalčku in bela kava je bila 10 HRK.

Ne vem kaj komplicirate. Naredis kot naši vzorniki avstrijci in nemci….vse nesejo s sabo.

Pa še to:
Če bi bila HR res tolk oderuška, ne vrjamem, da bi bili lokali, restavracije….že zdej, ko še ni sezone, tako polni. Tud na plažah že ful folka, ob morju po raznih lokalčkih tud kr polhn turistov. Je pa zde ful Nemcev in Avstrijcev. Ne vem zakaj imam občutek kot da jih je več kot Slovencev. Za prvomajske praznike je bila slika drugačna.

Ne vem, kaj se tako zgražate nad dvojnimi ceniki na Hrvaškem. Kot da v Sloveniji tega ni. Meni tukaj obrtniki vsako storitev zaračunajo po polni ceni, svoji žlahti, prijateljem in znancem pa zaračunajo samo material in se dajo pogostiti s kakšnim pivom in kosilom. Kje je tukaj pravica?

Ne hodi na Hrvaško, bodo zelo veseli.

Na Hrvaškem še delaj Hrvata in svet ti bo tam lažji.

Sicer so pa pri nas prav vsi trgovci neprehranskih artiklov dvignili cene. Sedaj je konjunktura in to so takoj izkoristili.

http://www.index.hr/black/clanak/nakon-prica-o-tome-koliko-je-dubrovnik-skup-iznenadit-ce-vas-ovaj-racun/979473.aspx

Kava 8 kun, cockta 16 kun, Dubrovnik

Korčula – samo mestno središče, sladoled 20 kun kepica. V centru Ljubljane je bila včeraj 2,20 EUR.
Ostalo čisto primerljivo z našimi cenami.

Noben problem za tiste, ki razumemo: Hrvati lahko popolnoma prosto dvignejo cene, ker bodo se vedbo drli turisti dol-v casu povecanwga terorizma v Tuniziji, Egiptu, je Hrvatom pisana na kozo vecja masa turistov, Slovencheki pa jasno zadnja rupa na sviralu 🤑

Kepica sladoleda 1,00 eur in ni industrijski, ampak sveze narejen.

V Slo so cene po lokalih, restavracijah….različne (nekje se naješ pocen, nekje morš odštet kr neki denarja), enako na Hr in POVSOD po svetu. Greš pač tja kjer ti bolj odgovarja, stvar izbire.

Kaj pa hodite v Dalmacijo. Na hrvaškem s ehodi v Istro, če že. Tam pa vam dalmatinski nateguni prodajajo peščeno plažo po visokih cenah.

Kepica sladoleda 1,00 eur in ni industrijski, ampak sveze narejen.
[/quote]
V Ljubljani že ni. Je precej dražji.

Od kod tebi takšna modrost???

Cene si jaz prilagodim sama. V drage lokale ne grem, hladno pivo dobim v trgovini in jo spijem na plaži, sladoled je 10 kun kepica in jo kupim, sadje za nekaj dni vzamem iz naših trgovin…..ničesar mi ne manjka, ne morem pa si privoščit rib, školjk, posedanja po lokalih, saj tega ne počnem niti doma. Od mene Hrvatje ne bodo imeli dobička, a morje obožujem in grem vsako leto.

Kaj se razburjaš, saj boš itak pol stanovanja odpeljal s sabo na morje. :))

Hrvati Slovence ponižujejo, ne spoštujejo, ignorirajo, zasmehujejo na vsakem koraku, vi jim pa pridno nosite denar na Hrvaško. malo berite hrvaške časopise, portale, poslušajte izjave hrvaške vlade, kaj si Hrvati mislijo o Slovencih.

New Report

Close