Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ODHOD V AVSTRALIJO

ODHOD V AVSTRALIJO

Tale Azija….bi šla takoj, a me je strah, da me bodo otroci pogrešali – predvsem snaha, ker se mi zdi, da ji lepo pomagam, ko jih nosim gor skuhane stvari – no, vsaj nekaj časa, dokler se sama ne nauči kuhat. Res bi me skrbelo, kako bodo brez mene….

a vsi znate angleško?

se nisi v šoli učila?
sicer se pa učimo celo življenje, nikoli ni prepozno

Lepo napisano … Tudi jaz privoščim, da si uredite boljše življenje … Saj veste kaj pravijo – včasih je kriza tudi velika priložnost.


Zakaj že ??


Največje povpraševanje je po poklicni izobrazbi , električar, vodovodar, strojnik, mizar, tesar itd


Največje povpraševanje je po poklicni izobrazbi , električar, vodovodar, strojnik, mizar, tesar itd[/quote]

Točno tako!

Dodala bi le še-zelo zaželjeno je medicinsko osebje!

Tudi jaz sem mlajša upokojenka in po eni strani me vleče in bi takoj šla, po drugi strani pa se mi zdi, da starejša sem, bolj imam rada to svojo rodno grudo, bolj se mi zdi da spadam sem.
Pa tudi ko imaš enkrat že vnuke, res nisem prepričana, da ne bi z prvim avionom pobegnila domov.

Domotožje je po moje hujša od vseh drugih težav, ki spremljajo takšne spremembe, vsaj pri meni mislim, da bi bilo tako.

Mislim, da so prispevki v medijih, da se tam cedita med in mleko zelo zavajajoči in da je vsaka selitev in sprememba v tako drugačno okolje zelo zahtevna.

Samo naj spomnim na inf v času začetka januarja, da so v Avstraliji hudi požari, da je vroče poletje kot ga tam še ne pomnijo… nič od tega ni držalo v tistem trenutku… Požari, da – poletje se je pa letos začelo tako kislo, da je bil tisto prvi vročinksi val.

Krepko razmislite preden odpotujete na drug konec sveta.
In kot je že nekdo napisal, da z menjavo kontinenta se ne rešijo osebne težave, nerganje in nezadovoljstvo.

Mislite, da vas bodo sprejeli z odprtimi rokami,delat bo treba in se dokazovat tako kot vsepovsod po svetu.

Itak, da propagirajo selitve, če pa jim je to biznis. Koliko je potem realiziranih, je pa drugo vprašanje.

Sposoben zdrav človek si lahko definitvno ustvari uspešno kariero tudi v Sloveniji. Nesposoben, katerega največji domet je čistilka ali sobarica pa s tem svojim znanjem res lahko več zasluži v tujini kot pri nas doma. Ker tukaj Fate delajo za manj denarja, je konkurenca pač prevelika. Moje osebno mnenje – več nesposobnih ko se odseli, lepše nam bo tukaj. Saj tam doli bodo itak zapravili vse, tako da se tudi vrniti ne bodo mogli več. Kot večina, ki je to že storila pred njimi.
Pod sposobnost posameznika pa štejem tudi njegovo prilagodljivost, ko se recimo iz enega konca Slovenije preseli na drugega. Večina Slovencev tega psihično ne zmore, so pa se takoj pripravljeni preseliti kamorkoli drugam. Delam v firmi z dobrim delom in dobrimi plačami, pa lahko povem, da imam skoraj polovico sodelavcev iz drugih koncev Slovenije. Pač niso bili zapečkarji na svoji krtini zemlje in sedaj dobro živijo.

Jaz sem sicer blizje, v Evropi, ampak delim isto mnenje. Tudi pod razno ne nazaj v Slo.

Ajde ne nakladaj, kateri stric oz. znanec ti je zrihtal službo – Jaz sm pripravljen jutr it v državo, kjer je boljše plačilo in imam ogromno izkušenj – NE IŠČEM SLUŽBE V SLOVENIJI VSAJ nekaj let.

Midva tudi razmišljava – sicer pa sva se zanimala za Kanado. Jaz sem pravnica in prevajalka, mož je inženir ene naravoslovnih ved. Za začetek bi prodala stanovanje in bi imela začetni kapital. Zanj se služba hitro najde, jaz si pač s slovenskim pravom kaj veliko ne morem pomagati, bi pa poskusila s prevajalstvom, vmes bi doštudirala anglosaško pravo. Otroka pa sta en v osnovni šoli, en je še v vrtcu. Oba obiskujeta tečaj angleškega jezika.

Midva bi že urejala papirje, če nama ne bi bilo hudo pustiti starše oz. jih ločiti od vnikov. Smo namreč zelo povezani – z obojimi. Pripravljava teren, ker je tu v Sloveniji eno samo životarjenje.

Še en članek an to temo:

http://cekin.si/clanek/kariera_in_izobrazevanje/slovenci-pakirajo-kovcke-in-bezijo-poglejte-kam-in-kako.html

Če imaš voljo, pogum, željo, je to pol poti. Ampak lažje.

Druga polovica je ostali del družine, napisala si:

“…pobrala bi družino, (no vsaj otroka, in odšla).”

Če se v tem stavku skriva to, da mož ali partner ne more, ne želi zraven, kaj to pomeni. Ločitev.
Če bo šlo za ločitev, boš imela probleme odpeljat otroke proč od očeta, brez njegovega privoljenja.

Avtorica, na mojedelo so oglaševali nekakšno predavanje o emigraciji (Avstralija itn).

Drugače pa stvar posameznika, a reči, da Slovenija ne daje možnosti, je pretirana.

Ravno obratno, vedno so se in se še izseljujejo najsposobnejši.
Izselijo se tisti, ki se znajo obrnit, poiskat informacije in it s trebuhom za kruhom (kot so včasih rekli), tisti, ki znajo pogledat preko domačega plota in v tujini vidijo priložnost. Tisti, ki imajo jajca.

To je tudi ena izmed rak ran Slovencev na sploh. Da se že tam nekje od 18. stoletja dalje najsposobnejši izseljujejo. Potem pa imamo kar imamo. Negativno selekcijo.

Informacija iz prve roke, ker sem tudi sam na tem, s tem da že imam v roki vabilo:
1. ekonomistov ne rabijo, sploh ne slovenskih brez izkušenj na mednarodnih trgih
2. za nižje plačana dela imajo Azijcev čez glavo dovolj
3. brez garantirane službe te razen na izlet v Avstralijo sploh ne bodo spustili.

Imam primer v žlahti, ko želi cela družina oditi v Avstralijo. Ni tako zelo enostavno, pobralo jim je že en kup denarja, pa so še vedno tukaj, priprave pa trajajo že kar dve leti. Seveda se vse da, če se hoče, ampak je potrebno kar nekaj potrpljenja, živcev, denarja in časa, da sploh prideš prvič tja.

Smešno je, kako se na blaženo tujino projcirajo vsi upi za krasno življenje.

Sama sem osebno poznala Avstralce, ki so dobesedno pobegnili iz Avstralije. Prvi, ekonomist, je rekel, da takega tempa dela, kot je v Avstraliji, ne zdrži, ker se gara cele dneve, folk samo dela in je na uslugo firmi. Imajo denar sicer, a ga nimajo kdaj porabit. Se je preselil v Slovenijo in je bistveno bolj zadovoljen, res je, da zaradi svojih znanj ima dobro službo.

Drugi Avstralec je rekel, da mentalitete ne prenese, folk je grob, neotesan, robusten. In po mojih izkušnjah to kar drži – sem delala z Avstralci in so res ko eni kavboji, sploh ženske so grobe in možačaste.

Seveda ne posplošujem, kot rečeno, ta dva Avstralca, ki sta pobegnila ven (dobesedno) sta bila prijazna in umirjena človeka, a ravno zato tam, med tisto mentaliteto, nista zdržala.Zgodbe o grobi mentaliteti Avstralcev sem slišala predvsem od njiju.

Ne rečem, morda bi se tam res kdo našel, tudi sama vem za neko slovensko družino, ki je tam uspešno pustila korenine, vendar sanjati, kako je tam vse krasno, je pač res otročje.

Ce je vse tako izi zakaj je potem tako malo selitev slovencev na drug kontinent. Tudi, ko se ni bilo krize je naprimer Amerika letno dobila zelo malo slovencev. Odgovor je preprost: niso dobili vize.

Pri nas imamo name spokat čez 2 leti, ko bo šla hči v srednjo šolo.

Gremo pa samo na zihr varianto, kar pomeni, da ima vsaj eden (mož) zagarantirano dobro službo, država niti ni tako važna.

Glede na to, da mož dela v multinacionalki, mislimo, da je zadeva čisto realno izvedljiva.

Res je pa, da nam tudi tukaj ni hudega, imamo nadpovrečne dohodke in lepo živimo.

V varianto, prodamo vse, se selimo, pa bo kar bo, pa jaz ne grem.

Preden se selite na druge kontinente izven Evrope se nečesa zavedajte. Tam je socialna varnost popolnoma drugače urejena kot pri nas in tam si vreden le dokler si zdrav in sposoben delati…

Marsikdo ima hude težave s prilagajanjem na druge navade, drugačno kulturo itd. Povsod je potrebno delati za preživetje, morda so pri nas začetki težki, majhne plače, ni služb, ampak tudi po svetu ni vse rožnato.

Kaj jaz vem, nekateri kar malo strašite … Jaz pa pravim .. Sreča je na strani pogumnih. Včasih je treba v življenju tudi kaj reskirati, da profitiraš. Tako je … Življenje je pa eno samo! Pa je ogromno poti, da ne gremo z glavo čez zid. Konec koncev si v državi, kjer je lahko najti zaposlitev vedno v prednosti kot v državi, kjer zaposlitev ni, plače pa so mizerne.

New Report

Close