Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ODHOD V AVSTRALIJO

ODHOD V AVSTRALIJO

In kaj je narobe z čistilko ali sobarico? Kaj če bo tvoj otrok samo navadna čistilka? So tisti z diplomami kaj več vredni ali kako? Saj je ogromno sposobnih, na zavodu je malo morje diplomirancev, ampak ni dovolj služb. Kaj pa jim to pomaga. Ko je kriza vsak dela skoraj vsako delo, da lahko preživi družino. Ali naj stradajo, zato da jih bodo takšni kot ti hvalili, da so nekaj več sposobni? Zame sta čistilka in sobarica sposobni, opravljata svojo delo in si za to delo zaslužita normalno plačo. Torej samo ocene štejejo ali kako? Kako si eni filate ego. Imate drugačno delovno mesto in že si na drugih višate samozavest. Ogabno.


Ma je*e se mi za zamude, ko grem na dopust mi je vseeno, ko sem se vračal iz Tajske, Koh Samui sem zaradi nevihte obtičal na otoku, let je bil drug dan, vsi so neki pizdl, men je bilo prav smešno, seveda smo zaradi tega let iz Bangkoka v evropo zamudili, to je šele bil šok in panika, smo pač prišli na Dunaj v torek zvečer namesto ponedeljek zjutraj, men se je dogajal .[/quote]

Na dopustu ja. Ko pa je nekdo od bljiznjih hudo zboli pa bi rad obiskal se ti pa ne jebe vec.
Verjemi, ce bi bil to eden od starsev in ti zivis na drugem kontinentu se ne bos smejal ampak ti bo pomembno, kdaj bo let in kdaj bos doma. Tu se pogovarjamo o ljudeh, ki gredo zivet dalec stran. O tem kako pustijo vse za sabo. In ne vedo, ce se bodo lahko vrnili v Slovenijo, ce ne bodo uspesni. O ljudeh za katere potem domaci oz. lastna drzava poskrbi za vrnitev, ker pac sami ne zmorejo. Iti na dopust je eno seliti se v drugo drzavo ali kontinent pa drugo.[/quote]

Vsi, ki odhajajo mislim, da so vsaj že 2x polnoletni in vedo v kaj se podajajo !!


Zakaj že ??[/quote]

Vlogi za vizo je treba priložiti uradno potrdilo o zelo dobrem znanju angleščine. Pa še zdravniško potrdilo o dobrem zdravju. Toliko o tem, da gre vsak lahko tja. Moja znanka frizerka je čakala na vizo dve leti in pol, zapravila veliko tisoč evrov za agencijo, ki ji je vse urejala, na koncu pa so ji Avstralci sporočili, da je ne vzamejo, ker frizerk ne rabijo. Oni so pa že tukaj vse prodali, ker so bili prepričani, da bodo vizo dobili. To je pa druga plat. Ni vse zlato, kar se sveti.

preberite njen blog – slovenka, ki se je preselila v Avstralijo:
http://newaussie.blogspot.com/2011_12_01_archive.html

Kaj ste vsi tako proti selitvi v AUS? Strašenje bodočih slo.migrantov je tukaj že skoraj nacionalni šport!? Mate pa res veselje.

Mislim, da tisti ki so resni vejo veliko več o AUS in postopkih selitve, kot vi, ki jim tukaj solite pamet in jih odvračate od tega.

Sicer pa niso stari pet let, da se ne bi znali sami pozanimati o tem.

Ali ste mogoče fauš, ker imajo eni jajca vsaj razmišljati o tem? Vam pa je ljubše čičati in čakati v tej potapljajoči se Sloveniji?

Oj

@lunca
ne se razburjat,nima smisla hehehe
@elzka : to pa je riziko pridobivanje vize. En dan je na SOL listi ,drugi dan ga ni več.

@pi
šuvka :IELTS test bo treba narediti,če ne bo težko: Baje je zelo zahteven. http://www.britishcouncil.org/sl/slovenia-exams-road-to-ielts.htm

Majhno opozorilo,poleti se spremenijo ponovno pogoji za pridobivanje vize.
http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/skillselect.htm

Za konec vsem ,ki se odločate za imigracijo vam želim veliko sreče,upam da vam uspe.

ps. še en odličen blog http://mackisoslivdownunder.blogspot.com/

Lp Alex

a res? jst se nisem. :p

Ti to resno? Eni smo ze sli skozi pogoje selitve za razlicne drzave in to ne zdaj ampak ze leta nazaj. Zato nam je pa uspelo se preselit v tujino. 😉

Ne verjamem da boš z odhodom v Avstralijo kaj rešila, imam kar nekaj frendov ki so lani poskusili, pa vsi neki magistri in ne vem kaj pa so se po pol let avrnili nazaj, tako da glih ni neka obljubljena dežela ta avstralija, baje ni tko zlo enostavno tam doli!

Se marsikomu tako godi, moja prijateljica se je tudi odločila, da gre – kar sem se obrnite, oni vse uredijo – jih poznam, so fajn ljudje. http://www.delovtujini.info

lp Nena

kakšno bodočnost pa imamo v Sloveniji? žal ne veliko, posebej pa mladi…če bi bila malo mlajša bi takoj šla – tu vam vse uredijo http://www.delovtujini.info

lp Nena

Kar sanjajte, sanjajte, sanjajte..niti 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vas ne bo šlo….nikamor.
Jaz pa uživam v SLO, živim v prelepem kraju, srečna sem, nič mi ne manjka, službo imam, družino imam, ljubezen je, zdravje in sreča je tudi pri hiši, za dušo gremo pa malo na morje sem pa tja – Grčija, Romunija, Bolgarija, Hrvaška, Italija, Španija…šli smo tudi na Slovaško, v Nemčijo, Madžarsko, Poljsko, šli pa bomo še na Švedsko ter Portugalsko, Kanado – ali na morje ali pa kakšno mesto pogledat.
In to je to. Vse ostalo je pa Mali Princ!

Glejte ljudje, tisti bolj naivni in tisti manj naivni.

Če boste spremljli življensko pot 100 ljudi, ki gredo ven npr v Avstralijo oz kamorkoli že bo iz tega nastalo 100 različnih zgodb. Vsak bo naletel in zaključil na svoj način. Nekateri bodo dobro uspeli potem drugi malo manj…čist logično. Da bi se nekje pretakala med in mleko kar tako po cesti tega seveda ni. Pa tudi ne pričakujejo tega naši ljudje, ki so povsod cenjeni in spoštovani delavci le doma v SLO so ponižani in poteptani kot bi bili živali! Res je, da je v SLO izredno težko živeti in to iz dveh razlogov.
Zaradi vedno večje bede, revščine in provincialnosti, tudi majhnost šteje k občutku nesrečnosti. In pa nato zaradi prevlade srahu in nikakršnih možnosti v tej deželi. Povsod so le grožnje in pritiski, celo mobing.
Živel sem svoj čas tudi v tujini in vem, toliko kot je tega v SLO ni nikjer. Mati moja ej to kar prenašamo tukaj je čisti fašizem! Enostavno to ni v civiliziranih razvitih družbah možno čemur smo priča tu. Potolkli bi vse rekorde, če bi vodili in zajemali to v statistiko.

Kriza v SLO se še ni prav začela. Šele bo se. Pričakujte nemire, izgrede, tudi oborožene,…izjemno veliko bo za doživeti!

Sam vem, da če bi imel vsaj 10 let manj kot jih imam, bi kar jutri oziroma v najkrajšem času spokal iz vukojebine. Namreč to ni država prej jetnišnica! Za večino.
Dal sem dovolj velik namig. Vsem mladim pravim ne le, naj gredo v tujino. če imajo željo oz so tukaj preprečevani. Vzklikam jim: ne odlašajte, tecite! Ven iz vukojebine, če vam življenje kaj pomeni. Tukaj lahko nanj pozabite.

Mi smo šli leto in pol nazaj. Sicer ne v Avstralijo ampak na sever. In ja, sem samo čistilka, moja neto plača je 1700€, za najemnino hiše plačujemo 500€. Z eno plačo čistilke bi preživeli komot. Pa nam ni treba, ker imata tud mož in sin službe za nedoločen čas. Čakam da naredim izpite za jezik in da ga obvladam koliko je mogoče dobro in potem iščem službo naprej.
V Sloveniji se ne vidim več.

Si pomislila, da bi vzela gumenjak pa veslala do tja… hehe

Ja tudi mene mika da bi se z celo druzino preselili v avstralijo.Imam tri majhne otroke.Mal sem v dvomih ker je najmlajsa hcerkica stara komaj 14 dni.Bi paprosil ce je kje kdo ,ki bi lahko mal pomagal pri vzpostavitvi kaksnih stikov.Saj veste da brez vez in poznanstev pac ne pridemo dalec.

Ajde ne nakladaj, kateri stric oz. znanec ti je zrihtal službo – Jaz sm pripravljen jutr it v državo, kjer je boljše plačilo in imam ogromno izkušenj – NE IŠČEM SLUŽBE V SLOVENIJI VSAJ nekaj let.[/quote]

Bravo, spet se je oglasil en rdečkar, ki dela propagando, do službe je prišel pa preko zvez. Al pa Ljubljančan, kjer je res veliko služb.

Ajde ne nakladaj, kateri stric oz. znanec ti je zrihtal službo – Jaz sm pripravljen jutr it v državo, kjer je boljše plačilo in imam ogromno izkušenj – NE IŠČEM SLUŽBE V SLOVENIJI VSAJ nekaj let.[/quote]

Bravo, spet se je oglasil en rdečkar, ki dela propagando, do službe je prišel pa preko zvez. Al pa Ljubljančan, kjer je res veliko služb.

Ajde ne nakladaj, kateri stric oz. znanec ti je zrihtal službo – Jaz sm pripravljen jutr it v državo, kjer je boljše plačilo in imam ogromno izkušenj – NE IŠČEM SLUŽBE V SLOVENIJI VSAJ nekaj let.[/quote]

Bravo, spet se je oglasil en rdečkar, ki dela propagando, do službe je prišel pa preko zvez. Al pa Ljubljančan, kjer je res veliko služb.

jaz sem šla v Perth Letos februarja iz Ljubljane, ker je najcenejše in najhitrejši traja 23 ur z vsemi postanki. Emirati, šla pa bi tudi z Qutar.
Perth je super kar se tiče javnih prevozov, v 20 minutah si v službi, iz Postojne (ista razdalja) je ??
med mailico so vsi – tudi v minicah in petkah sedeli na travici in izi jedli malico… sicer sem bila bolj malo časa, ampak mi je bilo ful všeč urejenost Pertha in to ker v to mesto res veliko vlagajo.

mislim, da 40 let ni preveč za selit se, ker je treba delat še 25 let in za to dobo se splača it, všeč so mi tudi državne penzije, ki so za vse enake, razen če imaš kako veliko premoženje, potem ti pač ne pripada…

je za premislit, življenje je samo eno. in ozirat na druge je neumnost, vsak nosi sam posledice svojih odločitev.

mene zanima kaksni so pogoji za odhod v avstralijo in kaksna je cakalna doma.? ali kdo ve na koga se obrniti glede sluzbe?

Ko je umrl stari ata tu v Sloveniji, je prišel od njegove nečakinje, žal takrat že pokjne, mož sem iz Avstralije na pogreb v 24 urah, nekaj takega… Ura gor ali dol. Da se, ponavadi se tudi en mudi toliko, glede teh stvari, da se ne bi dalo.

Jaz sicer razumem, da ene to skrbi – mene nima kaj, ker praktično nimam v Sloveniji nokigar od sorodnikov, Ok imam, ne poznam 🙂 Pa zelo malo stikov s starši. In zato ne bi imela problemov it – če bi bil moj partner za to, pa ni. On je obratno, zelo navezan na sorodnike tu, čeprav jih ima malo 🙂

Zivimo v Avstraliji 5 let, zivljenje popolnoma drugacno.
Se ne vidim vec v Sloveniji in upam, da pridemo samo se na obisk. Do sedaj bili v Slo ze dvakrat in vsakic sem bolj vesela, da smo odsli, tukaj zivimo svoje sanje 🙂

koliko je povratna karta v avstralijo???

Lep pozdrav vsem
Ali je kdo tukaj ki ve kako je kaj z delom v avstraliji.Sem mizar z 12 letnimi izkusnjami in me resno zanima ce se da dobiti delo kot mizar v avstraliji ali kaj podobnega.lp mizar

New Report

Close