Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odkar ne jem mesa, se veliko bolje počutim

Odkar ne jem mesa, se veliko bolje počutim

Od malega jem meso zato vem,da je zame dobro in zdravo.Zmeraj so vsi
Govorili,da ga rabimo.Če je pa tako potem to tudi drži?

V preteklosti so res jedli manj mesa, so pa vse delali na svinjski masti. Slovenska kmečka hrana izpred 100, 200 let je bila zelo kalorična. OH-ji in mast.


Tema se prične s tem, da avtor priporoči drugim, naj ne jedo mesa, da se bodo bolje počutili. Tako se tudi nadaljuje, da drug drugemu nekaj vsiljujete. Niso vsi posti takšni, ampak večina je dejansko propagiranje svojega načina kot super.

Jaz se ne počutim ogroženo, se pa nikakor ne strinjam z vsiljevanjem tujega mnenja, sploh pri takšnih stvareh, kjer ni samo ene in edine pravilne rešitve. Ljudje praktično nič ne vemo o prehrani, presnovi, našem telesu. Pa se najdejo pametnjakoviči, ki svoj režim propagirajo kot edini pravilen.

Prebrati si je treb odgovor “ulcerozni kolitis”, kjer prav lepo opiše, da zaradi kronične bolezni marsičesa ne sme jesti. Enako velja za ostale kronične črevesne bolezni, razne čire na želodcu, alergije, intolerance ipd. Pri večini teh stanj so mlečni izdelki in sadje lahko izjemno kritični in zadevo zelo poslabšajo.

Zato enostavno moram napisati, da režim vegetarijanstva, veganstva, pesketarijanstva, presnojedstva, mesojedstva, mlečnojedstva, prano”jedca” pač lahko nekomu ustreza, spet drugemu pa nikakor ne.
[/quote]
In če zdaj nekomu nekaj ne ustreza, bi morali drugi in drugačni biti tiho?
Samo zato, da se nekdo ne bo počutil posiljenega ?
Malo se raje zamisli nad sabo in se vprašaj kaj je narobe s tabo, če izražanje mnenj na nekem forumu doživljaš kot vsiljevanje.
Realno gledano ravno takšni, s svojim igranjem žrtve, želite drugim nekaj vsiliti in hočete, da obvelja vaša edina resnica.
Če nekomu sadje poslabša počutje, potem lahko tudi meso nekomu poslabša počutje. Vendar hinavci tega ne boste priznali.
Problem je le propagiranje brezmesnega prehranjevanja.

V preteklosti so res jedli manj mesa, so pa vse delali na svinjski masti. Slovenska kmečka hrana izpred 100, 200 let je bila zelo kalorična. OH-ji in mast.
[/quote]

Smeh … Govorimo o vecinskem prebivalstvu, ki je bilo kmecko, dalec od bogastva, prehrana je bila skromna, vecinsko temeljeca na brezmesnem. In ja, delo na njivi je bilo zelo ‘u izi’, pa glej ga,čudo, so bili daleecc od slabotnezev …

Prevec filme o kraljem dvoru gledala?

Iz Vietnama je k nam prišla živet ženska, sicer zelo prijetna sogovornica. Med drugim je v intervjuju za lokalni časopis povedala, da jo je šokiralo, koliko mesa pojemo Slovenci.

Smeh … Govorimo o vecinskem prebivalstvu, ki je bilo kmecko, dalec od bogastva, prehrana je bila skromna, vecinsko temeljeca na brezmesnem. In ja, delo na njivi je bilo zelo ‘u izi’, pa glej ga,čudo, so bili daleecc od slabotnezev …

Prevec filme o kraljem dvoru gledala?
[/quote]

Ja, tisti, ki so uspeli preživeti, so bili močni. Ostali so pa itak pomrli že prej. Normalno, da ni bilo toliko raka in ostalih civilizacijskih bolezni, če so pa ljudje umirali v povprečju 20 do 30 let prej kot pa v današnjem času.

In če ljudje (belci) ne bi razvili tolerance na laktozo, ne bi, kot rasa, preživeli. Ker žal živimo v podnebju, kjer od novembra do aprila raste bore malo. In če si imel sposobnost prebaviti mleko, si preživel, v nasprotnem primeru, pa nisi.

Zato pa ima le cca 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} belcev laktozno intoleranco, med tem, ko je med azijci in črnci ta okoli 80 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Tako, da belci smo v večini kar lepo prilagojeni na kravje mleko oz. melko drugih živali.

post_id=12500696 time=1535275325]
Iz Vietnama je k nam prišla živet ženska, sicer zelo prijetna sogovornica. Med drugim je v intervjuju za lokalni časopis povedala, da jo je šokiralo, koliko mesa pojemo Slovenci.
[/quote]

Seveda, mi imamo štiri letne čase in zimo, Vietnam pa tropsko podnebje z sončnim in deževnim letnim časom. Podnebju je prilagojena tudi prehrana. Meni poleti meso ne prija, več ga pojem, ko je hladno.


Jp, tako kot je k nam prišla živet eskimka in se čudila človeškim pašnim žvalem. Afričan in še marsikateri drugi, bi se pa lahko čudil norosti zaradi polne riti, ki vlada pri nas.😁😁😁

Nobenega človeka se ne more prepričati v nič. Razen, če se sam odloči. Na svetu je veliko labilnih oseb, ki se na vsake par let odločijo, kaj hočejo biti, ker poslušajo “strokovnjake”. Niti preverijo ne, kaj je ta oseba v resnici. Mene nihče ne prepriča, da ne bom užival meso. Zato, ker ga vzamem pri prijatelju, ki ima vso leto prosto rejo. Kaj ima žival lepšega.

Tipično nedeljsko kosilo: goveja juha, govedina, pečen piščanec, krompir, solata.

Če iz tega črtamo meso, ostane samo krompir in solata. In to je res bolj “ubogo” kosilo.

Ker večina niti ne pozna druge hrane in misli, da bi potem morala jesti samo to. Zato ni čudno, da si eni sploh ne predstavljajo, da bi lahko živeli en teden brez mesa.

Kaj pa boste vi danes jedli?


In če zdaj nekomu nekaj ne ustreza, bi morali drugi in drugačni biti tiho?
Samo zato, da se nekdo ne bo počutil posiljenega ?
Malo se raje zamisli nad sabo in se vprašaj kaj je narobe s tabo, če izražanje mnenj na nekem forumu doživljaš kot vsiljevanje.
Realno gledano ravno takšni, s svojim igranjem žrtve, želite drugim nekaj vsiliti in hočete, da obvelja vaša edina resnica.
Če nekomu sadje poslabša počutje, potem lahko tudi meso nekomu poslabša počutje. Vendar hinavci tega ne boste priznali.
Problem je le propagiranje brezmesnega prehranjevanja.
[/quote]
Očitno namerno selektivno bereš in posledično razumeš ter interpretiraš po svoje. Če iz mojega posta ne razumeš točno tega, kar si sam napisal – da tako kot lahko nekomu meso ne paše, nekomu drugemu ne paše mleko ali sadje in da je problem forsiranje kogarkoli s čemerkoli, potem nima smisla karkoli nadaljevati.

Po moje nobena skrajnost ni dobra. Pri mesu pa se nagibam k temu, da je bolje manj. Je pa dobro poslušati telo. Nekaj časa pred leti, par tednov sem meso popolnoma izločila iz prehrane. Sploh v začetku sem se počutila odlično, lažjo, prečiščeno, nekako bolj pretočno, težko opišem to stanje. Na trenutke sem se počutila prav evforično. Po nekaj tednih je to občutje malo popustilo, a pojavila se je šibkost, večja utrujenost, brezvoljnost. Sicer sem pričela dodajati B12 in kasneje B kompleks, a šibkost ni popustila. Od takrat dvakrat na teden jem rdeče meso, včasih namesto tega kakšno ribo in pršut, če pa naletim na dober domač narezek, se mu pa tudi ne odpovem.

Lahko še kaj dodaš zraven.Sir za žar,tofu,jajca,falafel(čičetikin polpet),razne zelenjavne polpete,prebranec,pasulj….to mi zdajle na hitro prišlo na misel.Kadar nimaš mesa se,da tudi preživet.


Mesa se ne sme kar izločiti iz prehrane, ampak ga je potrebno nadomestiti z drugo beljakovinsko hrano.
Večina misli, da iz običajnega obroka vzameš stran meso in je to že vegi obrok.

Jaz se pa pocutim po mesu odlicno. Meso mora biti, tiste razne lubje pa deteljco prepuscam zajcem

Jaz se po obroku trave počutim izvrstno. Trava mora biti, tista razna razpadajoča trupla prepuščam mrhovinarjem. 🙂

Ko pojem zelenjavo in sadje se počutim odlično.In kot po tistem tezkem kosu,ki se mi valja v želoscu in me dela utrujenega in zaspanega.

In kot po mesu zaspan

Treba je prečistit teli.Prideš na zelenjavni smuti?

Treba je prečistit teli.Prideš na zelenjavni smuti?
[/quote]

Kako ga pripravljaš? Vem, da je vprašanje izven konteksta teme, ampak ravno iščem kakšen dober (okusen) recept.

Mene napihne in uspava ko jem OH. Če mam to za kosilo, rabim dolg da se spravim v normalno lahko stanje. Če jem zelenjavo in meso, teh težav nimam.

Sveta ne bo nihče spremenil. Vsaj mi ne, kot nam pravijo, mali ljudje. Eni pravijo človek obrača, bog obrne. Eni pravijo človek obrača, življenje obrne. In to je vse. Ko nekdo želi spremeniti svet, prične pri sebi. Ker drugih žal ne moremo spremeniti. Nismo tako močni, da bi spreminjali svet. In zato začnemo pri sebi. Nekdo se odpove pijači, nekdo drogi, nekdo kajenju, nekdo jezi, nekdo depresiji in tako dalje…..Vse ostalo, kreganje in posiljevanje doseže samo še slabšo stanje. Kar se vidi zdaj po svetu. Vsak hoče uveljavljati svoja prepričanja od politike do hrane do šolstva do kmetijstva do zdravstva in kje smo. Nikjer. Vse je zmešano. Pa ne rečem za politiko, ki je šla v druge sfere lahko kaj spremeni ampak politika se niti s tem več ne ukvarja ampak se ukvarja s svojo debelo ritjo, da jim ostane privilegij moči.

New Report

Close