Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odloži telefon in poskrbi za otroka

Odloži telefon in poskrbi za otroka

Letos sem si privoščil več kratkih oddihov, Slo, Hr, It, Av. Prizori povsod enaki. Zdolgočaseni otroci, ki počnejo vsega hudiča, da bi pridobili pozornost staršev, ki visijo na svojih telefonih in se za svojo mladež kaj dosti ne zmenijo.

Moji otroka sta odrasla, eden ima tri potomce, eden se je zavestno odločil, da otrok ne bo imel. Moram reči, da je tisti s tremi potomci res vzgleden starš, tak, ki otroke postavlja za svojo prioriteto in ne modni dodatek.

Starš ne bi smel in mogel biti kar vsak. Potrebno bi bilo izobraževanje. Otroke se zanemarja, na račun pametnih naprav.

Nič nimam proti otokom, imam pa veliko proti staršem. Zakaj sem jaz, gospod, ki spoštuje svoj in tuj mir, ki ceni osebni prostor, pred vsem pa je nekajkrat na dan v precepu kaj naj narediti, naj kliče socialo, policijo, morda sam zamoti tuje otroke,.. primoran sploh o tem razmišljati? Dolžnost staršev je, da se vsaj na dopustu ukvarjajo s svojimi otroki, ker na dopustu smo tudi vsi ostali, ki nimamo miru zaradi staršev, ki to ne bi smeli biti in posledično nevzgojenih in zdolgočasenih otrok.

Če si ti, ki to bereš, eden od opisanih staršev, za božjo voljo, odloži telefon in se posveti svojemu otroku.

 

…pohabijo svojo otročad za vedno. Ja avtor, podpis za vse!

Odgovor na objavo uporabnika
Nemi opazovalec, 21.08.2021 ob 15:55

Letos sem si privoščil več kratkih oddihov, Slo, Hr, It, Av. Prizori povsod enaki. Zdolgočaseni otroci, ki počnejo vsega hudiča, da bi pridobili pozornost staršev, ki visijo na svojih telefonih in se za svojo mladež kaj dosti ne zmenijo.

Moji otroka sta odrasla, eden ima tri potomce, eden se je zavestno odločil, da otrok ne bo imel. Moram reči, da je tisti s tremi potomci res vzgleden starš, tak, ki otroke postavlja za svojo prioriteto in ne modni dodatek.

Starš ne bi smel in mogel biti kar vsak. Potrebno bi bilo izobraževanje. Otroke se zanemarja, na račun pametnih naprav.

Nič nimam proti otokom, imam pa veliko proti staršem. Zakaj sem jaz, gospod, ki spoštuje svoj in tuj mir, ki ceni osebni prostor, pred vsem pa je nekajkrat na dan v precepu kaj naj narediti, naj kliče socialo, policijo, morda sam zamoti tuje otroke,.. primoran sploh o tem razmišljati? Dolžnost staršev je, da se vsaj na dopustu ukvarjajo s svojimi otroki, ker na dopustu smo tudi vsi ostali, ki nimamo miru zaradi staršev, ki to ne bi smeli biti in posledično nevzgojenih in zdolgočasenih otrok.

Če si ti, ki to bereš, eden od opisanih staršev, za božjo voljo, odloži telefon in se posveti svojemu otroku.

 

Povej to vladi ki od staršev zahteva da imajo mobitele v rok in buljijo v qr kodo ti hinavc hinavski.

Povej to vladi ki od otrok zahteva da so prbiti na kompu in na med najbolj znani zoom sceni, za katero se že več let opozraja da bejž dol z nje.

Povej hudičem ,ki ves čas folk usmerjajo v virtualo pa da delajo od doma preko nje itd.

 

Kot da so se pa prejšnje generacije toliko posvečale otrokom. V mojem otroštvu mobitelov res ni bilo, zato pa je bila mama skoz zaposlena s kuhanjem in čiščenjem, oče je pa tudi ponorel, če smo ga zmotili med branjem časopisa ali samo pisnili med poročili. Še največ se je z mano ukvarjala babica.

Vsaka reklama, vsaka poročila, vsak film, vsaka risanka, vse blebetanje takoimenovane stroke, prfoksi itd vsi delajo butare iz vseh koncev potem naj bodo pa starši normalni? Kako normalni med samimi budalami naokrog? Iz vsake strani poneumljanje in vrednost bolj si blesav boljši si potm pa se pšričakuje da bodo starši mel pošlihtan? Od kje srobreti zblojeni neinteligentni?

Sam glavo obrneš pa ti reklama za eno sranje skače v oči ( amapk to je ok za vas kajne saj kao nudi službe) . ma userte se zblode.

Čakte se k vam bodo vodo nalil k boste žejn prek VR.

Moji starši se nikoli niso pretirano ukvarjali z menoj, sama sem iz čistega dolgčasa odkrivala svet po svoje in odrasla v zgledno osebo, vredno spoštovanja in posnemanja. Imam čudovita dva otroka in razen najnujših usmeritev in obvezne skrbi, jih ne animiram, temveč spodbujam, da se znajdeta sama tako kot smo se mi včasih. Ali sem jaz medtem na telefonu, za knjigo, v telovadnici, vrtu ali le gledam kod sonce hodi, nima nikakršne zveze z njuno vzgojo. Konstantni nadzor in ukvarjanje s tem kaj naj otroci počnejo prinese kvečjemu več slabosti kot prednosti. Otrokov naravni nagon je odkrivanje sveta okoli sebe. Tako se uči in dolgčas je pravzaprav zaželen! To da kaj ušpičijo prav tako. Edina naloga staršev je, da je otrok sit in na varnem, torej ne življensko ogrožen. Ne pa v vitrini zaklenjen pa dvakrat v vato zavit. 🙂

Če tebe otroci motijo, ne hodiš tja kjer so pretežno družine. Greš na plažo, kjer so odrasli, upokojenci na primer. Še vedno se lahko z barko ali jadrnico odpelješ sredi morja kjer ni nikogar in uživaš sam s seboj.

Pa če bi imel otroke, ne bi tako razmišljal. 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
Darwin828, 21.08.2021 ob 16:14

Povej to vladi ki od staršev zahteva da imajo mobitele v rok in buljijo v qr kodo ti hinavc hinavski.

Povej to vladi ki od otrok zahteva da so prbiti na kompu in na med najbolj znani zoom sceni, za katero se že več let opozraja da bejž dol z nje.

Povej hudičem ,ki ves čas folk usmerjajo v virtualo pa da delajo od doma preko nje itd.

 

Zaradi vsega kar si naštel, bi se tatstari svoji pamžariji lahko vsaj na dopustu posvetili, zakaj jih sicer sploh imajo.

 

Odgovor na objavo uporabnika
soft, 21.08.2021 ob 16:22

Moji starši se nikoli niso pretirano ukvarjali z menoj, sama sem iz čistega dolgčasa odkrivala svet po svoje in odrasla v zgledno osebo, vredno spoštovanja in posnemanja. Imam čudovita dva otroka in razen najnujših usmeritev in obvezne skrbi, jih ne animiram, temveč spodbujam, da se znajdeta sama tako kot smo se mi včasih. Ali sem jaz medtem na telefonu, za knjigo, v telovadnici, vrtu ali le gledam kod sonce hodi, nima nikakršne zveze z njuno vzgojo. Konstantni nadzor in ukvarjanje s tem kaj naj otroci počnejo prinese kvečjemu več slabosti kot prednosti. Otrokov naravni nagon je odkrivanje sveta okoli sebe. Tako se uči in dolgčas je pravzaprav zaželen! To da kaj ušpičijo prav tako. Edina naloga staršev je, da je otrok sit in na varnem, torej ne življensko ogrožen. Ne pa v vitrini zaklenjen pa dvakrat v vato zavit. 🙂

Če tebe otroci motijo, ne hodiš tja kjer so pretežno družine. Greš na plažo, kjer so odrasli, upokojenci na primer. Še vedno se lahko z barko ali jadrnico odpelješ sredi morja kjer ni nikogar in uživaš sam s seboj.

Pa če bi imel otroke, ne bi tako razmišljal. 🙂

Tole pišem na plaži, kjer smo do par dni nazaj bili sami upokojenci ali starejši pari Skalnata plaža, vhod v morje težko dostopen, sam mir okoli nas. Pogovarjamo se tiho, beremo, dremamo. A ni vrag prinesel dve družini z majhnima otrokoma, ki lezeta po skalah, se dereta, pojeta stokrat eno pesmico, cvilita,….Ves dan. Zavijamo z oćmi, komentiramo, starši se ne dajo, ne trzajo. Z njima zaplavajo za tri minute, pptem jih pošljejo postopat okoli naših brisač. Z njima se vsak dan ukvarjajo točno 7 minut, ostalo prespijo.

Nekaj metrov stran na voljo prodnata, mivkasta in betonska plaža. Na njih otroci uživajo, da jih je veselje videt, ko gremo mimo.

A punčki ne smeta tja, četudi ju vabijo. Pilagajati se morata starcem in ne obratno. Pohabljeni bosta. Škoda ju je.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Ti gumpec, 21.08.2021 ob 16:43

Zaradi vsega kar si naštel, bi se tatstari svoji pamžariji lahko vsaj na dopustu posvetili, zakaj jih sicer sploh imajo.

 

Kot kaže, da zato, da strežejo ljudem, ki so na valdi in v javnih službah. Zato. Tako se kaže, da ljudje nimajo otrok za svoje ampak jih ima država za svoje. Potem pa naj še pofu*ana država poskrbi da ni tok teh mobitelov.

Saj starši ne učijo otrok. Nimajo časa, ker so sužnji v službah da lahko golazni gnusni plačajo vsak mesec.

Otroke učijo  v šoli, ki je obvezna in jih ne smejo starši sami, ker potem otroci ne bodo ljubili in spoštovali pez*dete ampak svoje starše. No zato je obvezno, da se staršem vzame vsako pravo. Tako je znanja mrtvega dovolj, tehnologija gre naprej sto na uro, odnosi, morala pa v brezno.

Itak pa sam ne podpiram take obveze in je le tako napisano zgoraj, kaj je obvezno. (sarkazem)

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 7103, 21.08.2021 ob 17:17

Tole pišem na plaži, kjer smo do par dni nazaj bili sami upokojenci ali starejši pari Skalnata plaža, vhod v morje težko dostopen, sam mir okoli nas. Pogovarjamo se tiho, beremo, dremamo. A ni vrag prinesel dve družini z majhnima otrokoma, ki lezeta po skalah, se dereta, pojeta stokrat eno pesmico, cvilita,….Ves dan. Zavijamo z oćmi, komentiramo, starši se ne dajo, ne trzajo. Z njima zaplavajo za tri minute, pptem jih pošljejo postopat okoli naših brisač. Z njima se vsak dan ukvarjajo točno 7 minut, ostalo prespijo.

Nekaj metrov stran na voljo prodnata, mivkasta in betonska plaža. Na njih otroci uživajo, da jih je veselje videt, ko gremo mimo.

A punčki ne smeta tja, četudi ju vabijo. Pilagajati se morata starcem in ne obratno. Pohabljeni bosta. Škoda ju je.

 

 

Slušalke v uha, malo klasične glasbe ali čepke pa boste imeli mir 🙂 Ne morem razumeti, da gredo nekomu otroci na živce. Meni je njihovo igro, smeh in dogodivščine vedno zanimivo opazovati, večkrat se tudi vključim, jim še dodatno spodbudim domišljijo in se vsi imamo fajn. Zadnjič sem jim rekla, da skala v vodi je vrh gradu in so kopali, njih vsaj 10 .. da bi odkrili skriti zaklad. Vsi smo imeli mir 🙂 malo iznajdljivosti, domišljije, prijaznosti, sočutja.. pa bo

Odgovor na objavo uporabnika
soft, 21.08.2021 ob 17:26

Slušalke v uha, malo klasične glasbe ali čepke pa boste imeli mir 🙂 Ne morem razumeti, da gredo nekomu otroci na živce. Meni je njihovo igro, smeh in dogodivščine vedno zanimivo opazovati, večkrat se tudi vključim, jim še dodatno spodbudim domišljijo in se vsi imamo fajn. Zadnjič sem jim rekla, da skala v vodi je vrh gradu in so kopali, njih vsaj 10 .. da bi odkrili skriti zaklad. Vsi smo imeli mir 🙂 malo iznajdljivosti, domišljije, prijaznosti, sočutja.. pa bo

Soft v bližini doma je otroško urejeno igrišče. Med epidemijo je bilo zaprto. Tišina je bila, srhljiva. Sedaj popoldneve ob knjigi uzivam in otroški živ žav z igrišča me pomirja in včasih kar zaspim.

Ko slišimo živ zav otrok vemo vse bo dobto.

Ko to utihne….

 

Odgovor na objavo uporabnika
Pozdrav soncu, 21.08.2021 ob 17:40

Soft v bližini doma je otroško urejeno igrišče. Med epidemijo je bilo zaprto. Tišina je bila, srhljiva. Sedaj popoldneve ob knjigi uzivam in otroški živ žav z igrišča me pomirja in včasih kar zaspim.

Ko slišimo živ zav otrok vemo vse bo dobto.

Ko to utihne….

 

Bravo..  tako je

To se ukvarjaš s svojimi ali tujimi? Ker je razlika, veš. Ker naj bi se starši ukvarjali s svojimi, ne naključni ljudje na plaži, igrišču…… .Tak primer sem jaz spremljala par let na “moji” plaži – punčka razpuščena, cela plaža je bila njena, pri drugih ljudeh je ležala, se igrala, celo jedla, matka pa je bila sposobna le dretja in spanja:(.

Se huje je, ko otrokom dajo v roke telefon, da jih zamotijo.

Odgovor na objavo uporabnika
Jahno, 21.08.2021 ob 16:18

Kot da so se pa prejšnje generacije toliko posvečale otrokom. V mojem otroštvu mobitelov res ni bilo, zato pa je bila mama skoz zaposlena s kuhanjem in čiščenjem, oče je pa tudi ponorel, če smo ga zmotili med branjem časopisa ali samo pisnili med poročili. Še največ se je z mano ukvarjala babica.

Enako pri nas.Popolnoma enako!

Se zelo, zelo strinjam (kar je napisala @soft).

Otroci ne rabijo preveč animacije. Dolgčas je gonilo razvoja, napredka, spoznavanja sveta in drugih. Če so pri tem malce glasni, pa kaj potem, saj so psi, traktorji, avti, hotelski ansambli… tudi. Če mi pa kakšen 5letnik skače po brisači, ga ustavim in mu povem, da tega ne sme. Pika (otroci kar radi ubogajo, imajo privzeto spoštovanje do odraslih). Če je mlajši, pa povem njihovim staršem. Malo direndaja mora biti.

Poanta ni v tem. Gre za to, da so v tem naselje štiri plaže od teh so tri primerne za otroke, ena nikakor. Ampak starši vztrajajo z dvema predšolskima otrokoma na tej, kjer se vsi za glavo lovimo kdaj bosta padli in si razbili glavo. Namesto par metrov stran, kjer je direndaj in se jima praktično nič ne more zgoditi. Ampak tukaj slišita samo svoji dve in gladko zaspijo (mali sta zdresirani, da ne motita njih in se igrata na tujih brisačah, ne v njihovi bližini). Tam na družinskih plažah pa to ne bi šlo, ker je preglasno. Na morju so zato, da se starši naspijo, ne da se otroci naplavajo in naigrajo.  Razumeš zdaj?

Meni bi pa pasalo kot otroku, da bi imel malo miru pred starši. Sta samo rinila vame in lebdela nad mano kot helikopter, pa mi je to bolj škodilo kot pomagalo. Upam, da bodo starši čimbolj buljili v mobitele, da bodo otroci bolj samostojni.

Odgovor na objavo uporabnika
meni bi pa pasalo, 21.08.2021 ob 23:55

Meni bi pa pasalo kot otroku, da bi imel malo miru pred starši. Sta samo rinila vame in lebdela nad mano kot helikopter, pa mi je to bolj škodilo kot pomagalo. Upam, da bodo starši čimbolj buljili v mobitele, da bodo otroci bolj samostojni.

Da, a najbrž ne, ko si bil star tri leta.

 

Mene otroška veselost in živžav ne motita. Otroci se pri igri razigrajo, skačejo, vriskajo, kričijo. To je vse normalno in mislim, da večine ljudi ne moti. Nekaj čisto drugega pa je nenormalno dretje brez razloga in non stop. Kaj šele skakanje po tujih brisačah. Ja, tudi sama sem bila priča, ko so starši otroke dobesedno napodili stran od sebe k drugim kopalcem, da so potem skakali po njihovih stvareh in se nenormalno, ampak res nenormalno drli brez prestanka kakšno uro, dokler ni enemu očetu počil film in je šel do staršev ter jim povedal nekaj krepkih. Potem so se kmalu pobrali, ker so jih tudi drugi grdo gledali. Otroci so tu še najmanj krivi. Mislim, da mora biti prava mera vsakega- da se starši nekaj časa ukvarjajo z otroki, ostali čas pa jim pustijo, da se zabavajo sami, vendar pazijo, da je njihovo obnašanje v nekih okvirih, da s svojo igro ne posegajo v prostor drugih. Vsak si zasluži svoj mir. Zdi pa se mi, da večina staršev to razume, ker na plaži srečujem veliko zelo prijetnih družin, ki se zna zabavati brez pretiranega kričanja.

Avtor, Pandorina skrinjica s tehnološkimi igračami je že zdavnaj odprta.

Škoda je narejena. Poti nazaj ni.

kako je bilo včasih nima popolnoma nobene veze s tem kako je danes. Vsi pametnjakoviči, ki vlečete vzporednice med včeraj in dane, predlagam vam, da malo bolje opazujete in videli boste kam pes taco moli.

Otroci so modni dodatek! Tako kot psi, samo če psa zanemarjaš ni toliko opazno kot pri otroku.

To je pa tako, ko ima lahko vsak otroka. Folk se ne zaveda koliko dela, odrekanja, dobre volje,… je potrebno, da se otroka gor spravi. Mislim tako, da se ga res vzgoji in ukvarja z njim. Če bi to mladim parom kdo povedal ali, če bi morali nekaj mesecev skrbeti za lutko, bi biloo ljudi na svetu veliko manj.

New Report

Close