Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odloži telefon in poskrbi za otroka

Odloži telefon in poskrbi za otroka

Najlaži je froca nardit skrbet zanj da bo odrastu v srečenga in zadovolnga odrasuge ki bo meu srce na pravem mestu pa je projekt ki ne dopušča celodnevnega zabušavanja.

Odgovor na objavo uporabnika
soft, 21.08.2021 ob 16:22

Moji starši se nikoli niso pretirano ukvarjali z menoj, sama sem iz čistega dolgčasa odkrivala svet po svoje in odrasla v zgledno osebo, vredno spoštovanja in posnemanja. Imam čudovita dva otroka in razen najnujših usmeritev in obvezne skrbi, jih ne animiram, temveč spodbujam, da se znajdeta sama tako kot smo se mi včasih. Ali sem jaz medtem na telefonu, za knjigo, v telovadnici, vrtu ali le gledam kod sonce hodi, nima nikakršne zveze z njuno vzgojo. Konstantni nadzor in ukvarjanje s tem kaj naj otroci počnejo prinese kvečjemu več slabosti kot prednosti. Otrokov naravni nagon je odkrivanje sveta okoli sebe. Tako se uči in dolgčas je pravzaprav zaželen! To da kaj ušpičijo prav tako. Edina naloga staršev je, da je otrok sit in na varnem, torej ne življensko ogrožen. Ne pa v vitrini zaklenjen pa dvakrat v vato zavit. 🙂

Če tebe otroci motijo, ne hodiš tja kjer so pretežno družine. Greš na plažo, kjer so odrasli, upokojenci na primer. Še vedno se lahko z barko ali jadrnico odpelješ sredi morja kjer ni nikogar in uživaš sam s seboj.

Pa če bi imel otroke, ne bi tako razmišljal. 🙂

BRavo, pameten odgovor, tut z mano se ni nihče ukvarja, pa sem odrasla v normalno osebo s tremi otroki in tremi vnuki, eni se preveč z drugimi ujvarjajo im premalo s sabo

Ce mas otroke, je tvoja naloga, da poskrbis, da ne grejo vsem okoli na zivce.

Mam otroke, jih mam rada, sem se z njimi ukvarjala, se znajo obnasat, nikol niso zganjal kravala, pa so kljub temu raziskovali okolico, se igrali, plavali, se osamosvojili, da znajo poskrbet zase. Nevzgojenih tujih pamzev mi pa ni treba prenasat, se manj me bo nekdo posiljal za neke kao plaze za upokojence. Naj se normalno obnasajo al pa bodo doma ali kje na samem, kjer nobenega ne motijo.

Ja se strinjam s tem in sploh manjšim otrokom se hitro kaj zgodi ker starši bulijo v telefone.

Pri nas se tud niso ukvarjal z mano, ker je imela mami dovolj kričanja otrok v službi, doma je imela ogromno dela na njivi, oče pa je prav tako ogromno delal.

Kot AuPair-varuška sem sprva mislila, da se morem ogromno igrati z otrocmi, ubistvu pa jih je treba animirati (ali miriti), potem pa se sami igrajo naprej. Lepše in mirnejše se igrajo vsak zase kot skupaj.

Imam dojenčico in jo navajam, da se čimveč igra sama, vsake tolko pa jo pogledam, se z njo pogovarjam, previjem in nahranim. Vsi pravijo kako pridn in mirn otrok je, da kaj takšnega še niso videli. Proti večeru zna biti razdražena ker je utrujena in/ali jo bolijo dlesni zarad zobk. Je normalno in takrat zaprem okna ter vrata, tako da jo ulica ne posluša.

Vas, avtor, zastopim, da Vam gre neprestano kričanje in jokanje na živce – verjemite, tudi meni, ampak včasih ne moreš nikakor pomagati.

A upokojenci oz. starejsi imate prav svoje plaze? To ste jih kupili ali kako?

Odgovor na objavo uporabnika
Darwin828, 21.08.2021 ob 16:14

Odgovor na objavo uporabnika
Nemi opazovalec, 21.08.2021 ob 15:55

Letos sem si privoščil več kratkih oddihov, Slo, Hr, It, Av. Prizori povsod enaki. Zdolgočaseni otroci, ki počnejo vsega hudiča, da bi pridobili pozornost staršev, ki visijo na svojih telefonih in se za svojo mladež kaj dosti ne zmenijo.

Moji otroka sta odrasla, eden ima tri potomce, eden se je zavestno odločil, da otrok ne bo imel. Moram reči, da je tisti s tremi potomci res vzgleden starš, tak, ki otroke postavlja za svojo prioriteto in ne modni dodatek.

Starš ne bi smel in mogel biti kar vsak. Potrebno bi bilo izobraževanje. Otroke se zanemarja, na račun pametnih naprav.

Nič nimam proti otokom, imam pa veliko proti staršem. Zakaj sem jaz, gospod, ki spoštuje svoj in tuj mir, ki ceni osebni prostor, pred vsem pa je nekajkrat na dan v precepu kaj naj narediti, naj kliče socialo, policijo, morda sam zamoti tuje otroke,.. primoran sploh o tem razmišljati? Dolžnost staršev je, da se vsaj na dopustu ukvarjajo s svojimi otroki, ker na dopustu smo tudi vsi ostali, ki nimamo miru zaradi staršev, ki to ne bi smeli biti in posledično nevzgojenih in zdolgočasenih otrok.

Če si ti, ki to bereš, eden od opisanih staršev, za božjo voljo, odloži telefon in se posveti svojemu otroku.

 

Povej to vladi ki od staršev zahteva da imajo mobitele v rok in buljijo v qr kodo ti hinavc hinavski.

Povej to vladi ki od otrok zahteva da so prbiti na kompu in na med najbolj znani zoom sceni, za katero se že več let opozraja da bejž dol z nje.

Povej hudičem ,ki ves čas folk usmerjajo v virtualo pa da delajo od doma preko nje itd.

 

Najlazje je druge krivit za vse.

Je lepo povedal, da ima sam 2 že odrasla otroka.

Glede ostalega se do neke mere strinjam, tudi tisti starši, ki stalno visijo na otroku, komentirajo vsak njegov gib in ga usmerjajo glede vsakega premika, delajo veliko škode. Ja, tudi naši starši so na plaži brali knjigo, časopis, bili zatopljeni v svoje pogovore s prijatelji…. danes pač buljijo v telefone. Ok. Ampak vse do ene mere. Enkrat je pa treba tudi telefon odložiti, pa se spomniti, da imajo otroke. A je tako težko zaigrat en človek ne jezi se? Črnega Petra? Pol ure in potem bi se otroci naveličali, zadovoljili svojo željo po pozornosti staršev in se spet podali na lastne dogodivščine, brez da bi bili pri tem moteči za ostale, tako kot so takrat, ko sitnarijo okrog staršev in jih le ti ne je.bejo. Ogromno staršev tega ne stori in so res stalno na telefonih. Ne dolgo nazaj sem se nekje ustavila na kavi med opravki. Pol ure sem sedela v lokalu in listala časopis. Ob sosednji mizi sta sedela mama in oče s hčerko, staro tam okrog 10 let. V cele pol ure nista dvignila oči od svojih telefonov. Vsak svoj telefon sta drkala v smrtni tišini cele pol ure in verjetno še kaj dlje, saj so bili tam, ko sem prišla in tudi ko sem že odšla. Punčka je tiho sedela, se igrala s slamico, gledala zdaj enega, zdaj drugega, odziva ni bilo in tam je sedela kot kup nesreče. Pa dajmo no. In takega prizora nisem videla enkrat. Gospoda čisto razumem in tako, kot dam tebi do neke mere prav, dam tudi njemu.

Namenjeno avtorju soft

Za “Vseeno ima vse svoje meje”: Moj podpis!

New Report

Close