Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek odprta kuhna v ljubljani

odprta kuhna v ljubljani

Če pa to ni dober biznis.

Na dan prodate povprečno 200 porcij po 5 €. To je 1000 €/na dan.
Ni čisto jasno, a delate samo v petek? Ali tudi soboto….

Štirje petki na mesec = 4000 €.
Trije zaposleni = vsak 50 € na dan (5€/h, 10 ur delate) skupaj 150 €
Minus 150 € – najem stojnice

Do zdaj smo naračunali 4000 € – 300 € = 3700 € čistega
Od tega odštejmo še hrano + benz …………………. morate imeti vsaj 3000 € dobička!

Še pa delate še soboto (ali celo nedeljo se dobiček podvoji ali potroji. Minus davek….!
U glavnem, zadeva bi morala laufat. Itak boste pa Monklje zdele rekle: “Ajaaa, kar ti pejt delat za 5€ na uro!” :(( TAKOJ!

O higieni in gužvi pa ne bom nič rekla, ker mene tam videli ne boste! :))[/quote]

Ti se pa samostojno nikar ne loti biznisa. Ker očitno nimaš pojma, pa še osnovna matematika in logika ti delata probleme. Garancija za bankrot……

Če pa to ni dober biznis.

Na dan prodate povprečno 200 porcij po 5 €. To je 1000 €/na dan.
Ni čisto jasno, a delate samo v petek? Ali tudi soboto….

Štirje petki na mesec = 4000 €.
Trije zaposleni = vsak 50 € na dan (5€/h, 10 ur delate) skupaj 150 €
Minus 150 € – najem stojnice

Do zdaj smo naračunali 4000 € – 300 € = 3700 € čistega
Od tega odštejmo še hrano + benz …………………. morate imeti vsaj 3000 € dobička!

Še pa delate še soboto (ali celo nedeljo se dobiček podvoji ali potroji. Minus davek….!
U glavnem, zadeva bi morala laufat. Itak boste pa Monklje zdele rekle: “Ajaaa, kar ti pejt delat za 5€ na uro!” :(( TAKOJ!

O higieni in gužvi pa ne bom nič rekla, ker mene tam videli ne boste! :))[/quote]

Ti se pa samostojno nikar ne loti biznisa. Ker očitno nimaš pojma, pa še osnovna matematika in logika ti delata probleme. Garancija za bankrot……[/quote]

Izkašljaj se, kje ti ne štima računica!

Ko berem te komentarje vem, zakaj na odprti ni več gužve. Ker ste vse monklje raje doma ostale, ker ste se morale enkrat malo prerinit v življenju in ker vam je bilo malo predrago 5€ za palačinko dat.

Ti se pa samostojno nikar ne loti biznisa. Ker očitno nimaš pojma, pa še osnovna matematika in logika ti delata probleme. Garancija za bankrot……[/quote]

Izkašljaj se, kje ti ne štima računica![/quote]

Če že množiš vsoto, ki jo dobiš s prodajo v enem mesecu, pomnoži še stroške. Sicer so tudi stroški daleč od realnih, ker očitno za kakšne prispevke in davke za zaposlene še nisi slišala. In tako dalje…

Odprta kuhinja dela samo v (nedeževnih) petkih. Nič “še soboto (ali celo nedeljo se dobiček podvoji ali potroji. “

Ne glede na to, kako ene kritizirate, vsak petek je tam grozna gužva!!! Imajo ful prometa.


Ejga, teb pa v lajfu nč ne štima, a ne? Ne govorimo o 5 evrih, govorimo o higieni! Ti privoščim eno takole slovenceljsko salmonelo, ki te bo boljš prrinla v življenje kot taka iz Indije ali iz kje drugje, kjer so najt marketi zakon. Ker ti bo srečno pustila posledice še za nekaj let, tale slovenceljska salmonela! Ampak saj si zdravsteno zavarvana, a ne? Vse za gnar!

Smo bili samo enkrat. Gneča nepopisna, hrana je bila napol mrzla in postana, porcije majhne, drago. Za nameček smo vsi bruhali ko vidre, tako da nas tam ne vidijo več. Ne razumem, kako gre lahko ta odprta kuhinja pozitivno čez inšpekcijske nadzore…

Kako pa Slovencelj preživi na bazarjih v Bosni? Na Tajskem, v Indiji ali Vietnamu? Kje vse se vlačijo, tudi po cele mesece pa priskakljajo veselo nazaj.

Kaj mislite da vsi jedo po hotelih s petimi ***** ?

In seveda je gužva, saj smo čreda obubožanih neandertalcev.

A pa ste bruhanje prijavili na zdravstveno inšpekcijo, organizatorju, komurkoli?

In zakaj ne?

A pa ste bruhanje prijavili na zdravstveno inšpekcijo, organizatorju, komurkoli?

In zakaj ne?[/quote]

Recimo da za to, ker imaš pri nas potem toliko sitnosti, da………..kdor je pameten, čim dlje stran od raznih birokratov!!
Itak da vsak rajši še 50 centov za cekret, se spelje domov, povečerja župco in je stvar rešena!


Ejga, teb pa v lajfu nč ne štima, a ne? Ne govorimo o 5 evrih, govorimo o higieni! Ti privoščim eno takole slovenceljsko salmonelo, ki te bo boljš prrinla v življenje kot taka iz Indije ali iz kje drugje, kjer so najt marketi zakon. Ker ti bo srečno pustila posledice še za nekaj let, tale slovenceljska salmonela! Ampak saj si zdravsteno zavarvana, a ne? Vse za gnar![/quote]

Pa veš, kje je največ salmonele? V hotelih!!!!! V raznih zadevah v prahu in cenenih, bogvekjekupljenih sestavinah. Zaradi tega, ker hrano pripravljajo na licu mesta, ziher noben ne bo staknil salmonele, ne govori traparij.
Dajte toliko pljuvat po tem, da nam bodo še to vzeli. In to babnice, ki jih to sploh ne zanima. Jaz grem pa rada in se mi zdi zanimivo. Zato ne dirajte!

Pa drugič se ne bašite s tremi jedmi, ker je ena dovolj, pa ne bo driske in bruhanja.


Ejga, teb pa v lajfu nč ne štima, a ne? Ne govorimo o 5 evrih, govorimo o higieni! Ti privoščim eno takole slovenceljsko salmonelo, ki te bo boljš prrinla v življenje kot taka iz Indije ali iz kje drugje, kjer so najt marketi zakon. Ker ti bo srečno pustila posledice še za nekaj let, tale slovenceljska salmonela! Ampak saj si zdravsteno zavarvana, a ne? Vse za gnar![/quote]

Pa veš, kje je največ salmonele? V hotelih!!!!! V raznih zadevah v prahu in cenenih, bogvekjekupljenih sestavinah. Zaradi tega, ker hrano pripravljajo na licu mesta, ziher noben ne bo staknil salmonele, ne govori traparij.
Dajte toliko pljuvat po tem, da nam bodo še to vzeli. In to babnice, ki jih to sploh ne zanima. Jaz grem pa rada in se mi zdi zanimivo. Zato ne dirajte![/quote]

Le kdo te “dira”, karkoli je že to?
Govorimo o HCCP sistemu, ki velja za vse gostince, ne samo za tiste v lokalih. Ali shranjujejo vzorce, ali se poti hrane ne križajo, ali je jasen izvor hrane……
In mi nismo Indija in nismo najt market nekje na Tajskem.
Mi smo v Evropi in tukaj morajo veljati določeni in sprejeti standardi. Tudi za odprto kuhno, ki kasira, zato naj še uredi stanje.
Pomivanje posode pri vodovodni pipi pitnika ni ustrezna rešitev pa pika. Pomanjkanje wc ni prava rešitev osebje v javnih wc pa tudi ne! In babe, ki tukajle zagovarjate odprto kuhno z njeno nehigieno vred, hočete v vrtcih in šolah ne samo HCCP na tretjo, ampak še vse drugo zraven. Nehite no !

Pa veš, kje je največ salmonele? V hotelih!!!!! V raznih zadevah v prahu in cenenih, bogvekjekupljenih sestavinah. Zaradi tega, ker hrano pripravljajo na licu mesta, ziher noben ne bo staknil salmonele, ne govori traparij.
Dajte toliko pljuvat po tem, da nam bodo še to vzeli. In to babnice, ki jih to sploh ne zanima. Jaz grem pa rada in se mi zdi zanimivo. Zato ne dirajte![/quote]

Le kdo te “dira”, karkoli je že to?
Govorimo o HCCP sistemu, ki velja za vse gostince, ne samo za tiste v lokalih. Ali shranjujejo vzorce, ali se poti hrane ne križajo, ali je jasen izvor hrane……
In mi nismo Indija in nismo najt market nekje na Tajskem.
Mi smo v Evropi in tukaj morajo veljati določeni in sprejeti standardi. Tudi za odprto kuhno, ki kasira, zato naj še uredi stanje.
Pomivanje posode pri vodovodni pipi pitnika ni ustrezna rešitev pa pika. Pomanjkanje wc ni prava rešitev osebje v javnih wc pa tudi ne! In babe, ki tukajle zagovarjate odprto kuhno z njeno nehigieno vred, hočete v vrtcih in šolah ne samo HCCP na tretjo, ampak še vse drugo zraven. Nehite no ![/quote]

Malo morgen, tak sistem hoče država, da lahko zaposli vojsko ljudi na raznih uradih in agencijah! Briga mene HCCP. In sem prepričana, da so tudi inšpektorji Odprto kuhno že obiskali. Kaj se sploh usajaš, če tja ne hodiš? Pusti ljudem tisto, kar imajo radi. Če lahko obratuje nebroj kioskov s hitro hrano, mesom, ki ga obletavajo muhe, in vprašljivimi pogoji, ne vem, zakaj ne bi Odprta kuhna.
Da o raznih festivalih hrane, ki so se razpasli zadnje čase, ne govorimo. Potem ukinimo še Festival bograča, golaža, čokolade, restanga krompirja, azijske kuhinje … Če se po tvoje da hrano pripraviti samo v razkuženi kuhinji. Pa bognedaj na kakšen piknik iti, ker se boš zastrupila!!!

Meni je zakon, vsako leto grem vsaj 5x in se nikoli nisem imela nobenih prebavnih tezav. Moti me edino guzva, zaradi mene bi lahko se malo dvignili cene pa da ni take guzve. Skoda da je moral prit en žid da se je to spomnil, očitno nobenemu slovencu ni padlo na pamet.

Pozabu si še na veselice……pa v končni fazi tudi Monklje nimajo tako zglancanih kuhinj, kot se hvalijo.

Slovenija je resnično narod težkih čudakov! Opranoglavci bi radi, da za vsakim kuharjem stoji 5 inšpektorjev! Pa razne komisije, 1000 zakonov in enormnih kazni.

Za en jeben golaž! Za šeflo krompirja!

Ker so (baje) doma navajeni jest samo bio semena in glodat kruh, ki ga seveda spečejo sami.
Za roke umivat imajo razkužila, v brisačo se obrišejo samo enkrat in ves bištek prekuhajo 2 x na dan.

Zato pa so vsi živčni, alergični in driskasti, ko prinesejo rit iz fleta :-))))))))) !!!

Sam res. Vedno bolj papeški od papeža. Kar naenkrat ni dovolj, da si človek roke umije, ko hrano pripravlja. :::((( V restavraciji je pa nič ne moti. Kar ne veš, ne boli, a ne? A ti standardi preprečujejo, da ti kelnar pljune v hrano, ker si tečna?

Sem delala eno sezono v kuhinji, na morju.

Mislim – pol tega, kar nakladate, ni res. Higiena je vsaj taka, kot pri povprečnežih doma.
Itak je pa vse ločeno. Priprava zelenjave, pomivalnica, mesarija, kuharija….. in potem trak za deljenje na talarjih.

Imeli smo pedantno šefico, ki te je nagnala delat takoj, ko si poravnal hrbet iznad pultov ali pomivalnih korit. Magari brisat police v skladišče, čeprav so tam stale samo konzerve in škatle z oljem.

Noooooo, ene dvakrat smo dobili NAPOVEDAN obisk inškecije. Itak se je nekaj poskrilo…. zglancat smo morali vse kljuke, hladilnike, pulte iz rosfreja.
Še posebno pa deske. To so plastične dile, ki so že po barvi ločene, kaj lahko delaš na kateri.
In jasno, da če ti dve uri seckaš peteršilj, da ostane zelena barva.

To smo morali očistit z eno STRUPENO KISLINO!! Ki gre občasno v (prazen) pomivalni industrijski stroj!
Je šlo lepo vse dol…..splakneš nikoli tega z vodo. Je pa bilo lepo za videt. In na tem smo čez par ur veselo rezali, sekljali :-))))

Inšpekcija se je veselo pozdravila z vodstvom – popila kavico in par glažev razprezentančne pijače.
Pogledala par fasciklov (ogromno pisarije), se poštempljala, se sprehodila čez kuhinjo v največji gužvi…….. in kakšni revci pomivalki zatežila, zakaj ima viledo na desni strani stroja namesto na levi… in naj si zamenja predpasnik!

Nato so odšli v jedilnico, bili postreženi kot kralji in se končno poslovili.

zakaj pa misliš, da so vse profesionalne kuhinje iz inoxa in ne take, kot jih imaš doma???
ravno zato, da lahko s kislino/agresivnimi čistili očistiš vsake toliko časa.
lesa ne moreš na tak način.

zakaj pa misliš, da so vse profesionalne kuhinje iz inoxa in ne take, kot jih imaš doma???
ravno zato, da lahko s kislino/agresivnimi čistili očistiš vsake toliko časa.
lesa ne moreš na tak način.[/quote]

Čaki mal!
Zdaj se pa vprašaj, kaj je bolj strupeno? Ostanek peteršilja na plastični (ne leseni) dili ali glancanje s temi agresivnimi, strupenimi čistili?

Že pred uporabo si moraš nadeti rokvice do komolcev, masko, da ne vdihavaš, zaščitno oblačilo!
Pa še škornje!
Ne rečem na koncu sezone…ali pa pred dopusti. Ne pa sredi kuharije.
Okej tam, kjer imaš opravka z mesom. Vrela voda…. ?

Dej ne me basat! Res! Inoks – a je to rosfrej? Nisem glih maher…. samo je jebena reč to za pucat.
Ne za pobrisat, ampak vse se mora bleščat. 🙂

Še večja štala je pa plastika. Tudi ta za enkratno uporabo! JAAAA, SEM PREBRALA!
Koliko strupov oddaja ta plastika. Vse kaj je v plastiki, je že v štartu strupeno!
Ne samo, da onesnažujemo – še strup goltamo s plastiko!

Oh ja – dobr da smo še živi!


Slovenc preživi na Tajskem in v Indiji s pomočjo wiskija pa živalskega oglja, da o čem bolj močnem ne govorimo. In Slovenceljni, ki jedo v Bosni, jedo neoporečno hrano, ki jo jedo tudi domačini. Sami sebe že ne bodo zastrupljali. Na odprti kuhni pa vsi računajo,da večina pride enkrat in nikoli več. Predvsem računajo na turiste, ki jih je mesto polno. Ker pri nas veljajo evropski standardi in če veljajo za vsak zanikrn bife, morajo veljat tudi na odprti kuhni. Bo že tisti, ki jo organizira in pobira denar, moral poskrbet, da ima tam zaposleno osebje vse papirje, da se upošteva HCCP in poskrbet tudi za sanitarije in garderobe, ne pa da se posoda pere na eni pipi pri cerkvi.


Človek na odprti kuhni si rok ne more umit, ker jih nima kje! Edina tekoča voda je pri cerkvi kjer pijejo golobi pa psi.
Vidiš poanto? Mogoče pa res ne!


Človek na odprti kuhni si rok ne more umit, ker jih nima kje! Edina tekoča voda je pri cerkvi kjer pijejo golobi pa psi.
Vidiš poanto? Mogoče pa res ne![/quote]

Si ti policaj, ki stoji zraven in ve, kam si vsi zaposleni hodijo in ne hodijo umivat roke? Potem si jih konec koncev ne umivajo nikjer, kjer ponujajo hrano na štantih. Verjetno zato obstajajo rokavice.

Si vedno ko je (mislim da vsak drugi pet?) obvezno privosciva hobotnico na stantu od hotela Lev..pa se nikol ne navelicava, deserte pa vsakic drugje

New Report

Close