Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek odprta kuhna v ljubljani

odprta kuhna v ljubljani


Človek na odprti kuhni si rok ne more umit, ker jih nima kje! Edina tekoča voda je pri cerkvi kjer pijejo golobi pa psi.
Vidiš poanto? Mogoče pa res ne![/quote]

Si ti policaj, ki stoji zraven in ve, kam si vsi zaposleni hodijo in ne hodijo umivat roke? Potem si jih konec koncev ne umivajo nikjer, kjer ponujajo hrano na štantih. Verjetno zato obstajajo rokavice.[/quote]

veš kaj, klinc gleda, pravila je treba spoštovat- če že ne umivajo rok, kjer jih nimajo kje, ker jim organizator tega ne zagotovi po pravilih, so pa pametni, pa imajo predvsem za “svojo zaščito” pod krinko HACCPja ene in iste lateks rokavice po par ur gor za mnogo opravka, preden se delno pripravljen hrana znajde na termični obdelavi, pa potem poservirana z istimi rokavicami na plastiko ali papir…., pa s temi istimi rokavicami prime termično neobdelano hrano, potem prime z njimi še kruh, potem s temi rokavičkami sestavi končno jed in seveda z rokavičkami . Vmes s temi rokavicami še malo pod nosom požoka pa malo pod pultom okoli pobrklja… Ja, svoje roke ima zaščitene, želodec kupca pa dobi marsikaj poleg tega vzorca hrane.

Pa še tisti, ki daje zaprimerjavo Indijo pa države, kjer je suha vlaga – tam malo začimb, pa je – suho podnebje brez visoke relativne vlažnosti ni nikoli problematično pri priravi hrane na ulicah, naše podnebje pa je 🙂

Mislim, da bo ta petek drastičen upad obiska Odprte kuhne.

Klinc, še večji naval bo. Saj veš, da Slovencelj vtika šnofljo v največji drek. :))

Če bo upad, bo samo zaradi slabega oz. deževnega vremena! Večini je Odprta kuhna všeč in radi pridejo. Na enem koncu veliko različne kulinarike. Mi smo bili letos že 3x, pa še bomo šli. Nikoli nobenemu ni bilo nič slabo ali kaj podobnega.

Odprta kuhna poteka v Ljubljani že tretje leto.

A res mislite, da še nikoli ni bilo inšpekcije?

In, če bi bila kakšna zastrupitev, da ne bi prišlo v medije?

Če je res vse tako svinjsko in okuženo, bi v teh treh letih zagotovo že prišlo do kakšne zastrupitve, vsaj na eni izmed stojnic, se vam ne zdi?

Pa ni bilo nič.


A ti veš, da ni bilo nič? A ti veš, da je inšpekcija bila in pri kom? A ti veš, kje hranijo vzorce hrane, ki jih morajo? A ti veš, da si vsi tam zaposleni zdravi? A ti veš, kdo jih pregleduje?
Za vsak zanikrn bife je cel kup predpisov, pa višina stropa, pa ločen wc za zaposlene, pa.. vzorčenje pa poti,….
A tukaj pa nič od nič. Samo biznis, a ne ? V treh letih sta lastnika tegale projekta že zaslužila toliko,da bi lahko postavila en kiosk za WC za zaposlene na kuhni, pa pomivalnico posode.
Sem zadnjič videl azijce, ki so svoj masten vok prali na stopnicah stolnice pri vodi. Se vam zdi to OK? Pa toliko se derete za delovni čas, tile pa delajo ene 12 ur zdržema. Tudi to vam je ok? Privoščite si, dober tek!


A ti veš, da ni bilo nič? A ti veš, da je inšpekcija bila in pri kom? A ti veš, kje hranijo vzorce hrane, ki jih morajo? A ti veš, da si vsi tam zaposleni zdravi? A ti veš, kdo jih pregleduje?
Za vsak zanikrn bife je cel kup predpisov, pa višina stropa, pa ločen wc za zaposlene, pa.. vzorčenje pa poti,….
A tukaj pa nič od nič. Samo biznis, a ne ? V treh letih sta lastnika tegale projekta že zaslužila toliko,da bi lahko postavila en kiosk za WC za zaposlene na kuhni, pa pomivalnico posode.
Sem zadnjič videl azijce, ki so svoj masten vok prali na stopnicah stolnice pri vodi. Se vam zdi to OK? Pa toliko se derete za delovni čas, tile pa delajo ene 12 ur zdržema. Tudi to vam je ok? Privoščite si, dober tek![/quote]

Ja, brez skrbi, da če bi prišlo do kakšne okužbe s salmonelo ali čim podobnim, bi se zagotovo izvedelo. Pri zastrupitvi s salmonelo mora večina obiskati zdravnika in če okužbo ugotovijo, jo morajo sporočiti naprej in se to evidentira in raziskuje, kje je do okužbe prišlo. Če je na eni stojnici prodanih cca 200 obrokov vsak petek, je nemogoče, da bi kakršna koli resna okužba šla mimo neopažena.

Zaposleni tam so pod čisto enakimi pogoji kot zaposleni v restavracijah, kdo jih pa tam pregleduje? Kako pa veš, da tam pridejo zdravi v službo? In tudi tu so predpisi, brez skrbi. Samo je lažje kar tako mal na rekla-kazal tračarit okoli in delat paniko.


A ti veš, da ni bilo nič? A ti veš, da je inšpekcija bila in pri kom? A ti veš, kje hranijo vzorce hrane, ki jih morajo? A ti veš, da si vsi tam zaposleni zdravi? A ti veš, kdo jih pregleduje?
Za vsak zanikrn bife je cel kup predpisov, pa višina stropa, pa ločen wc za zaposlene, pa.. vzorčenje pa poti,….
A tukaj pa nič od nič. Samo biznis, a ne ? V treh letih sta lastnika tegale projekta že zaslužila toliko,da bi lahko postavila en kiosk za WC za zaposlene na kuhni, pa pomivalnico posode.
Sem zadnjič videl azijce, ki so svoj masten vok prali na stopnicah stolnice pri vodi. Se vam zdi to OK? Pa toliko se derete za delovni čas, tile pa delajo ene 12 ur zdržema. Tudi to vam je ok? Privoščite si, dober tek![/quote]

Ja, brez skrbi, da če bi prišlo do kakšne okužbe s salmonelo ali čim podobnim, bi se zagotovo izvedelo. Pri zastrupitvi s salmonelo mora večina obiskati zdravnika in če okužbo ugotovijo, jo morajo sporočiti naprej in se to evidentira in raziskuje, kje je do okužbe prišlo. Če je na eni stojnici prodanih cca 200 obrokov vsak petek, je nemogoče, da bi kakršna koli resna okužba šla mimo neopažena.

Zaposleni tam so pod čisto enakimi pogoji kot zaposleni v restavracijah, kdo jih pa tam pregleduje? Kako pa veš, da tam pridejo zdravi v službo? In tudi tu so predpisi, brez skrbi. Samo je lažje kar tako mal na rekla-kazal tračarit okoli in delat paniko.[/quote]

saj ni salmonela edini problem…

Glede dela inšpekcij pa, škoda izgubljati črke pod prsti 🙂
imam pred leti izkušnjo s pregledom in analizo pitne vode -dva različna ZZVZ-ja delala analizo – tisti, ki je več kot očitno prijateljsko “povezan” z dobaviteljem vode in en drugi, neodvisni, na moje stroške – rezultati pa tako različni, glede vsebnosti, da se zelo zamisliš – vzorec, odvzet isti dan, 40 minut razlike…..

Ko že omenjate “Indijo” ipd. Tam se držijo načela “z desno roko se je, z levo pa briše rit, drži tiča med scanjem ipd.” Ali obratno pri levičarjih. In sistem presenetljivo dobro deluje.

jaz dvakrat letno vzamem dopust in si s prijatelji ali pa z družino privoščimo petkovo “počitniško” vzdušje..zelo zdravilno za reset.. . Nikol noben ni imel kakšnih težav. Radi se nekam cmoknemo, degustiramo in opazujemo vrvež. Nas sprosti do te mere kot bi bili nekje..na prijetnem dopustu. Hvala Lj za tole! Še kako potrebno!

Si ti policaj, ki stoji zraven in ve, kam si vsi zaposleni hodijo in ne hodijo umivat roke? Potem si jih konec koncev ne umivajo nikjer, kjer ponujajo hrano na štantih. Verjetno zato obstajajo rokavice.[/quote]

veš kaj, klinc gleda, pravila je treba spoštovat- če že ne umivajo rok, kjer jih nimajo kje, ker jim organizator tega ne zagotovi po pravilih, so pa pametni, pa imajo predvsem za “svojo zaščito” pod krinko HACCPja ene in iste lateks rokavice po par ur gor za mnogo opravka, preden se delno pripravljen hrana znajde na termični obdelavi, pa potem poservirana z istimi rokavicami na plastiko ali papir…., pa s temi istimi rokavicami prime termično neobdelano hrano, potem prime z njimi še kruh, potem s temi rokavičkami sestavi končno jed in seveda z rokavičkami . Vmes s temi rokavicami še malo pod nosom požoka pa malo pod pultom okoli pobrklja… Ja, svoje roke ima zaščitene, želodec kupca pa dobi marsikaj poleg tega vzorca hrane.

Pa še tisti, ki daje zaprimerjavo Indijo pa države, kjer je suha vlaga – tam malo začimb, pa je – suho podnebje brez visoke relativne vlažnosti ni nikoli problematično pri priravi hrane na ulicah, naše podnebje pa je :)[/quote]

Več kot očitno tam še nikoli nisi bila in pametuješ na suho. Za pribor še nisi slišala?
Kot prvo, vso hrano prinesejo predpripravljeno. Saj menda ne misliš, da prinesejo surovo meso na štant in ga režejo na licu mesta? Pa zelenjavo in kruh. Kje imajo pa plac! Vse prinesejo v posodah, poteka samo termična obdelava, sestavljanje jedi in izdaja. In jedi, ki jih naročim jaz, se z rokami ne dotikajo. Čeprav imajo rokavice, vse prijemajo s priborom in dajejo na krožnik. To ni Jamie Oliver! Še jaz se surovin dotikam samo v predpripravi, potem pa vzamem šeflo in vilice v roke.
Če ti packaš s hrano z golimi rokami in si vmes vrtaš po nosu, ne posplošuj na druge. Na teh štantih se ne dogaja nič takega, kar se ne v restavracijah. V bistvu mora biti še bolj neoporečno, ker ti gostje gledajo pod roke.

veš kaj, klinc gleda, pravila je treba spoštovat- če že ne umivajo rok, kjer jih nimajo kje, ker jim organizator tega ne zagotovi po pravilih, so pa pametni, pa imajo predvsem za “svojo zaščito” pod krinko HACCPja ene in iste lateks rokavice po par ur gor za mnogo opravka, preden se delno pripravljen hrana znajde na termični obdelavi, pa potem poservirana z istimi rokavicami na plastiko ali papir…., pa s temi istimi rokavicami prime termično neobdelano hrano, potem prime z njimi še kruh, potem s temi rokavičkami sestavi končno jed in seveda z rokavičkami . Vmes s temi rokavicami še malo pod nosom požoka pa malo pod pultom okoli pobrklja… Ja, svoje roke ima zaščitene, želodec kupca pa dobi marsikaj poleg tega vzorca hrane.

Pa še tisti, ki daje zaprimerjavo Indijo pa države, kjer je suha vlaga – tam malo začimb, pa je – suho podnebje brez visoke relativne vlažnosti ni nikoli problematično pri priravi hrane na ulicah, naše podnebje pa je :)[/quote]

Več kot očitno tam še nikoli nisi bila in pametuješ na suho. Za pribor še nisi slišala?
Kot prvo, vso hrano prinesejo predpripravljeno. Saj menda ne misliš, da prinesejo surovo meso na štant in ga režejo na licu mesta? Pa zelenjavo in kruh. Kje imajo pa plac! Vse prinesejo v posodah, poteka samo termična obdelava, sestavljanje jedi in izdaja. In jedi, ki jih naročim jaz, se z rokami ne dotikajo. Čeprav imajo rokavice, vse prijemajo s priborom in dajejo na krožnik. To ni Jamie Oliver! Še jaz se surovin dotikam samo v predpripravi, potem pa vzamem šeflo in vilice v roke.
Če ti packaš s hrano z golimi rokami in si vmes vrtaš po nosu, ne posplošuj na druge. Na teh štantih se ne dogaja nič takega, kar se ne v restavracijah. V bistvu mora biti še bolj neoporečno, ker ti gostje gledajo pod roke.[/quote]

ne zavijaj v celofan 🙂

Vse videno, ko smo stali na Odprti kuhni v vrsti, 40 minut 😛 Kar je zapisano o rokavicah, je vse res…

No, če je en ponudnik serviral hrano kar z rokavicami, namesto s priborom, potem pač z besedo na dan, kdo je to bil, da se mu izognemo.

Oziroma da si je po nosu žokal.


A maš tam štant, da takole navijaš? Vse kar pišejo, smo vsi videli že večkrat. Brez vode na štantih, meso prinesejo surovo, da ga potem pečejo na žaru – uni so brez rokavic, vsi uni, ki pražijo nudelne in zelenjavo so brez rokavic in sestavine so surove, res pa jih, kot ti praviš, termično obdelajo, ampak če je gneča bolj slabo. Kasira isti kot nalaga, brez rokavic, pa zelenjavo eni tud seklajo kar tam!
Res pa je, da nismo pogledal, ali imajo vsi objavljene vse alergene, kot jih mora imeti ta zadnja planinska postojanka tam nad 2000 m, da o bifejih in kmečkih turizmih ne govorimo.


A maš tam štant, da takole navijaš? Vse kar pišejo, smo vsi videli že večkrat. Brez vode na štantih, meso prinesejo surovo, da ga potem pečejo na žaru – uni so brez rokavic, vsi uni, ki pražijo nudelne in zelenjavo so brez rokavic in sestavine so surove, res pa jih, kot ti praviš, termično obdelajo, ampak če je gneča bolj slabo. Kasira isti kot nalaga, brez rokavic, pa zelenjavo eni tud seklajo kar tam!
Res pa je, da nismo pogledal, ali imajo vsi objavljene vse alergene, kot jih mora imeti ta zadnja planinska postojanka tam nad 2000 m, da o bifejih in kmečkih turizmih ne govorimo.[/quote]

Si kuharica? Zdaj pa ti meni povej, če je surovo meso v posodi in bi ga iz posode rad spravil na ogenj, zakaj zaboga se ga moraš z roko sploh dotaknit? Meso je verjetno narezano, začinjeno. Obrneš posodo in pok, pade ven. Vzameš v roko kuhalnico in mešaš. Kakšno vezo ima sploh, ali je rokavica ali je ni? Daj mi en razlog, zakaj je treba packat po surovinah.
Ne, nimam štanta, na odprti kuhni sem bila enkrat in mi je bilo tako všeč, da bom ziher še šla. Se mi zdi krasna popestritev turistične ponudbe. Moj edini strah je, da boste monklje s svojim svetniškim sijem in pikolovstvom vse pokvarile.
Če se kdo ne drži pravil in dela prosto po Prešernu, pa prosim z besedo na dan. Še čakam. Jaz nimam take izkušnje.


A maš tam štant, da takole navijaš? Vse kar pišejo, smo vsi videli že večkrat. Brez vode na štantih, meso prinesejo surovo, da ga potem pečejo na žaru – uni so brez rokavic, vsi uni, ki pražijo nudelne in zelenjavo so brez rokavic in sestavine so surove, res pa jih, kot ti praviš, termično obdelajo, ampak če je gneča bolj slabo. Kasira isti kot nalaga, brez rokavic, pa zelenjavo eni tud seklajo kar tam!
Res pa je, da nismo pogledal, ali imajo vsi objavljene vse alergene, kot jih mora imeti ta zadnja planinska postojanka tam nad 2000 m, da o bifejih in kmečkih turizmih ne govorimo.[/quote]

Si kuharica? Zdaj pa ti meni povej, če je surovo meso v posodi in bi ga iz posode rad spravil na ogenj, zakaj zaboga se ga moraš z roko sploh dotaknit? Meso je verjetno narezano, začinjeno. Obrneš posodo in pok, pade ven. Vzameš v roko kuhalnico in mešaš. Kakšno vezo ima sploh, ali je rokavica ali je ni? Daj mi en razlog, zakaj je treba packat po surovinah.
Ne, nimam štanta, na odprti kuhni sem bila enkrat in mi je bilo tako všeč, da bom ziher še šla. Se mi zdi krasna popestritev turistične ponudbe. Moj edini strah je, da boste monklje s svojim svetniškim sijem in pikolovstvom vse pokvarile.
Če se kdo ne drži pravil in dela prosto po Prešernu, pa prosim z besedo na dan. Še čakam. Jaz nimam take izkušnje.[/quote]

Pa če ste vse to videli in se vam gravža, zakaj zaboga še hodite??????

New Report

Close