Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ogromno žensk živi v podrejenem zakonu

Ogromno žensk živi v podrejenem zakonu

Hm. Zdaj me pa izgubljas. Ce res zivis v okolju, kjer je to, kar pises normalno, je moj nasvet da bezi, kolikor te noge nesejo. Tak nacin razmisljanja je toksicen… smrtno nevaren.
[/quote]

Vse izhaja izključno iz tvojih zapisov.
Drugi tudi tako vidijo, če greš brat nazaj, nisem edina, ki sem to opazila.
Če si pa ti v večnem samozanikanju, ni moj problem, ne prelagaj name.

Pa jasno da sme.
Sam potem mora gledat surlo dva meseca. Pa če bo tri mesece po tem avto crknil, bo itak ona kriva.
[/quote]

Ne no, to ti vse narobe razumeš. A je on mogoče kaj takega napisal? Seveda ne. Čisto po naključju in v drugem kontekstu je pač skupaj omenil teze, da pri njih doma on avte izbira, ker se na to spozna, da žena večjega ne vozi in da je žena enkrat večjega pokvarila, ko njega ni bilo doma, od takrat naprej si avto raje od sodelavke sposoja, kot da bi moževega vzela.

Če ti to razumeš, kot razumeš, je to tvoj problem in problem toksičnega okolja, v katerem živiš, on ni nikoli trdil, da so njegove trditve ena z drugo kakorkoli povezane.

Ne no, to ti vse narobe razumeš. A je on mogoče kaj takega napisal? Seveda ne. Čisto po naključju in v drugem kontekstu je pač skupaj omenil teze, da pri njih doma on avte izbira, ker se na to spozna, da žena večjega ne vozi in da je žena enkrat večjega pokvarila, ko njega ni bilo doma, od takrat naprej si avto raje od sodelavke sposoja, kot da bi moževega vzela.

Če ti to razumeš, kot razumeš, je to tvoj problem in problem toksičnega okolja, v katerem živiš, on ni nikoli trdil, da so njegove trditve ena z drugo kakorkoli povezane.
[/quote]
😀

Ne no, to ti vse narobe razumeš. A je on mogoče kaj takega napisal? Seveda ne. Čisto po naključju in v drugem kontekstu je pač skupaj omenil teze, da pri njih doma on avte izbira, ker se na to spozna, da žena večjega ne vozi in da je žena enkrat večjega pokvarila, ko njega ni bilo doma, od takrat naprej si avto raje od sodelavke sposoja, kot da bi moževega vzela.

Če ti to razumeš, kot razumeš, je to tvoj problem in problem toksičnega okolja, v katerem živiš, on ni nikoli trdil, da so njegove trditve ena z drugo kakorkoli povezane.
[/quote]

Se je upanje. Hvala bogu. Zdaj to samo se iz cinizma poskusi prenesti v normalen miselni tok.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Nisem brala vsega, kar ste napisala, je preveč. A poznam podobni par, ona nima besede nobene !!! Dec si kupi motor, ki je samo za 1 osebo, kupi si avto športne izvedbe, ki ni primeren za družino in se sam vozi v njem. Grejo tja na dopust, kamor on hoče, živijo pri njegovih, tašča pa kot prava cupr… Razumem, da si vsak človek postelje tako kot si je izbral, a vseeno je to kar težko videti. Gre za zakon moje kolegice. Včasih imam občutek, da bo v njej nekaj počilo in takrat bo šla.

Bolj na mestu se mi zdi vprasanje, cemu je sploh sla v taksno razmerje.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

mater, ste boge!
A boš lahko preživela to tiranijo, ti “oh in sploh”?

Nisem brala vsega….
Pri nas je tako.. avto sem izbrala jaz, ker sem striktno hotela višji družinski avto. Plačala sem ga pol. Vozim ga pa zelo zelo redko. Ker ga mož pazi, vozi bolj previdno, počasneje, parkira bolj na sigurno (tudi če gre zato malo peš)… skratka mu avto veliko več pomeni kot meni zato je tisti njegov.
Imam svoj avto, ki sem ga vajena, ki je priročen za mojo dinamično vožnjo in za to kar ga jaz rabim. Tudi tega sem izbrala sama, kljub temu, da možu sploh ni bil všeč. Tega je plačal večinoma mož.

Saj to že razumem da bolj moški izberejo tip avtomobila in se ženske ne vmešavajo.

Ne razumem pa da imata vsak svoj avto in mož ne posodi ženi avto, ali to res obstaja.
V kateri krajih obstajajo taki bolani moški, navada mi je neznana.

Dvomim, da gre tu za lokalno pogojenost. Prej bi domneval, da gre za sorodne duše, ki se pač vedno nekako najdejo. Labilni ljudje podlegajo toksičnim ideologijam masovne propagande, kar vodi v absurdne situacije. Že v tej temi so nekatere sodelujoče pokazale, kako se osredotočajo in kako reinterpretirajo informacije in jih kanalizirajo na ekstremno destruktivne načine. Ljudje sorodnih prepričanj in pogledov se pač privlačimo. To je program, ki nam je zakodiran v genih. Razen tega, da poskušamo po najboljših močeh osveščati in upati, da se utrdijo v konstruktivnem pristopu tvorjenja odnosov pa ne moremo storiti.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


To vam je zenska soudelezba. Oba avta je izbrala ona. Polovico enega je placala ona. Drugega in polovico prvega pa on. Moski je pa gazda, a ne? Hahaha.

Kot že napisano…oba sta žrtvi svojih frustracij.


To vam je zenska soudelezba. Oba avta je izbrala ona. Polovico enega je placala ona. Drugega in polovico prvega pa on. Moski je pa gazda, a ne? Hahaha.
[/quote]

Evo demagogije, krasen primer. On je ubodel Merdžota za 58 jurjev, ona je dala pol. Pol je pa on njej kupil rabljenega Yarisa za 7 jurjev, ampak zdej je on revček?
Res je dxy, kdor zna, pa zna.

Ne razumem kaki bedniki ste…..se v zakonu ali partnerstvu si eden drugemu nabijata svoje egote, kdo je močnejši, kdo bo odločal….
Pri nas se pogovorimo, kaj rabimo, kaj je vsakemu všeč, poiščemo skupno rešitev in tisto nabavimo. Finsnce so skupne, avti in vse ostalo tudi. Avte uporabljamo recimo po principu, da vzameš tistega, ki ga rabiš, malega za frkanje po trgovinah, večjega za izlet, ce je treba kaj prepeljat, ce kdo pelje vec ljudi itd…porša pa za gušt….ga vozi tudi moja veliko, ker ji je všeč, ni pa prakticen.

Evo demagogije, krasen primer. On je ubodel Merdžota za 58 jurjev, ona je dala pol. Pol je pa on njej kupil rabljenega Yarisa za 7 jurjev, ampak zdej je on revček?
Res je dxy, kdor zna, pa zna.
[/quote]
Kako neumna mora bit ta baba Od česa so tako neumne.? A to jim od majhnega kaj v hrano dajejo

Uau, a tri avte imate, pa še Porša? Uau. Noro. Bravo. Kakšni carji.
( a je dovolj? )

Imaš tezave? Si folz? Ni treba.
O mojih avtih sem ze veckrat pisal….se z njimi ne hvalim, ker vsi skupaj niso vrednibveliko, so pa odlicno ohranjeni in kot novi. Pors je recimo letnik 98….kupljen pa edino zato, kur sem ga dobil skoraj zastonj, potem sva se pa oba zaljubila vanj in ga imamo za gušt in vetet v laseh….

Uau, a tri avte imate, pa še Porša? Uau. Noro. Bravo. Kakšni carji.
( a je dovolj? )
[/quote]

Zakaj sarkazem?
Res me zanima. Zakaj?

Ne. Saj ne. Čisto všeč mi je tvoj način in odobravam vsako veselje, ki si ga človek lahko privošči. Zakaj pa ne? Midva bova namesto porša kupila en dober motor za veter v laseh.
Ampak ko otroci malo zrastejo.

Zakaj sarkazem?
Res me zanima. Zakaj?
[/quote]

Hec v bistvu. Ne jemlji vsega tako resno, od tega nastajajo gube.

Hec v bistvu. Ne jemlji vsega tako resno, od tega nastajajo gube.
[/quote]

Skratka, nimaš smiselnega odgovora.

Skratka, nimaš smiselnega odgovora.
[/quote]

Skratka, uživaš v najedanju. Dej malo poglej skozi okno, fantastičen dan je zunaj, ne prevroč, sonček, ptički – ti pa tako namrgodena. Relax.

Jaz pa poznam same take veze, kjer je vse tak, kot baba hoče. Dec se seveda dela daso. pred kolegi.

Tudi za najin primer bi lahko rekel, da je pri določenih stvareh enako. Trenutno sva po slabi 1-letni zvezi v obdobju kjer bo treba živeti skupaj. In kar se tiče skupnega življenja, sem kupil stanovanje, ki njej ni všeč (sam sem se odločil za nakup – tudi sam financiral), vztrajam da se preseliva tja, poleg tega pa sem ji dal ultimat, kaj bo če se ne seliva tja.

Seveda sedaj poslušam kako je vse po moje in kako njenih mnenj in želja nisem upošteval. Moj kontra argument je, da so njene želje nerealne. Predlagal sem podnajem pa je njej izpod časti iti v podnajem. Selila bi se max nekaj 100m od staršev (vdovele mame), zaradi čustvene navezanosti (sicer je stanovanje samo 1km stran od njenega doma – ampak je predaleč). Potem pa majhen blok, vsaj 2 sobno stanovanje, atrij, parkirišče, bližina trgovin, čim več zelenja in čim bolj oddaljeno od prometnic. Kar se tiče financ nebi prispevala nič zraven ker so banke oderuške in se kredit preplača.

Ko zahtevam realne predloge, predlaga da bi šla živet k njej oz. k njeni mami v hišo. Pač začasno za nedoločen čas – dokler nebi našla “pametnega” stanovanja. Meni je ta ideja mimo, saj jo njena mama čustveno izsiljuje, zaklepa iz hiše, pozimi mora vstopat v hišo čez klet, pa še kup drugih fobij in pravil, ki so mi čisto mimo in jaz v takšnem okolju res nočem živet. Njen proti argument pa je da ona pa v višjih nadstropjih ne more živet, pa da mame ne more pustiti same. Drugače se bomo pa že dobro razumeli, samo “mormo probat”.

In tako sem jaz tisti, ki ne upošteva njenih mnenj :). Kar se tiče dopusta je situacija obratna, ona kliče za rezervacijo – ampak potem sem spet jaz kriv ker nisem nič klical :). Če rečem, da nisem imel časa, je vprašanje kaj sem delal. Če povem da sem pri njej doma živo mejo obrezal, travo pokosil, češnjo obral, delal na vrtu, je odgovor da ji naprej mečem, kaj sem delal :). In ko sem jo postavil pred ultimat da brez skupnega življenja ne bo zveze, dobim odgovor, da jo sploh nimam rad, pa da če bi jo imel rad bi popustil in bi prišel živet k njej in njeni mami.

V glavnem takle mamo, ko pridejo tisti dnevi v mesecu, ko se hormoni premešajo :).

Podreja se tisti, ki bolj rabi vezo v paru.

New Report

Close