Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Okus in vonj po preboleli okužbi

Okus in vonj po preboleli okužbi

Pred nekaj meseci sem opazila, da naenkrat nimam vonja, tudi okus ni bil pravi… Nihče od mojih družinskih članov ni bil pozitiven za okužbo Covid, niti ožji sodelavci v službi. Glede na izgubljen vonj sem naredila test za protitelesa in je bil rezultat pozitiven – 98% zanesljivost. Morda sem se okužila v trgovini ali zdravstvenem domu, drugam v tistem obdobju nisem hodila, pa še to redko in z masko in razkužilom.

Minilo je že nekaj mesecev a vonja še vedno ni, tudi okus je bolj čuden. Določene vonje sicer malce že zaznam… pretežno pa mi vse “čudno smrdi”. Vso zimo sem preventivno uživala cink, C in D vitamin… trenutno sem vse troje prekinila.

Ima kdo izkušnje, ali se vonj in okus povsem povrneta.

Hvala.

Odgovor na objavo uporabnika
nisem100, 07.06.2021 ob 13:31

Pred nekaj meseci sem opazila, da naenkrat nimam vonja, tudi okus ni bil pravi… Nihče od mojih družinskih članov ni bil pozitiven za okužbo Covid, niti ožji sodelavci v službi. Glede na izgubljen vonj sem naredila test za protitelesa in je bil rezultat pozitiven – 98% zanesljivost. Morda sem se okužila v trgovini ali zdravstvenem domu, drugam v tistem obdobju nisem hodila, pa še to redko in z masko in razkužilom.

Minilo je že nekaj mesecev a vonja še vedno ni, tudi okus je bolj čuden. Določene vonje sicer malce že zaznam… pretežno pa mi vse “čudno smrdi”. Vso zimo sem preventivno uživala cink, C in D vitamin… trenutno sem vse troje prekinila.

Ima kdo izkušnje, ali se vonj in okus povsem povrneta.

Hvala.

Meni se je ekspresno hitro vrnilo. En večer sem uporabila dezodorant, ni dišal, niiič. Zjutraj kuham kavo, nič vonja… Zelo čuden občutek. 5 dni in se je kar poklopilo nazaj. Moj že 4 mesece ne vonja o. k. Gre pa postopno na boljše. Kolega po pou leta zaznava prve vonjave, jih pa meša oz. organizem jih ne registrira prav. Tudi to se izboljšuje. Ne vem primera, da se komu ne bi postopno izboljšalo.

Odgovor na objavo uporabnika
zaljubljen710, 07.06.2021 ob 13:36

Meni se je ekspresno hitro vrnilo. En večer sem uporabila dezodorant, ni dišal, niiič. Zjutraj kuham kavo, nič vonja… Zelo čuden občutek. 5 dni in se je kar poklopilo nazaj. Moj že 4 mesece ne vonja o. k. Gre pa postopno na boljše. Kolega po pou leta zaznava prve vonjave, jih pa meša oz. organizem jih ne registrira prav. Tudi to se izboljšuje. Ne vem primera, da se komu ne bi postopno izboljšalo.

🙂 kaj je s forumom. Ni ok? 3x mi ni oddalo odgovora, potem je pomiksalo spole. Jaz sem moški zvečer po treningu sem uporabil deodozorant in moja ni vonjala. Pa zadnji stavek sploh nisem tako sestavil? Napisal sem, da ti želim dober izhod in da se vsem poštima.

Odgovor na objavo uporabnika
zaljubljen710, 07.06.2021 ob 13:40

🙂 kaj je s forumom. Ni ok? 3x mi ni oddalo odgovora, potem je pomiksalo spole. Jaz sem moški zvečer po treningu sem uporabil deodozorant in moja ni vonjala. Pa zadnji stavek sploh nisem tako sestavil? Napisal sem, da ti želim dober izhod in da se vsem poštima.

Jaz sem pisala odgovor, da z možem še ne vonjama in zadnji stavek “tvoj” je identičen mojemu, nič pa ni objavilo. Res gre vse v maloro.

 

Upam, da se vonj res vrne. Midva že več mesecev ne vonjama. ☹️

Hvala.

Torej je še upanje zame 🙂 Ker sem kar malce nesrečna…

Meni se je oboje vrnilo popolno. Počasi in postopno. Ne opazim razlike! 😄

Odgovor na objavo uporabnika
CrazY FroG, 07.06.2021 ob 14:09

Meni se je oboje vrnilo popolno. Počasi in postopno. Ne opazim razlike! 😄

A zato si tolerirala smrad viharca?

Tudi jst nimam ne vonja in ne okusa že 2 meseca. Bolna nisem bila niti nihče od bližnjih, sodelovcev, prijateljev. Na noben test nisem šla. Samo ne voham in ne okušam, ja smotano res in mi je čist vseen če jem star kruh al pa zrezek, sladkarij se sploh ne dotaknem več ker so brez okusa, tako da je šlo 5 kg že dol.

Js že dobrih 5 mesecev od covida nimam še povsem povrjenega vonja,okus je boljši….

Obup. Delam v drogeriji pane vonjam.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 7723, 07.06.2021 ob 14:13

A zato si tolerirala smrad viharca?

Tebi divja vihar v glavi!

Mnogi pravijo, da uživanje cinka pomaga.

Sama sem lansko leto in pozimi uživala cink v zadnjem času sem naredila malo pavze… a bom verjetno spet začela. Saj me to nekajmesečno “brez vonja stanje” precej moti… in močno upam, da se bo normaliziralo.

Jaz sem prebolel konec oktobra, okus še nekako imam, vonj pa se mi je povrnil mogoče 50%. Dejansko včeraj dolgo nisem zavohal, da po polju trosijo gnoj, ko je moja tamala že dolgo vpila, da smrdi.

Odgovor na objavo uporabnika
dgg, 08.06.2021 ob 14:12

Jaz sem prebolel konec oktobra, okus še nekako imam, vonj pa se mi je povrnil mogoče 50%. Dejansko včeraj dolgo nisem zavohal, da po polju trosijo gnoj, ko je moja tamala že dolgo vpila, da smrdi.

Oh, to je pa dolgo, 9 mesec… upam da se vrne, četudi počasi… saj je brez vonja “čudno življenje”…

Ja, cink je mineral za okus. Dobro bi ga bilo jemati, četudi za brezveze.

Meni se je delno začel vonj vračati po dobrem tednu (prej nisem vonjal čisto nič). Vendar se mi tudi po treh mesecih zdi, da ne vonjam vsega oz. vonjam nekatere vonje bistveno manj intenzivno kot prej.

Moje mnenje je, da bo moje vonjanje do konca življenja prizadeto, vendar bom to vedno manj opažal, saj se človekovi možgani na drugačne dražljaje prilagodijo in ščasoma vsaj pri dnevno prisotnih vonjih, razlike sploh ne bom opazil (morda zgolj intenzivnost vonja). Pri vonjavah s katerimi se pa bolj rekdo srečujem, pa se mi zdi, da jih ne bom vedno prepoznal.

Za okus pa težko sodim, saj je bila izguba zgolj v intenzivnosti in že po kakem tednu razlike v okusu sploh nisem opazil.

New Report

Close